Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Gotherd

Posty: 0
Wysłany: 2010-05-25, 18:29    [Ogłoszenie] Futerały skórzane

Witam. Szyję różne rzeczy ze skóry, a że zdarzyło mi się rysować harmonijkę nosząc ją w kieszeniach etc, postanowiłem uszyć futerał do którego mógłbym włożyć harmonijkę i "zapomnieć" :] . Myślałem o pokrowcach Seydla i pomimo na prawdę dobrego wrażenie nie gwarantują one całkowitego bezpieczeństwa. W końcu po kilku próbach stworzyłem taką wersję pokrowca: http://img20.imageshack.us/gal.php?g=dsc0316m.jpg . Oczywiście nie jest to produkt wykonany perfekcyjnie z prostego powodu - szyłem go dla siebie (właściwie ze ścinków skóry ze skazami etc). Ponadto tu zrobiłem zbyt krótką "klapkę" i niezbyt estetycznie to wygląda.
Na zamówienie jestem w stanie wykonać takie futerały jednak o wiele lepszej jakości ;) . Wykonuje je z grubej, około 4mm skóry bydlęcej (nie ma mowy o żadnych przetarciach). Po zszyciu nicią do tego przeznaczoną (tu podobnie jak w przypadku skóry wytrzymałość jest zagwarantowana) woskuje wszystkie wyroby na gorąco (utwardzenie i dodatkowe zabezpieczenie). Po wszystkich tych zabiegach harmoszka siedzi pewnie (w jednym z prototypów miałem problem z wyjmowaniem :] ) i jest całkowicie bezpieczna. Cena takiego futerału wynosiłaby około 40-60zł zależnie od modelu. Obecnie dysponuje tylko Blues Harpem, więc gdyby potrzeba było futerału o innych wymiarach to wszystko jest do dogadania. Właściwie większość zamówień jestem w stanie wykonać (pokrowce na kilka harpów także). Z czasem pewnie będę robił także pokrowce z cieńszej skóry do mniej ekstremalnych zastosowań.
Trochę się rozpisałem, ale zachęcam do składania zamówień, pierwsze potraktuje na pewno promocyjnie ;)
Pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
aansaa 


Wiek: 32
Posty: 800
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2010-05-25, 19:32    Odp: [Ogłoszenie] Futerały skórzane

Jakbyś robił takie klimatyczne walizeczki na hapry to by gites było... :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
michu 


Wiek: 29
Posty: 164
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2010-05-25, 19:33    Odp: [Ogłoszenie] Futerały skórzane

Brzmi ciekawie ;) tylko chwilowo kasy brak :sad: ale może coś by się wyskrobało :P
a ile by wstępnie kosztował do harpmastera pokrowiec?
_________________
Pozdrawiam :harp:
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Gotherd

Posty: 0
Wysłany: 2010-05-25, 19:53    Odp: [Ogłoszenie] Futerały skórzane

Walizeczki mówisz? :P Podeślij jakiś link o co dokladnie chodzi to powiem czy w ogóle leży to w moich możliwościach.
michu, zapraszam na pw ewentualnie gg 1228709. Trzeba obgadać dokładnie jak ma wyglądać i wszystkie wymiary i wtedy się ustali.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
aansaa 


Wiek: 32
Posty: 800
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2010-05-25, 20:45    Odp: [Ogłoszenie] Futerały skórzane

http://www.bratpol.com.pl/?prod=4835&cat=1202 :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Gotherd

Posty: 0
Wysłany: 2010-05-25, 20:53    Odp: [Ogłoszenie] Futerały skórzane

Jak zdobędę cieńszą skórkę to wezmę się za podobne rzeczy. Ale trochę raczej mi zajmie nim zrobię dobry, funkcjonalny i ładny projekt ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2010-05-25, 21:51    Odp: [Ogłoszenie] Futerały skórzane

Dobry kaletnik najlepszym kompanem harmonijkarza :) . Bardzo fajny ten pokrowiec. Jednak ja często noszę przy sobie kilka harmonijek i spora ilość takich pojedynczych pokrowców by była kłopotliwa. Ale za to tutaj jest garść inspiracji dotyczących pokrowców:

http://www.cumberlandcust...estimonials.php
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2010-05-25, 22:10    Odp: [Ogłoszenie] Futerały skórzane

Oj trafiłeś maciek.
Najbardziej z tej strony, mówi do mnie i męczy ten taki pas... czarny, jakby wytłaczany na harpy. Jakbyś coś takiego zdołał zrobić po rozsądnej cenie, to byśmy mogli pogadać :D
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2010-05-25, 23:06    Odp: [Ogłoszenie] Futerały skórzane

O pasie ja też już myślałem... Gotherd, pomysl nad tym, to chyba spokojnie byś zrobił, a potencjalnych kupców już masz...
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2010-05-26, 07:56    Odp: [Ogłoszenie] Futerały skórzane

Takie pytanie: ja rozumiem, że dedykowanych pod harmonijkę pokrowców jest mało, ale jest sporo innych „kieszonek” możliwych do zaadoptowania.

Osobiście mam zamiar na lato wykorzystać kieszeń na magazynek pistoletowy w systemie molle, chociaż na pewno jest multum innych rozwiązań.

Gotherd podaj jeden znaczący powód żeby uznać Twoje pokrowce za lepsze od innych rozwiązań. Nie to, że sprzeciwiam się idei lub krytykuję by krytykować, ale nie przyjmuję bezkrytycznie tego pomysłu. Po prostu: w czym jest on lepszy?

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Gotherd

Posty: 0
Wysłany: 2010-05-26, 08:36    Odp: [Ogłoszenie] Futerały skórzane

Ok, biorę się za pas. ;) Pytanie tylko: harmonijki mają być w nim zapinane czy tak jak na tamtym zdjęciu wchodzić tylko do 2/3 długości? I gdzie więcej zdjęć bym mógł zobaczyć żeby dokładnie się przyjrzeć? Tzn w googlach coś tam znalazłem, ale dokładnie jaki typ, ile harmonijek ma się tam mieścić, jaka klamra etc. Jak zrobię to się będę chwalił w tym temacie :P . No i jaka cena za to by was satysfakcjonowała (nie chcę zrobić czegoś za co będę żądał np dwukrotności normalnej ceny :D
Medium, już piszę. Otóż po pierwsze zaletą jest to że są dedykowane pod harmonijkę. Owszem, można wykorzystać pokrowiec na telefon, magazynek czy cokolwiek ale niemal zawsze luzy będą. Druga kwestia to wykonanie. Kieszeń na maga o której mówisz jest znając życie z cordury czy podobnego materiału - raczej rzadko spotyka się skórzane ładownice do systemu molle :P . Co za tym idzie, harmoszka jest w niej bezpieczna tak, jak w pokrowcu Seydla. Ostatnia sprawa o której powiem to cena. Pokrowiec Seydla to bodajże 51zł. Ładownice pistoletowe też wahają się w podobnych cenach.
Ja natomiast w cenie niższej lub bardzo zbliżonej chcę zaoferować futerały niemal niezniszczalne w codziennym użytkowaniu, projektowane specjalnie do harmonijek (więc nie ma mowy o luzach, czy tym bardziej wypadaniu) i w dodatku szyte ręcznie :P .
Nie wiem czy Cię przekonałem, ale to moja oferta i może rzecz jasna komuś się nie podobać.
Pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2010-05-26, 10:19    Odp: [Ogłoszenie] Futerały skórzane

http://www.cumberlandcust....php?type=Belts
Tu są fajne :)
Mi się podoba taki z brązowej skóry, taki masywny. No ale cena zabija marzenia moje nawet :D
Po prostu zastanów się, rzuc cenę , a na pewno znajdzie się trochę chętnych... do negocjacji też :D
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Gotherd

Posty: 0
Wysłany: 2010-05-26, 10:28    Odp: [Ogłoszenie] Futerały skórzane

hmm czyli taki jak ten na 12? On jest zapinany na rzep czy źle widzę? Chodzi Ci o ten drugi czy trzeci? Trzeci jest jak dla mnie praktyczniejszy, bo można je mieć po bokach, no i lepszy dla mnie, bo jeśli bym coś zepsuł to nie muszę wyrzucać takiego dużego kawałka skóry tylko najwyżej jego połowę :P . Rozrysuję sobie może jakiś projekt i wrzucę wstępnie co miałbym do zaoferowania po podliczeniu kosztów.
Najgorsze w tych pasach jest to że właśnie każdy błąd wiąże się z utratę naprawdę dużej ilości skóry która tania nie jest. Pokombinuje i dam znać.

edit: doczytałem, to faktycznie rzep. Zobaczę czy w ogóle da się łatwo dostać tak szeroki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2010-05-26, 10:36    Odp: [Ogłoszenie] Futerały skórzane

No mi najbardziej ten na 12 :) chociaż jeszcze harmonijek troche mi do 12 brak :D
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Gotherd

Posty: 0
Wysłany: 2010-05-26, 10:53    Odp: [Ogłoszenie] Futerały skórzane

Policzyłem wszystko wstępnie i za najtańszą wersję wyjdzie mniej więcej tyle co na stronie tylko w złotówkach ;) (czyli powiedzmy 170-200zł).
Pierwszy model będzie gotowy dopiero powiedzmy w połowie czerwca, bo czekam jeszcze na narzędzia, a na początku czerwca przez tydzień mnie nie ma.
Tak orientacyjnie, ile byłoby zainteresowanych?
Póki co zapraszam do zamawiania futerałów na pojedyncze harmoszki :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2010-05-26, 12:09    Odp: [Ogłoszenie] Futerały skórzane

ja byłbym! :) Jeśli byłby tak ładny... :) To na 100% :) Tylko dopiero mogę kupić na początku lipca jakoś :)
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Gotherd

Posty: 0
Wysłany: 2010-06-08, 18:17    Odp: [Ogłoszenie] Futerały skórzane

Ruszyłem już z produkcją pierwszego pasa. Mam wyciętą i nawoskowaną połowę, teraz doszywam kieszenie na harmonijki. I cóż, powiem wam że rozumiem tego gościa z USA, na to idzie tyle skóry i czasu że nie wiem czy w ogóle będę się za to brał na większą skalę. No ale przez wakacje będzie czas to z nowej partii skóry parę pasów zrobię.
Jak skończę wrzucę zdjęcia i jak wyjdzie przyzwoicie to będzie na sprzedaż.
Jeszcze jedno pytanie - czy na coś w stylu pasa robionego przez hohnera tylko ze skóry etc byliby chętni? To nieco mniej kombinowania przy szyciu i mniejsze marnotrawstwo skóry ;)
Pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Chainsaw 

Wiek: 114
Posty: 405
Otrzymał 10 punkt(ów)
Skąd: a Szczypior to wie
Wysłany: 2010-06-09, 09:49    Odp: [Ogłoszenie] Futerały skórzane

ja bylbym chetny na pas byleby tylko spelnial swoją funkcje niedlugo czeka mnie duzo koncertów i muszę zacząć się wyposażać

[ Dodano: 2010-06-09, 10:49 ]
tylko z dwoma szerszymi i dluzszymi miejscami na XB-40 i chromatyka
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Gotherd

Posty: 0
Wysłany: 2010-06-09, 12:18    Odp: [Ogłoszenie] Futerały skórzane

Ok, prawdopodobnie jakoś pod koniec czerwca/na początku lipca ruszę już z produkcją paru egzemplarzy. Podeślesz mi tylko potem wymiary tych harmonijek.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Chainsaw 

Wiek: 114
Posty: 405
Otrzymał 10 punkt(ów)
Skąd: a Szczypior to wie
Wysłany: 2010-06-09, 12:53    Odp: [Ogłoszenie] Futerały skórzane

ile wyjdzie za tp0 mnierj wiecej?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
+adamg53

Posty: 1149
Otrzymał 82 punkt(ów)
Wysłany: 2010-07-06, 14:29    Odp: [Ogłoszenie] Futerały skórzane

A co powiecie na pokrowiec Sugar Blue . On chyba ma tam wszystko ,nawet mikrofon bezprzewodowy. http://www.youtube.com/wa...feature=related
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2010-07-06, 16:59    Odp: [Ogłoszenie] Futerały skórzane

oj fajny ten jego pas :D Tylko wyobraź sobie, ile na to skóry...
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
+adamg53

Posty: 1149
Otrzymał 82 punkt(ów)
Wysłany: 2010-07-06, 17:10    Odp: [Ogłoszenie] Futerały skórzane

To może tańszy materiał. Przypuszczam ,że on jest składany z kilku elementów - zauważyłem w górnej części, że ma trzy metalowe napy, więc można go odczepić i pas też, nie musi wszystkiego zabierać jak idzie do boju.
Ostatnio zmieniony przez adamg53 2010-07-08, 16:09, w całości zmieniany 3 razy  
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Chainsaw 

Wiek: 114
Posty: 405
Otrzymał 10 punkt(ów)
Skąd: a Szczypior to wie
Wysłany: 2010-07-06, 21:54    Odp: [Ogłoszenie] Futerały skórzane

ja zamawiam taki
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2010-07-07, 23:42    Odp: [Ogłoszenie] Futerały skórzane

Myślę, że on nie potrzebuje tańszego.





Mam drobną tylko uwagę Adam, osobiście, bardzo drobna rzecz, ale to chyba jakiś mój punkt :D Pisz, proszę, pytajniki kiedy zadajesz pytanie :) Zamiast kropki czy niczego :)
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
+adamg53

Posty: 1149
Otrzymał 82 punkt(ów)
Wysłany: 2010-07-08, 15:39    Odp: [Ogłoszenie] Futerały skórzane

A gdzie ja tu cię o coś pytam? To była rada aby potanić pokrowiec.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Saskers 


Wiek: 45
Posty: 97
Otrzymał 8 punkt(ów)
Skąd: Saska Kępa
Wysłany: 2010-07-08, 19:19    Odp: [Ogłoszenie] Futerały skórzane

[quote="adamg53"]A co powiecie na pokrowiec Sugar Blue .[/quote]

Oto jest pytanie.

Pozdrawiam
Saskers
_________________
Nie zawracaj kontrafałdy, że w Warszawie byłeś
Bo na Saskie Kiempe wcale nie chodziłeś
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
+adamg53

Posty: 1149
Otrzymał 82 punkt(ów)
Wysłany: 2010-07-08, 19:27    Odp: [Ogłoszenie] Futerały skórzane

No tak to najwżniesze. Ten pytajnik. Potrzebujesz dodatkowych wyjaśnień proszę na prv.
Ostatnio zmieniony przez adamg53 2010-07-08, 19:43, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2010-07-08, 19:40    Odp: [Ogłoszenie] Futerały skórzane

Jest spoko i luz, Harry tak tylko delikatnie wspomniał, na pewno nie miał nic złego na myśli. :) Tak się lepiej czyta, jak wiadomo czy coś jest twierdzeniem czy pytaniem.

Ja sobie wolę harmonijki poukładać na blacie albo na krześle, wizualnie to bezpieczne. A do czego zmierzam: Fajna rzecz takie kieszenie ale czasami jak ktoś gra jak początkujący a ma na sobie 20 kilo harmonijek to chwytam się za głowę, bo jedzie mi to bardziej istnieniem jako harmonijkarz niż byciem harmonijkarzem (jednym słowem pozerstwo). Co innego Sugar Blue, który nie odrywa przez pół życia harmonijki od twarzy. A z znajomych nam - Chainsaw, dobry harmonijkarz, gra pare lat, może sobie pozwolić na to, żeby wyglądać jak harpiarz z całym hardwarem przy sobie.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
+adamg53

Posty: 1149
Otrzymał 82 punkt(ów)
Wysłany: 2010-07-08, 19:52    Odp: [Ogłoszenie] Futerały skórzane

A ja zrozumiałem, że nie wszystko rozumie co piszę i potrzebne mu są znaki interpunkcyjne, żeby wiedział co chcę powiedzieć. Pstaram się ich używać.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu