Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Chainsaw 

Wiek: 114
Posty: 405
Otrzymał 10 punkt(ów)
Skąd: a Szczypior to wie
Wysłany: 2010-05-26, 19:36    [Problem] Przeziębienie drapanie w gardle i zbliżający się koncert

Witajcie mam taką sprawę (głównie do grających zawodowo) co mogę zrobić kiedy czuję że się zaziębiłem drapie mnie w gardle tak że problemem jest dla mnie nawet przelykanie sliny a co dopiero granie i to jeszcze koncertu :P nie wiem czy zdążę wykurować na czas tak więc prosiłbym bardzo o jakąś radę
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
sebach 

Wiek: 34
Posty: 154
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Krakow
Wysłany: 2010-05-26, 20:23    Odp: [Problem] Przeziębienie drapanie w gardle i zbliżający się koncert

weź sobie dwa ibupromy czy odpowiednik, tabletki na gardło i jakos to bedzie. jesli grasz tylko na harmonijce to jakos to bedzie, a jak spiewasz do tego i masz typowe zapalenie gardła to nic nie pomoże, oprocz wyleczenia sie :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2010-05-27, 06:44    Odp: [Problem] Przeziębienie drapanie w gardle i zbliżający się koncert

Iść do lekarza.

Udzielanie porad medycznych przez internet - bardzo ciekawe. Ale takie dodatkowe pytanie: Kto będzie ponosił odpowiedzilaność, jak mu lek zaszkodzi lub z tego tytułu będą jakieś inne problemy?

Pozdrawiam

Medium
Ostatnio zmieniony przez Medium 2010-12-29, 15:14, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
sebach 

Wiek: 34
Posty: 154
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Krakow
Wysłany: 2010-05-27, 12:11    Odp: [Problem] Przeziębienie drapanie w gardle i zbliżający się koncert

a co mu sie może stać od panadolu i jakiegoś cholinexu ;) ? to można jesc jak cukierki, o ile sie nie jest uczulonym, ale o tym by chyba wiedzial

ale fakt, masz sporo racji
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
michu 


Wiek: 29
Posty: 164
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2010-05-27, 14:20    Odp: [Problem] Przeziębienie drapanie w gardle i zbliżający się koncert

[quote="sebach"]a co mu sie może stać od panadolu i jakiegoś cholinexu ? to można jesc jak cukierki[/quote]
Raczej się z Tobą nie zgadzam
Z tego powodu że nawet cholinex może mieć efekty uboczne i nie bez przyczyny załącza się ulotki do leków w którj zaznaczona jest maksymalna dawka dzienna :)
Ja osobiście zgadzam się z [b]Medium[/b],
_________________
Pozdrawiam :harp:
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2010-05-27, 15:11    Odp: [Problem] Przeziębienie drapanie w gardle i zbliżający się koncert

No tak, ale zarówno ibuprom czy Panadol, jak i Cholinex czy inny Neo Angin mozna kupić bez recepty... i bez porad sebacha. Z drugiej strony, ulotke zawsze nalezy przeczytać, obojętnie czy nam ktoś to polecił, czy kupilismy sami.

Co do zasady - pełna zgoda, że udzielanie porad medycznych przez internet, na dodatek przez osoby bez kwalifikacji to skrajna nieodpowiedzialność. Tyle, że ja zdania "weź ibuprom i coś na gardło" nie traktowałbym jako porady medycznej... i dopóki ktoś nie doradza, żeby brać wiecej, niż dopuszcza producent, a lek jest ogólnodostepny bez recepty - nie widzę niebezpieczeństwa.
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
aansaa 


Wiek: 32
Posty: 800
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2010-05-27, 15:18    Odp: [Problem] Przeziębienie drapanie w gardle i zbliżający się koncert

Ja dam sposób mojej mamy: kupujesz buraka, drążysz, wsypujesz cukru i się syrop robi, który pomaga super na gardło :) Poza tym miód, herbata gorąca z cytryną :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Chainsaw 

Wiek: 114
Posty: 405
Otrzymał 10 punkt(ów)
Skąd: a Szczypior to wie
Wysłany: 2010-05-27, 15:48    Odp: [Problem] Przeziębienie drapanie w gardle i zbliżający się koncert

nie zalezalo mi na poradzie medycznej ale chcialem tylko zapytac jak w takiej sytuacji jakj moja radza sobie inni uzytkownicy forum. nie zakladalbym tego tematu gdyby nie bylo to takie naglące (koncert w niedziele)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2010-05-27, 18:07    Odp: [Problem] Przeziębienie drapanie w gardle i zbliżający się koncert

A ja radzę wszamać ząbek czosnku. Świetny antybiotyk, jak czuję, że coś zaczyna się dziać to wcinam biorąc pod uwagę to, czy tego samego i następnego dnia nie będę musiał rozmawiać z kimś przy kim nie wypada śmierdzieć. Ostatni raz chory byłem... w liceum. Około 5 lat temu. A tak to zaledwie przeziębienia.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
sebach 

Wiek: 34
Posty: 154
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Krakow
Wysłany: 2010-05-28, 09:33    Odp: [Problem] Przeziębienie drapanie w gardle i zbliżający się koncert

no tak :) z domowych sposobów jest jeszcze syrop z cebuli ! :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
JayJay 


Posty: 25
Skąd: Mroczne Miasteczko
Wysłany: 2010-05-28, 13:46    Odp: [Problem] Przeziębienie drapanie w gardle i zbliżający się koncert

Na gardło najlepszy jest syrop z babki lancetowatej. Nie jest mocnym lekiem, można powiedzieć, że ziołowy. Nie ma ryzyka alergii, nie powoduje żadnych skutków ubocznych, a jest bardzo dobry na gardło. Mi zawsze pomaga, kilka dni i po kłopocie z gardłem. Ale najlepiej to udaj się do lekarza

A branie leków przeciwbólowych przy bólu gardła to jest głupota.

Z chorym gardłem ciężko grać, więc najlepiej wylecz je lub chociaż trochę podlecz tak aby gra nie sprawiała Ci trudności. Ew. zażyj jakieś tabletki do ssania, strepsils miodowo-cytrynowy (też nie ma ryzyka alergii ani skutków ubocznych), lek ten znieczuli Ci gardło i będziesz mógł zagrać. Przy mocnym bólu pomocne jest Septolete, które całkowicie znieczula gardło jak przy znieczuleniu miejscowych, ale ja od tego umywam ręce, bo jest to mocniejszy lek, więc bez konsultacji z farmaceutom lub lekarzem nie bierz.

Dobrym sposobem naturalnym na wyleczenie gardła jest płukanie go wodą z solą lub naparem z szałwii.

Ogólnie na przeziębienie nie ma co faszerować się lekami, tylko na gardło coś ssać lub pić lekki syropek (najlepiej Syrop z Babki Lancetowatej) i na wzmocnienie pić herbatę z dużą ilością cytryny i jak lubisz to dodaj do niej 1 - 2 łyżki miodu.

Sprawdzone sposoby, mam nadzieje, że pomogłem.
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
sebach 

Wiek: 34
Posty: 154
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Krakow
Wysłany: 2010-05-29, 14:01    Odp: [Problem] Przeziębienie drapanie w gardle i zbliżający się koncert

ta, chyba ze jestes chory i ogólnie osłabiony, to nic z siebie nie dasz na koncercie, ja już wole sie nafaszerować lekami przeciwbólowymi, i na nastepny dzien sie zastanawiac co zrobic z chorobą, ale zagrać dobry koncert i dac z siebie wszystko.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
JayJay 


Posty: 25
Skąd: Mroczne Miasteczko
Wysłany: 2010-05-29, 15:45    Odp: [Problem] Przeziębienie drapanie w gardle i zbliżający się koncert

Faktycznie leki przeciwbólowe na pewno pomogą na osłabienie i ból gardła. Paracetamol/ibuprofen itp mogą powodować osłabienie właśnie. Więc jak już coś na wzmocnienie, to witamina C lub coś innego.
Chyba, że chodzi Ci o takie osłabienie, że boli głowa itp to wtedy lek przeciwbólowy jest wskazany.
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Chainsaw 

Wiek: 114
Posty: 405
Otrzymał 10 punkt(ów)
Skąd: a Szczypior to wie
Wysłany: 2010-05-30, 08:21    Odp: [Problem] Przeziębienie drapanie w gardle i zbliżający się koncert

spoko dzisiaj kioncert a mi zostal tylko lekkio katarek :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
aansaa 


Wiek: 32
Posty: 800
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2010-05-30, 17:20    Odp: [Problem] Przeziębienie drapanie w gardle i zbliżający się koncert

Już po fakcie, ale zapomniałem napisać jeden ważny lek: setka wódki! ;D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu