Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
PawelBDS 


Wiek: 38
Posty: 131
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Kraków/Szczecin
Wysłany: 2010-07-26, 18:55    Rytm oraz nowa harmoszka

Musze się pochwalić że język działa coraz lepiej :) Ale mam jeszcze parę pytań...

Potrafię zagrać kawałki których linie melodyczną znam praktycznie na pamięć ale mam problem z łapaniem rytmu w mniej mi znanych utworach. Np. macaj tylko taby nie jestem w stanie zagrać tego by przypominało cokolwiek ponieważ nie potrafię nadać temu żadnego rytmu jest to strasznie chaotyczne wiem że najlepszy sposób na zaczęcie łapania rytmu to klaskanie podczas muzyki ale mi to wcale nie wychodzi nie potrafię wyczuć rytmu.... ma może ktoś jakieś rady ćwiczenia na rytm? może polecicie jakieś utwory przy których łatwiej ćwiczyć ?

I drugie pytanie planuję zakup http://www.bratpol.com.pl/?prod=1678&cat=120 i nie wiem czy jest ona dobra na początek i czy jest w miarę wytrzymała (gram delikatnie ale czasem zdarza mi się mocniej zadąć)? Harmoszka ma służyć do grania bluesa.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Rafał94 


Posty: 25
Otrzymał 2 punkt(ów)
Wysłany: 2010-07-26, 19:02    Odp: Rytm oraz nowa harmoszka

Aby poprawić wyczucie rytmu słuchaj więcej muzyki lub zrób tak jak ja na początku. Nagraj jak najlepiej kawałek , którego chcesz się nauczyć posłuchaj i próbuj zagrać, jeśli nie wyjdzie, przesłuchaj go ze 2 razy i spróbuj ponownie.

Co do harmonijki MBDx. Mam taką w A i jest super. Naprawde fantastyczny harp. Licz się z tym, że potrafi pęcznieć mimo tego iż hohner podaje że jest zaimpregnowana. Do grania bluesa nadaje się jak najbardziej. Akordy brzmią naprawdę super. Zastanawiam się jednak po co ci ona w tonacji C, bo z tego co się orientuje to masz jakiegoś harpa w C ;) . Weź jakąś inną tonację bo po co ci niby 2 w C????? :harp:
Ostatnio zmieniony przez Rafał94 2010-07-26, 19:14, w całości zmieniany 2 razy  
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Boodzik 

Posty: 291
Otrzymał 14 punkt(ów)
Wysłany: 2010-07-26, 19:06    Odp: Rytm oraz nowa harmoszka

Cóz, w tabach nie masz zapisanych wartości rytmicznych, więc de facto musisz wpierw posłuchać utworu, który chcesz zagrać.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
PawelBDS 


Wiek: 38
Posty: 131
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Kraków/Szczecin
Wysłany: 2010-07-26, 19:57    Odp: Rytm oraz nowa harmoszka

[quote="Rafał94"]Zastanawiam się jednak po co ci ona w tonacji C, bo z tego co się orientuje to masz jakiegoś harpa w C ;) . Weź jakąś inną tonację bo po co ci niby 2 w C?????[/quote]

Bo chce mieć porządna "C" bo na Silver Starze nie poszaleje za bardzo :)


Chce popróbować gry z metronem ale że jestem noga pod względem muzycznym wyjaśnijcie mi coś włączam taki metronom http://simple.bestmetronome.com/ ustawiam tępo 60 i wybieram taby prostej melodyjki
6 5 5 (5) (4) (4) 4 5 6
6 5 5 (5) (4) (4) 4 5 4
(wlazł kotek na płotek jak by ktoś nie wiedział :D )

Czy między uderzeniami ma być grana jedna linijka czy jeden dźwięk na jedno uderzenie ?
_________________
Kobieta jest jak harmonijka nieźle mruczy jak potrafisz ją dmuchnąć :D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Deamiens 

Wiek: 35
Posty: 52
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Lublin
Wysłany: 2010-07-26, 20:18    Odp: Rytm oraz nowa harmoszka

Hmmm... Pewnie zaraz ktoś napisze bardziej "naukowo", ale to zależy od długości trwania dźwięku. Tzn. na pewno nie linijka między uderzeniami, tylko (przyjmijmy, ale dla wyższego tempa) cała nuta dla 2 uderzeń, półnuta dla jednego, 2 ćwierćnuty na uderzenie... I tu właśnie tabulatura Ci nie powie jak to grać, tylko jakie to są dźwięki na harmonijce. Wychodzi na to, że najlepiej było by grać z zapisu nutowego (masz długość dźwięków) i, jeśli nie wiesz jaka nuta odpowiada jakiemu kanałowi (czego sam zresztą nie wiem), tabulatury zapisanej pod nutami. Namieszałem chyba.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
PawelBDS 


Wiek: 38
Posty: 131
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Kraków/Szczecin
Wysłany: 2010-07-26, 20:31    Odp: Rytm oraz nowa harmoszka

powiem szczerze ze zbyt wiele z tego nie zrozumiałem nigdy nie potrafiłem czytać z nut więc te ćwierć nuty całe nuty itp nic mi nie mówi :D
_________________
Kobieta jest jak harmonijka nieźle mruczy jak potrafisz ją dmuchnąć :D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Deamiens 

Wiek: 35
Posty: 52
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Lublin
Wysłany: 2010-07-26, 20:38    Odp: Rytm oraz nowa harmoszka

6 5 5 (5) (4) (4) [color=#ff0000]4 5[/color] 6
6 5 5 (5) (4) (4) [color=#ff0000]4 5[/color] 4
Wrzucasz tempo 80, czerwone dźwięki grasz na pół uderzenia, reszta na 1, brzmi prawie jak wlazł kotek. A to co ja pokręciłem pewnie ktoś napisze prościej, bo ja bardziej na astronautę się nadaję jak na nauczyciela :) .
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
KatuzaR 


Wiek: 32
Posty: 319
Otrzymał 29 punkt(ów)
Skąd: Kryry
Wysłany: 2010-07-26, 21:22    Odp: Rytm oraz nowa harmoszka

Przydatny może być programik EarMaster School 5 PL :)

" EarMaster School v5.0.0.616S EarMaster School v5.0.0.616S PL

Rozbudowany program do kształcenia słuchu i nauki nut. Dzięki temu programowi możesz wyćwiczyć m.in.: porównywanie i rozpoznawanie interwałów, rozpoznawanie, przewroty i pochody akordów, rozpoznawanie skal, czytanie i powtarzanie rytmu. Program wart polecenia! "
Pozdrawiam

KatuzaR
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
PawelBDS 


Wiek: 38
Posty: 131
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Kraków/Szczecin
Wysłany: 2010-07-26, 22:01    Odp: Rytm oraz nowa harmoszka

właśnie zacząłem testy programu.... nawet fajny tylko jak program podaje rytm idzie mi ok klaszcząc ale jak mam go wystukać na klawiaturze to nie jest już tak dobrze :D ale dzięki za radę czeka mnie wiele godzin ćwiczeń :)
_________________
Kobieta jest jak harmonijka nieźle mruczy jak potrafisz ją dmuchnąć :D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Boodzik 

Posty: 291
Otrzymał 14 punkt(ów)
Wysłany: 2010-07-26, 23:14    Odp: Rytm oraz nowa harmoszka

Ad1. 'wlzł kotek' jest grany na 3/4, więc jeśli metronom zaznacza początek taktu innym dźwiękiem to trza ustawić metrum 3/4.
Ad2. Najprościej wziąć nuty i tam widać (jedno uderzenie metronomu to jedna ćwierćnuta).
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
PawelBDS 


Wiek: 38
Posty: 131
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Kraków/Szczecin
Wysłany: 2010-07-27, 12:52    Odp: Rytm oraz nowa harmoszka

http://chomikuj.pl/blogoslawionedzieckoszatana na tym chomiku jest Ear Master School 5 w wersji testowej na 21 dni jak ktoś by chciał przetestować.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu