Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
FuFulu 

Posty: 20
Otrzymał 2 punkt(ów)
Wysłany: 2010-07-02, 22:47    Wibratto na Tonque blocking

Czy ktoś mi pomorze jakieś porady czy uczyć sie z przepony lub jakies łatwiejsze . Czy da sie to wykonać dla zwykłego śmiertelnika :) . :P
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
KatuzaR 


Wiek: 32
Posty: 319
Otrzymał 29 punkt(ów)
Skąd: Kryry
Wysłany: 2010-07-03, 14:36    Odp: Wibratto na Tonque blocking

Jako że nikt się nie wypowiada, ja się postaram coś poradzić. Z góry mówię, nie gram TB i nie znam się na tym dobrze, ale pomysł z przeponą to chyba najlepsze rozwiązanie "buziowe". Zawsze można też robić ręczne, ale wiem że to nie to co tygryski (i harmonijkarze) lubią najbardziej.

KatuzaR
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
FuFulu 

Posty: 20
Otrzymał 2 punkt(ów)
Wysłany: 2010-07-03, 16:10    Odp: Wibratto na Tonque blocking

Wiem że Profesor Bart Łęczycki wie coś o tym i Profesor Cielak . Może ktoś oprócz nich wie coś o tym . Ale dziękuje ci . :viva:
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2010-07-03, 16:17    Odp: Wibratto na Tonque blocking

Na dobrą sprawę wystarczy umieć jakiekolwiek vibratto i TB, jedno na drugie nie ma wpływu. Ale co do porad jak nauczyć się samego vibratto to już na forum jest ale dodam, że po prostu trzeba ćwiczyć i próbować, idealnego przepisu na to nie ma :)
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
FuFulu 

Posty: 20
Otrzymał 2 punkt(ów)
Wysłany: 2010-07-03, 20:45    Odp: Wibratto na Tonque blocking

Niestety nie jest to takie łatwe z gardłem więc jakiekolwiek odpada ( w moim przypadku więc chyba trzeba zacząć przeponowe) . Ciekawi mnie jak robi to np . Michał ,, Cielak '' Kielak bo pięknie to brzmi . :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
szaman69 


Wiek: 33
Posty: 174
Otrzymał 26 punkt(ów)
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 2010-07-03, 21:29    Odp: Wibratto na Tonque blocking

A ja powiem tak:

Moim prywatnym spostrzeżeniem jest to że vibratto przy tongueblockingu jest naturalnie przeponowe (oczywiście przy graniu dwóch dźwięków, przy pojedynczym robi się bardziej gardłowe). Większa ilość wciąganego powietrza wymusza na przeponie większe zaangażowanie co skutkuje tym że powstałe vibratto w większym stopniu pochodzi z przepony niż gardła.
Jednak trzeba pamietać że żadne vibratto nie jest w 100% przeponowe czy gardłowe! To jaką naturę ma twoje vibratto zależy od tego jak je ćwiczysz i co angażujesz w produkcje tego vibratta. Jednak w ostateczności nie ważne jest czy ono jest przeponowe gardłowe czy jakiekolwiek inne, ważne żeby dobrze brzmiało.
Wyćwiczyć to jest łatwo, jednak wymaga to trochę pracy. Prawda jest taka że nad vibrattem pracuje się cały czas, ale myślę że po 2-3 miesiącach ćwiczeń zadowalające efekty powinny być widoczne. Także ćwicz a twoje vibratto w końcu stanie się "Cielakowe" ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
FuFulu 

Posty: 20
Otrzymał 2 punkt(ów)
Wysłany: 2010-07-04, 15:35    Odp: Wibratto na Tonque blocking

Cielakowe wibratto jest rzeczą przepiękną . Dużo lat grania jest przede mną i mam nadzieje że się nauczę kilku rzeczy . Chociaż jak mówią ,, Nadzieja jest matką głupich '' . Pozdrawiam z Białegostoku i dziękuje za pomoc oraz zaangażowanie . :) :papa:
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu