Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
*Bart Łęczycki 


Posty: 600
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-07-29, 22:57    Łęczycki w USA

Witam, mam jak sądzę interesującą informację :)

Po raz pierwszy w historii największe stowarzyszenie harmonijkarzy SPAH zaprosiło Polaka do udziału w corocznym zjeździe. W dniach 17-21.08 w Bloomington (Minnesota) Bartek Łęczycki zagra koncert solowy (wyłącznie z użyciem loop station) oraz poprowadzi mistrzowskie warsztaty dla najbardziej zaawansowanych uczestników zjazdu. Oprócz tego Bartek jako endorser będzie oficjalnym konsultantem firmy SEYDEL na 26 międzynarodowym zjeździe harmonijkarzy SPAH 2010.

W poprzednich latach na ten festiwal zapraszani byli tacy Mistrzowie jak Rick Estrin, Stevie Wonder, Gregoire Maret, Peter Madcat Ruth czy Jason Ricci.

W tym roku Bartek wystąpi w roli „headliner’a” obok takich znakomitości jak m.in. Howard Levy, Andy Just, Steve Baker, Clint Hoover, Brendan Power, RJ Misho, Thiago Cerveira czy Joe Filisko.

Więcej informacji na http://www.spah.org/

[center][img]http://www.harmonijka.mud.pl/pic/b27_380pl1.jpg[/img] [/center]
_________________
www.bleczycki.com
bleczycki@gmail.com
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2010-07-29, 23:02    Odp: Łęczycki w USA

Gratulujemy, to wielkie wyróżnienie :) .
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Marcel_Banda 


Wiek: 46
Posty: 63
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-07-29, 23:21    Odp: Łęczycki w USA

trzymam Bartku kciuki za Ciebie w tych Stanach... pozdrowionka 1847 razy :)
_________________
Marcel, Banda Łysego
www.bandalysego.pl

----------------------------------------------------------
trzeba wiedziec...kiedy dmuchnąć....
----------------------------------------------------------
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
aeroarte 


Posty: 663
Otrzymał 37 punkt(ów)
Skąd: Starachowice
Wysłany: 2010-07-30, 08:00    Odp: Łęczycki w USA

Da radę, jest MISTRZEM, a w ogóle to, co to takie Stany dla Niego.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2010-07-30, 09:07    Odp: Łęczycki w USA

Gratuluje!:) Mam nadzieje, że przynajmniej kilku z nas tak jak Ty przeleje kiedyś marzenia w rzeczywistość. Bo przynajmniej, śledząc Twoje osiągnięcia, czuje, że właśnie tego bym chciał co Tobie udaje się robić.
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Rolf 


Wiek: 34
Posty: 424
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2010-07-30, 10:21    Odp: Łęczycki w USA

Gratulacje i powodzenia ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
frycol 


Wiek: 32
Posty: 24
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2010-07-30, 12:27    Odp: Łęczycki w USA

:O Przedchwilą przeczytałem na Twojej stronie! Gratuluję!
Szkoda tylko, że nie będzie Cię na Harmonica Bridge
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Landerw 


Wiek: 33
Posty: 300
Otrzymał 9 punkt(ów)
Skąd: Gda
Wysłany: 2010-07-30, 19:22    Odp: Łęczycki w USA

Gratulacje!! Pora by ludzie na zachodzie dowiedzieli się, że Polak potrafi :) Hmm cóż... liczymy na jakieś nagrania z tego historycznego ( a co! ) momentu (?) :D
_________________
Podpis - dozwolona ilość znaków: 100
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2010-07-30, 19:25    Odp: Łęczycki w USA

Wspaniała wiadomość, również dołączam się do gratulacji i życzę powodzenia w podbijaniu Stanów ;)
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Trojden 


Wiek: 36
Posty: 377
Otrzymał 16 punkt(ów)
Skąd: Niemcz
Wysłany: 2010-07-30, 20:43    Odp: Łęczycki w USA

[color=#090000]Pozamiataj ich tam dobrze Bartku ;) założę się, że już przy pierwszych dźwiękach majtki zlecą im przez głowy :D [/color]
_________________
Gość, niech Blues będzie z Tobą ...

P.S. Każdy zalogowany zobaczy swój login w moim podpisie =P pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
*Bart Łęczycki 


Posty: 600
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-08-26, 14:46    Odp: Łęczycki w USA

Hej, właśnie ktoś zamieścił pierwszy filmik z SPAH 2010.

Zaiste doborowe towarzystwo :)
http://www.youtube.com/watch?v=3qaxr4hquv8
_________________
www.bleczycki.com
bleczycki@gmail.com
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2010-08-26, 17:35    Odp: Łęczycki w USA

Fajny JAM-ik :) - ludzie się pojawiają z harmoszką i znikają.
Można by tak do rana... gdyby kamerzyście nie brakło zasilania.
A tak swoją drogą, ciekaw jesteśmy Bartku[u] jakiejś obszerniejszej relacji ze SPAH[/u] :harp: .
Może się pojawią kolejne klipy, albo relacje filmowe.
Pozdrawiam serdecznie.
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2010-08-26, 22:49    Odp: Łęczycki w USA

czy tylko u mnie sie psuje filmiki na Barta i nie tylko grze, podskakujac o pol tonu (a moze mniej?) w górę wysokością dźwięku?
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Marcel_Banda 


Wiek: 46
Posty: 63
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-08-27, 11:18    Odp: Łęczycki w USA

no cos u mnie tez jakby bokiem poszło...
_________________
Marcel, Banda Łysego
www.bandalysego.pl

----------------------------------------------------------
trzeba wiedziec...kiedy dmuchnąć....
----------------------------------------------------------
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
aansaa 


Wiek: 32
Posty: 800
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2010-08-27, 15:34    Odp: Łęczycki w USA

Ale klimacik fajny :D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
*Bart Łęczycki 


Posty: 600
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-08-27, 17:35    Odp: Łęczycki w USA

Zdaje się że w kilku momentach występuje taki błąd dźwiękowy. Nie wiem co to jest, ale zapewniam, że nie zmienialiśmy tonacji o pół tonu w górę :)
_________________
www.bleczycki.com
bleczycki@gmail.com
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2010-08-27, 18:40    Odp: Łęczycki w USA

To wygląda na niestabilność zapisu (rzadki przypadek) w kamerze bądż aparacie cyfrowym. :?
Bardziej się kojarzy mi się taka wada - w starszych formach zapisu np. na taśmach VHS gdzie silnik napędu taśmy mógł przyspieszać i zwalniać - ale też jako usterka sprzętu.
No cóż dobre i to.
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2010-08-27, 19:16    Odp: Łęczycki w USA

W każdym razie :) Naprawde fajnie zagrane, nasz nauczyciel rocks.:)

I tyle slaw poznales... :) Chyba każdemu sie tutaj marzy taki wystep.

Swoja drogą, ma posluch prowadzacy jam :)
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
*Bart Łęczycki 


Posty: 600
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-08-27, 22:43    Odp: Łęczycki w USA

Hmm, no ma posłuch, ma :) bo to jest Joe Filisko we własnej osobie, Mistrz przedwojennych technik grania oraz najlepszy "kastomizer" na świecie (przygotowuje harmonijki dla Howarda Levy). Poza tym przesympatyczny człowiek :)

Pozdrowienia!
_________________
www.bleczycki.com
bleczycki@gmail.com
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
SZCZYPIOR 


Wiek: 31
Posty: 830
Otrzymał 24 punkt(ów)
Skąd: Mosina
Wysłany: 2010-08-29, 11:10    Odp: Łęczycki w USA

Ciepłe słowa o panu Bartku na stronie Adama Gussowa:
http://www.modernblueshar...0960/673378.htm
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
szaman69 


Wiek: 33
Posty: 174
Otrzymał 26 punkt(ów)
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 2010-08-30, 22:05    Odp: Łęczycki w USA

Techno Music on Harmonica by Sensation Bartosz Leczycki

http://www.youtube.com/watch?v=9cHry7dM0CU

Edit:

Dorzucam jeszcze dwa filmiki które niedawno dodał Ronnie Shellist

http://www.youtube.com/watch?v=Og4UEb7ux50

http://www.youtube.com/watch?v=ISQaUWm6Ogs

Edit 2:

http://www.youtube.com/watch?v=sIF0TGJK5m8

http://www.youtube.com/watch?v=9jbwN-hBmwA

http://www.youtube.com/watch?v=umP2Xdo15gc

http://www.youtube.com/watch?v=2OM-ZTk2Va8
Ostatnio zmieniony przez szaman69 2010-09-01, 09:16, w całości zmieniany 3 razy  
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2010-08-30, 22:06    Odp: Łęczycki w USA

Dosłownie minutę wcześniej obejrzałem ten filmik. Bartku, jeszcze raz gratuluję, pokazałeś im, co Polak potrafi :) .
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2010-08-31, 20:49    SPAH podsumowany

Niedawno informowaliśmy o udziale Bartka Łęczyckiego w corocznym zjeździe The Society for the Preservation and Advancement of the Harmonica w Bloomington w amerykańskim stanie Minnesota, gdzie nasz zdolny harmonijkarz prezentował się jako prowadzący mistrzowskie warsztaty dla najbardziej zaawansowanych uczestników zjazdu. My mieliśmy w Bloomington swojego korespondenta. O tym jakie wrażenie na uczestnikach zjazdu zrobił Łęczycki przeczytacie w relacji mieszkającego w Kanadzie polskiego harmonijkarza Henryka Mrachacza:

[color=#120000]Wróciłem ze zjazdu SPAH o 3:00 nad ranem po przejechaniu 1.500 km, które dzieliły mnie od Bloomington, gdzie konferencja się odbyła. Ale opłaciło się jechać taki kawał. Tylu wspaniałych harmonijkarzy na raz jeszcze nie widziałem. Zadziwił mnie szeroki przedział wiekowy uczestników, mieli od chyba dziesięciu do ponad osiemdziesięciu lat. Mnie jednak najbardziej interesowali ci grający na harmonijkach diatonicznych, tak jak Bartek Łęczycki, posługujący się techniką overbending. Nie myślałem, że tak wielu muzyków tak dobrze opanowało ten sposób gry.

Od wtorkowego wieczora do sobotniej nocy w całym hotelu, w którym odbywał się zjazd rozbrzmiewały dźwięki harmonijek. Prowadzone były warsztaty podzielone na klasy w zależności od rodzaju harmonijki, czy nauczanego gatunku muzycznego (bluesa, jazzu, muzyki klasycznej, etc.). Kolejną atrakcją były tematyczne jam sessions. Bluesowe jamy, w których brałem udział, polegały na tym, że wokół gitarzysty grającego podkład siadało kilku harmonijkarzy i każdy po kolei grał swoją solówkę.

Konferencja zakończyła się w sobotę uroczystą kolacją, po której nastąpiło wręczenie kilku nagród. Później przyszła pora na koncert finałowy. Rozpoczęła go niemiecka artystka grająca na harmonijce chromatycznej muzykę klasyczną. Następne dwie grupy zaprezentowały repertuar jazzowy i klasyczny. Ukoronowaniem wieczoru, jak i całej konferencji, był występ Howarda Levy’ego, mistrza harmonijki diatonicznej, który na tak skromnym instrumencie potrafi zagrać każdy gatunek muzyki. Nawet tak wspaniały harmonijkarz jak Bartek nie mógł wyjść z podziwu dla niesamowitych umiejętności Levy’ego.

Teraz czas na kilka słów o Bartku, który stał się prawdziwą gwiazdą tej edycji SPAH. Pierwszy raz zadziwił harmonijkową brać w czwartek rano, gdy prowadził warsztaty pod hasłem „Jazz Blues Progressions”. Pokazał, że jest nie tylko muzykiem poruszającym się swobodnie w gatunkach takich jak blues, czy jazz, ale również ma niesamowitą wiedzę teoretyczną, którą, co najważniejsze, potrafi przekazać innym. 45 minut przewidziane na przeprowadzenie warsztatów to czas zbyt krótki, biorąc pod uwagę ilość pytań, które chcieli zadać słuchacze. Cała grupa harmonijkarzy zafascynowanych wykładem nie dała Bartkowi spokoju nawet, gdy ten już opuścił salę. Od tego momentu nasz harmonijkarz miał kłopoty z przemieszczaniem się po korytarzach hotelu, gdyż na każdym kroku był zatrzymywany, poklepywany po plecach i zasypywany komplementami.

Ukoronowaniem pracy Bartka był jego 45 minutowy występ, który odbył się piątkowego wieczora. Zagrał bez muzyków akompaniujących posługując się tzw. loop station, tj. urządzeniem nagrywającym i zapętlającym nagrane ścieżki. Wyglądało to w ten sposób, że Bartek grał najpierw na jednej harmonijce, taki podkład nagrywał i odtwarzał dzięki efektowi. Do niego dogrywał partię kolejnych harmonijek akompaniujących, krótki beat-box, czy harmonijkową solówkę. Brzmiało to fantastycznie, a żeby było jeszcze ciekawiej, Bartek zaprezentował bardzo szerokie spektrum granej muzyki. Od bluesa, przez jazz, hard rock, klasykę, kończąc na muzyce indyjskiej, a nawet techno!

Koncert zakończył się owacją na stojąco i łzami w oczach wielu słuchaczy, którzy byli zszokowani tym, co usłyszeli i zobaczyli. Muzyka Bartka wywołała u wielu z nich emocje, których się nie spodziewali.

Może tak pozytywne wrażenia wywołała skromność Bartka, to że natychmiast budził sympatię. W każdym razie wydaje mi się, że otworzył sobie drzwi do muzycznego świata w Północnej Ameryce. Opuszczenie hotelu po koncercie zabrało naszemu harmonijkarzowi wiele czasu, bo każdy chciał osobiście wyrazić podziw dla tego, co usłyszał. Gdyby Bartek nagrał płytę z wykorzystaniem swojego „loopera” sprzedałby tam wiele egzemplarzy. Koncert został nagrany na wideo i może ukaże się na stronie internetowej Bartka.

Również dla mnie ten wyjazd był owocny dzięki radom Mistrza. Już prawie potrafię grać overblowy na kanałach od 4 do 6, co dawniej mi się nie śniło.

Z pozdrowieniami dla Czytelników Blues.pl,
Henryk Mrachacz[/i][/color]

żródło: Blues.pl
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu