Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
fake4r 

Posty: 4
Wysłany: 2010-07-17, 19:13    [Problem] Jak wydobyć prawidłowy dźwięk w kanałach 6, 7 i 8 na Hohnerze Silver Star?

Przede wszystkim pragnę przywitać się z użytkownikami forum.
Jestem tu nowy jak widać, więc chylę czoła :pada: profesjonalistom i proszę o wyrozumiałość.

Otóż jakiś tydzień temu, trochę z nudów i a trochę z masy wolnego czasu naszła mnie niezmierna ochota na naukę gry na harmonijce.
Jako iż jestem teraz po za Polską, udałem się do tutejszego sklepu muzycznego i nabyłem w cenie 12,40 Euro Hohnera Silver Stara w tonacji C.
Niestety wybór był ograniczony więc, zapoznawszy się wcześniej z lekturą forum uznałem że na początek może być.
Harmonijkę posiadam od jakichś 5 dni.
W tej chwili jako tako sobie radzę z czystymi dźwiękami, także przejście z jednego kanału na drugi nie sprawia mi kłopotu, więc próbuję prostych tabulatur, typu wlazł kotek na płotek, płonie ognisko, mam husteczkę, whisky dżemu itp.
I w tym momencie zaczęły się małe schody otóż mam problem z kanałami 6 7 8 na wdechu. 6 jeszcze jakoś wychodzi ale 7 i 8 to porażka, nie słychać nic czyli tylko podmuch powietrza albo pisk :)
Podejrzewam w 99% iż to brak umiejętności gdyż zasłonięcie pozostałych kanałów palcami wskazującymi i zrobienie na nich wdechu czyli na 6 7 8 objawia się prawidłowym dźwiękiem.
Aby wydobyć prawidłowy dźwięk muszę bardzo opuścić żuchwę i zasysać powietrze bardzo głęboko, czy tak też ma być ? Czy to jest może przypadłość SS ?
Stawiam na moją technikę, a raczej jej brak.
Bardzo proszę o wskazówki jak podejść do tych kanałów.
Wiem że praktyka czyni mistrza ale chciałbym przynajmniej teoretycznie wiedzieć jak mam próbować.
pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2010-07-17, 19:25    Odp: [Problem] Jak wydobyć prawidłowy dźwięk w kanałach 6, 7 i 8 na Hohnerze Silver Star?

SilverStar przede wszystkim pogłębia ten problem który ma większość osób na początku przygody. To wlaśnie kwestia techniki, myślę, że po próbach ją nabędziesz. Na każdym kanale gra się nieco inaczej, żeby zagrać czysto i poprawnie, trzeba szukać odpowiednich układów ust i żuchwy itp... :) Dasz radę ale radziłbym nie nabywać złych przyzwyczajeń przez taką paskudnie słabą harmonijkę. Już lepszy byłby Bluesband a nawet tańszy ale co najlepiej kupić na początek? Odsylam do lektury forum :)
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
fake4r 

Posty: 4
Wysłany: 2010-07-17, 19:31    Odp: [Problem] Jak wydobyć prawidłowy dźwięk w kanałach 6, 7 i 8 na Hohnerze Silver Star?

No niestety tutaj mam wybór ograniczony, ale za 2 miesiące wracam do Polski i jeżeli do tego czasu nauka pójdzie do przodu, granie będzie sprawiało mi przyjemność, będę chciał kontynuować naukę no i nie rzucę harmonijki w kąt, to na pewno zakupię coś z wyższej półki. Póki co jestem na razie skazany na SS ;) ale nie poddaję się.
Dziękuję za odpowiedź.
Jeśli ktoś chce coś jeszcze dodać to bardzo proszę.

Podaję też taką małą próbkę tego co już "umiem":

http://w998.wrzuta.pl/aud...zA3/bez_nazwy_2
http://w998.wrzuta.pl/aud...ASz/bez_nazwy_4
http://w998.wrzuta.pl/aud...Ndt/bez_nazwy_5
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2010-07-17, 19:57    Odp: [Problem] Jak wydobyć prawidłowy dźwięk w kanałach 6, 7 i 8 na Hohnerze Silver Star?

Wyglada to czysto.
Ja mam tylko nadzieję, że ten silverstar nie zniechęci Cię do grania ;)
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Newbie123

Posty: 9
Wysłany: 2010-07-25, 11:59    Odp: [Problem] Jak wydobyć prawidłowy dźwięk w kanałach 6, 7 i 8 na Hohnerze Silver Star?

Mam ten sam problem na crossover'ze harmonijka w rękach od 3dni czyste dźwięki i melodie wychodzą na kanałach 1-6 7my kanał w miarę opanowany w górę od 7mego kanału porażka na wdechu strasznie ciężko idzie a nie chcę nic robić na siłę.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Rafał94 


Posty: 25
Otrzymał 2 punkt(ów)
Wysłany: 2010-07-25, 13:24    Odp: [Problem] Jak wydobyć prawidłowy dźwięk w kanałach 6, 7 i 8 na Hohnerze Silver Star?

Spróbuj oddychać przez harmonijkę a nie wciagać powietrze. Wydaje mi się, że to wina techniki. Ja na początku miałem to samo, ale teraz nie mam już z tym problemu, choć rzadko gram w wysokim rejestrze. Ćwicz, ćwicz i jeszcze raz ćwicz. :harp:
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Pejek 

Wiek: 28
Posty: 1
Skąd: Mierzno
Wysłany: 2011-10-09, 14:47    Odp: [Problem] Jak wydobyć prawidłowy dźwięk w kanałach 6, 7 i 8 na Hohnerze Silver Star?

Ja również zaczynam na Silverze ;] Również miałem problem z tymi dźwiękami, le jak już się rzekło to przyjdzie z czasem;] Gram już ponad 3 miesiące i jest glanc;] Trza tylko ćwiczyć i ćwiczyć;]
_________________
"..Słodko i zaszczytnie jest umierać za Ojczyznę.."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu