Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Jezon 


Posty: 19
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Trzebnica
Wysłany: 2010-06-29, 22:37    Mikrofon do piecyka gitarowego - czy to zagra?

Witam wszystkich forumowiczów!
Po przepytaniu wujka Google i ciotki Szukajki doszedłem do wniosku, że założę ten temat, by otrzymać satysfakcjonującą odpowiedź. Otóż, koledzy oraz ja doszliśmy do wniosku, że fajnie będzie zagrać "coś" w grupie. I tak- koledzy chcą kupić sobie gitarki elektryczne i piecyki, tak około 15-20W. Chciałbym na mojej harmoszce potowarzyszyć im i jednocześnie nie zostać zagłuszonym. Czy kupienie piecyki gitarowego będzie dobrym posunięciem? Posiadam stary mikrofon Tansil MDU-VII z 1970 roku, od starego magnetofonu szpulowego. Jaki model wzmacniacza bym musiał kupić i czy to w ogóle zadziała? Są wakacje, więc może mógłbym coś dorobić, ale na jakieś większe sumy bym nie stawiał niestety... tak do max. 300 zł :(
_________________
BLESS!!!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2010-06-29, 22:43    Odp: Mikrofon do piecyka gitarowego - czy to zagra?

Z tego co piszesz to jest chyba mikrofon wokalowy, więc piecyk gitarowy z tym nie będzie dobrą kombinacją.

http://www.allegro.pl/ite...tonsil_bcm.html

Natomiast ten będzie dobry, tylko trzeba przerobić wtyczkę. Ja go używam i paru innych harmonijkarzy go poleca, jest tani.

Co do samego pieca niestety nie pomogę bo słabo się znam a już mniej się orientuję bo dawno nie siedziałem w temacie i gram akustycznie.

Pozdrawiam :)
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Jezon 


Posty: 19
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Trzebnica
Wysłany: 2010-06-29, 22:46    Odp: Mikrofon do piecyka gitarowego - czy to zagra?

No mikrofonik fajny, tylko że "coś w nim stuka" xD Ryzykować?
_________________
BLESS!!!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2010-06-29, 22:52    Odp: Mikrofon do piecyka gitarowego - czy to zagra?

http://www.allegro.pl/ite...tra_tonsil.html

Jak w tamtym coś stuka to weź ten, przy okazji uratujesz mojego kumpla od licytacji bo okazało się, że ma taki w domu i niepotrzebnie zalicytował. Daj gościowi 2 złote i czekaj na efekty :)

A o piecyku powinno coś byc na forum, keidyś było. Ja używam najtańszego tranzystorowego za 2 stówki.
http://www.allegro.pl/ite...m_przecena.html

Nie brzmi rewelacyjnie a nawet tak sobie nie brzmi ale jak szukasz czegoś taniego to polecam, daje radę. W kapeli powinien się sprawdzić. Choć ja to bym raczej zbierał kasę na coś lepszego.

Co do mikrofonu tonsil to kumpel sprzedał green bulleta i zostawił sobie tonsil mdo ix. Nie narzeka, jest dość dobrym harmonijkarzem.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
lowca_makaronow


Posty: 26
Otrzymał 1 punkt(ów)
Wysłany: 2010-06-29, 22:58    Odp: Mikrofon do piecyka gitarowego - czy to zagra?

SOry, ale SOundking to szajs. Ja do gitary za taką kasę poleciłbym tego voxa:
http://allegro.pl/item109...hfinder_10.html

Przy okazji wygląda świetnie :cool:

Nie mam pojęcia jednak, czy do harpa potrzeba jakiś wyjątkowych właściwości w przypadku pieca:P
_________________
Major pentatonics will not work in minor keys! ...unless you are Mr. B.B. King...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2010-06-29, 23:02    Odp: Mikrofon do piecyka gitarowego - czy to zagra?

Szajs szajs, kupiłem go za pół ceny :D Narazie robi za zapchaj-dziurę.
Najlepiej jak jest kontrola głośności przedwzmacniacza. Ja tylko mówię jaki ja mam, niestety nie mogę nic polecić bo w kwestii pieców się nie znam.
Poszukaj tematu "mikrofon + wzmacniacz" - gdzieś był. No ale za 3 stówki to tylko tranzystor niestety a lampy są najlepsze.

lowca_makaronow - gra na gitarze więc możesz go posłuchać ale radziłbym przejrzeć też ten temat :)

Ale co do mikrofonu tonsil mdo IX to mogę śmiało polecać bo wiem że jest dobry.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Jezon 


Posty: 19
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Trzebnica
Wysłany: 2010-06-30, 10:53    Odp: Mikrofon do piecyka gitarowego - czy to zagra?

Gdy kupię tego Tonsila, to będę potrzebował jeszcze przedwzmacniacza, tak? W ogóle przeczytałem o polskim mikrofonie BLACKEDGE Junior, można go gdzieś kupić? Gdybym zainwestował w jakiegoś lepszego mika, nie potrzebowałbym przedwzmacniacza? :?
_________________
BLESS!!!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2010-06-30, 10:57    Odp: Mikrofon do piecyka gitarowego - czy to zagra?

Nie potrzebujesz przedwzmacniacza. Zapomnij, że o tym wspomniałem, w 99.999% przypadków jest w piecu przedwzmacniacz i regulacja. :)
Nie potrzebujesz, to dobry mikrofon.
Blackedge już nie jest produkowany ale czasem ktoś sprzedaje używkę, zajrzyj do działu kupię/sprzedam.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
Jezon
Jezon 


Posty: 19
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Trzebnica
Wysłany: 2010-06-30, 11:26    Odp: Mikrofon do piecyka gitarowego - czy to zagra?

Dzięki wielkie ;) Rozejrzę się jeszcze za jakimś używanym wzmacniaczem, bo podobno można dużo zaoszczędzić kupując fajną używkę...
_________________
BLESS!!!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2010-06-30, 11:30    Odp: Mikrofon do piecyka gitarowego - czy to zagra?

Nie ma za co. Jeśli będziesz szukał tranzystora to conajmniej 30W powinno dać radę w kapeli.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Jezon 


Posty: 19
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Trzebnica
Wysłany: 2010-06-30, 11:42    Odp: Mikrofon do piecyka gitarowego - czy to zagra?

http://www.allegro.pl/sea...&cat_no_limit=1 Trochę mnie przeraża ta ilość...
_________________
BLESS!!!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu