Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Guzik 

Wiek: 35
Posty: 8
Skąd: a z Wrocławia
Wysłany: 2010-06-08, 22:01    [Artykuły] Wykład Keitha Dunna, Bluesroads, Kraków

Wspaniały wykład i wywiad z Keithem Dunnem, amerykańskim harmonijkarzem - mistrzem tradycyjnego, ciepłego, akustycznego i samotnego grania. Szczera opowieść o sile muzyki i harmonijki i....polskich góralach. Zarazem ważna lekcja historii, bluesa i życia.

Szczerze Polecam !



http://radioderf.info/index.php?main=9&id=46


[i]Jego życie nie było łatwe. Dumny i stanowczy, nie szedł na kompromisy. „Bierz, czego chcesz i bądź gotów za to płacić” mogłoby brzmieć motto Dunna. Pod zasłoną powagi wyczuwa się w nim jednak głębokie ciepło. Twarz Keitha rozjaśnia się, gdy mówi o przyjaciołach, Steve Ray Vaughanie, czy Jamesie Cottonie. Głęboko przeżył śmierć Steve’iego, do dziś trudno mu o tym mówić. Kiedy Keith Dunn obdarza przyjaźnią, robi to na całe życie.

Dziś Keith siedzi przed nami w sali Pałacu Pusłowskich. „O czym mam wam opowiedzieć? – pytał mnie poprzedniego wieczoru – co chcielibyście ode mnie usłyszeć?” „O sobie! – wyrwało mi się – o swojej muzyce, swoim dzieciństwie, życiu”. Mówiłam to, co czułam. Losy Keitha, jak i wielu innych bluesmanów, są barwniejsze od filmowego scenariusza i o wiele bardziej znaczące. To żywa historia Ameryki. [/i]
[size=9]ingeborg
[/size]
______

[i]
....powiem wam coś. Kiedy byłem nastolatkiem, był właśnie szczyt ery disco. Grałem bluesa na ulicy. W czarnej dzielnicy. Ludzie zaczęli rzucać mnie kamieniami. Moi ziomkowie. Tylko dlatego, że nie grałem muzyki, której chcieli słuchać. Bardzo trudno było mi z tym żyć. Ale ja podjąłem decyzję. Będę robić to, w co wierzę. I to wystarczyło, żebym się nie poddał. Mogłem się poddać, albo robić swoje. Zdecydowałem, że będę robił to, w co wierzę. I wy tak róbcie. Nie zwracajcie uwagi na to, co ludzie o was mówią, róbcie to, co uważacie za słuszne.
[/i]
[size=9]Keith Dunn [/size]
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
KasiaS 

Wiek: 35
Posty: 13
Skąd: Łużna/Kraków
Wysłany: 2010-06-09, 18:02    Odp: [Artykuły] Wykład Keitha Dunna, Bluesroads, Kraków

Bardzo ciekawy artykuł:) również polecam!

Dla takich jak ja, którzy są na początku tej niezwykłej drogi z harmonijką w ręku, bardzo istotne jest, że możemy czytać prawdziwe historie ludzi o bluesie, życiu, jak również słuchać znakomitych muzyków:), którzy kiedyś także rozpoczynali przygodę z tym cudownym instrumentem:).
Dlatego nie pozostaje nam nic innego jak brać z nich przykład, dużo słuchać, ćwiczyć, poznawać tajniki harmonijki i bardzo ważne, aby nigdy się nie poddawać:).
Bez względu na wszelkie przeciwności, krytykę ludzi, walczmy o swoje marzenia, gdyż są one piękne:) i to nic, że wiele pracy i trudów przed nami, bądźmy silni, wierząc, że zrealizujemy nasze marzenia:). Przecież nikt nie może nam ich odebrać!!
_________________
"I'm just your fool.."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2010-06-10, 19:32    Odp: [Artykuły] Wykład Keitha Dunna, Bluesroads, Kraków

Tez przeczytalem wyklad, bo niestety byc na nim nie moglem ;)
Swietna sprawa, duzo madrych rzeczy :)
A jak byly warsztaty, to weszlismy z takim gosciem jeszcze do niego tam gdzie sie przygotowywal, zapytalismy, czy mozemy posluchac. Powiedzial, ze niestety juz nie bedzie trenowal, ale jak zauwazyl ze interesujemy sie harmonijka, ze gramy, to zagral dla nas, w sumie- fajny gosc :)
Podoba mi sie jak mowi, naprawde :)
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu