Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
PawelBDS 


Wiek: 38
Posty: 131
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Kraków/Szczecin
Wysłany: 2010-08-02, 18:54    Czarne/ gladkie pokrywy

Zastanawia mnie czy istnieją sklepy/ sprzedawcy u których można kupić wymienne pokrywy do harmonijek? Właśnie czekam na paczkę z "Hohnerem Marine Band Deluxe C" wybrałem ją na ponoć dobrą jakość harmoszki ale powiem szczerze nie podobają mi się pokrywy z grawerami firmowymi (ach ten mój indywidualizm)... czy można gdzieś kupić czarne pokrywy wymienne ? lub srebrne gładkie ? widziałem na forum temat ze sklepem niemieckim ale nie był ona za świeży więc może już jakiś polski producent/ sklep wprowadził taki asortyment ?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2010-08-02, 19:06    Odp: Czarne/ gladkie pokrywy

Z tego co mi wiadomo to takich rzeczy na rynku nie ma. Ale to nie problem zrobić coś takiego. Tutaj kupa ludzi samemu customizuje harpy, spróbuj pomalować je czarnym lakierem. Oczywiście po odkręceniu i odtłuszczeniu.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
PawelBDS 


Wiek: 38
Posty: 131
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Kraków/Szczecin
Wysłany: 2010-08-02, 19:10    Odp: Czarne/ gladkie pokrywy

wymalowanie pokrywy nie odbije się na wibracji i zmianie dźwięku ?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2010-08-02, 19:29    Odp: Czarne/ gladkie pokrywy

Odbije się tak samo jak użycie kupionej - pomalowanej :) Ale jak już pewnie czytałeś, pokrywy do brzmienia zmieniają tylko niuanse, większość brzmienia to kwestia indywidualna harmonijkarza, nie samego sprzętu, choć maniacy wolą np. drewniane korpusy itp. (ja)
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
PawelBDS 


Wiek: 38
Posty: 131
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Kraków/Szczecin
Wysłany: 2010-08-02, 19:53    Odp: Czarne/ gladkie pokrywy

no ja na szczęście nie mam takich nawyków i jakiegoś absolutnego słuchu więc minimalne zmiany mi nie będą przeszkadzać.... to teraz muszę się zastanowić jak pozbyć się grawery... polakierować na czarno i zrobić własną grawerę.... Dzięki
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2010-08-03, 06:31    Odp: Czarne/ gladkie pokrywy

Tak na marginesie.
Czarne malowane pokrywy ma Pro Harp. Są to pokrywy Blues Harpa z innymi tłoczeniami i polakierowane na czarno.
Nie masz co ubolewać nad swoją indywidualnością. Matthias Hohner "zdobył rynek" pewnym specyficznym chwytem marketingowym: Zaoferował grającym umieszczenie na pokrywach grawerunku z imieniem czy pseudonimem właściciela. Dopiero później na pokrywach pojawiły się oznaczenia nazwy modelu.
Jedyną harmonijką, jaką do tej pory spotkałem z pokrywami bez oznaczeń (górne mają tylko numery kanałów; dolne absolutnie nic) są pokrywy harmonijki typu Lidl. Mam taką. Nie są to jednak pokrywy godne polecenia, ale jak już musisz - proszę bardzo. Za niewielką cenę masz pokrywy do indywidualnej customizacji.

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2010-08-03, 09:13    Odp: Czarne/ gladkie pokrywy

Niestety musze was zmartwić - harmonijki z lidla mają teraz napis victory.
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
PawelBDS 


Wiek: 38
Posty: 131
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Kraków/Szczecin
Wysłany: 2010-08-03, 09:22    Odp: Czarne/ gladkie pokrywy

no to tragedia :D trzeba szukać w Tesco
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu