Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
mat21jar 


Wiek: 31
Posty: 92
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Jarocin
Wysłany: 2010-07-04, 22:10    Blues dla Ciebie

Na harmonijce nie gram jakoś długo, ale coś tam przynajmniej w mojej ocenie pojąłem. Zaznaczam [u]coś tam[/u] :) Nagranie powstało w związku z tym, że kiedyś musi być ten pierwszy raz. Ale co ważniejsze dla mnie to opinie na temat tego nagrania. Jestem samoukiem, na żadnych warsztatach czy harmonijkowych koncertach nie byłem. Nikt ze znajomych także nie gra na harmonijce więc liczę na komentarze, mogące pomóc mi w zauważeniu moich błędów i ich poprawie. Z góry dzięki za wysłuchanie i skomentowanie. Harmonijka to Special 20 + zwykły komputerowy mikrofon w plastikowej butelce od coli co w połączeniu z głośnikami komputerowymi 5.1 całkiem nieźle brzmi, jeśli można tu mówić o brzmieniu. Pozdrawiam Mateusz.

NAGRANIE TUTAJ
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
lowca_makaronow


Posty: 26
Otrzymał 1 punkt(ów)
Wysłany: 2010-07-04, 22:42    Odp: Blues dla Ciebie

Grasz lepiej niż ja, to pewne:) Koledzy fachowcy się wypowiedzą w kwestiach "technicznych" grania a ja mogę od siebie powiedzieć tyle, że starałbym się na Twoim miejscu dodać grze więcej "plastyczności". Graj melodię, motywy - frazy. Z dźwięków trzeba składać zdania, które tworzą Twój muzyczny tekst. Baw się różnymi rytmami i dynamiką, przecież niektóre dżwięki gra się głośniej, inne ciszej, wtedy nie ma nudy. Pozdro.
_________________
Major pentatonics will not work in minor keys! ...unless you are Mr. B.B. King...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Gladias 


Wiek: 28
Posty: 349
Otrzymał 12 punkt(ów)
Skąd: Nysa/Warszawa
Wysłany: 2010-07-04, 23:18    Odp: Blues dla Ciebie

Podpisuję się pod wypowiedzią [b]lowca_makaronow[/b].

Co do techniki, moim skromnym zdaniem to nawet ok. Było parę sasiadów (które świetnie słychać, gdy są nagrywane własnie takim "mikrofnem z butelką" :) ) itp.

Postaraj się nadać "duszy" swoim nagranią, popracuj nad podciągami. Wtedy będzie dużo, dużo lepiej:)

PS Tak z ciekawości spytam - sam wpadłes na rozwiązanie z butelką i mikrofonem, czy znalazłes je gdzieś na forum, bądz jakieś stronce :) ?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
mat21jar 


Wiek: 31
Posty: 92
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Jarocin
Wysłany: 2010-07-05, 08:49    Odp: Blues dla Ciebie

Dzięki za pierwsze cenne uwagi. Zobaczę co da się zrobić. Podciągi to nieraz tak na sucho mi wychodzą, ale z nimi to trudno. A co do mikrofonu to znalazłem na jakiejś stronce zdjęcie takiego właśnie wykonanego mikrofonu, nagranie wykonane na nim i opis jak go zrobić. Chociaż opis moim zdaniem niepotrzebny. A tutaj zdjęcie dla ciekawych: ZDJĘCIE
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2010-07-05, 10:11    Odp: Blues dla Ciebie

Heh.
Nie polecam takiego mikrofonu:)
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Gladias 


Wiek: 28
Posty: 349
Otrzymał 12 punkt(ów)
Skąd: Nysa/Warszawa
Wysłany: 2010-07-05, 11:00    Odp: Blues dla Ciebie

Mikrofon lipny bo mojego "połpomysłu"- spoznia, nie mozna grac akordami :) ale przewaznie wszyscy mamy w domu przybory aby go "skonstruowac :D

Polecam Ci odrobinkę skrocic ten twoj mikrofon (odciac troche butelki), bedzie sie lepiej trzymał...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2010-07-05, 16:38    Odp: Blues dla Ciebie

generalnie mattsammich chhyba się koleś zwie, robi na ebayu majki bullet z wkładką ze słuchawek taką dużą i naklejoną izolacją w "X" na środku :) Możesz spróbować, trafko jakieś i ognia :) bo ten gladiasa po prostu ma za małą średnicę. ale tak, to może i coś da rade :)
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2010-07-05, 16:49    Odp: Blues dla Ciebie

Przede wszystkim ćwicz rytm. No i muzyka składa się też z ciszy. Nie musisz zapełniać całości utworu. Łowca makaronów dobrze powiedział - plastyczność. Czyli też zróżnicowanie większe by się przydało. Chyba dobrze idzie. Powodzenia :)
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
+adamg53

Posty: 1149
Otrzymał 82 punkt(ów)
Wysłany: 2010-07-05, 17:03    Odp: Blues dla Ciebie

Wszystko spóźnione . Widać ,że starasz sie grać dzwięki z pentatoniki ,ale jakoś mi tu nic nie pasuje.(tylko się nie obraź ,prosiłeś o opinie ). Cwicz rytm tu mi go brakuje podkład sobie a ty sobie.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Gladias 


Wiek: 28
Posty: 349
Otrzymał 12 punkt(ów)
Skąd: Nysa/Warszawa
Wysłany: 2010-07-05, 17:20    Odp: Blues dla Ciebie

Jest spoznione to fakt, jednak moim zdaniem to winna "butelkowego mikrofonu", którego najwieksza wadą jest "spoznialstwo"...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
mat21jar 


Wiek: 31
Posty: 92
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Jarocin
Wysłany: 2010-07-05, 17:34    Odp: Blues dla Ciebie

Dzięki za wszystkie opinie. Co do mikrofonu to zamierzałem i zamierzam kupić, ale to trochę kasy trzeba wydać. Jak będę miał jej na zbyciu ;) to pewnie jakiegoś zakupię. Ogólnie to chodziło mi o komentarze, bo dla samego siebie to zawsze się wydaje, że wszystko jest dobrze; trudno własne błędy dostrzec. Więc dzięki za komentarze, postaram się coś w przyszłości nagrać lepszego, może już na lepszym mikrofonie. Może jakaś praca przez wakacje się trafi to i kasa wpadnie, a teraz lecę pograć i poćwiczyć bo wiem na co zwracać uwagę. Dzięki.
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
+adamg53

Posty: 1149
Otrzymał 82 punkt(ów)
Wysłany: 2010-07-05, 19:02    Odp: Blues dla Ciebie

Proponuję tak, jak zauważysz ,że mikrofon się spóźnia to to zmień (przyśpiesz , zmiana mikrofonu lub karty komputerze ),ale nagranie staraj się przesłuchać przed udostępnieniem go. Jeżeli Ci coś nie pasuje poprawiaj to i po poprawie udostępniaj do oceny. Ta wersja jeszcze nie nadaje się do oceny . To takie słowa na zachętę. Masz talent tylko go szlifuj.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Gladias 


Wiek: 28
Posty: 349
Otrzymał 12 punkt(ów)
Skąd: Nysa/Warszawa
Wysłany: 2010-07-05, 19:09    Odp: Blues dla Ciebie

[b]adamg53[/b], dobrze powiedziane:)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu