Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
mazur 


Posty: 67
Skąd: Białystok
Wysłany: 2010-05-29, 13:49    Ot taka improwizacja

http://w554.wrzuta.pl/aud...Pp9/mazur_blues
Prosze o komentarze:)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
michu 


Wiek: 29
Posty: 164
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2010-05-30, 21:14    Odp: Ot taka improwizacja

Fajny przester i ogólnie spoko
_________________
Pozdrawiam :harp:
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
anru

Posty: 5
Wysłany: 2010-05-30, 21:36    Odp: Ot taka improwizacja

długo już grasz??
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
mazur 


Posty: 67
Skąd: Białystok
Wysłany: 2010-05-31, 14:52    Odp: Ot taka improwizacja

od wakacji :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Gladias 


Wiek: 28
Posty: 349
Otrzymał 12 punkt(ów)
Skąd: Nysa/Warszawa
Wysłany: 2010-05-31, 19:55    Odp: Ot taka improwizacja

Całkiem fajnie

Jedyne zastrzezenia to- pare sasiadów:P ( nie czysto trafione dzwieki ), popracuj nad płynnoscia tremolanda, i rytmika:P Naprawde jest ok:P zreszta grasz dłuzej odemnie dłuzej o 5 miesiecy to co Ci bede uwagi stroił, jest ok :P
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
mazur 


Posty: 67
Skąd: Białystok
Wysłany: 2010-05-31, 20:06    Odp: Ot taka improwizacja

To nie sąsiady. Tak chciałem żeby to fajnie brzmiało :) ale tak średnio wyszło.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Gladias 


Wiek: 28
Posty: 349
Otrzymał 12 punkt(ów)
Skąd: Nysa/Warszawa
Wysłany: 2010-05-31, 20:13    Odp: Ot taka improwizacja

:P Pare sasiadow było na 100 % :P wyczulem te specjalne od nie specjalnych:P
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
michu 


Wiek: 29
Posty: 164
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2010-05-31, 21:07    Odp: Ot taka improwizacja

[b]Gladias[/b], JAK [b]mazur[/b], mówi że zrobił te "sąsiady" czyli akordy (?) to chyba bez sensu się z nim kłócisz bo on lepiej wie czy zrobił to specjalnie czy przypadkiem. :P
_________________
Pozdrawiam :harp:
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Gladias 


Wiek: 28
Posty: 349
Otrzymał 12 punkt(ów)
Skąd: Nysa/Warszawa
Wysłany: 2010-05-31, 21:26    Odp: Ot taka improwizacja

Kilka sasiadów było celowych jednak kilka trafien nie czystych było. Ale jak juz wczesniej wspomniałem - bardzo fajnie zostało to nagrane:)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
michu 


Wiek: 29
Posty: 164
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2010-05-31, 21:47    Odp: Ot taka improwizacja

a pytanie do [b]mazura[/b], jak uzyskałeś taki przester? Chodzi mi o to jakiego mika użyłeś i jakiego piecyka jeśli takowego użyłeś :)
_________________
Pozdrawiam :harp:
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Gladias 


Wiek: 28
Posty: 349
Otrzymał 12 punkt(ów)
Skąd: Nysa/Warszawa
Wysłany: 2010-05-31, 21:54    Odp: Ot taka improwizacja

przester fajny:P to trzeba przyznac:P
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
mazur 


Posty: 67
Skąd: Białystok
Wysłany: 2010-06-01, 14:57    Odp: Ot taka improwizacja

Zwykły mikrofon do kompa+ ręka tworząca jakby komore rezonansową z harmonijką= taki oto przester :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Gladias 


Wiek: 28
Posty: 349
Otrzymał 12 punkt(ów)
Skąd: Nysa/Warszawa
Wysłany: 2010-06-01, 17:56    Odp: Ot taka improwizacja

Te rozwiazania ( mikrofon komputerowy i jakas komora rezonansowa ) troszeczke spozniaja z nagrywaniem ( grasz rytmicznie, ale nagrywa ciut pozniej ) co sprawia ze nagranie staje sie "antyrytmiczne". Jest mozliwe, ze problemy z rytmem w tej piosence spowodował mikrofon, a nie twoje poczucie rytmu.

Oto moje rozwiazanie - tez spoznia.
Ostatnio zmieniony przez Gladias 2010-06-03, 17:56, w całości zmieniany 6 razy  
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
michu 


Wiek: 29
Posty: 164
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2010-06-01, 18:06    Odp: Ot taka improwizacja

[b]Gladias[/b], już napisałeś ten link w temacie "przywitanie i pierwsze nagranie"
[quote="Gladias"]teraz moja kolej:P oto moje pierwsze nagranie na harmonijce ( nagrane z 2,5 miecha temu ) na tym krotkim video grałem tylko 2,5 miesiaca, cwiczylem srednio po 30 min dziennie od 2 miesiecy srednia czasu cwiczen wzrosła do 3-4 godzin:P

http://www.youtube.com/watch?v=3U9o7wPXdBg

pozdrawiam[/quote]

I moja prośba do Ciebie nie wrzucaj swojej improwizacji wszędzie, twój link w jednym temacie w zupełności wystarczy
_________________
Pozdrawiam :harp:
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Gladias 


Wiek: 28
Posty: 349
Otrzymał 12 punkt(ów)
Skąd: Nysa/Warszawa
Wysłany: 2010-06-01, 18:13    Odp: Ot taka improwizacja

Tak jest prosze pana:P:P Juz usuwam na twoj rozkaz panie Prezesie:P

A tak na serio

to do mazura było:P Aby mogł porownac swoje nagranie z tym.

Watpie aby zawitał do tamtego tematu:P On nie to co ty:P:P Nie przesadzaj z tym wszedzie, dwa tematy to nie cale forum:P :P
Ale specjalnie na twoje zyczcenie usuwam link:P
Michu wstaw jakis link na którym ty grasz. Ciekawy jestem jak grasz:P:P
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Papuga 


Wiek: 32
Posty: 150
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2010-06-03, 16:50    Odp: Ot taka improwizacja

Czy najważniejsze są czyste dźwięki bez sąsiadów?

Chyba tylko we melodyjkach typu "kurki trzy", ale na pewno nie w improwizacji

Generalnie takie czepianie się jakiegoś sporadycznie pojawiającego się sąsiada jest troszeczkę swego rodzaju bufonadą. W improwizacji zwracam uwagę na ogólne wrażenie, czyli w skrócie RYTM, BRZMIENIE i chyba najważniejsze FEELING. Sam słuchając gigantów harmonijki wychwytuje się sąsiada czy inne "szkolne błędy", ale co z tego skoro o ile te "brudy" idealnie wpasowują się w cały utwór.

Bluesa nie trzeba grać czysto, żeby dobrze brzmiał.

Mazur, bardzo w porządku nagranie, ja bym się nie czepiał. Pewnie technicznie coś tam nie gra, lecz ja specjalistą nie jestem niestety, więc jako zwykły słuchacz OKEJ.
_________________
Mały instrument, wielka moc.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
shusty 


Wiek: 33
Posty: 436
Otrzymał 26 punkt(ów)
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2010-06-04, 22:36    Odp: Ot taka improwizacja

[quote="Gladias"]Sam słuchając gigantów harmonijki wychwytuje się sąsiada czy inne "szkolne błędy", ale co z tego skoro o ile te "brudy" idealnie wpasowują się w cały utwór. [/quote]

Popieram, jeśli sąsiady i inne rzeczy wpadają w utwór i dobrze brzmią to uznaję to za zamysł wykonawcy ;] No chyba że psuje to wtedy utwór i jedzie fałszem.

Mazur: fajnie zagrane, można Cię pochwalić, że czujesz blues'a na harmonijce! :harp:
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Gladias 


Wiek: 28
Posty: 349
Otrzymał 12 punkt(ów)
Skąd: Nysa/Warszawa
Wysłany: 2010-06-04, 22:46    Odp: Ot taka improwizacja

shusty co Ci sie stało?? Zaczynamy sie rozumiec:P
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
mazur 


Posty: 67
Skąd: Białystok
Wysłany: 2010-06-05, 21:44    Odp: Ot taka improwizacja

[quote="shusty"]
Mazur: fajnie zagrane, można Cię pochwalić, że czujesz blues'a na harmonijce! :harp: [/quote]
Dzięki! Takie komentarze bardzo motywują do grania! :) :harp:
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
michu 


Wiek: 29
Posty: 164
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2010-06-06, 18:18    Odp: Ot taka improwizacja

[quote="Gladias"]Tak jest prosze pana:P:P Juz usuwam na twoj rozkaz panie Prezesie:P [/quote]
nie musiałeś usuwać tylko taka moja uwaga :)
aha nie nazywaj mnie panem czy prezesem bo pachnie to sarkazmem ;)

[quote="Gladias"]Michu wstaw jakis link na którym ty grasz. Ciekawy jestem jak grasz:P:P[/quote]
jasne jak będę miał czas i wenę to dam tylko jeszcze musze ściągnąć jakiś program który zmiania formaty na mp3 bo Audacity zapisuje w jakimś dziwnym formacie
_________________
Pozdrawiam :harp:
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
sebach 

Wiek: 34
Posty: 154
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Krakow
Wysłany: 2010-06-06, 18:35    Odp: Ot taka improwizacja

sciagnij sobie kodeki lame do tego i bedzie zapisywac
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Gladias 


Wiek: 28
Posty: 349
Otrzymał 12 punkt(ów)
Skąd: Nysa/Warszawa
Wysłany: 2010-06-06, 20:27    Odp: Ot taka improwizacja

[quote="michu"]aha nie nazywaj mnie panem czy prezesem bo pachnie to sarkazmem [/quote]

co jak co, ale wech masz dobry :P :P :P
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2010-06-07, 01:12    Odp: Ot taka improwizacja

Dobra panowie, pozwólcie parę słów ode mnie:

1. Mazur - wszystkie uwagi Gladiasa popieram w 100%. Ogólnie nieźle, masz "czuja", ale sporo pracy przed Tobą. Osiągnąłeś etap, kiedy różne siuśmajtki ze szkoły prawdopodobnie zachwycają się Twoją grą. I dobrze, taka motywacja jest potrzebna. Ale żebyś nie popadał w samozachwyt (bo to demotywuje) - są ewidentne sąsiady, i to nie żadne celowe, tylko jeszcze po prostu nie panujesz nad skalą (ja też nie panuję, dlatego DOKŁADNIE wiem, o czym piszę). Bajeczkę o "celowych" sąsiadach zostaw sobie dla laików, ale starego wróbla na plewy nie weźmiesz.

2. Gladias - oj, jeszcze duuuuuużo przed Tobą.... Parę riffów zerżniętych z Riedla (który harmonijkarzem to baaardzo przeciętnym był), to trochę mało...
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Gladias 


Wiek: 28
Posty: 349
Otrzymał 12 punkt(ów)
Skąd: Nysa/Warszawa
Wysłany: 2010-06-07, 07:51    Odp: Ot taka improwizacja

[quote="Młynek"]Gladias - oj, jeszcze duuuuuużo przed Tobą.... Parę riffów zerżniętych z Riedla (który harmonijkarzem to baaardzo przeciętnym był), to trochę mało[/quote]

Co ty gadzasz... wszystkie riffy byly totalnie spontaniczne ( jest mozliwe, ze przypominaly styl dzemu poniewaz dosc duzo ich slucham, jednak zaden riff nie byl zmalpowany ). A co do gry to masz racje, teraz slysze duzo niedociagniec ( glownie kiepskich przejsc z akordow na melodie ), troche malo energicznych elementow. Jednak jako wytumaczenie stawiam fakt, ze na tamtym video mialem bardzo mala praktyke gry na tym pieknym instrumencie ( okolo 2 miechow niereguralnych treningow ). Nastepnym powodem jest brak czasu na zmatowanie filmiku ( okolo godziny wraz z ustaleniem jak ma wygladac ta cala improwizacja ) oraz "muzycy" z ktorymi nie mozna bylo zagrac "cudow niewidow" ...

Pozdrawiam, i czekam na jakies video mlynka :P

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez Gladias 2010-06-07, 13:19, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2010-06-07, 09:27    Odp: Ot taka improwizacja

Wideo jest. Wejdź na www.madebysilesia.com.pl w zakładce "kapele" znajdź Mr.Blues pod "M" Pojawi się pierwsza fotografia, przewijasz "dalej", jak dojdziesz do czwartej, to to jest wideoklip. Masz moje pełne upoważnienie do totalnego zjechania mnie, ale nie tu. Możesz zalożyć osobny temat, albo jak chcesz, ja to zrobię.

A co do Twoich zagrywek - nie przeczę, zapożyczenie oczywiście mogło być całkowicie nieświadome i pewnie tak było, ale jedzie Riedlem na kilometr...
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2010-06-07, 10:28    Odp: Ot taka improwizacja

Nie dziala ten link Mlynku :)
Gladias, moglbys pisac normalnie bez sarkastycznych tytulow? To irytuje jak cholera.
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2010-06-07, 10:56    Odp: Ot taka improwizacja

No faktycznie, choć adres jest na 100% dobry... :sad: Jeszcze w zeszłym tygodniu działało. Albo (oby) jakaś chwilowa awaria serwera, albo, niestety, program się skończył i zdjęli. Szkoda. Zapytam Mr. Bluesa, może oni mają to nagranie w formie jakiejs empetrójki
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
mazur 


Posty: 67
Skąd: Białystok
Wysłany: 2010-06-07, 14:13    Odp: Ot taka improwizacja

Dzięki Młynek :) Bardzo przyda mi sie Twoja konstruktywna krytyka :) I nie martw się nie popadne w samozachwyt. Zdaje sobie sprawde ,że harmonijkarz ze mnie jeszcze marny. Cóż trzeba trenować :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2010-06-07, 14:27    Odp: Ot taka improwizacja

Ale może za mało to wyeksponowałem - zadatki masz jak najbardziej obiecujące. Słychać, że czujesz co grasz, a to najważniejsze. Techniki można się nauczyć, a skale i budowanie solówki - wyćwiczyć. Natomiast "czucia bluesa" nie da się nauczyć. To się ma lub nie. Ty ewidentnie masz. Reszta to kwestia ćwiczeń i rutyny.
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2010-06-07, 15:44    Odp: Ot taka improwizacja

A zagrywki które mogą brzmieć jak skopiowane z dżemu raczej skopiowane nie są i moim zdaniem. Dlatego że są po prostu typowymi zagrywkami na które często wpada początkujący harmonijkarz. Rysiek grał takie zagrywki całe życie.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu