Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Spacerek

Posty: 5
Wysłany: 2010-04-02, 12:53    Odp: [Opinie] Vintage Harp 1923

Dzięki za szybką odpowiedź. Trochę będę musiał pomyśleć teraz nim się na coś zdecyduje. Tam maja jeszcze horner marine band ale one też są drewniane, więc będę chyba coś patrzył na allegro tak do 120 zł.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Chabi ^^ 

Wiek: 31
Posty: 31
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Płock
Wysłany: 2010-04-13, 22:31    Odp: [Opinie] Vintage Harp 1923

Stroik na trzecim kanale padł mi już drugiego dnia, więc niestety odradzam.

Dźwięk był natomiast bardzo przyjemny, podciągi łatwe do wykonania i ogólnie przyjemnie się grało... tylko ta trwałość.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2010-05-12, 19:24    Odp: [Opinie] Vintage Harp 1923

Kupiłem, o dziwo, właśnie tego Heringa :D
Stwierdziłem, że już nie gram jakoś siłowo, harmonijka brzmi zajebiście ponoć, wygląda przecudownie... noi zwykle mam fart, to i może tu będę mieć... :D

[ Dodano: 2010-05-12, 20:24 ]
Dodam jeszcze żę kupiłem w A i czekam aż dojdzie :)
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
aansaa 


Wiek: 32
Posty: 800
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2010-05-13, 13:59    Odp: [Opinie] Vintage Harp 1923

[b]Harry[/b], Hering w A jest...CUDOWNY!!! :D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
michu 


Wiek: 29
Posty: 164
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2010-05-31, 22:08    Odp: [Opinie] Vintage Harp 1923

a jaką najlepiej tonację wziąść Eb / F# czy Db
???
_________________
Pozdrawiam :harp:
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2010-05-31, 22:12    Odp: [Opinie] Vintage Harp 1923

Te wszystkie które wymieniłeś są bardzo rzadko używane. Czemu akurat któraś z tych trzech?
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
michu 


Wiek: 29
Posty: 164
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2010-05-31, 22:19    Odp: [Opinie] Vintage Harp 1923

http://harmonijka.com/?wyprzedaz-i-okazje,93
;)
_________________
Pozdrawiam :harp:
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2010-05-31, 23:01    Odp: [Opinie] Vintage Harp 1923

Lepiej wziąć tą, która Ci się przyda, niż wydać 69 plus przesyłka i rzucić w kąt :) A poza tym - nie bierz Herinnga. Sorry winnetou ale wyrzuciłem kasę w błoto :)
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Jazzman108 

Wiek: 31
Posty: 18
Skąd: Deszczno
Wysłany: 2010-06-01, 08:37    Odp: [Opinie] Vintage Harp 1923

Mam Tego Heringa drugi rok i śmiga prawie jak nowy ! Wiadomo troszkę się rozstroił ale nie ma tragedii. Grając do podkładu wciąż jestem w tonacji. Brzmienie jest super. Wygoda gry jak dla mnie też na plus. Jedyna rzecz która mi nie pasowała to lakier który zostawiał nieprzyjemny posmak w ustach (sczyściłem harmoszkę drobnym papierem ściernym i jest git)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
michu 


Wiek: 29
Posty: 164
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2010-06-01, 09:48    Odp: [Opinie] Vintage Harp 1923

to chyba zaopatrzę się w golden melody tylko nie wiem czy kupić sobie w tonacji D czy G a może w C (w C mam specjala20 ale już lekko pada, mam jeszcze harpmastera w A). Co myśicie?

[ Dodano: 2010-06-01, 10:49 ]
tylko kusi mnie ten drewniany korpus Heringa :roll:
ale do goldenki może kupię u aeroarte drewienko :)
_________________
Pozdrawiam :harp:
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
aansaa 


Wiek: 32
Posty: 800
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2010-06-01, 13:06    Odp: [Opinie] Vintage Harp 1923

[quote="Harry"]A poza tym - nie bierz Herinnga. Sorry winnetou ale wyrzuciłem kasę w błoto :) [/quote]

Osz Ty! ;p Zniechęcasz mi tu ludzi do tego zacnego sprzętu! ;p
Kamieniem Go! ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2010-06-03, 15:57    Odp: [Opinie] Vintage Harp 1923

:D
Jeszcze pachnie jak muzeum! :D
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
aansaa 


Wiek: 32
Posty: 800
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2010-06-03, 19:38    Odp: [Opinie] Vintage Harp 1923

I tu jest Jej siła!! :D Ale to nie jedyny argument... ;p ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Mikael 

Wiek: 29
Posty: 179
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Sanok
Wysłany: 2010-10-14, 14:53    Odp: [Opinie] Vintage Harp 1923

[quote="Harry"]Sorry winnetou ale wyrzuciłem kasę w błoto :) [/quote]
Niestety również muszę przyłączyć się do tej niepochlebnej opinii :( Mam Vintege'a (ton. A) od 2 tygodni i srogo się na nim zawiodłem. Nie będę pisał szczegółowej recenzji tylko wypunktuję plusy i minusy (oczywiście bardzo subiektywnie):
+znakomite brzmienie (jak dla mnie wyprzedza go tylko Solist Pro)
+jest głośny (oprócz paru problemów, ale o tym później)
+świetnie wygląda
+łatwe podciągi (o problemach również potem)
+dobra reakcja stroików (również problemy później)
+duża waga (jak dla mnie)

-nie smakuje mi :)
-w środku jedna śruba była w ogóle i nie wkręcona
-problemy z kanałami 1, 2 i 3 (zarówno na zadęciu jak i na zassaniu)

I właśnie te problemy zdecydowały o mojej negatywnej opinii. A więc po pierwsze: są 2x cichsze od reszty kanałów, po drugie: reakcja stroików na poziomie Blues Banda, albo niższym, po trzecie: podciągi wykonać i kontrolować jest o wiele trudniej niż na Blues Bandzie (również w ton A).
Nie pomagały wszelakie próby dokręcania płytek stroikowych i regulacji stroików, prawdopodobnie jest to wada fabryczna jednak na dłuuuuugi czas zniechęciła mnie do brazylijskiej firmy. Za takie pieniądze (90 zł na muzyczny.pl + przesyłka) w.g. mnie lepiej kupić Harpmastera, Speciala 20 lub Golden Melody.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
aansaa 


Wiek: 32
Posty: 800
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2010-10-14, 15:27    Odp: [Opinie] Vintage Harp 1923

[b]Mikael[/b], chyba trafiłeś po prostu na felerny egzemplarz i tyle... Ja również raz trafiłem na taki w muzyczny.pl, napisałem maila, wysłałem, kilka dni i już miałem nowy, który trzyma i trzyma i zero problemów. Od czego mamy reklamację? :P

A jeśli chodzi o kanały 1, 2, 3 - wydaje mi się, że to kwestia techniki, dostosowania się pod niską tonację. :) Grając na tych kanałach nie zauważyłem, by były cichsze od reszty, czasem (po kilku ćwiczeniach gardłowych) nawet wprost przeciwnie. :)

Podciągi? Sorry winnetou, ale mam BB oraz dwa Heringi Vintage i co mogę powiedzieć? I tu i tu bez żadnych problemów z podciągami, więc nie mogę jakoś porównać obu harpów (po prostu nie czuję różnicy, a i mam w dwóch różnych tonacjach)... Bez żadnych customizacji, doginania i innych szamańskich obrzędów. :) Choć musiałem trochę BB nie czyścić, żeby odpadki załatały dziury i wtedy szczelność zadowalająca :D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Mikael 

Wiek: 29
Posty: 179
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Sanok
Wysłany: 2010-10-14, 16:46    Odp: [Opinie] Vintage Harp 1923

[quote="aansaa"]Mikael, chyba trafiłeś po prostu na felerny egzemplarz i tyle[/quote]
Dobrze o tym wiem i pisałem o tym :)
[quote="aansaa"]Od czego mamy reklamację?[/quote]
Tylko, że już rozkręciłem harmonijkę i regulowałem stroiki i nie wiem czy zaakceptują mi reklamację. (ale spróbuję)
[quote="aansaa"]to kwestia techniki, dostosowania się pod niską tonację.[/quote]
Na Blues Bandzie w A i Specialu w G nie miałem problemów, ale dam Vintagowi jeszcze jedną szansę :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Kazik 


Wiek: 28
Posty: 84
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Łańcut
Wysłany: 2011-08-08, 15:35    Odp: [Opinie] Vintage Harp 1923

Potrzebowałem harpa w G. Po dylemacie "Blues Solist (wersja Classic, nie Pro) - Vintage Harp" wybrałem tańszego aż o 29 zł Heringa. Pierwsze wrażenie - mocowania stroików na górnej blaszce stroikowej widać na pierwszy rzut oka, są bardzo blisko ust. Harmonijka jest masywna, najcięższa z mojej stajni. Ma bardzo grube blaszki stroikowe, a brudnozłote pokrywy nadają jej przyjemnie staromodny wygląd. Drewniany grzebień nie sprawia najmniejszych problemów z pęcznieniem, gra się jak na plastikowym korpusie. Wszystko byłoby fajnie, gdyby nie pewne dwie średnioprzyjemne sprawy. Po primo (aansaa mnie zabije ;D ) - zapach. Nie podoba mi się i ciężko jest się przyzwyczaić. Po secundo -brzęczący stroik na (1). Ja rozumiem, że to niska tonacja (można się przyzwyczaić, mi się już prawie udało, jednak sprawia to duży dyskomfort przy graniu w niskich rejestrach. Ale na wszystko znajdzie się sposób; trochę pracy z obcęgami, imadłem i kamieniem do ostrzenia noży i problem ten został rozwiązany niemal w 100 procentach :D

[ Dodano: 2011-08-08, 16:36 ]
Aha, do tego dochodzi jeszcze sprawa lekceważącej poważnego klienta obsługi sklepu muzyczny.pl, ale to już opiszę w temacie do tego odpowiednim.
_________________
Ewri dej aj hef de blus...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
aansaa 


Wiek: 32
Posty: 800
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2011-08-10, 09:33    Odp: [Opinie] Vintage Harp 1923

Ten stroik nie powinien brzęczeć! Kupujesz nową harmonijkę - kupujesz produkt w 100% sprawny, za taki płacisz, taki producent ZOBOWIĄZAŁ się sprzedać, więc wierć dziurę. :)
Jeśli chodzi obsługę: pisałeś do Pana Sławka Szweda ("opiekun" harmonijek w tym sklepie)? Ja pisałem, gdy też któryś kanał (chyba również (1) ) brzęczał. Odesłałem. 3 dni i nowy harp. Nawet miła pani dzwoniła, że już wysyłaja nowego Heringa. :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
gmx

Posty: 233
Otrzymał 26 punkt(ów)
Wysłany: 2011-08-10, 20:27    Odp: [Opinie] Vintage Harp 1923

Kazix,

Stroik na wdechu na pierwszym kanale brzęczy ponieważ najprawdopodobniej obija się o pokrywy. Należy go trochę dogiąć do środka otworu i nie będzie aż tak sprężynował. Na kanałach od 1-3 to dosyć często spotykana przypadłość w niskich tonacjach harmonijek.

Inną przyczyną może być zła kalibracja stroika i wadzenie o rant otworu. Wtedy należy stroik wycentrować (ja to robię palcami), ale jeśli wcześniej nie miałeś do czynienia ze stroikami to zalecałbym inne narzędzie (np. śrubokręt) i dużo wyczucia.

Nie sądzę, aby to tego typu modyfikacji był potrzebny młotek czy imadło. Do regulacji stroików nie są w zasadzie potrzebne nawet oferowane w niektórych sklepach narzędzia do customizacji (do tego drogie!).

Pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Kazik 


Wiek: 28
Posty: 84
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Łańcut
Wysłany: 2011-08-11, 10:01    Odp: [Opinie] Vintage Harp 1923

gmx, już sobie poradziłem z tym problemem :)
_________________
Ewri dej aj hef de blus...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
robi-97 

Wiek: 26
Posty: 115
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Kaźmierz
Wysłany: 2011-10-15, 13:58    Odp: [Opinie] Vintage Harp 1923

Cześć przymierzam sie do tego modelu poniewaz na harmonijka.com przeczytalem "Trwałość stroików jest nieporównywalna z innymi modelami. Można ją eksploatować na maksymalnych obrotach przez długie miesiące. Kiedy jednak nadejdzie jej koniec - zawsze można dokupić blaszki stroikowe." Natomiast tutaj piszecie ze jest bardzo delikatna a ja lubie dobrze dmuchnąć (tylko mi tu bez skojarzeń). Brać ją czy polecicie jakas trwalszą z drewnianym korpusem? (plastiku juz sprobowalem i zalezy mi na drewnie)
_________________
"Śpię na zielonej łące
Lub pod namiotem z brzóz
Czasem dajemy koncert
Ja i ten stary blues"
SDM - po strunach do nieba"
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
aansaa 


Wiek: 32
Posty: 800
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2011-10-15, 15:28    Odp: [Opinie] Vintage Harp 1923

Hmmm, z dwóch VH23 jeden bez (5) i po wymianie 4, po wieeeeelu godzinach gry (zarówno delikatnej jak i mocniejszej), drugi również moooocno ograny i delikatne rozstrojenie do poprawy (5 minut roboty). Na dodatek w pierwszym egzemplarzu (ton. A) przy czyszczeniu zgiął mi się stroik (1) pod kątem 90 st. i co? Wyprostowałem (może trochę nieporadnie i nierówno), ale chodzi do dziś od prawie roku, nie do zdarcia :) Za tą cenę bym brał, koszt naprawy całkowitej nie jest duży, a brzmi przemiodnie ;)

Ale ja to jestem subiektywny wobec VH23, bo mnie oczarowała, o! ;)

Pozdrawiam!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
robi-97 

Wiek: 26
Posty: 115
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Kaźmierz
Wysłany: 2011-10-15, 15:35    Odp: [Opinie] Vintage Harp 1923

a wypowie sie ktos jeszcze? Nie chcialbym wydac 9dych na harpa ktory polegnie po 4 miesiacach niech wytrzyma chociaz pol roku
_________________
"Śpię na zielonej łące
Lub pod namiotem z brzóz
Czasem dajemy koncert
Ja i ten stary blues"
SDM - po strunach do nieba"
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kuba 


Wiek: 47
Posty: 555
Otrzymał 62 punkt(ów)
Skąd: kielce
Wysłany: 2011-10-16, 21:27    Odp: [Opinie] Vintage Harp 1923

ja się wypowiem... mam go w wersji Low D. Niestety po niedługim czasie grania połknąłem jeden stroik. Nie wiem czy to są nietrwałe instrumenty czy jeden konkretny egzemplarz. Tak czy inaczej 90 PLN to nie jest majątek... jeśli policzyć, że posłuży Ci cztery miesiące to przyjemność grania będzie Cię kosztowała średnio 70 groszy dziennie.

pzdr.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
robi-97 

Wiek: 26
Posty: 115
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Kaźmierz
Wysłany: 2011-10-17, 16:57    Odp: [Opinie] Vintage Harp 1923

dla 14latka ktory zyje z kieszonkowego rodzicow to to jest majatek tymbardziej ze mama sie czepia ze jak wszystko wydaje na harmonijki to mi przestanie dawac kieszonkowe :(


PS. jak smakuje stroik?
_________________
"Śpię na zielonej łące
Lub pod namiotem z brzóz
Czasem dajemy koncert
Ja i ten stary blues"
SDM - po strunach do nieba"
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kuba 


Wiek: 47
Posty: 555
Otrzymał 62 punkt(ów)
Skąd: kielce
Wysłany: 2011-10-17, 18:04    Odp: [Opinie] Vintage Harp 1923

oooooo... raz spróbujesz to będziesz chciał więcej i więcej. Ale to chyba nie jest zdrowa używka.

pzdr.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
aansaa 


Wiek: 32
Posty: 800
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2011-10-27, 13:29    Odp: [Opinie] Vintage Harp 1923

Jeśli chodzi o dostępność HVH'23 w tonacji A, to naaadaaal czekam na odpowiedź do opiekuna harmonijek z muzyczny.pl... Wie ktoś może z Forum, dlaczego taka posucha jest Heringów?? Czy naprawdę nie ma żadnego sklepu, który ma w swojej ofercie wszystkie tonacje Vintage'ów?

Niby globalizacja, wszędzie blisko, ale z tymi harpami ciężko... Sam również czekam, aż coś się ruszy, ale to już naprawdę dłuuugo trwa... Możliwe jest, że żaden polski sklep nie podpisał z Nimi umowy odnośnie HVH'23?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
robi-97 

Wiek: 26
Posty: 115
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Kaźmierz
Wysłany: 2011-10-27, 14:21    Odp: [Opinie] Vintage Harp 1923

Niestety mam dla ciebie i siebie aansaa bardzo bardzo przykrą wiadomość. Otóż nie dalej jak przedwczoraj wysłałem do Pana Tomka Ćwikowskiego (tego z harmonijka.com) wiadomość Czy mają Heringa w ton.A albo jeśli nie to czy jest mozliwosc zamowienia tej harmonijki. No i p.tomek mi odpisal ze.... Hering narazie nie jest zainteresowany rynkiem europejskim :( (
tylko błagam cie aansaa nie wieszaj sie odrazu poczekaj moze za jakies pół roku przypomni im sie o europejczykach
_________________
"Śpię na zielonej łące
Lub pod namiotem z brzóz
Czasem dajemy koncert
Ja i ten stary blues"
SDM - po strunach do nieba"
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
aansaa 


Wiek: 32
Posty: 800
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2011-10-27, 14:38    Odp: [Opinie] Vintage Harp 1923

Leci list do tych dupków.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
robi-97 

Wiek: 26
Posty: 115
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Kaźmierz
Wysłany: 2011-10-27, 14:58    Odp: [Opinie] Vintage Harp 1923

Mysle ze list jednego polaka nic nie da jak w calej europie nie maja zadowalających zyskow... Chociaz w angielskim sklepie muzycznym widzialem Vintage Harpa we wszystkich mozliwych tonacjach i wszystkie byly dostepne
_________________
"Śpię na zielonej łące
Lub pod namiotem z brzóz
Czasem dajemy koncert
Ja i ten stary blues"
SDM - po strunach do nieba"
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu