Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
michu 


Wiek: 29
Posty: 164
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2010-05-28, 15:45    Efekt (gitarowy) do harmonijki i gitary

Siema
Możecie polecić jakieś fajne efekty do harmonijki i do wiosła. Tylko żeby nie był za drogi bo kasy u mnie brakuje :? najlepiej żeby nie przekraczal 222zł :)
_________________
Pozdrawiam :harp:
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2010-05-28, 22:58    Odp: Efekt (gitarowy) do harmonijki i gitary

za tyle to ciężko... chyba że dobrego poda 2 wyczaisz :) Bartek uzywa ponoć do harpa :) A go gitki też niezły chyba :)
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
michu 


Wiek: 29
Posty: 164
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2010-05-29, 10:32    Odp: Efekt (gitarowy) do harmonijki i gitary

a co o tym myślisz http://allegro.pl/item105..._kompresor.html
albo taki
http://allegro.pl/item105...nger_flg_5.html
lub
http://allegro.pl/item105...eo_phasing.html

[ Dodano: 2010-05-29, 11:49 ]
a to?
http://allegro.pl/item105...a_promocja.html
_________________
Pozdrawiam :harp:
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2010-05-29, 15:50    Odp: Efekt (gitarowy) do harmonijki i gitary

Po pierwsze - nie wiem po co Ci kompresor :)
To jest narzędzie do "ucinania dynamiki" :)

Wg mnie - kiszka i bezsens.

Flanger, phaser - te efekty mi się nie podobają z gitarą a z harmoszką to juz w ogóle musi kaplica być :)

a kaczka? Z jednej strony fajnie a z drugiej... no trzeba by nad tym sporo siąść czasa :)

do harmonijki to najlepiej jakiś delay, echo, takie rzeczy:) Albo symulatory wzmacniaczy:)
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
michu
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2010-05-29, 21:00    Odp: Efekt (gitarowy) do harmonijki i gitary

Było już na ten temat na tym forum... nie chce mi się powtarzać. Użyj wyszukiwarki
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
michu 


Wiek: 29
Posty: 164
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2010-05-30, 20:01    Odp: Efekt (gitarowy) do harmonijki i gitary

Jasne [b]Młynek[/b], moja wina mogłem dokładniej przeszukać forum
dzięki harry :pada:

[ Dodano: 2010-05-30, 21:21 ]
a może znasz ten efekt?
http://allegro.pl/show_item.php?item=1057812021
_________________
Pozdrawiam :harp:
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2010-05-31, 22:59    Odp: Efekt (gitarowy) do harmonijki i gitary

Niestety nie - wiem tylko, że Trojden miał efekt ale DD400 - który w sumie mu się zaraz zepsuł, z tego co mówił, ale teraz ma DD600 :)
Nie wiem jak ten, może być fajny - zwykle to co do gitary słabe, do harmonijki niezłe, a behringher u gitarowców nie słynie zbyt dobrą sławą :)
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2010-06-01, 11:00    Odp: Efekt (gitarowy) do harmonijki i gitary

Dokładnie takiego używam. Z tym, że ja nie szukam jakichś "kosmicznych", odjechanych brzmień, a jedynie dodaję lekkiego pogłosu (krótki delay pomieszany z płytkim reverbem; stosunek sygnału przetworzonego do czystego 15-20%). I do tego celu mi w zupełności wystarcza. Co więcej, zauważyłem, że paradoksalnie lekko, ale zauważalnie zmniejsza tenddencję ampa do sprzęgania (paradoksalnie, bo zwykle takie zabawki ją potęgują. Jednak elektronika czasem zachowuje się nieprzewidywalnie - w tym wypadku jakaś interferencja okazała się korzystna).
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
michu 


Wiek: 29
Posty: 164
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2010-06-01, 11:30    Odp: Efekt (gitarowy) do harmonijki i gitary

dzięki Młynek, i pozwól że spytam jeszcze o to:
http://allegro.pl/item105...tarowy_bcm.html
proszę o szybką odpowiedz :)
_________________
Pozdrawiam :harp:
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2010-06-01, 11:38    Odp: Efekt (gitarowy) do harmonijki i gitary

Zapomnij. Żadne elektroniczne overdrive'y nie sprawdzają się z harmonijką. Ani przesterowane kanały w piecu, ani kostki. Jedynie "naturalny" przester z piecea, tzn. przesterowanie stopnia mocy.
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
michu 


Wiek: 29
Posty: 164
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2010-06-01, 11:49    Odp: Efekt (gitarowy) do harmonijki i gitary

aha. Dzięki Młynek, uratowałeś przed wyrzuceniem kasy "w błoto" bo już chciałem brać :)
_________________
Pozdrawiam :harp:
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2010-06-02, 22:16    Odp: Efekt (gitarowy) do harmonijki i gitary

Ja korzystam z Danelectro BLT Slap Echo, czyli mała niebieska kostka dająca lekkiego echo-delayo-reverbu. Nowe się to kupi za jakieś 150zł, ja za używane dałem 50. Do krótkiego pogłosu jak znalazł :) . A i ładnie to wygląda przy okazji.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Papuga 


Wiek: 32
Posty: 150
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2010-06-09, 12:41    Odp: Efekt (gitarowy) do harmonijki i gitary

Młynek napisał/a:
Zapomnij. Żadne elektroniczne overdrive'y nie sprawdzają się z harmonijką. Ani przesterowane kanały w piecu, ani kostki. Jedynie "naturalny" przester z piecea, tzn. przesterowanie stopnia mocy.


Czy ja wiem?Widziałem harpa podłączonengo do LINE6 POD 2.0, brzmiało dosyć w porządku.
_________________
Mały instrument, wielka moc.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2010-06-09, 13:05    Odp: Efekt (gitarowy) do harmonijki i gitary

Line Pod to multiefekt, a nie overdrive.

Rzeczywiście da się na tym cos ukręcić, ale to nie kosztuje 150 PLN..
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Papuga 


Wiek: 32
Posty: 150
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2010-06-09, 14:44    Odp: Efekt (gitarowy) do harmonijki i gitary

No fakt, Jest to w cenie małego piecyka, no ale nie mówmy, że się nie da :P

A jeśli chodzi o te tradycyjne kostki itp, to oczywiście masz racje.
_________________
Mały instrument, wielka moc.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2010-06-09, 14:59    Odp: Efekt (gitarowy) do harmonijki i gitary

To teraz wróć do pierwszego posta, od którego się zaczęło.

michu napisał/a:
Możecie polecić jakieś fajne efekty do harmonijki i do wiosła. Tylko żeby nie był za drogi bo kasy u mnie brakuje :? najlepiej żeby nie przekraczal 222zł :)


Line Pod się w tej kategorii nie mieści. Poza tym to, co się z niego uzyskuje i tak nie dorównuje brzmieniem temu, co daje dobry lampiak... Więc skoro tyle samo kosztuje - jaki miałby mieć sens?

Języka Ci pokazywał nie będę.
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Boodzik 

Posty: 291
Otrzymał 14 punkt(ów)
Wysłany: 2010-06-09, 15:04    Odp: Efekt (gitarowy) do harmonijki i gitary

Młynek napisał/a:
Poza tym to, co się z niego uzyskuje i tak nie dorównuje brzmieniem temu, co daje dobry lampiak... Więc skoro tyle samo kosztuje - jaki miałby mieć sens?


Gdzie widziałes dobre lampowe wzmaki za 400 zł? Masz w domu warunki, żeby nagrywac lampiaka mikrofonem? Swoją drogą, rozpoznasz na ucho czy dane nagranie było robione z użyciem PODa czy lampiaka? ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2010-06-09, 15:22    Odp: Efekt (gitarowy) do harmonijki i gitary

Pulatom robi... całkiem przyzwoite maluchy właśnie za 400 zł. Harley Benton GA5 - koło 500 stów kosztuje. Epi 7 stówek. A LINE6 POD kosztuje 6 stów...

Dźwięk lampy jest inny, niz tranzystora czy cyfrowego efektu, da się rozpoznać.
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Boodzik 

Posty: 291
Otrzymał 14 punkt(ów)
Wysłany: 2010-06-09, 16:05    Odp: Efekt (gitarowy) do harmonijki i gitary

Tia, 6 stów, tyle, że na allegro spokojnie wyczaisz taki sprzęt za 300-400 zł. Regularnie się pojawiają, więc nie ma problemów z dostępnością.

Te EVJ i inne chinczyki trzeba dobrze podrasowac żeby zaczęły sensownie gadać. Mój Epi fabrycznie BARDZO szumi, czekam na wymianę lamp i traf w nim.

Były kiedyś na gronie "gitara" ślepe testy na rozróżnienie czy akurat gra POD czy lampa, która była podstawą do brzmienia poda. I słuchając tego ludzie nie rozróżniają czy to cyfra czy analog. (co innego przy graniu, bo tranzystorowa koncowka mocy ma inna kompresje niz lampowa). Więc bez tzw. "audiovoodoo" ;)

PS. Jak ktoś szuka multi i do gitary i to harpa to POD będzie najlepszym rozwiązaniem za taką kasę.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2010-06-09, 16:28    Odp: Efekt (gitarowy) do harmonijki i gitary

Boodzik, chłopie, pomieszałeś już wszystko. Czytasz również posty innych, czy tylko piszesz? Odnoszę wrażenie, że to drugie:

1. Propozycja POD-a już się pojawiła (post Harr'ego). I w żadnym miejscu nie pisałem, że to zły pomysł. Tyle, że POD jest już droższy, niż 200 zł, które chce przeznaczyć pytający.

2. Zdecydowanie odradziłem mu PRZESTER W KOSTCE, a nie POD-a.

3. Gitara i harmonijka to kompletnie 2 różne rzeczy. Gitara ma o wiele szersze pasmo, jest duzo więcej możliwości korekcji brzmienia i nie sprzęga jak wysokooporowe mikrofony harmonijkowe. Dlatego dobrze reaguje na wiele efektów i z ich odpowiednim wsparciem potrafi przyzwoicie zabrzmieć i na tranzystorze (sam B.B. King na niektórych koncertach używał tranzystorowego Fendera). Harmonijka to zupełnie inna bajka. Więc argument, że robiono ślepe testy jak brzmią gitary ma się jak pięść do d.., no, powiedzmy do nosa. Jak zrobisz to samo z harmonijką, to od razu usłyszysz, gdzie, całą masą dodatkowych harmonicznych, śpiewa lampa, a gdzie sucho skrzeczy cyfra/tranzystor. Oczywiście pod warunkiem, że w obu przypadkach zagra ten sam muzyk i to jeszcze taki, który ma juz jakąś wprawę w grze elektrycznej, potrafi odpowiednio mikrofon złapać, zamknąć w dłoniach (wyższa szkoła jazdy to taki chwyt, żeby dodatkowo przytykać policzkiem wolne kanały), krótko mówiąc - wydobyć całe bogactwo brzmienia.

4. Za 400 zł można kupić piecyk DIY od Pulatoma. Mam prototyp. Bardzo przyzwoicie brzmi. A obecna wersja jest jeszcze ulepszona. Moim zdaniem to lepszy wybór, niż POD. Ale i tak rozmawiamy o niczym, bo to 2 razy więcej, niż suma, jaką dysponuje pytający.

5. Na allegro za 3-4 stówki wyhaczysz PD-a, ale UŻYWANEGO. Więc porównuj proszę do ceny UŻYWANYCH Epich czy Bentonów, a nie nowych. No i jeszcze jedno - do POD-a chyba jeszcze trzeba jakąś paczkę podłączyć, prawda?
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Ostatnio zmieniony przez Młynek 2010-06-09, 17:10, w całości zmieniany 4 razy  
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2010-06-09, 17:03    Odp: Efekt (gitarowy) do harmonijki i gitary

To z roznica gitary i harmonijki to prawda. Jak podpialem kiedys harpa pod multiefekt zoom'a to stwierdzilem ze nigdy wiecej. Brzmialo to tra-gi-cznie! Taki dzwiek cyfrowy i to doslownie - cos a'la mowa robota, takie cyfrowe przenikanie dzwieku.

To czy to lampa, czy tranzystor slychac. Zdecydowanie.

Tak samo mozna kupic taniej piecyk bentona na stronie thommann - czesto b-stock sa - za 400 stowy nawet kupic mozna ga15 :)
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu