Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Sławek 

Wiek: 39
Posty: 16
Skąd: Lublin
Wysłany: 2010-05-29, 20:40    Czy dobrze naprawiłem pierwszy kanał?

czesc miałem niedawno problem poprostu nie odzywał mi sie 1 kanał na wdechu dzwiek był jakis stłumiony i zanikał jak sie lekko wciągało powietrze wiec wziąłem igłe i odchyliłem delikatnie stroik minimalnie bo podobno odchylony lepiej reaguje na ruch powietrza.Zadziałało ale czy to w przyszłosci nie zaszkodzi harmonijce i to jest pytanie pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2010-05-29, 21:13    Odp: Czy dobrze naprawiłem pierwszy kanał?

Używaj pytajników.

To kwestia techniki, niepotrzebnie to robiłeś, trzeba było poćwiczyć więcej. To zawsze sprawia problemy na początku. Harmonijce nic się nie stanie ale gra na pewno inaczej niż fabrycznie.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
panq 


Wiek: 40
Posty: 15
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Kraków
Wysłany: 2010-05-29, 21:16    Odp: Czy dobrze naprawiłem pierwszy kanał?

Dobrze zrobiłeś.
Nic jej nie będzie, choć ja bym zdjął pokrywy i podniósł lekko stroik kartą papieru lub cienkim śrubokręcikiem.

Harmonijka to nie jajko :) )
Nie ma co się bać jej rozkręcania. Poza tym czasem trzeba ją wyczyścić.
Popatrz sobie, jak gość przygotowuje harmoszkę do gry overblowami:
http://overblow.com/?menuid=160

Jak więc widzisz, Twoja igła to pikuś. :cool:
_________________
Kto chce - szuka sposobu.
Kto nie chce - szuka powodu.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Gladias 


Wiek: 28
Posty: 349
Otrzymał 12 punkt(ów)
Skąd: Nysa/Warszawa
Wysłany: 2010-05-31, 20:04    Odp: Czy dobrze naprawiłem pierwszy kanał?

Ja tez mam pytanko:P

Mam pewien mały problem z Marinka G, gdy mocniej w nia dmuchne, słysze takie delikatne "zderzenie" sie dwóch metali. Stwierdziłem ze stroik uderza o pokrywe. Czy to jest mozliwe??
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Jazzman108 

Wiek: 31
Posty: 18
Skąd: Deszczno
Wysłany: 2010-05-31, 20:24    Odp: Czy dobrze naprawiłem pierwszy kanał?

Wydaje mi się, że tak tym bardziej, że to dość niska tonacja.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Gladias 


Wiek: 28
Posty: 349
Otrzymał 12 punkt(ów)
Skąd: Nysa/Warszawa
Wysłany: 2010-05-31, 20:30    Odp: Czy dobrze naprawiłem pierwszy kanał?

Dosc niska:P:P Chyba bardzo niska, ale przyjemna:) Polecam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2010-05-31, 21:24    Odp: Czy dobrze naprawiłem pierwszy kanał?

Dość niska. Są niższe. Normalne, Adam Gussow gra to też mu się zdarza ale staraj się grać delikatniej.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Gladias 


Wiek: 28
Posty: 349
Otrzymał 12 punkt(ów)
Skąd: Nysa/Warszawa
Wysłany: 2010-05-31, 21:28    Odp: Czy dobrze naprawiłem pierwszy kanał?

gram, delikatnie:P Jednak gdy raz uslyszalem ten dzwiek zastanawiałem czy ta harmonijka aby nie jest "felerem" :P
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Zozus

Posty: 5
Wysłany: 2010-06-10, 15:43    Suzuki w tonacji G

Mam podobny problem do poprzednika. 1 kanał w ogóle nie odzywa się na wdechu. Rozkręciłem ją i niczym nie róźni się w tym miejscu od innych kanałów. Wydaje mi się, że stroik jest nieco nawet bardziej odchylony, ale to chyba powinno działać na +. Dodatkowo przy mocnieszym wydechu na tym kanale słychać jakby taki brzdęk ocierania. 1 kanał na wydech można usłyszeć tylko gdy zagramy 1 (1), ale i tak dzwięk jest stłumiony i prawie go nie słychać.

Proszę o pomoc :(
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Gladias 


Wiek: 28
Posty: 349
Otrzymał 12 punkt(ów)
Skąd: Nysa/Warszawa
Wysłany: 2010-06-10, 17:27    Odp: Czy dobrze naprawiłem pierwszy kanał?

A mogłbys podac nazwe harmonijki i skale.

Miałem cos podobnego z Marine Band w G na kanale 3, jednak po dokładnym przemyciu harmonijki ( sprobuj tez delikatnie przejachac papiere pomiedzy stroikiem 1 a blaszka stroikową ) oraz po "kuracji ostrymi podciagami" znowu gra jak nalezy. Sam nie wiem dokładnie co to było, jednak wydaje mi sie, ze jakis paproch przeszkadzał w prawidłowym ruchu stroika.
Ostatnio zmieniony przez Gladias 2010-06-10, 21:36, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2010-06-10, 17:42    Odp: Czy dobrze naprawiłem pierwszy kanał?

Gladias, kuracja ostrymi podciągami to ZŁY pomysł. Chyba, że "ostrymi".
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Gladias 


Wiek: 28
Posty: 349
Otrzymał 12 punkt(ów)
Skąd: Nysa/Warszawa
Wysłany: 2010-06-10, 20:39    Odp: Czy dobrze naprawiłem pierwszy kanał?

acha
Ostatnio zmieniony przez Gladias 2010-06-11, 20:47, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2010-06-10, 20:50    Odp: Czy dobrze naprawiłem pierwszy kanał?

Nie pisz nowych postów jak nie masz nic mądrego do powiedzenia.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Zozus

Posty: 5
Wysłany: 2010-06-10, 21:05    Odp: Czy dobrze naprawiłem pierwszy kanał?

Suzuki Harpmaster w G
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Gladias 


Wiek: 28
Posty: 349
Otrzymał 12 punkt(ów)
Skąd: Nysa/Warszawa
Wysłany: 2010-06-10, 21:44    Odp: Czy dobrze naprawiłem pierwszy kanał?

minigunmen napisał/a:
Nie pisz nowych postów jak nie masz nic mądrego do powiedzenia.


Chyba jednak miałem cos do powedzenia ( czy mądrego? Nie wiem ciezko mi to samemu okreslic, chyba to jest logiczne, moje zdanie jest takie i "." ), Wiec jak juz sie czepiamy - to wyrazaj sie jasniej.

Co do mojego zdania na ten temat-
powyzej zapytałem sie jaka to tonacja? ( dobrze trafiłem, ze to G poniewaz sam miałem podobną sytulacje, wiec nie gadaj ze nie mam pojecia o czym mowie... ). I z tego co widze to ty nie masz "niczego MADREGO do powiedzia" na ten temat poniewaz tylko spamujesz.

Dlatego mam do Ciebie prosbe - przestan spamowac i postaraj się pomoc zozus'owi...


Pozdrawiam, i prosze - pomysl 3 razy przed wysłaniem kolejnego postu w którym mnie "atakujesz", ja tez przeanalizuje tresc kazdego mojego postu przed wysłaniem - poniewaz skoro ktos sie czepia, to musi byc cos "nie tak".
Jeszcze raz pozdrawiam i prosze o przejscie do sedna sprawy skoro mozesz wypowiedziec sie nieco madrzej na ten temat ( to nie jest sarkazm, :P :P :) )
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2010-06-10, 21:51    Odp: Czy dobrze naprawiłem pierwszy kanał?

Wiesz co, ja wyraziłem się na temat katowania harmonijki ostrymi podciągami. Twoje "ha ha ha" nie wnosiło nic do tematu więc nie wiem po co takie bzdury piszesz. To bym raczej nazwał spamem. Chcesz sobie szybko nabić licznik postów, czy co?

Po kiego grzyba jedziesz po mnie w tym momencie w temacie tonacji jak wcale się do tej kwestii nie odniosłem? Gdzie powiedziałem, że nie masz pojęcia o czymkolwiek?

Chłopczyku, przystopuj.

PS: generalnie od początku obecności na forum zachowujesz się bardzo infantylnie, albo w końcu nabierzesz szacunku do rozmówców albo ciągle będziesz miał takie sytuacje.

Nie atakowałem Cię ani raz, tylko dyskutuję, polemizuję, bo mam w temacie harmonijek pewną wiedzę, więc proszę - nie kłóć się ze mną. Jeśli wyrażam swoje zdanie na temat harmonijek to odnosi się to do harmonijek a nie do przysłowiowej "Twojej starej".
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Gladias 


Wiek: 28
Posty: 349
Otrzymał 12 punkt(ów)
Skąd: Nysa/Warszawa
Wysłany: 2010-06-10, 21:56    Odp: Czy dobrze naprawiłem pierwszy kanał?

ostre podciagi miały na celu powiedziec ze długie, tu masz racje- zle sie wysłowiłem.

( tamten tekst u gory troszecze zedytowałem, jeszcze przed przeczytaniem tego powyzej ).

[ Dodano: 2010-06-10, 22:58 ]
Nie kłoce sie z toba, i wiem ze posiadasz wielka wiedze na ten temat. No i nie mow ze nie mam szacunku do rozmowcow. To ze dwa razy sarkazmem pojechałem to chyba odrazu nie oznacz braku szacunku, no i przyznałem Ci racje, oraz poprawiłem swoja wypowiedz...

A co do mojej infantylnosci, cos hmmm... no niestety przyznam iz jestem młody. Jednak nie mozesz po 14-latku oczekiwac osoby z wykształceniem wyzszym...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2010-06-10, 22:04    Odp: Czy dobrze naprawiłem pierwszy kanał?

W porządku. Nie oczekuję, mam dystans i biorę na to poprawkę. Co nie zmienia faktu, że pewne zachowania mnie... conajmniej poruszają.

Co do rozwiązania problemu to trochę mija się z celem bo jeśli tego harpa nie weźmie do ręki ktoś, kto zwyczajnie wie jak się gra na niskiej tonacji i ma wprawę w układzie ust, to nie będzie wiadomo czego dotyczy problem. Czy techniki czy coś tam jest uszkodzone. Wydaje mi się, że to raczej technika, na tak niskiej tonacji łatwo o dziwne zjawiska na pierwszych kanałach.

PS: Wykształcenie a bezczelność to 2 niezależne od siebie sprawy.
A jeśli mam się wyrażać jaśniej czepiając się... wiesz, metoda Sokratejska przy edukacji jest bardziej skuteczna. Jesli sam wpadniesz na odpowiedź to lepiej ją zapamiętasz.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Gladias 


Wiek: 28
Posty: 349
Otrzymał 12 punkt(ów)
Skąd: Nysa/Warszawa
Wysłany: 2010-06-10, 22:11    Odp: Czy dobrze naprawiłem pierwszy kanał?

postaram sie poprawic " swoje poruszajace zachowania" :P ( kolejna wypowiedz potwierdzajaca moja infantylnosc :P ) no i konczmy juz ten temat, a porownanie wykształcenia do beszczelnosci w mojej interpretacji odrobine mnie uraziło...

Co do harmoszki i tematu- zgadzam sie z [b]minigunmen[/b],

Jak juz gdzies wczesniej wpomnialem na forum. Kanal 1 w mojej Marince G czasmi uderza o pokrywe. Co rowniez mozna zaliczyc to tych dzwinych zjawisk...

Mam kolejne pytanie - czy ten Harpmanster to nowka czy juz troche "przegrana" ??
Ostatnio zmieniony przez Gladias 2010-06-10, 22:13, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2010-06-10, 22:12    Odp: Czy dobrze naprawiłem pierwszy kanał?

Ale z tym uderzaniem możesz być spokojny, to nie jest zjawisko wynikające z braku techniki, zwłaszcza, że jak już pisałem - Gussow też czasem ma takie cyknięcie.

PS: A sądząc po tym, że kolega ma problem z jedynką to raczej nie jest przegrana harmonijka a prawie nówka.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Gladias 


Wiek: 28
Posty: 349
Otrzymał 12 punkt(ów)
Skąd: Nysa/Warszawa
Wysłany: 2010-06-10, 22:15    Odp: Czy dobrze naprawiłem pierwszy kanał?

Juz mi kiedys tak poradziłes, za co Ci dziekuje. Jestem o to spokojny jednak dziekuje za dobre "checi pomoct":)
Teraz o tym wspomniałem tak aby podac przykałdy "dziwnych zjawisk".

Pozdraiwam

[ Dodano: 2010-06-10, 23:17 ]
minigunmen napisał/a:
A sądząc po tym, że kolega ma problem z jedynką to raczej nie jest przegrana harmonijka a prawie nówka.


Mam idealne takie samo zdanie. Jednak istnieje mozliwosc, ze stroik sie uszkoził w trakcie gry itp.... Własnie z takiego powodu zadałem te pytanie.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
KatuzaR 


Wiek: 32
Posty: 319
Otrzymał 29 punkt(ów)
Skąd: Kryry
Wysłany: 2010-06-10, 22:24    Odp: Czy dobrze naprawiłem pierwszy kanał?

Drogi Zozus,ie! Minigunmen ma rację, technika wydobywania dźwięków jest naprawdę inna niż tonacji wyższych. Przykładowo, o ile radzę sobie na S20 w 'C', to suzuki hammond ha-20 (naprawdę super harmonijka jak dla mnie) w G tonacji sprawia mi problemy. Przykładowo muszę się przyzwyczaić (rozegrać) po zmianie tonacji z C na G, a i to nie przenosi moich umiejętności w 100% z C na G. Dodam tylko ze C jest u mnie standardem, a w G czasami grywam, i do niższej tonacji przechodzi mi może z 70% umiejętności.

Śpiący ale piszący,
za błędy przepraszający
KatuzaR
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Zozus

Posty: 5
Wysłany: 2010-06-11, 07:27    Odp: Czy dobrze naprawiłem pierwszy kanał?

To nie wina techniki. Harmonijka jest nówka nie ma nawet tygodnia. Sprawdziłem dokładnie to wczoraj i sprawa wyglada następującą. Stroik w 1 kanale na wdechu jest uszkodzony. Działa to w ten sposób, że gdy drgnę nim igłą, żeby wydał dźwięk, to nie drga i wibruje jak inne stroiki tylko "klapie" i wydaje gluchy dzwięk. Wibracja trwa 4x krucej niź na stroiku na kanale 1 na wydechu. Gdy gram wydech brzdęk metalu także jest spowodowany uszkodzonym stroikiem, bo gdy go zatrzymie, żeby nie wibrował, brzdęk zanika na wydechu i słychać czysty prawidłowy dzwięk.

Tak więc jest szansa, żeby to jakoś naprawić?
Szkoda żeby harmonijka za 100zł wyzioneła ducha po 3 dniach.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2010-06-11, 07:44    Odp: Czy dobrze naprawiłem pierwszy kanał?

Takie trochę dziwne pytanie, ale czy stroik jest dobrze wycentrowany względem "slotu"? Czyli czy szczelina z obu stron stroika jest jednakowa?
Najlepiej to sprawdzić unosząc płytkę "pod światło".

Niestety, z tego co wiem, Suzuki przygrzewa stroiki do płytki a nie nituje, jeśli więc stroik jest osadzony niecentrycznie trzeba będzie mechanicznie go przypiłowac/szlifować by było dobrze.

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
filipw8
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2010-06-11, 08:12    Odp: Czy dobrze naprawiłem pierwszy kanał?

Albo nie przypiłować tylko nakierować nożykiem do tapet ale przy tym może rąbnąć. Ale fakt, stroiki montują dziwnie. Ja bym to raczej nazwał krótkimi nitami, da się je wybić punktakiem a na to miejsce wstawić nowy stroik. Będzie wyglądało jak złoty ząb ale będzie działać.

Spróbuj go nacentrować. Zaproponowałbym naprawę za zwrot za przesyłkę ale niestety nie mam tak ciężkich stroików luzem.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Zozus

Posty: 5
Wysłany: 2010-06-11, 10:37    Odp: Czy dobrze naprawiłem pierwszy kanał?

Chciałem sprawdzić ten slot, i pod dobrym światłem widać, że stroik był jakby przygięty około 3 mm od mocowania. Odgiołem go i pęknoł właśnie w tym miejscu. Czyli już po sprawie.

minigunmen oferujesz może naprawę takich problemów?. Ja się na tym nie znam a Oświęcim jest dość blisko. Oczywiście dogadalibyśmy się co do kosztu.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2010-06-11, 11:34    Odp: Czy dobrze naprawiłem pierwszy kanał?

Chyba dobrze wyczułem. Prawdopodobnie pękł i wogółe pojawiły się kłopoty z powodu nierównomierności/błedu wewnętrznej struktury stopu stroika. Ale mimo iż powinno coś takiego być naprawione na gwaracji to raczej na gwarancję bym nie liczył. Każdy sprzedawca powie, że to uszkodzenie mechaniczne,które gwarancji nie podlega.

Takie życie.

Pozdrawiam

Medium
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2010-06-11, 13:51    Odp: Czy dobrze naprawiłem pierwszy kanał?

No właśnie naprawiłbym gdyby nie to, że nie mam takich ciężkich stroików na wymianę, niestety.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2010-06-11, 20:32    Odp: Czy dobrze naprawiłem pierwszy kanał?

Medium napisał/a:
Ale mimo iż powinno coś takiego być naprawione na gwaracji to raczej na gwarancję bym nie liczył.


Nawet nie musi mówić, że to uszkodzenie mechaniczne. Większość producentów wyłącza z zakresu gwarancji stroiki jako takie. Dzięki temu można "reklamować" co najwyżej śrubki, korpus i pokrywy ;) .
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
+adamg53

Posty: 1149
Otrzymał 82 punkt(ów)
Wysłany: 2010-06-23, 16:44    Odp: Czy dobrze naprawiłem pierwszy kanał?

minigunmenW/g mnie to spowodowało uszkodzenie stroika "nie przypiłować tylko nakierować nożykiem do tapet ". Suzuki jak i bushman mają zgrzewane stroiki i nie ma możliwości ich przesunięcia bez złamania go. Gdyby było tak jak mówi Medium reklamacja byłaby zasadna.Źle mu doradziłeś(w/g mnie). Nie wiem jakie masz doświadczenia w naprtawianiu zgrzewanych stroików ,ale ja naprawiłem swoją pierszą zgrzewaną harmonijkę(bushman w C stroik zastosowałem z hohnera) po obejrzeniu tego filmiku http://www.youtube.com/watch?v=kChMKU7LEVo
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu