Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Sylvan 

Wiek: 32
Posty: 51
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2010-06-03, 21:39    Stomp Box

Witam
Planowałem od jakiegoś czasu zrobić sobie stomp boxa tak by mniej więcej imitował uderzanie stopy perkusyjnej. Już męczyłem dużo na prywatnych waidomościach mingumena ale i tak w koncu postanowilem zalozyc topic odnosnie tego urzadzenia cżesto wykorzystywanego przez bluesmanów.
Znalazłem odpowiednie pudełko z dość grubymi sciankami tak ,że jak uderzam o nie nogą to sie nie boje ze sie zniszczą (wcześniej zrobiłem na pudełko po cygarach takim dośc lichym i mi sie prawie rozwaliło jak raz tupnołem :P natomiast pudelko to dawalo dobry dzwiek), wywiertalem otwór na gniazdo jack, przymocowałem przylutowalem do tego wkładke mikrofonową i teoretycznie wszystko działa ale pudełko wydaje wysoki dzwięk ;/ niezbyt podobny do bębna basowego (wcześniejsze pudełko dawało dobry dzwięk a też było z drewna z tym ,że liche i nie dało sie tego używac), oczywiście ustawiałem na wzmacniaczu gitarowym (jestem gitarzystą wiec mam nawet dość spory ten wzmacniacz) equalizer basy na full, midy i treble na 0 wiadomo dzwięk już troche lepszy ale i tak za wysoki, wsadziłem do pudełka koszulke ledwo ją tam ugniotłem tak fajnie wypelniła całe pudełko i polepszyło to efekt i czasami jak tpnolem dawalo zadawalajacy efekt ale częściej jeszcze dzwięk za wysoki. Macie pomysł czym to możę wypełnić albo jak to wytłumić?
Postaram sie dać zdjecia w najbliższym czasie jak to wygląda, z tym ,że mam mały problem z aparatem ;p

Stomp box - http://www.youtube.com/watch?v=zi_0k3hzNS4 chodzi mi o urządzenie a raczej pudło z mikrofonem w środku, mniej więcej tak jak to wykorzystuje seasick steve
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2010-06-05, 22:18    Odp: Stomp Box

A ja ostatnio zaczynam się bawić wkładkami piezo. Wyciągnij głośniczek z pozytywki komunijnej i podłącz jackiem do pieca. Spróbuj na bazie tego zbudować stompboxa. Polecam - wstawiłem do gitary i pukanie palcem w miejsce piezo daje fajny efekt.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Sylvan 

Wiek: 32
Posty: 51
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2010-06-06, 09:31    Odp: Stomp Box

Nie mam pozytywki komunijnej ani nie chce zamawiać wkładki kolejnej :P chce skończyć ten który już prawie zrobiłem, tylko musze wykombinować jak go wytłumić
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2010-06-06, 12:17    Odp: Stomp Box

Nie zamawiaj, idź do muzycznego albo takiego "muzycznego" czyli z głośnikami, wtyczkami itp.. ewentualnie elektronik - w elektronicznym na pewno będzie. Ja pracuję teraz nad dobrym umiejscowieniem wkładki w gitarze. Co do wytłumienia - poszukaj na allegro gąbki akustycznej. Choć stary materac to w zasadzie to samo.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2010-06-06, 13:17    Odp: Stomp Box

u nasw elektronicznym kosztuje takie cos z 50 gr :)

[ Dodano: 2010-06-06, 14:17 ]
jakiej wkladki minigunmen? Moze pomoge:)
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2010-06-06, 14:02    Odp: Stomp Box

Piezo. Właśnie taka płaska, okrągła blaszka. Gdzie to najlepiej dać? Bo w jednej gitarze jest między mostkiem a otworem rezonacyjnym, bo było miejsce. W drugiej tam nie bardzo jest miejsce więc przykleiłem pod tą płytę na której jest mostek. Tylko teraz nie wiem czy moje niezadowolenie z brzmienia wynika z tego, że to przykleiłem taśmą dwustronną czy po prostu źle wybrałem miejsce. Co radzisz?
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2010-06-06, 15:10    Odp: Stomp Box

z tego co wiem, najlepiej byloby pod mostkiem. Moze w srodku pudla tuz pod mostkiem? piezo takie podluzne, montuje sie pod siodelkiem w mostku. Gdzies w necie widzialem miejsca, gdzie najbardziej akustyk rezonuje, poszukam dzis.
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
aeroarte 


Posty: 663
Otrzymał 37 punkt(ów)
Skąd: Starachowice
Wysłany: 2010-07-25, 14:06    Odp: Stomp Box

Zrobiłem sobie coś takiego. Wkładka z mika do stopy,potencjometr, pudełko po frezikach. Fajnie się na tym puka.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2010-07-25, 14:14    Odp: Stomp Box

Cacy, piękne i pewnie gra też fajnie. Rzuć kiedyś kawałkiem z tym w tle.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Boodzik 

Posty: 291
Otrzymał 14 punkt(ów)
Wysłany: 2011-07-13, 22:18    Odp: Stomp Box

Firma Meinl wypuściła takie urządzenie

http://meinlpercussion.co...w/Product/1411/
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu