Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
mazur 


Posty: 67
Skąd: Białystok
Wysłany: 2010-07-10, 17:45    [Kupno] Piec

Witam wszystkich :) Poszukuje jakiegoś pieca który da rade w zespole. Obojętne czy to lampa czy tranzystor. Chce żeby sie wybijał w zespole. Nie musi być to coś super ale działające i w miare brzmiące. Cena do 400zł. :)
pzdr
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
sebach 

Wiek: 34
Posty: 154
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Krakow
Wysłany: 2010-07-10, 18:36    Odp: [Kupno] Piec

ja moge sprzedac, piec do basu, 15 watowy ale daje w dupe:))
i sprawdzałem jak brzmi na nim harmonijka - zajebiscie czysto i efektownie.

Tylko nie wiem czy 15 wat to nie za mało na zespol, jak masz jakiegoś perkusiste drania co sie wyżywa na bębenkach to może być słabo

[color=#f50000]Zedytuj proszę te wulgaryzmy. Maciek Draheim[/color]
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2010-07-11, 08:00    Odp: [Kupno] Piec

Wiśnia zawsze poleca Championa 110 - 25 pięć wat, ponoć bardzo głośny i ponoc bardzo brzmi :)
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
mazur 


Posty: 67
Skąd: Białystok
Wysłany: 2010-07-11, 09:33    Odp: [Kupno] Piec

[quote="Harry"]Wiśnia zawsze poleca Championa 110 - 25 pięć wat, ponoć bardzo głośny i ponoc bardzo brzmi :) [/quote]
Z tym że on jest bardzo żadki. A w jakich cenach ten Champion oscyluje ?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2010-07-11, 15:15    Odp: [Kupno] Piec

Panowie, Champion 110 to tranzystor. 25 Wat w tranzystorze to mniej głośności, niż 10 Wat w lampie. Może wystarczyć, nie musi, zależy jak głośno grają pozostali i jaki rodzaj muzyki chcecie grać. Przy umiarkowanym składzie i spokojnym bluesie, starczy Ci np. DIY Pulatoma (sam używam na akustycznych i semiakustycznych jamach), albo wspomniany wyżej Champion 110 - te się zmieszczą w 4 stówkach, ale przy ostrzejszym blues rocku i dwóch gęstych gitarach nie masz z nimi szans. A nic mocniejszego i żeby jeszcze w miarę sensownie brzmiało, za te pieniądze nie kupisz.

Piec basowy - pytanie, jaki ma głośnik. Bo jeżeli, jak to zwykle basiaki, piętnastocalową szmatę - to się nie nadaje.
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2010-07-11, 17:46    Odp: [Kupno] Piec

Wiem, że to "mniej niż z lampy" ale sugeruje się opinią Wiśni, który mówił że akurat TEN konkretny, ma ponoć baaaaardzo dużego kopa jak na tyle.
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
sebach 

Wiek: 34
Posty: 154
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Krakow
Wysłany: 2010-07-12, 12:37    Odp: [Kupno] Piec

8 cali, Młynku, 8 cali :) )
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2010-07-12, 13:51    Odp: [Kupno] Piec

To trochę dziwny, jak na basowy... Ale do harpa może się nadać. Jeżeli lampa, to może dać radę. Jeżeli tranzystor - to w kapeli o pełnym składzie zero szans.
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Drui 

Posty: 292
Otrzymał 18 punkt(ów)
Wysłany: 2010-09-02, 13:06    Odp: [Kupno] Piec

Jak to jest z tymi piecami basowymi do harpa?
Z jednej strony większość opinii jest że głośnik optimum 12" - czyli w sumie to juz chyba częściej basowy piec
Z drugiej strony sporo opinii, że basowe dają za dużo dołu i trzeba ratować się gałkami (zdjąć bass, wyciągnąć treble)...
To jak? :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2010-09-02, 18:28    Odp: [Kupno] Piec

12" Głośnik to standard w piecach gitarowych, spotykany najczęściej :)
Do harmonijki natomiast ponoć najlepsze są 10".
I może w tym być racja P)
Piec basowy to raczej nie to - po pierwsze - konstrukcja tranzystorowa nie sprzyja ładnemu brzmieniu majka harmonijkowego, a po drugie - ma za szerokie pasmo - bardziej nadaje sie do wokalu, niz do harmonijki, jesli już chcemy do czegoś innego niż bas :)


PS. Bo dopiero teraz zauważyłem - "dupa" i "zajebiście" już, wg profesora miodka, nie są wulgaryzmami a wyrazami ze słownictwa potocznego :)
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Drui 

Posty: 292
Otrzymał 18 punkt(ów)
Wysłany: 2010-09-03, 08:42    Odp: [Kupno] Piec

Harry, wiesz, łac. vulgaris to tyle co zwykły, pospolity i właśnie dlatego różnica między polskim potoczny a wulgarny jest taka cienka, coś jak między potok a rynsztok. Mnie "zaje-cie" wciąż razi, zbyt jestem chyba świadomy źródłosłowu (od "jeb.ć" co tu kryć).
Oczywiście nie wnikam w "celowe zabiegowe stylistyczne" ale tu pytanie: kto, kiedy, dlaczego i czy to się sprawdza...

Pozdrawiam purystycznie (nie purytańsko) :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2010-09-03, 20:17    Odp: [Kupno] Piec

Drui :D

Ja tylko sobie jaja robie :D
Bo umówmy się, ja np używam tych słów, dość często... ale zdaje sobie sprawę z ich niezbyt podniosłego charakteru :D
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
*Wisnia 

Posty: 109
Otrzymał 21 punkt(ów)
Skąd: Kraków
Wysłany: 2010-09-13, 01:00    Odp: [Kupno] Piec

[quote]Panowie, Champion 110 to tranzystor. 25 Wat w tranzystorze to mniej głośności, niż 10 Wat w lampie. [/quote]

Nie w przypadku Championa :) Wielokrotnie grałem na nim (bez retransmisji) ostre blues-rockowe koncerty. Ten konkretny model daje radę lepiej niż Wujek Dobra Rada :) ! :)
_________________
www.wisnia.info
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2010-09-13, 06:23    Odp: [Kupno] Piec

Możliwe, że w przypadku tego modelu tak jest (co więcej, skoro mistrz tak twierdzi, to na pewno tak jest). Ale to w takim razie wyjątek potwierdzający regułę...
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Rolf 


Wiek: 34
Posty: 424
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2010-09-13, 11:09    Odp: [Kupno] Piec

Nie wiem, czy aż taki wyjątek... Osatatnio grałem gościnnie na koncercie kolegów. Dwie gitary, dość niewyżyty perkusista, bas... Ja miałem pożyczony piec Randall RG 25 RXM, czyli tranzystor 25 wat. Na początku rozkręciłem głośność na jakieś 20 procent, ale po usłyszeniu okrzyków z publiczności "HARMONIJKA ZA GŁOŚNO" musiałem się jeszcze spooooro ściszyć... A mój stary mikrofon Grundig GDM ma dość słaby sygnał.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu