Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
niemampomyslunademot

Posty: 2
Wysłany: 2010-07-27, 18:13    Wlazł kotek na płotek

Witam dziś kupiłem harmonijkę SilverStar nigdy wcześniej nie miałem styczności z grą na jakimkolwiek instrumencie ale od kilku dni chodziła za mną ochota spróbowania czegoś nowego stąd pomysł na walkę z nudą po przez grę na czymś. Czytałem sporo o harmonijkach i wiem że SS jest słabą harmonijką ale u mnie w sklepie jest to jedyny tego typu instrument. Wiem że na początek powinienem uczyć się trafiać w pojedyncze dźwięki ale gdy próbuje dmuchać z zatkanymi otworami palcami brzmi to zupełnie inaczej niż gdy trzymam harmoszkę w ustach znalazłem na waszym forum tabulatory do wlazł kotek na płotek i spróbowałem

http://w447.wrzuta.pl/audio/32U2k87IStK/glos002

jak to brzmi jak na początek ?

Może jakieś rady ? co grać po ile ćwiczyć ?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
shusty 


Wiek: 33
Posty: 436
Otrzymał 26 punkt(ów)
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2010-07-27, 19:32    Odp: Wlazł kotek na płotek

Najpierw jak sam napisałeś naucz się czysto trafiać w dźwięki, mnie to i poruszanie się w miarę sprawne po harmonijce, by bez problemu grać takie taby jak kotek na płotek,płonie ognisko w lesie itd. zajęło 3 tygodnie.

Nie ma innej rady, póki co ćwicz ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
niemampomyslunademot

Posty: 2
Wysłany: 2010-07-28, 10:31    Odp: Wlazł kotek na płotek

znalazłem na internecie wirtualną harmonijkę http://harmopoint.com/index.php/harmonica-virtuel i jej dźwięki brzmią podobnie do dźwięków mojej harmonijki (gdy zatkam otwory po bokach i dmuchnę w jeden ale jest to tylko podobne nie jest identyczne czy to wynika po prostu z jakości harmonijki czy z braku moich umiejętności ? Dajcie jakieś rady jak układać usta jak mocno dmuchać, i jak ćwiczyć czyste dźwięki....
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Rafał94 


Posty: 25
Otrzymał 2 punkt(ów)
Wysłany: 2010-07-28, 11:43    Odp: Wlazł kotek na płotek

Ewidentny brak umiejętności. Harpa masz tylko 2 dni i nic dziwnego że nie umiesz trafić w 1 kanał. Cwicz wydobywanie pojedyńczego dzwięku, a jak to opanujesz graj dopiero konkretne melodie. Harmonijkę masz kiepską ale da się na niej nauczyć wydobywania czystego dzwięku i to nawet łatwiej niż na innych lepszych modelach bo SS ma idealnie kwadratowe kanały. Co do układu ust to na forum jeszt gdzieś temat w którym to jest. Opcja [b][i][u][color=#00FF5B][size=24]Szukaj[/size][/color][/u][/i][/b] nie boli
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu