Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Rotaflor

Posty: 76
Otrzymał 2 punkt(ów)
Wysłany: 2010-07-22, 00:42    Keybord - jak grać dwoma rękoma na raz?

A więc jest taki problem, ponieważ umiem grać na 1 ręke kilka utworów ale jeżeli dochodzi druga ręka to totalnie odpadam bo nie moge nic grać na 2 rece znam 2 utwory ale to takie proste ze te same 3 klawisze na lewa w kółko ;;/ Są jakieś ćwiczenia ? które pozwalaja rozwinąc grę na both hands?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Haku

Posty: 2
Wysłany: 2010-07-22, 10:01    Odp: Keybord - jak grać dwoma rękoma na raz?

Są różne sposoby grania na dwie ręce może zacznij od tych najporostrzych wpostaci, przyciskania tylko jednego klawisz który wywoła akor. Musisz mieć zapisane dzięki lub nuty, (ja osobiście gran na tych pierwszych , i akord podpisany nad dzwiękiem, tak byś zagrał to w tym samym momecie. Ćwiczenie na dwie ręce polega na tym, że uczysz się pokolei piosenek. Nie zagrasz widząc dźwięki nuty od razu na dwie ręce, przynajmniej ja tak nie umiem. Gram na prawą, potem patrze jak grać lewą, łacze to i coraz szybciej coraz szybcie, aż nawet już nie zaglądam na kartkę.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Boodzik 

Posty: 291
Otrzymał 14 punkt(ów)
Wysłany: 2010-07-22, 11:23    Odp: Keybord - jak grać dwoma rękoma na raz?

Ćwiczenie jak na każdy instrument: nuty + na początek wolne tempo z metronomem.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Rotaflor

Posty: 76
Otrzymał 2 punkt(ów)
Wysłany: 2010-07-22, 22:23    Odp: Keybord - jak grać dwoma rękoma na raz?

Proste umiem grać na 2 rece tam 3 dzwieki ale nie akordy, ale takie wind akeboshi albo hokage funeral to ja z youtube biore i prawa umiem lewa nie ; /
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Boodzik 

Posty: 291
Otrzymał 14 punkt(ów)
Wysłany: 2010-07-22, 22:48    Odp: Keybord - jak grać dwoma rękoma na raz?

To na początek zacznij od jakichś prostych przykładów nutowych.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Rotaflor

Posty: 76
Otrzymał 2 punkt(ów)
Wysłany: 2010-07-23, 17:27    Odp: Keybord - jak grać dwoma rękoma na raz?

hej gram na keybordzie sam i mam taka piosenke Every time you kissed me z tąd masakryczna http://www.sheetmusictrad...ou_kiss_me.html
ale mam pytanie bo tam w adobe
sa 3 pieciolinie pisze
Melody
Piano
Piano

to znaczy ze co? Melody to gram ?czy nie bo słabo czytam z nut :P na pianino :D
Piano 1 jest na right handa a 2 na left ? czy jak moze mi ktos powiedzieć?

aha jeszcze jedno, bo jakoś nigdy nie miałem problemów z nutami i wogole ale przy keybordzie jestem kompletnie zielony! moze dla tego że na flecie nie ma takich trudnych nut :P ?

Nuta z B (b-molem?) nie pamietam nazwy na 100% ale chciałem spytać czy jeżeli ja mamy to gramy górne guziki? te czarne ? i jak to jest C - Cis, D -dis, f-fis,g-gis,h-B? i jak sa na nutach zapisane akordy ? jak to wyglada ?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2010-07-23, 19:33    Odp: Keybord - jak grać dwoma rękoma na raz?

Wydaje mi się, że na forum związanym z klawiszami pomogą Ci lepiej niż harmonijkarze. I może trawką nawet poczęstują.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Rotaflor

Posty: 76
Otrzymał 2 punkt(ów)
Wysłany: 2010-07-23, 21:45    Odp: Keybord - jak grać dwoma rękoma na raz?

[quote="minigunmen"]Wydaje mi się, że na forum związanym z klawiszami pomogą Ci lepiej niż harmonijkarze. I może trawką nawet poczęstują.[/quote]
Dzięki ale spytałem się tutaj, gdzie skierował mnie Admin INIM, więc sądziłem że mogę liczyć na odpowiedź
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2010-07-23, 21:47    Odp: Keybord - jak grać dwoma rękoma na raz?

Myślę, że ktoś się znajdzie ale podpowiadam co sam bym zrobił. Pare osób tutaj może umie grać na klawiszach ale to mniej prawdopodobne niż u klawiszowców na forum :)
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Rotaflor

Posty: 76
Otrzymał 2 punkt(ów)
Wysłany: 2010-07-24, 02:10    Odp: Keybord - jak grać dwoma rękoma na raz?

No może tak ale ja się ich boje bo klawiszowce maja gibkie nadgarstkich i zwinne palce ;<
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Deamiens 

Wiek: 35
Posty: 52
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Lublin
Wysłany: 2010-07-24, 16:57    Odp: Keybord - jak grać dwoma rękoma na raz?

Wszystko jest kwestią koordynacji ruchowej która jest po prostu do wyćwiczenia, ostatnio na festiwalu Hello Folks w Lublinie koleś grał na dwóch fletach naraz (i to bynajmniej nie te same dźwięki), i na moje oko to było kilka razy trudniejsze niż koordynacja dwóch rąk na klawiszach. Swojego czasu jak grałem to po prostu musiałem się bardziej skoncentrować żeby obie ręce robiły to co chciałem, ale po liceum jakoś porzuciłem klawisze...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Rotaflor

Posty: 76
Otrzymał 2 punkt(ów)
Wysłany: 2010-07-24, 22:14    Odp: Keybord - jak grać dwoma rękoma na raz?

to jak on gral xD wiesz gra na flecie nie jest trudna, nauczenie sie gry na flecie nie jest takie trudne, jak gra na 2 rece na keybordzie ;/ nie wiem jak wyczuc to aby grac szybko na 2 lapy tak iz, jedna gra szybko i druga zaczyna w polowie gry i mam problem z czytaniem nut na piano bo 1 raz sie z tykam z takim ukladem zlozynym
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2010-07-24, 22:19    Odp: Keybord - jak grać dwoma rękoma na raz?

Panowie. Kilka dni temu widziałem większe dziwy. Mój kumpel, grał jednocześnie na trąbce i saksofonie! Jest saksofonistą, ale zaniosłem mu starą trąbkę, którą znalazłem na babcinym strychu i zagrał co nieco na obu tych instrumentach jednocześnie :) .
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Rotaflor

Posty: 76
Otrzymał 2 punkt(ów)
Wysłany: 2010-07-24, 23:02    Odp: Keybord - jak grać dwoma rękoma na raz?

a może to była trąbka saksofon :P ? Ja widzialem jak koles gral 1 reka na perca a 2 na pianinie :O
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2010-07-24, 23:06    Odp: Keybord - jak grać dwoma rękoma na raz?

[quote="Rotaflor"]a może to była trąbka saksofon ?[/quote]

Wiem, co widziałem :) . W lewej łapie trąbka, w prawej saksofon, a wszystko obsługiwane jedną parą ust. O! Ten ktoś, o kim mówisz, też jest niezły czarodziej :) . Ale kończymy chyba Off-Top i wracamy do technik gry na klawiszach :) .
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Deamiens 

Wiek: 35
Posty: 52
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Lublin
Wysłany: 2010-07-25, 01:46    Odp: Keybord - jak grać dwoma rękoma na raz?

Właściwie to niezbyt od niej odbiegliśmy, wszystko się sprowadza do koordynacji ruchowej, albo ją ktoś ma, albo nie i może próbować to wyćwiczyć. Wiem że to się łatwo mówi, ale właściwie to chyba wszystko na ten temat jeśli chodzi o teorię "gry oburęcznej".
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Rotaflor

Posty: 76
Otrzymał 2 punkt(ów)
Wysłany: 2010-07-25, 13:38    Odp: Keybord - jak grać dwoma rękoma na raz?

Hej hej przecież większość panów która była w wieku dorastania 13-16 jakoś tak, ćwiczyła swoją koordynacje ruchowa prawda? Nadgasrstek i te sprawy ;P
Robienie 2 różnych rzeczy 2 rękami nie było by takie trudne gdyby nie to ze musimy w tym samym momencie to zrobić a ktoś kto gra na klawiszach może powie jak sie uczył grać both handami
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
towal 

Wiek: 33
Posty: 238
Otrzymał 13 punkt(ów)
Skąd: Puławy
Wysłany: 2010-07-25, 20:52    Odp: Keybord - jak grać dwoma rękoma na raz?

Kiedyś w podstawówce chodziłem do szkoły muzycznej na fortepian, nie ukończyłem co prawda, ale mniejsza o to. Co do gry na dwie ręce, to uczyłem się najpierw partii na rękę prawą, później tylko na rękę lewą do poziomu płynnej gry. Później łączyłem to do kupy, pomału i do przodu:)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
szlik31 

Wiek: 31
Posty: 7
Skąd: Okolice Rzeszowa
Wysłany: 2010-08-13, 15:53    Odp: Keybord - jak grać dwoma rękoma na raz?

sa specialne cwiczenia ktore dostajesz w szkole muzycznej , one ułatwiaja nauke gry . Ale sam też możesz wyćwiczyc jak to juz kto na gorze napisał najpierw opanuj prawa reke a potem dokładaj stopniowo lewą . Ja polecam utwory z ksiażki yamaha jest tam wiele prostych utworow ktore pomoga ci opanowac płynna gre .


PS.
a tak wg to cwiczyc cwiczyc ...

Pozdrawiam szlik31
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu