Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Komiłaj

Posty: 7
Wysłany: 2010-07-19, 09:38    [Problem] Podciąg o 1,5 tonu na 3 kanale

Witam. Gram od wtorku (na Folk Masterze od Suzuki), podciągi w miarę umiem o 0,5 tonu:
Na 4 kanale: http://komilaj.wrzuta.pl/...QW/podciag_na_4
Na 3 kanale: http://komilaj.wrzuta.pl/...9w/podciag_na_3

Nie wiem za to, jak wykonać podciąg na 3 kanale o 1,5 tonu. To się nierealne wydaje! Czy jest na to jakaś specjalna technika, czy coś?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Drui 

Posty: 292
Otrzymał 18 punkt(ów)
Wysłany: 2010-07-19, 10:13    Odp: [Problem] Podciąg o 1,5 tonu na 3 kanale

Przede wszystkim czas... ćwiczeń...
Staraj się popróbować na sucho "mówienie tOU na wdechu" (właśnie takie duże i okrągłe tOU z obniżeniem (i delikatnym cofnięciem?) żuchwy.

Mi te 1,5 tonu zajęło sporo czasu ale się nie przejmowałem, bo to rzadko używany stopień podciągu, ale z czasem przychodzi samo.

Najlepiej ćwicz z bendometrem żeby wiedzieć kiedy (i przy jakich ustawieniach "jamy") zbliżasz się do chcianego tonu.

Powodzenia!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Komiłaj

Posty: 7
Wysłany: 2010-07-19, 10:28    Odp: [Problem] Podciąg o 1,5 tonu na 3 kanale

Dzięki wielkie. Ten bendometr to taka strona seydel, gdzie jest we flashu jak powinny brzmieć dźwięki na podciągach i ten flash można pobrać na dysk? Byłem tam wczoraj, ale zgubiłem adres :/ Na szczęście zdążyłem pobrać :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Drui 

Posty: 292
Otrzymał 18 punkt(ów)
Wysłany: 2010-07-20, 11:10    Odp: [Problem] Podciąg o 1,5 tonu na 3 kanale

Cokolwiek co na komputerze (bo taniej niż oddzielny gadżet - chyba że masz od gitary lub wiele się przemieszczasz) . Np. AP Tuner - jest darmowy..
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Komiłaj

Posty: 7
Wysłany: 2010-07-20, 16:48    Odp: [Problem] Podciąg o 1,5 tonu na 3 kanale

Dzięki.
Nie jestem jeszcze jednak pewien, czy dobrą techniką to robię. Zwężam otwór w ustach, przez który powietrze wylatuje. Dźwięk się obniża, ale na AP Tunerze 3 jak gram bend na 4 kanale to jest ok. +20 Cents. Może powinienem w ogóle inną techniką obniżać?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu