Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
StratFan66

Posty: 5
Wysłany: 2010-06-01, 20:33    [Pytanie] Początek przygody z harmonijką - chromatyk

Witam! Postanowiłem zakupić na początek swojej przygody harmonijkę chromatyczną. Wybrałem Swan 1040. Teorię muzyki w miarę rozumiem.

1. Od czego powinno się zacząć naukę na chromonijce? Domyślam się, że od wygrywania pojedynczych dźwięków oraz od płynnego przeskakiwania pomiędzy dwoma-trzema kanałami (póki co). Jakich jednak melodii powinienem uczyć się na początku? Wlazł kotek na płotek? na słuch? a może od razu wkuć podstawowe skale np. pentatonikę molową w A (bo nie potrzeba używać do niej registra) przy okazji ćwicząc na nich technikę podczas ogrywania ich?

2. Zauważyłem, że ciężko przekłada mi się usłyszaną melodię na harmoszkę ze względu na układ dźwięków, muszę nieźle przy tym kombinować. Może zna ktoś jakąś stronę z tabami na chromatyka?


Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2010-06-02, 06:57    Odp: [Pytanie] Początek przygody z harmonijką - chromatyk

Ad 2. http://www.harptabs.com/ tam masz taby na wszystkie rodzaje harmonijek, oczywiście na diatoniczne jest ich najwięcej, ale na chromatyki też są.

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Chainsaw 

Wiek: 114
Posty: 405
Otrzymał 10 punkt(ów)
Skąd: a Szczypior to wie
Wysłany: 2010-06-07, 22:57    Odp: [Pytanie] Początek przygody z harmonijką - chromatyk

nie wchodzcie na tą stronę!!!! Antywir wykrył trojana
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2010-06-08, 06:45    Odp: [Pytanie] Początek przygody z harmonijką - chromatyk

Niech zgadnę masz Avast'a?

Avast jako jedyny znajduje tam trojana od bodajże grudnia 2009. Żaden inny antywirus jakoś na tę stronę nie reaguje. Do Avast’a mam bardzo ograniczone zaufanie.

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2010-06-09, 00:10    Odp: [Pytanie] Początek przygody z harmonijką - chromatyk

[b]Medium[/b], to nie tylko Avast tak reaguje. GData Internet Security, czy Avira Antivir też szaleją na HarpTabs.com
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2010-06-09, 06:28    Odp: [Pytanie] Początek przygody z harmonijką - chromatyk

Mój NOD 32 do którego mam chyba największe zaufanie, tylko na jednej lub dwóch podstronach coś sygnalizował. Często tam bywam i nie bardzo łapię ostatnio informację o czymkolwiek. Avast na drugim komputerze rzeczywiście zgłaszał różne rzeczy za każdym wejściem na harptabs, ale większej bazy tabulatur na harmonijki wszystkich typów, choć oczywiście króluje diatonik Richtera, na razie nie znalazłem.

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu