Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Dzidzia 

Wiek: 40
Posty: 3
Skąd: nie ma
Wysłany: 2007-08-27, 18:54    [Rada] Jaka harmonijka na prezent?

Witam wszystkich :)

Mój chłopak niedawno rozpoczał naukę na harmonijce ustnej. Bardzo chicałabym mu jakaś sprezentować, ale nie mam pojęcia jak sie do tego zabrać. Na co zwracać uwagę, jaka będzie najlepsza ;) Bardzo proszę o pomoc.
Z góry dziękuję wszystkim zaangażowanym w temat :)
_________________
Dzidzia
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Govean 


Wiek: 38
Posty: 214
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Katowice
Wysłany: 2007-08-27, 19:20    Odp: [Rada] Jaka harmonijka na prezent?

"Garść nieprzyjemnych słów tu poszła" więc czyszczę, co by nie było, że zły człek jestem. :harp:
Ostatnio zmieniony przez Govean 2007-08-28, 18:21, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Rzeszot 


Wiek: 35
Posty: 404
Otrzymał 21 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-08-27, 19:32    Odp: [Rada] Jaka harmonijka na prezent?

Najpierw napisz co ma, a dalej się zastanowimy co mu sprezentować.

Aha, jaki przedział cenowy? Znaczy do ilu.
_________________
"Obecnie bluesmani wolą pokazać w swojej grze jakich technik się nauczyli, zapominając o przekazywaniu przez muzykę swoich uczuć. Sam się do tego przyznaję..." Khalif Wailin' Walter
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Conex 


Posty: 353
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Tychy
Wysłany: 2007-08-27, 23:19    Odp: [Rada] Jaka harmonijka na prezent?

...można by jeszcze napisać ile ma lat, ponieważ jeśli młodsze pokolenie, warto wziąć to pod uwagę przy doborze instrumentu.
_________________
| PrezentPrzez.Net -> Koniec z nietrafionymi Prezentami!
| Portfolio graficzne
| Lepsze wyniki w wyszukiwarkach
| Świat gorących samochodów
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Rzeszot 


Wiek: 35
Posty: 404
Otrzymał 21 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-08-28, 07:28    Odp: [Rada] Jaka harmonijka na prezent?

Skoro koleżanka ma wpisane w profilu: 23 wiosny (dobrze, że nie musiałem pytać), to zakładam, że wybranek ma podobną ilość lat.
_________________
"Obecnie bluesmani wolą pokazać w swojej grze jakich technik się nauczyli, zapominając o przekazywaniu przez muzykę swoich uczuć. Sam się do tego przyznaję..." Khalif Wailin' Walter
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Conex 


Posty: 353
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Tychy
Wysłany: 2007-08-28, 12:59    Odp: [Rada] Jaka harmonijka na prezent?

Aaa w ten sposób.. ja to odebrałem bardziej jako chęć kupna harmonijki dziecku :D Wybacz, mój błąd ;) W takim razie czekamy na podanie granicy cenowej...
_________________
| PrezentPrzez.Net -> Koniec z nietrafionymi Prezentami!
| Portfolio graficzne
| Lepsze wyniki w wyszukiwarkach
| Świat gorących samochodów
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Dzidzia 

Wiek: 40
Posty: 3
Skąd: nie ma
Wysłany: 2007-08-28, 16:14    Odp: [Rada] Jaka harmonijka na prezent?

Więc mój chłopak ma 24 lata, kiedyś grał na akordeonie, a teraz rozpoczął naukę gry na harmonijce :)
Drogi Zadbahie, oczywiście, że łaska, jak się na tym ktoś zna. Ja nie mam pojęcia jak się zabrać do szukania. Nie potrafię nawet określić jaki on ma model harmonijki. Nie chce go o nic wypytaywać, bo będą nici z niespodzianki. W związku z tym pomyślałam, ze na pewno znajdę tu jakis fachowców, którzy mi pomogą :)
Może zapytam tak, jaką harmonijkę kupilibyście sobie? Cena do 150zł.
Bardzo dziękuję za juz okazaną pomoc :) i poproszę- jeśli możecie, napisać mi jaki proponowalibyscie model itd. a ja już sobie coś tam znajde.

Dziękuję i pozdrawiam :)
_________________
Dzidzia
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Rzeszot 


Wiek: 35
Posty: 404
Otrzymał 21 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-08-28, 17:20    Odp: [Rada] Jaka harmonijka na prezent?

Ja bym za 150zł kupił dwie harmonijki nawet :] . Proponuję Special 20 w tonacji C (koszt ok.75zł), ewentualnie BluesHarp w tonacji C (70-80 zł).
Warto jeszcze zwrócić uwagę na GoldenMelody, bo opinie ma również pochlebne (koszt ok. 75zł)
_________________
"Obecnie bluesmani wolą pokazać w swojej grze jakich technik się nauczyli, zapominając o przekazywaniu przez muzykę swoich uczuć. Sam się do tego przyznaję..." Khalif Wailin' Walter
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Sieja1234 


Wiek: 32
Posty: 330
Otrzymał 14 punkt(ów)
Skąd: Łódź
Wysłany: 2007-08-28, 17:40    Odp: [Rada] Jaka harmonijka na prezent?

Ja bym się zastanawiał między Golden Melody a 150 Anniversary . O obu słyszałem pochlebne wypowiedzi. Ta pierwsza ma ciekawy kształt, a druga ciekawe etui. A tak zupełnie dodatkowo to wziąłbym Puck'a , który zadziwia niewielkim rozmiarem, pomimo normalnej, 10-kanałowej skali.
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Govean 


Wiek: 38
Posty: 214
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Katowice
Wysłany: 2007-08-28, 18:07    Odp: [Rada] Jaka harmonijka na prezent?

Dobra.. przepraszam, że tak napadłem ale ostatnio śmietnik się przez takie tematy robi.. bo ludzi zakładają same tematy "co kupić" a tu wystarczy przejrzeć kilka działów i tyle.

Ja polecam: MarineBand, GoldenMelody, 150 Anniversary, Special 20, Vintage 1923 ewentualnie ProHarp to tyle.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Włóczykij 


Wiek: 31
Posty: 154
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Gorzów WLKP
Wysłany: 2007-08-28, 18:18    Odp: [Rada] Jaka harmonijka na prezent?

Ja bym brał Heringa Vintage 1923 na www.harmonijka.com możesz ją kupić a w dziale download posłuchać jej brzmienia :harp:
Na uwagę zasługuję również Seydel BLUES SOLIST PRO również znajdziesz tą harmonijkę na stronie którą podałem wyżej ;)
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Ifrost 

Wiek: 37
Posty: 39
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Limanowa / Kraków
Wysłany: 2007-08-28, 23:25    Odp: [Rada] Jaka harmonijka na prezent?

W sumie to nie wiemy, czy chłopak uczy się grać na harmonijce diatonicznej czy chromatycznej czy na jakiejś innej. Ale bez względu na to możesz mu śmiało sprezentować diatoniczną (wszyskie wspomniane w tym temacie harmonijki to właśnie harmonijki diatoniczne, czyli te najbardziej popularne, 10-ciodziurkowe)

Jeśli to ma być prezent to myślę, że warto żeby ta harmonijka ładnie wyglądała i jakoś się wyróżniała :) Z tego względu ja bym Ci polecił wspomniane już przez moich przedmówców:

150 Anniversary, Puck, Blues Harp, Marine Band (sądzę, że możesz je rozważać właśnie w tej kolejności :) ). Wszystkie modele są firmy Hohner. Do dwóch pierwszych zdjęcia już były podane. Tu możesz zobaczyć jak wyglądają Hohner Blues Harp a tu Hohner Marine Band i jego odmiana Hohner Marine Band Deluxe

Twój chłopak dopiero zaczyna się uczyć więc nie powinnaś wydawać dużo pieniędzy. Przy rozpoczynaniu nauki harmonijki "szybciej się zużywają" i szkoda byłoby żeby jakaś dobra szybko mu się zepsuła :) kup mu tańszą a jak będzie lepiej już grał to wtedy będziesz mogła mu kupić droższą :D

Co do tonacji, to sądzę, że możesz kupić w dowolnej. Skoro dopiero zaczyna się uczyć to z dużym prawdopodobieństwm można powiedzieć, że ma harmonijkę w tonacji C i nie będzie mu aż tak bardzo przydatna druga również w C :P więc myślę, że śmiało możesz kupić w innej (np. w A lub D), tak żeby sobie spróbował "jak to jest z innymi" ;)

Jeśli jednak wolisz przyjąć strategię, że prezent ten powinien być bardziej praktyczny niż ładny to kup mu harmonijkę Special 20, która będzie dobra do nauki. W tym przypadku wybierz tonację C, bo skoro ma się na niej uczyć to niech się uczy w C :)

A tak na marginesie to rozglądnij się czy przypadkiem chłopak się nie zarejestrował na tym forum :D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Conex 


Posty: 353
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Tychy
Wysłany: 2007-08-28, 23:55    Odp: [Rada] Jaka harmonijka na prezent?

Cytat:
jaką harmonijkę kupilibyście sobie?


Napewno którąś z tych:
- Marine Band Deluxe (koszt: 120zł)
- Special 20 (75zł)
- GoldenMelody (75zł)

Zapraszam także do tematów:
Ranking harmonijek do 100zł
Kupowanie harmonijki w sklepie muzycznym
Brzmienie (harmonijek)


Pozdrawiam i życzę udanych zakupów :)
_________________
| PrezentPrzez.Net -> Koniec z nietrafionymi Prezentami!
| Portfolio graficzne
| Lepsze wyniki w wyszukiwarkach
| Świat gorących samochodów
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Dzidzia 

Wiek: 40
Posty: 3
Skąd: nie ma
Wysłany: 2007-08-30, 15:34    Odp: [Rada] Jaka harmonijka na prezent?

Hej :D

Dziękuję Wam wszystkim za liczne rady i pomoc, która bardzo mi się przyda. Jeszcze się nie zdecydowałam, ale na pewno wybiorę którąś z podanych przez Was. Jesteście kochani, bez Was, pewnie kupiłabym jakiś bubel 8/
Jeszcze raz WIELKIE DZIĘKI!!!!!!!!

Pozdrawiam wszystkich :viva:
_________________
Dzidzia
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
LAMORE 

Posty: 4
Skąd: warszawa
Wysłany: 2007-12-28, 21:08    Odp: [Rada] Jaka harmonijka na prezent?

mam wielką prośbę. Dostałem ostatnio harmonijkę w prezencie z tymże ona ma dwa rzędy otworów chyba po 10 w każdym (dokładnie się nie przyjrzałem). Czy gra się na niej tak samo jak na tradycyjnej jednorzędowej. Bardzo proszę o pomoc. Czy ktoś mógłby mi powiedzieć gdzie znależć kilka rad jak zacząć grać?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu