Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Rotaflor

Posty: 76
Otrzymał 2 punkt(ów)
Wysłany: 2010-06-19, 10:09    Ile zajmuje nauka gry na harmonijce?

Cześć mam zamiar na początek kupić speciala 20 abym mógł na nim pograć dłużej. Ale pytanie brzmi :
Czy na harmonijce się trudno gra? czy Granie "tremolo" jest trudne? Umiem grać na flecie zwykłym (Taki z drewna!) oraz na organach, na flecie uczyłem się grac 2 lata a na organach tydzień aczkolwiek na flecie miałem nauczyciela a na organach nie, czy gra na Harmie jest trudniejsza od tych instrumentów ??? Jak sądzicie? ile zajmuje czasu opanowanie tak harmonijki żeby grając z tabów grać płynnie?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Chainsaw 

Wiek: 114
Posty: 405
Otrzymał 10 punkt(ów)
Skąd: a Szczypior to wie
Wysłany: 2010-06-19, 10:26    Odp: Ile zajmuje nauka gry na harmonijce?

skoro potrafiłeś nauczyć się grać na organach w tydzień i to bez nauczyciela to harmonijkę opanujesz w około godzinę dla Ciebie nie ma bata bo widzę że jesteś muzycznym geniuszsem wierzę że techniki typu tremolo masz opanowane do perfekcji tylko jeszcze o tym nie wiesz
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
#Maciekdraheim
Gladias 


Wiek: 28
Posty: 349
Otrzymał 12 punkt(ów)
Skąd: Nysa/Warszawa
Wysłany: 2010-06-19, 11:48    Odp: Ile zajmuje nauka gry na harmonijce?

Chainsaw napisał/a:
skoro potrafiłeś nauczyć się grać na organach w tydzień i to bez nauczyciela to harmonijkę opanujesz w około godzinę dla Ciebie nie ma bata bo widzę że jesteś muzycznym geniuszsem wierzę że techniki typu tremolo masz opanowane do perfekcji tylko jeszcze o tym nie wiesz


Tez miałem problemy z "utrzymaniem" sarkazmu na forum :P Jednak juz to wyczwiczyłem...

do Rotaflor:

Jesli mowisz, ze grałes na felcie prostym sopranowym dwa lata i nawet nie potrafisz uzyc jego poprawnej nazwy... a o organchach nie bede wspominał :P

Rotaflor napisał/a:
Ale pytanie brzmi :
Czy na harmonijce się trudno gra?


Z harmonijka jak z kazdym innym instrumentem - aby cos osiagnac trzeba przysiasc.

[quote="Rotaflor]ile zajmuje czasu opanowanie tak harmonijki żeby grając z tabów grać płynnie?[/quote]

Mi zajełao 3 dni jak grałem "cos tam" z tabow, nie płynie. Co nie oznacza, ze ty osiagniesz ten sam efekt po 3 dniach.

Pozdrawiam
Gladias
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Chainsaw 

Wiek: 114
Posty: 405
Otrzymał 10 punkt(ów)
Skąd: a Szczypior to wie
Wysłany: 2010-06-20, 17:14    Odp: Ile zajmuje nauka gry na harmonijce?

btw coś mi tu trolem zalatuje :D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2010-06-20, 23:34    Odp: Ile zajmuje nauka gry na harmonijce?

Hmm... Coś chyba zwiększoną popularnością cieszą się szwedzkie baśnie, skoro coraz więcej użytkowników wszędzie trolle widzi :) .
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Rotaflor

Posty: 76
Otrzymał 2 punkt(ów)
Wysłany: 2010-06-21, 11:14    Odp: Ile zajmuje nauka gry na harmonijce?

Chainsaw napisał/a:
btw coś mi tu trolem zalatuje :D

racja, dla tego nie musisz w tym temacie pisać post?


Nie grałem jakoś pro na organach, bo tydzień się uczyłem to potrafiłem zagrać jakieś melodie a flet umiałem dość dużo, nic trudnego nie jest się nauczyć grać wybranych melodi.
@topic to jaką skale trudności dali byście harmonijce?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2010-06-21, 11:17    Odp: Ile zajmuje nauka gry na harmonijce?

Do grania prostych melodii to troszkę trudniej niż flet, bo trzeba podstawy opanować, takie jak czyste dźwięki i podciąg.
Do grania bluesa i wykorzystywania harmonijki w pełni jej możliwości - lata ciężkiej pracy.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2010-06-21, 22:48    Odp: Ile zajmuje nauka gry na harmonijce?

Ktoś kiedyś mądrze powiedział, że harmonijka to jeden z najłatwiejszych instrumentów, by nauczyć się grać, a jeden z najtrudniejszych, żeby opanować do perfekcji (It's easiest to learn, but most difficult to master). Prostych melodyjek i podstaw nauczysz się w kilka tygodni. Ale żeby to "brzmiało", to jednak trzeba poświęcić całkiem sporo czasu i wysiłku.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
sebach 

Wiek: 34
Posty: 154
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Krakow
Wysłany: 2010-06-21, 23:25    Odp: Ile zajmuje nauka gry na harmonijce?

dziwna tu panuje tendencja do wychwalania trudnosci gry na harmonijce (jakieś próby podbudowy ego, że nie gra się na prostym instrumencie?)

gra na pianinie, gitarze, gitarze basowej, perkusji, mandolinie, organach, trąbce, saksofonie i innych instrumentach również jest tak samo trudna i tak samo łatwa.

Co to w ogole za granie na harmonijce prostych melodii ? to na gitarze zagranie prostych melodii jest trudniejsze niż na harmonijce ?(choc na saksofonie moze byc ciezko wydobyć w ogole jakikolwiek dzwięk, jak ktoś nie poinstruuje jak to zrobic) tak samo prosto gra sie wlazł kotek na płotek na gitarze co na harmonijce, na organach i pianinie to samo!

Kazdy instrument jest zajebiscie trudny do opanowania żeby miec go w małym palcu. Harmonijka nie jest ani gorsza pod tym względem ani też nie jest lepsza.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Rotaflor

Posty: 76
Otrzymał 2 punkt(ów)
Wysłany: 2010-06-22, 09:29    Odp: Ile zajmuje nauka gry na harmonijce?

Sebach ja sądzę inaczej, bo widzisz grałem na flecie i na flecie nie dmucha się w niego normalnie tylko trzeba powietrze tak wydmuchiwać żeby nie zmoczyć fletu w środku bo 200 zł około za flet poszło by bye bye, ale jeżeli nauczysz się dobrze wydmuchiwać to gra na nim nie jest trudna melodii można się w kilka dni nauczyć grać. Organy są też łatwiejsze do opanowania bo tam tylko naciskasz klawisz nie musisz go jakoś mocniej czy lżej nacisnąć bo na organach nie ma tego "czujnika" np: na gitarze próbowałem grać kolega mi pokazał smok on the water, to nie mogłem wydobyć dźwięku bo gdy naciskałem strunę to zaczęła brzęczeć, gdy nawet udało się to następny dźwięk psułem. A harmonijka nie wiem czy jest trudna a pytam dla tego że :
Na flecie widzimy dziurki które zasłonić mamy, na organach klawisze
na harmonijce tego nie widać, do tego jakieś komory renozansowe są i podciągi i jakieś inne rzeczy.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Gladias 


Wiek: 28
Posty: 349
Otrzymał 12 punkt(ów)
Skąd: Nysa/Warszawa
Wysłany: 2010-06-22, 12:07    Odp: Ile zajmuje nauka gry na harmonijce?

Kup harmonijke (tylko nie blues banda badz silver stara), spróbuj na niej troche pograć..., wtedy bedziesz mogł sam ocenic który z instrumentów jest "trudniejszy" do opanowania.

Na tych wszystkich instrumentach grałem oraz gram, cwicze : fortepian, trąbka (stroj C, tłoki), flet sopranowy (drewno i plastik), harmonijka diatoniczna (harp) i tremolo.

a o to moje opisy "trudnosci":

Flet, bardzo prosty do gry prostych melodi... Jednak aby swobodnie "przesuwac" sie pomiedzy wszystkimi dzwiekami ( poł-tony, skoki ) potrzeba duzo cwiczen.

Zawodowi flecisci przewaznie graja na wielu "typach" instumentów, którymi władaja ( sopran, alt, tenor ) poniewaz na chwyty kazdym flecie sa takie same ( z tych co znam :P )...
jedyne co sie zmienia to rozkład dzwiekow. np. gdy na kontralcie zatkamy wszystkie dziurki to wydobedziemy dzwiek G a nie C. Wiec aby zagrac na kotralcie C takie same jak na sopranie, musi odkryc wszystkie otwory, które zakrywa lewa ręka.

Fortepian-

Podobnie jak flet, łatwe melodyjki kazdy moze zagrac. Aby grac na fortepinie na poziomie zaawansowanym potzeba poswiecic duzo czasu na nauke...

Trabka-

Aby zagrac proste melodie, trzeba popracowac pare dni nad zadeciem. Zasada jest taka - czym wyzszym dzwiekiem gramy tym ciezej ;D
Trzeba zsynchronizowac ( czy jak to sie pisze :P ) palce z zadeciem. Aby opanowac ten instrument na poziomie zaawansowanym potrzeba kupe czasu... ja po roku nauki na tym pieknym instumenice, grałem w Big Bend'dzie. Wiec moze nie jest tak trudno... :)

harmoszka -

Podobnie jak z fortepianem, w miare prosto o łatwe melodie, jednak aby grac zaawansowanie trzeba czasu...

[quote="#Maciekgraheim]Ktoś kiedyś mądrze powiedział, że harmonijka to jeden z najłatwiejszych instrumentów, by nauczyć się grać, a jeden z najtrudniejszych, żeby opanować do perfekcji (It's easiest to learn, but most difficult to master). Prostych melodyjek i podstaw nauczysz się w kilka tygodni. Ale żeby to "brzmiało", to jednak trzeba poświęcić całkiem sporo czasu i wysiłku.[/quote]

mniej wiecej tak to wygląda :P

A te twoje organki to banalna sprawa...
Ostatnio zmieniony przez Gladias 2010-06-25, 13:27, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Deamiens 

Wiek: 35
Posty: 52
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Lublin
Wysłany: 2010-06-25, 09:52    Odp: Ile zajmuje nauka gry na harmonijce?

Cytat:
Na flecie widzimy dziurki które zasłonić mamy, na organach klawisze
na harmonijce tego nie widać

Jeśli o to chodzi, to masz w sumie tylko 10 kanałów, i osobiście twierdzę że trafienie w odpowiedni jest najłatwiejszą rzeczą w harmonijce.
Cytat:
podciągi i jakieś inne rzeczy.

Taaak, właśnie tutaj zaczyna się zabawa. Chociaż momentami problemem może być też samo wydobycie dźwięku, nawet bez obniżania czy podwyższania, jak chociażby niskie dźwięki w niskiej tonacji.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
mazur 


Posty: 67
Skąd: Białystok
Wysłany: 2010-06-25, 13:03    Odp: Ile zajmuje nauka gry na harmonijce?

Ale o czym tu rozmowa? Dla każdego inny instrument jest bardziej bądź mniej skomplikowany. To indywidualna sprawa. Jednemu lepiej idzie na gitarze drugiemu na harpie :) Ważne jest żeby znaleźć swój własny instrument! Myśle ,że oceniać który instrument jest łatwiejszy a który trudniejszy może oceniać tylko ten który je wszyskie opanował do perfekcji :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Gladias 


Wiek: 28
Posty: 349
Otrzymał 12 punkt(ów)
Skąd: Nysa/Warszawa
Wysłany: 2010-06-25, 13:26    Odp: Ile zajmuje nauka gry na harmonijce?

mazur napisał/a:
Myśle ,że oceniać który instrument jest łatwiejszy a który trudniejszy może oceniać tylko ten który je wszyskie opanował do perfekcji


Moze nie koniecznie do perfekcji:) Jednak osoba która miała dosc długą "styczność" z powedzmy 3 instrumentami, moze juz powiedziec "co nieco", porównac "trudnosc nauki" na danym instrumencie .
Jednak ja juz powyzej wspomniałes - to bez sensu poniewaz kazdy jest inny, i kazdemu dany instrument sprawia inne "trudnosci"

Gladias napisał/a:
Kup harmonijke (tylko nie blues banda badz silver stara), spróbuj na niej troche pograć..., wtedy bedziesz mogł sam ocenic który z instrumentów jest "trudniejszy" do opanowania.


Własnie dlatego polecam zastosowac sie do tej rady :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2010-06-25, 18:48    Odp: Ile zajmuje nauka gry na harmonijce?

Gladias napisał/a:
Jednak osoba która miała dosc długą "styczność" z powedzmy 3 instrumentami, moze juz powiedziec "co nieco", porównac "trudnosc nauki" na danym instrumencie .


Tak, pod warunkiem, że uczyła się grać na tych trzech instrumentach jednocześnie. Przeważnie najtrudniej jest nam opanować pierwszy instrument, z którym się zmagamy. Następne, na podstawie doświadczeń zdobytych podczas nauki gry na tym pierwszym, przychodzą już zwykle nieco łatwiej (chociaż oczywiście to też nie jest reguła, mówię na podstawie własnych doświadczeń). Poza tym, biorąc się za kolejny instrument mamy już w jakimś stopniu dopracowane umiejętności przydatne we wszystkich formach muzykowania, czyli znajomość teorii i słuch ;)
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu