Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
ovies93 

Wiek: 31
Posty: 10
Skąd: Świecie
Wysłany: 2010-07-23, 20:58    [Problem] Nie działa pierwszy kanał na wdechu

witam...
niedawno kupiłem sobie nową harmonijkę... po pewnym czasie zauważyłem że nie działa 1 kanał na wdechu :sad:
co robić?
da się to jakoś naprawić?
czy reklamacja harmonijki jest konieczna?
:/
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2010-07-23, 21:30    Odp: [Problem] Nie działa pierwszy kanał na wdechu

Nazwij temat zgodnie z tematem, czyli że 1 kanał nie działa.

Ale jak nie działa, brzmi dziwnie, czy wcale nie wydaje dźwięku? Na dobrą sprawę to bez zajrzenia do tego się nie obejdzie. Choć obawiam się, że jak masz harmonijkę w G jak piszesz w tamtym temacie to albo stroik poszedł - bo ciężkie łatwo zabić albo masz standardowy problem początkującego z niskimi kanałami.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
ovies93 

Wiek: 31
Posty: 10
Skąd: Świecie
Wysłany: 2010-07-23, 21:35    Odp: [Problem] Nie działa pierwszy kanał na wdechu

wszystkie kanały działają na wdechu i wydechu... tylko 1 nie wydaje dzwięku na wydechu... jak dmucham w 1 to działa ... a jak wdycham to nie wydaje żadnego dźwięku...

*(co to znaczy że "stroik poszedł"?)

da sie to jakoś naprawić...? :?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2010-07-23, 21:37    Odp: [Problem] Nie działa pierwszy kanał na wdechu

A powiedz mi, harmonijka ma drewniany korpus? Bo jeśli nie to można ją przepłukać, bo może coś tam się dostało.

Jeśli korpus harmonijki nie jest drewniany to dobrze ją wypłucz, nalej wody i wystukaj o kolano. Potem delikatnie przedmuchaj całą. Napisz wtedy co z tym kanałem, czy zaczął grać czy nie.

Stroik mógł się nadłamać/ złamać, da się to naprawić ale narazie odrzućmy tą ewentualność.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
ovies93 

Wiek: 31
Posty: 10
Skąd: Świecie
Wysłany: 2010-07-23, 21:42    Odp: [Problem] Nie działa pierwszy kanał na wdechu

nie mam pojęcia jaki to korpus (jak to można sprawdzić?) :P

to jest taka harmonijka: http://www.gama.gda.pl/go/_info/?id=402
więc może ocenisz jaki ma korpus...
bo ja sie narazie ucze i nie umiem jeszcze rozpoznawać korpusów...
jakie są wgl rodzaje? drewniany...?...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2010-07-23, 21:46    Odp: [Problem] Nie działa pierwszy kanał na wdechu

Korpus to to czarne. Plastikowy masz. To jest generalnie środek harmonijki. Przepłucz tą harmonijkę dobrze wodą w środku, z obu stron, może to coś da. A stroik to taka blaszka, w środku blaszki drgają i reagują na ruch powietrza.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
ovies93 

Wiek: 31
Posty: 10
Skąd: Świecie
Wysłany: 2010-07-23, 21:49    Odp: [Problem] Nie działa pierwszy kanał na wdechu

domyślam się że nie powinno się stać nic złego instrumentowi pod wpływem wody?? :|
jeżeli tak to zrobię tak jak radzisz... :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2010-07-23, 21:50    Odp: [Problem] Nie działa pierwszy kanał na wdechu

Nic się nie stanie. Jak grasz to i tak dużo pary wodnej/śliny przechodzi przez harmonijkę a nawet i zostaje. Przepłucz, nalej do kanałów i wystukaj wodę o kolano albo o drugą rękę nad zlewem.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
ovies93 

Wiek: 31
Posty: 10
Skąd: Świecie
Wysłany: 2010-07-23, 21:52    Odp: [Problem] Nie działa pierwszy kanał na wdechu

rozumiem że ta operacja ma na celu usunięcie ze sprzętu "ciała obcego"? (jeśli sie tam znajduje)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2010-07-23, 21:53    Odp: [Problem] Nie działa pierwszy kanał na wdechu

Tak. Nie pytaj już, idź zrobić to i powiedz czy coś dało :) Jeśli tak to znaczy że problemem był jakiś syfek a stroikowi nic nie jest. Pomijając, że początkującym harmonijkarzom często 1 kanał nie wydaje dźwięku albo brzmi dziwnie, bo do tego jest potrzebny dobry układ ust i trochę ćwiczeń.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
ovies93 

Wiek: 31
Posty: 10
Skąd: Świecie
Wysłany: 2010-07-23, 22:01    Odp: [Problem] Nie działa pierwszy kanał na wdechu

zrobiłem i niestety jest tak jak poprzednio... kanał 1 nie działa przy wdechu...
nie sądze żeby był to problem z niepoprawnym ułożeniem ust... bo przedtem działało...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2010-07-23, 22:10    Odp: [Problem] Nie działa pierwszy kanał na wdechu

No to nie wiem co poradzić, trzebaby do tego zajrzeć. Sprawdź może bardzo delikatnie, po rozkręceniu harmonijki czy stroik porusza się i czy wchodzi w kanał. Możesz to sprawdzić delikatnie szpileczką popychając stroik do kanału. Ewentualnie lekko nim brzdękając. Jeśli nie brzdęka i trzaska albo nie wchodzi do kanału na płytce, to albo się przekręcił albo nadłamał i wygiął. Musiałby to ktoś z doświadczeniem obejrzeć..
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
ovies93 

Wiek: 31
Posty: 10
Skąd: Świecie
Wysłany: 2010-07-23, 22:11    Odp: [Problem] Nie działa pierwszy kanał na wdechu

ok... jutro zobacze :]

dzięki za pomoc ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
+adamg53

Posty: 1149
Otrzymał 82 punkt(ów)
Wysłany: 2010-07-23, 22:33    Odp: [Problem] Nie działa pierwszy kanał na wdechu

Kanały od 1 do 3 są praktycznie niezniszczalne, przypuszczam że to jakieś ciało obce, należy ją rozkręcić i poruszać stroikiem , powinien się odblokować.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
ovies93 

Wiek: 31
Posty: 10
Skąd: Świecie
Wysłany: 2010-07-24, 10:57    Odp: [Problem] Nie działa pierwszy kanał na wdechu

ok... udało się! :D

okazało się, że blaszka utknęła w otworze... podważyłem ją śrubokrętem i działa... :]

jeszcze raz dzięki za pomoc :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Gladias 


Wiek: 28
Posty: 349
Otrzymał 12 punkt(ów)
Skąd: Nysa/Warszawa
Wysłany: 2010-07-24, 11:00    Odp: [Problem] Nie działa pierwszy kanał na wdechu

http://www.youtube.com/wa...feature=related moze to zdola pomoc.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu