Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2010-07-02, 22:15    Odp: Czy dobrze naprawiłem pierwszy kanał?

Nie generalizuję, dlatego napisałem "z całym szacunkiem" bo na prawdę mam szacunek za takie wykształcenie. Za moje niestety inżynier mnie szanował nie będzie, już z życia trochę o tym wiem. Drewno, stal i rury i matematyka ponad wszystko. Taki los.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
+adamg53

Posty: 1149
Otrzymał 82 punkt(ów)
Wysłany: 2010-07-02, 22:19    Odp: Czy dobrze naprawiłem pierwszy kanał?

[b]Medium[/b], Dlaczego prowokujesz ? Jesteś inzynierem mechanikiem i powinieneś wiedzieć że zgrzanie i spawanie to połączenie stałe nie ma możliwości go zmienić jakiekolwiek próby ruszenia tego(kąt nie ma znaczenia ) to uszkoszenie materiału zgrzanego. O co ci chodzi.

[ Dodano: 2010-07-02, 23:23 ]
Co tu jest grane?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2010-07-02, 22:27    Odp: Czy dobrze naprawiłem pierwszy kanał?

Proponuję taką konkluzję z tematu:
1. Próbować reklamować harmonijkę jako brak fabryczny – krzywo zgrzany stroik.
2. Jeśli pkt. 1. nie powiedzie się – próba delikatnego naprostowania stroika za pomocą kluczyka.
3. Jeśli w wyniku osłabienia połączenia stroik się oddzieli od płytki (niekoniecznie w czasie naprawy lub krótko po niej osłabienie zgrzewu będzie na pewno) zastosować technologię pokazaną przez Brendana Powera w filmiku pod linkiem: http://www.youtube.com/watch?v=kChMKU7LEVo

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
+adamg53

Posty: 1149
Otrzymał 82 punkt(ów)
Wysłany: 2010-07-02, 22:30    Odp: Czy dobrze naprawiłem pierwszy kanał?

Ok.Poddaje się " próba delikatnego naprostowania stroika za pomocą kluczyka" rozumiem wszystko. A wydawało mi się to takie oczywiste i proste.

[ Dodano: 2010-07-02, 23:33 ]
O przypiłowaniu go już zapomniałeś, żeby go nie uszkodzić?

[ Dodano: 2010-07-02, 23:44 ]
Szybko zmieniasz zdanie.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2010-07-02, 22:44    Odp: Czy dobrze naprawiłem pierwszy kanał?

Nie zapomniałem.
Ja sam bym stroik opiłowywał. Ale z doświadczenia wiem, że taki "talent" do prac precyzyjnych ma mało osób. Z jednej strony szczelina byłaby większa z drugiej mniejsza i jak zauważył Minigunmen konieczne byłoby po wszystkim strojenie, ale przy tych wartościach szczelin jakie mają harmonijki w cenie już od, na dzień dzisiejszy, 80 PLN taka różnica nie byłaby moim zdaniem bardzo odczuwalna.

Pozdrawiam

Medium
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
+adamg53

Posty: 1149
Otrzymał 82 punkt(ów)
Wysłany: 2010-07-02, 22:48    Odp: Czy dobrze naprawiłem pierwszy kanał?

Ok zrozumiałem minigunmen ma rację trzeba go było kluczykiem uszkodzić.

[ Dodano: 2010-07-02, 23:51 ]
Ludzie czy to takie trudne wycofać się z błedu? Możesz mnie ukarać za takie stwierdzenie, ale wpisujesz sie w moje wcześniejsze osądy o tym forum. Straciłem cierpliwość.

[ Dodano: 2010-07-02, 23:55 ]
Proszę ,proszę o zrozumienie zagadnienia.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2010-07-02, 23:13    Odp: Czy dobrze naprawiłem pierwszy kanał?

Dlaczego uszkodzić? Nie uszkodzić, tylko w granicach możliwości przekręcić. Co w tym trudnego?

Nie oceniaj ludzi po swoich wydumanych pozorach. To bardzo fajne forum i nie zgadzam się z Twoim zdaniem, to jest jedyne tak dobre polskie forum o harmonijkach. Dzięki ludziom, którzy się wzajemnie rozumieją i budują je, nie tworząc konfliktów i będąc otwartymi na pomysły innych. Nie obrażaj nas.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2010-07-02, 23:18    Odp: Czy dobrze naprawiłem pierwszy kanał?

Adamie!
Na razie nie widzę za co karać.
Rozumiem, że za błąd uznajesz próbę naprostowania stroika kluczykiem. Być może masz rację, ale z filmiku zamieszczonego w postaci linku w tym temacie już kilkukrotnie należy domniemywać, że jest to wykonalne. Nie wiemy jednak jaką miałoby to trwałość.

Nie dysponuję harmonijką SUZUKI by to sprawdzić. A nawet gdybym miał takową próby zdecydowałbym się przeprowadzić na już uszkodzonej, po prostu na innych kanałach.

Na razie jesteśmy w sytuacji patowej. Teoria głosi, że to jest niewykonalne (rozumiem Twój punkt widzenia zgodny z teorią łączenia materiałów twardych, sztywnych). Praktyka (film) sugeruje jednak, że jest to wykonalne ponieważ są to materiały miękkie, elastyczne.

Dla przykładu: długość stroika na pierwszym kanale to ok. 17 mm szczelina to ok. 0,1 mm (myślę, że jest mniejsza, ale suwmiarkę elektroniczną mam w pracy w biurku i muszę szacować) kąt o jaki należałoby obrócić stroik jest na tyle minimalny, że wręcz pomijalny. A na filmiku nawet po przekręcenie tego nie o 0,1 mm a ok. 8 mm trzeba wykonać jeszcze ruch w przeciwną stronę.

Dopóki nikt tego nie spróbuje – nie można tezy potwierdzić ani jej zaprzeczyć.

Pozdrawiam

Medium

Dodano:
Minigunmen to zdanie o ocenie jest w moim przekonaniu zbędne.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
+adamg53

Posty: 1149
Otrzymał 82 punkt(ów)
Wysłany: 2010-07-02, 23:21    Odp: Czy dobrze naprawiłem pierwszy kanał?

minigunmen, z Tobą zakończyłem polemiikę w temacie naprawy kanłału pierwszego "Dlaczego uszkodzić? Nie uszkodzić, tylko w granicach możliwości przekręcić. Co w tym trudnego?" to dalej pokazuje twoja niewiedzę . Przestań . Albo nie mów nic więcej albo przyznaj się do głupoty. Prowokujesz mnie swoją niewiedzą.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2010-07-02, 23:25    Odp: Czy dobrze naprawiłem pierwszy kanał?

Słuchaj, człowieku, masz inżyniera czy nie, to nie masz prawa mnie nazywać głupim, moim zdaniem powinieneś za to dostać ostrzeżenie. Poszła już wiadomość do moderatorów.

W dodatku wogóle nie czytasz ani moich wiadomości ani nie widzisz analogii zdania Medium'a do mojego. Zachowujesz się karygodnie, to nie jest dyskusja tylko Twój wykład. W ten sposób na forum się nie rozmawia. Dostosuj się do przyjaznej tutaj atmosfery, bo ją regularnie psujesz.

Dla mnie nawet z tym wykształceniem ale z tak nikłym szacunkiem do ludzi jesteś nikim. NIKIM.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
+adamg53

Posty: 1149
Otrzymał 82 punkt(ów)
Wysłany: 2010-07-02, 23:31    Odp: Czy dobrze naprawiłem pierwszy kanał?

No Medium czekam na reakcję.

[ Dodano: 2010-07-03, 00:32 ]
Przeanalizuj dyskusję od początku, ja to zrobiłem.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2010-07-02, 23:35    Odp: Czy dobrze naprawiłem pierwszy kanał?

To jest jak lawina. Każdy z Was coraz bardziej się "nakręca" i padają sformowania, które pojawiać się wśród nas, harmonijkarzy, kulturalnych ludzi nie powinny.

Już napisałem: Na razie jesteśmy w sytuacji patowej. Teoria głosi, że to jest niewykonalne (rozumiem Twój punkt widzenia zgodny z teorią łączenia materiałów twardych, sztywnych). Praktyka (film) sugeruje jednak, że jest to wykonalne ponieważ są to materiały miękkie, elastyczne.

Do meritum tematu wrócę gdy ktoś wykona próbę.

Pozdrawiam

Medium
Ostatnio zmieniony przez Medium 2010-07-02, 23:43, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2010-07-02, 23:39    Odp: Czy dobrze naprawiłem pierwszy kanał?

Jutro sprawa będzie rozwiązana. Jutro nagrywam film jak przekręcam stroik w Suzuki Harpmaster w tonacji C. Pokażę nawet na kilku stroikach, że da się je przekręcić o kilka stopni bez całkowitej utraty połączenia.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
+adamg53

Posty: 1149
Otrzymał 82 punkt(ów)
Wysłany: 2010-07-02, 23:42    Odp: Czy dobrze naprawiłem pierwszy kanał?

minigunmen, Wykształcenie pozna się po zachowaniu i wypowiedziach. Moze ktoś to ogarnie na tym forum.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2010-07-02, 23:43    Odp: Czy dobrze naprawiłem pierwszy kanał?

Ale wykształcenie nie świadczy o wyższości człowieka nad innymi ludźmi i nie daje prawa do poniżania ich.
Jak tylko zrobię kluczyk - nagram jak to robię.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2010-07-02, 23:48    Odp: Czy dobrze naprawiłem pierwszy kanał?

Adamie!
Twoje dwa ostatnie posty nie odnoszą się bezpośrednio do tematu stroika. Z dyskusją w temacie wstrzymajmy się, do czasu, gdy będziemy mieli materiał z prób.

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
+adamg53

Posty: 1149
Otrzymał 82 punkt(ów)
Wysłany: 2010-07-02, 23:48    Odp: Czy dobrze naprawiłem pierwszy kanał?

Ok czekam jak zniszczysz sobie harpa. Ale czy to warto? Zaufaj mi szkoda straty.

[ Dodano: 2010-07-03, 00:50 ]
Medium, Masz rację czekam na próby przekręcenia zgrzanego stroika.

[ Dodano: 2010-07-03, 00:58 ]
Słuchaj, człowieku, masz inżyniera czy nie, to nie masz prawa mnie nazywać głupim, Do tego się nigdy nie zniżyłem "moim zdaniem powinieneś za to dostać ostrzeżenie. Poszła już wiadomość do moderatorów.

W dodatku wogóle nie czytasz ani moich wiadomości ani nie widzisz analogii zdania Medium'a do mojego. Zachowujesz się karygodnie, to nie jest dyskusja tylko Twój wykład. W ten sposób na forum się nie rozmawia. Dostosuj się do przyjaznej tutaj atmosfery, bo ją regularnie psujesz. Graulacje ????????????????.A dodaj jeszcze to że nikt cię tu nie rozumie i nie chce cię tu widzieć.

Dla mnie nawet z tym wykształceniem ale z tak nikłym szacunkiem do ludzi jesteś nikim. NIKIM".

[ Dodano: 2010-07-03, 01:06 ]
Ale jazda. Ktoś tego słucha ? Wydaje się to wam naturalne?.

[ Dodano: 2010-07-03, 01:10 ]
Tylko proszę bez analogi do pijaków i głupich. To już przerabaliśmy.

[ Dodano: 2010-07-03, 09:20 ]
Medium, Piszesz "Rozumiem, że za błąd uznajesz próbę naprostowania stroika kluczykiem. Być może masz rację, ale z filmiku zamieszczonego w postaci linku w tym temacie już kilkukrotnie należy domniemywać, że jest to wykonalne." Proszę powiedź w której minucie tego filmiku widać że jest to wykonalne , przecież on to robi po to żeby oderwać zgrzany stroik od płytki, a nie naprostować go. Zgrzane dwa elementy są nie do ruszenia i jakiekolwiek domniemanie że jest to możliwe o nawet minimalny kąt bez szkody na to połączenie jest w/g mnie niedopuszczalne.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2010-07-03, 11:08    Odp: Czy dobrze naprawiłem pierwszy kanał?

Wiesz, mnie tutaj rozumieją inni użytkownicy, przeważnie tylko Ty nie. Nie odwracaj kota ogonem.

Owszem, jest to niedopuszczalne ale przy budowie mostów, nie w harmonijce, która na pewnym stopniu naruszenia materiału może trwać i w sumie na tej zasadzie ona działa.

Tak, robi to po to, żeby oderwać ale przekręcić można też o 1 stopień zamiast o 45 tak jak on zrobił. Medium Ci to powiedział, ja w sumie też, ile osób jeszcze musi to powtórzyć? I to połączenie nie pęknie, nie natychmiast. Powiedz mi, zrobiłeś to i Ci się nie udało czy po prostu mówisz, że się nie da "bo tak i już"?

Ty się o moje harmonijki nie martw, nie użyłem do tego nówki z pudełka, tylko rozstrojonej, w dodatku takiej, której nie ma sensu już stroić i stroik trzeba wymienić tak czy owak, bo już bardzo szybko obniża.
(była podstrojona dobrze ale znajomy nie pytając nawet czy może zaczął w nią dąć i rozstroił nieodwracalnie)

Najpierw przekręciłem stroik poza pozycję pierwotną i nagrałem jak wracam nim na miejsce ale zabrakło pamięci w telefonie, więc musiałem powtórzyć operację. Potem przekręciłem go jeszcze raz poza pierwotną pozycję i tym razem nagrałem. Da się to zrobić ale oczywiście w granicach rozsądku z kątami i ilością prób, bo za którymś razem na pewno strzeli ale nie za pierwszym.

Całą akcję wykonałem bez problemu, stroik jest zgrzany na zasadzie wprowadzenia w płytkę stroikową materiału, który łatwiej ulega przylepieniu do mosiądzu. W filmiku mówię, że stroik jest przebity i można go dobić punktakiem ale mała korekta: sam stroik nie ale płytka stroikowa tak, więc punktakiem się nie da, przypuszczałem, że jest inaczej ale potem przyjrzałem się temu bliżej. Ale ten malutki punkcik jest w stanie być osią obrotu stroika.

Proszę:
http://www.youtube.com/watch?v=kpQyXK6ALj8
(wybaczcie, w tle są dźwięki remontu)
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 2 punkt(ów):
#Medium, Gladias
towal 

Wiek: 33
Posty: 238
Otrzymał 13 punkt(ów)
Skąd: Puławy
Wysłany: 2010-07-03, 11:27    Odp: Czy dobrze naprawiłem pierwszy kanał?

adamg53, co do tematu niszczenia stroika kluczykiem, to wiemy, ze kazdy material posiada odpowiednia wytrzymalosc na rozciaganie, zginanie, skrecanie. Spoiny rowniez. W tym przypadku zgrzany punkt jest poddany wlasnie skrecaniu. Maksymalny moment skrecajacy mozna wyliczyc, tak wiec mozna uzyc takiego momentu sil, ktory nie uszkodzi zgrzeiny.

pozdrawiam, Piotrek.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2010-07-03, 11:33    Odp: Czy dobrze naprawiłem pierwszy kanał?

Quod erat demonstrandum.

Nie miałem w rękach zgrzewanych płytek stroikowych, ale bardziej bym przypuszczał, że jest to zgrzew punktowy, z dużą siłą docisku i nie ma tam żadnego dodatkowego materiału, lecz tak wygląda zmiana struktury materiału po takim zgrzewie (spory prąd i duży nacisk). Mówię tak na podstawie doświadczeń zgrzewania stali (w firmie w której pracuję zgrzewamy do siebie punktowo dwa elementy ze stali).

Tę kwestię mamy zatem wyjaśnioną.

Pozdrawiam

Medium

PS. Za filmik instruktażowy - punkt się należy.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2010-07-03, 11:37    Odp: Czy dobrze naprawiłem pierwszy kanał?

Aha, racja, mógł zmienić nawet kolor więc już wiem jak to teraz działa wewnątrz. Cieszę się, że sprawa wyjaśniona. Dać się dało, zrobiłem, działa. Szkoda że i tak muszę ten stroik wymienić. Poza tym nawet na pewno da się to zrobić lepiej niż ja zrobiłem, tj. kluczyk z twardszego materiału - nie musiałbym go dociskać.

adamg53, mam pytanie, gdzie można kupić takie śrubki jak kupujesz do dokręcania stroików? Bo zmieniam metodę naprawiania od dzisiaj :D Już nie będę używał starych nitów.

PS; dzięki za punkt :) nagram w lepszej jakości na innym stoiku, jak kupię ładowarkę do baterii w aparacie.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
+adamg53

Posty: 1149
Otrzymał 82 punkt(ów)
Wysłany: 2010-07-03, 11:49    Odp: Czy dobrze naprawiłem pierwszy kanał?

Na filmiku w końcówce mówisz dlaczego ten stroik ci się kręci ,poprostu jest znitowany a nie zgrzany.Spróbuj tak ze zgrzanym.

[ Dodano: 2010-07-03, 12:52 ]
Ja kupuję twarde i nie używam gwintowników firmie Fabora.Łebki mają na klucz imbusowy.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2010-07-03, 11:54    Odp: Czy dobrze naprawiłem pierwszy kanał?

Nie czytałeś mojej wiadomości. Skorygowałem tą wypowiedź z filmiku. Prosty dowód na to, że czytasz wybiórczo.

To są zgrzane stroiki z Suzuki Harpmaster. Z resztą widać, że nie ma nitów. Przekręciłem lekko zgrzany stroik, tak jak Brendan Power, tylko bardziej delikatnie. Tak jak mówiłem, że się da. Nie, nie jest znitowany.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
+adamg53

Posty: 1149
Otrzymał 82 punkt(ów)
Wysłany: 2010-07-03, 12:05    Odp: Czy dobrze naprawiłem pierwszy kanał?

Robię to tak jak tu jest pokazane tylko nie stosuję nakretek a przykręcam stroik śrubką http://www.gaszewski.pl/s...ndex.php?id=148
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2010-07-03, 12:09    Odp: Czy dobrze naprawiłem pierwszy kanał?

Aha, czyli wykorzystujesz też, że to mosiądz, bo w nim gwint się fajnie robi. W sumie tak lepiej bo czasem nie ma w korpusie miejsca na nakrętkę. Dobre, tylko muszę znaleźć takie śrubki fajne. Dzięki za link.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
+adamg53

Posty: 1149
Otrzymał 82 punkt(ów)
Wysłany: 2010-07-03, 12:18    Odp: Czy dobrze naprawiłem pierwszy kanał?

W stalowym jak mają 1847 też śrubka nagwintuje otwór ,tylko w zgrzewanych gdzie nie ma otworu zastosowałem patent Brendana z tą taśmą przylepną dobrze to wymyślił, wiercę otwór wiertłem 1,3mm i wkręcam śrubkę 1,6 mm
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2010-07-03, 12:50    Odp: Czy dobrze naprawiłem pierwszy kanał?

mógłyś konkretny link do tych śrubek podać adam?
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2010-07-03, 13:02    Odp: Czy dobrze naprawiłem pierwszy kanał?

Długość gwintu 3 mm:
http://fabory-web.hosting...7000016003.html

Długość gwintu 4 mm:
http://fabory-web.hosting...7000016004.html
http://fabory-web.hosting...5050016004.html

Nakrętki:
http://fabory-web.hosting...64333132633336|

Gratis: otwory pod wykonanie gwintów metrycznych: http://www.lw.cad.pl/r_wiertla_gw_metr.htm

Przypominam, że są gwinty standardowe i drobnozwojowe. Nie wystarczy samo M1,6. Standardowy skok gwintu 0,35 mm, gwint drobnozwojowy 0,2 mm.

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
+adamg53

Posty: 1149
Otrzymał 82 punkt(ów)
Wysłany: 2010-07-03, 13:21    Odp: Czy dobrze naprawiłem pierwszy kanał?

Ja mam ich sklep Fabory niedaleko (Sosnowiec) i kupuję w nim ,trzeba uważać żeby śrubka miała gwint do samego łebka, czyli pełen gwint.

[ Dodano: 2010-07-03, 20:17 ]
Medium, Ten filmik pokazuje jak stroik znitowany jest przesuwany (to jest możliwe i wykonalne ) w przypadku zgrzanego niemożliwe do wykonania mówię to z własnych doświadczeń na harmonijkach bushman.towal, spojenie dwóch materiałów ma tylko jeden parametr określający siłę jego zniszczenia, ale po co w to brnąć kończmy to jeżeli nikt już nie odezwie się w tym temacie ja też zamilczę.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Bluesmaster 


Wiek: 53
Posty: 43
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Kraków
Wysłany: 2011-01-16, 23:31    Odp: Czy dobrze naprawiłem pierwszy kanał?

adamg53,

A jakiej średnicy wiertłem rozwiercasz stroik?
I jeszcze z praktyki jaki skok gwintu byś polecił 0,2mm czy 0.35 mm?

Aha, i jakiej wiertarki używasz, ew. byś polecił?

Dzięki i Pozdrowienia!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu