Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
thorus 

Posty: 25
Otrzymał 1 punkt(ów)
Wysłany: 2010-04-24, 12:42    Książka do nauki gry na harmonijce

Nie wiedziałem w jakim dziale umieścić ten temat, więc wrzuciłem go tu.
Uczuć się można z neta, jest sporo informacji, są jednak miejsca gdzie komputera nie ma i przydała by sie mi solidna książeczka. W sklepach w moim mieście zauważyłem ze są tylko czasowpisma z płytką. Generalnie jest parę książek na allegro, ale chciałem spytać czy ktoś jest w stanie polecić coś naprawdę ciekawego, albo sprzedać coś swojego sprzed lat - coś o podstawach. Mam za sobą naukę wydobywania czystych dźwięków i potrafie zagrać już bez tabów kilka kawałków w niektórych improwizując trochę, mam przed sobą jeszcze sporo - podciąg dalej nie jest dla mnie jasny. Także chodzi o podstawy gry, ale nie takie gdzie pół książki to opis z czego się składa harmonijka i tabulaturki 4 przykładowych utworków i finito.
Jakieś propozycje? Dzięki za wszelkie info.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
MilKam88 

Wiek: 36
Posty: 39
Otrzymał 9 punkt(ów)
Wysłany: 2010-04-24, 23:23    Odp: Książka do nauki gry na harmonijce

Witaj już poruszałem ten wątek :) Ja osobiście polecam Ci "Blues i harmonijka" Sławka Wierzcholskiego. Książka z płytą. Ciekawy kurs dla początkujących. Podstawowe informacje, ale i wiele technik oraz przydatnych ciekawostek. Na płycie Pan Sławek przedstawia i omawia poszczególne techniki m.in takie jak podciąg. Jest też druga część tego kursu dla bardziej zaawansowanych "Sekrety Haromnijki". Moim zdaniem warto nabyć te podręczniki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Bania


Posty: 14
Wysłany: 2010-04-28, 23:39    Odp: Książka do nauki gry na harmonijce

Dwie wymienione wyżej książki Wierzcholskiego są bardzo dobre ale poza nimi jakoś brak dobrych książek do nauki harmonijki na polskim rynku. Ale jak znasz chociaż podstawy języka angielskiego to możesz śmiało zaiwestować w jakąś angielskojęzyczną. Ja mam np:
"All-American Harp" autora Charlie McCoy - dużo ćwiczeń i piosenek razem z nutami i zapisem 'cyferkowym' i niezbyt dużo do czytania. Oczywiście z pomocną płytą.
i
"Building Harmonica Technique" David Barrett - tu już trzeba w miare dobrze znać english , dużo pomocnej teorii oczywiście z ćwiczeniami i płytą.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
thorus 

Posty: 25
Otrzymał 1 punkt(ów)
Wysłany: 2010-05-03, 18:09    Odp: Książka do nauki gry na harmonijce

Dzięki :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
roger09

Posty: 2
Wysłany: 2010-07-17, 21:22    Odp: Książka do nauki gry na harmonijce

Cześć myśle ze nie bedzie zbrodnią jeżeli sie podepne pod ten temat.

Otóż czy warto wykupić kurs internetowy gry na harmonijce ?
Chodzi o to że mam mało czasu na nauke, wczoraj zamówiłem hohner special 20 bo mam w domu jakąś chinszczyzne z 16 otworami i nie da sie na tyym za bardzo grac. Ale wracając do tematu harmoszka pownna przyjsc koło środy a w niedziele wyjeżdżam na miesiac włóczęgi autostopem i chciałem sobie tak pogrywac dla przyjemnosci w późniejszym czasie moze na ulicy za jakies skromne datki :)

Znalazłem taki oto kurs za 12 zł
LINK

"Moim celem nie jest robienie temu panu żadnej reklamy ani antyreklamy"


Nie wiem czy warto kupiwac czy nie ? Oceńcie prosze czy sa tam wartościowe rady czy to samo zajde tutaj za free ? Chciałbym sie szybko nauczyć podstaw i potem w miare możliwości sie dokształcać.

Wiem że źle postępuje i że kazda nauka wymaga czasu i ćwiczeń ale chce to zrobić.


Pozdrawiam.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2010-07-17, 22:12    Odp: Książka do nauki gry na harmonijce

O tym kursie Dawida Wydry już na Forum pisano i pamiętam, że opinie były pozytywne.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2010-07-20, 23:11    Odp: Książka do nauki gry na harmonijce

Ja kupiłem - dla mnie jest tam niewiele (mimo, że jest i tak :) ) za to gdybym zaczynał z tym kursem to wszystko by szybciej poszło. :) Bardzo za.
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
roger09

Posty: 2
Wysłany: 2010-07-22, 12:57    Odp: Książka do nauki gry na harmonijce

Dzięki, też zakupilem i jestem zadowolony :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu