Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Dawid 

Posty: 7
Skąd: Katowice
Wysłany: 2010-07-12, 13:39    ThePtak

Harmonijka w nieco innym wydaniu. Co o tym myślicie?

http://www.myspace.com/theptak
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Gladias 


Wiek: 28
Posty: 349
Otrzymał 12 punkt(ów)
Skąd: Nysa/Warszawa
Wysłany: 2010-07-14, 00:28    Odp: ThePtak

Kawał dobrej roboty

Ciekawi mnie czemu czasmi w piosenkach "uzywacie" obcych jezyków (skad macie teksty??). Moim zdaniem to ciekawe "rozszezenie", oryginalnosc itp. tylko czemu to?? :)

PS Wybacz jesli to głupie pytanie :D
Ostatnio zmieniony przez Gladias 2010-07-14, 14:36, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Deamiens 

Wiek: 35
Posty: 52
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Lublin
Wysłany: 2010-07-14, 06:50    Odp: ThePtak

Hmh... Początek Tri Martolod jest mi dobrze znany, niestety nie przypomnę sobie tytułu/zespołu do porównania - wzorowaliście się może na kimś? A osobiście wpadł mi w ucho Pop Plinn, wg. mnie całkiem niezły kawałek :) .
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Dawid 

Posty: 7
Skąd: Katowice
Wysłany: 2010-07-14, 11:05    Odp: ThePtak

To absolutnie nie jest głupie pytanie, pytaj o co chcesz Gladias. :) Teksty bez większego problemu można znaleźć na przykład w Internecie. A jeśli chodzi o pytanie, dlaczego akurat to, to trzeba zaznaczyć, że zespół założył Grzegorz Chudy (frontman grupy folkowej Beltaine) i powiedzmy zaraził nas takimi klimatami, poza tym godzi to wszystkich członków zespołu, którzy mają różne upodobania muzyczne (mnie na przykład najbardziej leży blues). :)

Tri Martolod to być może utwór Alana Stivella. Motyw jest ogólnie znany, jednak my nagraliśmy go we własnej aranżacji. Jeśli chodzi o kawałek Pop Plinn, można usłyszeć w nim m. in. bombardę (folkowy instrument perkusyjny o potężnym brzmieniu), klarnet oraz harmonijkę. :) Trzeba przyznać, że to egzotyczne połączenie, do tego utwór jest dość dynamiczny, więc być może właśnie dlatego wpada w ucho. :)

Ze zniecierpliwieniem czekam na kolejne pytania, bardzo chętnie odpowiem. :)
_________________
Pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
shusty 


Wiek: 33
Posty: 436
Otrzymał 26 punkt(ów)
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2010-07-26, 00:07    Odp: ThePtak

Bardzo podobają mi się wasze klimaty, a harmonijka genialnie wpleciona w takie otoczenie.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Dawid 

Posty: 7
Skąd: Katowice
Wysłany: 2010-07-26, 10:50    Odp: ThePtak

Bardzo miło słyszeć, dzięki! :) Oczywiście wszelkie komentarze na MySpace również mile widziane.
_________________
Pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu