Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Drui 

Posty: 292
Otrzymał 18 punkt(ów)
Wysłany: 2010-07-10, 15:17    Wolne rozmowy o harmonijkach

1. Jesli będzie potrzeba niech Admini zmienią tytuł
2. Jeśli nie jestem za wolnością słowa, niech usuną ten wątek
3. Jeśli nie czytam wszystkich postów... to przepraszam, ale

gdzie nie spojrzę na jakiś ciekawie zapowiadający się wątek (dokładnie nowe wypowiedzi do takowych) i najeżdżam myszką by zobaczyć co ciekawego ktoś dodał...
.. coraz częściej widzę kłótnie i niesnaski wokół niejakiego Adama, który "źle zrozumiał", obraził, twierdzi, że ktoś go nie zrozumiał, "jest idiotą" lub za takiego uważa innych etc etc..

... niedługo będę się bał lodówkę otworzyć, bo też będzie tam Adam..

Proponuję coś z tym zrobić albo zmienić nazwę forum na wokoladama.forum.com

To że ktoś wysysa siły witalne z forum i dzięku temu żyje nie jest chyba argumentem, by go tu trzymać i paść...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Burber 


Wiek: 32
Posty: 218
Otrzymał 7 punkt(ów)
Wysłany: 2010-07-10, 15:20    Odp: Wolne rozmowy o harmonijkach

I takim postem podsycasz te niesnaski. Chyba że chcesz przenieść spory do tego wątku to ok :P
_________________
Człowiek nieuzbrojony sprowadza na siebie wiele złego, w tym powszechną pogardę
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Drui 

Posty: 292
Otrzymał 18 punkt(ów)
Wysłany: 2010-07-10, 15:28    Odp: Wolne rozmowy o harmonijkach

Widzisz, Burber, ja się już znudziłem "niesnaskami" gdzieś na etapie tegorocznego kwietnia. I nie zamierzam brać w nich udziału.

Nie mam dużo wolnego czasu (jak wielu z nas). Wchodzę na forum, by czegoś się dowiedzieć lub pomóc innym (jeśli potrafię - nie za często) albo podzielić się swoją opinią / mikrodoświadczeniem. Przedzieranie się przez "Adamów" to strata czasu - pomnóż to przez ilość użytkowników, którzy muszą to czytać X czas jaki marnują X powiedzmy 5zł/h.

Wskazuję tylko na fakt, że wiele postów jest zawalonych mułem podbudowywania swojego nie wiem czego a nie merytorycznością. To niszczy forum, które miało jeszcze rok temu b. wysoki poziom (stąd startowałem). Szkoda byłaby wielka, gdyby się psuło dalej.
Nowotwory się leczy lub usuwa, krótka piłka, bo potem będzie coraz gorzej.
Zwłaszcza złośliwe.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Gladias 


Wiek: 28
Posty: 349
Otrzymał 12 punkt(ów)
Skąd: Nysa/Warszawa
Wysłany: 2010-07-10, 23:10    Odp: Wolne rozmowy o harmonijkach

Adamg ma te swoje "wstawki" (jednak od paru dni jest spokój:D) ale w gruncie rzeczy nie jest zły.

[quote="Burber"]I takim postem podsycasz te niesnaski. Chyba że chcesz przenieść spory do tego wątku to ok [/quote]

Nic dodać, nic ując...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2010-07-11, 21:44    Odp: Wolne rozmowy o harmonijkach

Panowie. Niesnasek jest za dużo, w ogóle. Trochę było przez Adama, ale jednak za bardzo zwykle dajemy się w ogóle komukolwiek ponieśc, co proponuje uznać za skończone.
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
zgredzio50

Wiek: 62
Posty: 1
Skąd: kuj-pom
Wysłany: 2010-07-12, 19:45    Odp: Wolne rozmowy o harmonijkach

Witam,od czasu do czasu wchodzę na Forum by dowiedzieć się czegoś co mnie nurtuje i znależć odpowiedź.I co mnie tu zaskakuje-czytam wiek i co,same nastolatki.14,19,22 lata.A gdzie ci co zaczynają grać na harmonijce mając lat 30,40,50.Niech się odważą i podzielą się swoimi postępami i problemami z grą na tym instrumencie.Albowiem w pewnym wieku kondycja już nie ta,oddech jakby krótszy,pamięć i słuch już tez daje znać o sobie ale grać się chce i robić coś nowego.Odezwijcie się starsi panowie i młode panie jak wam idzie,bo mi wydaje się idzie nie najgorzej.Pozdrawiam wszystkich
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Burber 


Wiek: 32
Posty: 218
Otrzymał 7 punkt(ów)
Wysłany: 2010-07-12, 21:33    Odp: Wolne rozmowy o harmonijkach

Stary człowiek i może!
_________________
Człowiek nieuzbrojony sprowadza na siebie wiele złego, w tym powszechną pogardę
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
+adamg53

Posty: 1149
Otrzymał 82 punkt(ów)
Wysłany: 2010-07-12, 21:45    Odp: Wolne rozmowy o harmonijkach

[b]Drui[/b], Tak się zastanawiam nad twoją sugestią, czy przeczytałeś wszystko ? Czy chcesz, się czegoś nauczyć i wyciągnąć z tego wnioski? Bądź obiektywny .Czy ja szukam zaczepki czy próbuję drążyć temat zamydlany? Trzeba wiedzieć co się mówi i brać za to odpowiedzialność i obronić swoje racje. Lekarze za złe decyzje taż idą w odstawkę, zwłaszcza za te niesprawiedliwie i kłamliwe diagnozy.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2010-07-13, 06:58    Odp: Wolne rozmowy o harmonijkach

Zgredzio50, powiedz ile masz lat? W Twoim profilu nie widzę. Mam tyle ile pokazuje licznik pod zdjęciem. Tak, na zdjęciu jestem ja. Nie muszę się wstydzić swojej twarzy. Nie robię nic by ukrywać się przed innymi użytkownikami.

Ale do tematu; w ubiegłym roku (jakoś tak w październiku lub listopadzie) wziąłem pierwszą harmonijkę do rąk. I muszę Ci powiedzieć, że:
- kondycję jeszcze staram się utrzymywać i nie mam z tym kłopotu
- z oddechem też OK (no, ale staram się nie przytyć za bardzo, kiedyś, gdy ważyłem prawie 20 kg więcej z oddechem było trudniej szczególnie, gdy się poruszałem, od czasu jak schudłem - nie ma kłopotu).
- na pamięć też nie narzekam (jakiś dziwny jestem)
- słuch - tu Cię zadziwię: ostatnio z kilku powodów obniżył mi się próg słyszalności. Słuch mam tak ostry, że hałasem zagłuszającym TV stają się normalne dźwięki otoczenia. A słuch muzyczny? Jakoś nie narzekam. Ze słuchu "zdejmuję" utwory a nawet zamieszczam tabulatury dla początkujących (może nie wszystkiego, tylko tych prostszych technicznie utworów). Jakoś odnoszę dziwne wrażenie, że o wpływie lat na organizm wypowiada się ktoś, kto niewiele o tym wie, na podstawie dziwnych stereotypów.

Pozdrawiam

Medium
Ostatnio zmieniony przez Medium 2010-12-29, 15:00, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2010-07-13, 10:46    Odp: Wolne rozmowy o harmonijkach

Moim zdaniem tylko z oddechem może być leciutko gorzej ale tylko ze względu na tendencje ludzi do tycia w średnim wieku. Ale przecież nie każdy przytyje, mój dziadek był do 80tki wysportowany.
To jest kwestia indywidualna. Jak się cos trenuje to to nie słabnie. Jak ludzie odchodzą na emeryturę to zabija ich bezczynność, jeśli nie podejmą się niczego. Wcześniej nie ma problemów. Najsilniejsi budowlańcy to ci koło 40-50.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
+adamg53

Posty: 1149
Otrzymał 82 punkt(ów)
Wysłany: 2010-07-13, 19:14    Odp: Wolne rozmowy o harmonijkach

Po nim nie widać starzenia się , jak wino czym starsze tym lepsze http://www.youtube.com/watch?v=sCtQcmcks08
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
aeroarte 


Posty: 663
Otrzymał 37 punkt(ów)
Skąd: Starachowice
Wysłany: 2010-07-13, 19:55    Odp: Wolne rozmowy o harmonijkach

Zgredzio50 , mogę stanąć w zawody na spirometrze z każdym 18-latkiem. Nie widzę powodu rozpisywania się na temat poruszony przez Ciebie, bo go nie ma.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
+adamg53

Posty: 1149
Otrzymał 82 punkt(ów)
Wysłany: 2010-07-13, 20:09    Odp: Wolne rozmowy o harmonijkach

Popieram.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2010-07-13, 20:15    Odp: Wolne rozmowy o harmonijkach

Ba, harmonijkarze w każdym wieku generalnie mogą śmiało pompować ustami koła w samochodzie i jeszcze opona będzie tak twarda, jak te rajdowe specjalne.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Gladias 


Wiek: 28
Posty: 349
Otrzymał 12 punkt(ów)
Skąd: Nysa/Warszawa
Wysłany: 2010-07-13, 22:49    Odp: Wolne rozmowy o harmonijkach

no bez przesady, ja cwicze na materacach :D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2010-07-13, 23:20    Odp: Wolne rozmowy o harmonijkach

Bo masz dopiero 14 lat. Jak będziesz w moim wieku to koła do KAMAZ'a będziesz pompował. :hah: Piłka do nogi to już nie problem - często synowi dopompowuję, ale to potrafi już przeciętny saksofonista. :hihi:

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Gladias 


Wiek: 28
Posty: 349
Otrzymał 12 punkt(ów)
Skąd: Nysa/Warszawa
Wysłany: 2010-07-14, 00:31    Odp: Wolne rozmowy o harmonijkach

Gram juz pare ładnych lat na instrumentach detych, bede musał sprobowac sztuczki z piłka. Akurarat mam flaka w piwnicy :D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu