Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
pejro 

Wiek: 34
Posty: 3
Wysłany: 2009-08-17, 20:54    Znalazłem harmonijkę, ale nic o niej nie wiem

wygrzebałem na swoim strychu harmonijke ojca nazywa sie band master i jest z byłego nrd kosztowała 40 marek i ma 20 dziurek u dołu i u góry w każdej z nich jest jakaś blaszka teraz pytanie czy ta harmonijka jest ta popularna 10 kanałowa czy czymś innym w jaki sposób na tym grać i zagrac cokolwiek jak powinienem zaczac ?? prosze odpowiedzcie harmonijka wydobywa dosyc czyste dzwieki do tej pory bo praktycznie było zero eksploatacji ma około 1,5 cm grubości głeboka gdzies na 4 i długa na jakies 15 z góry dziekuje i pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2009-08-17, 20:57    Odp: Znalazłem harmonijkę, ale nic o niej nie wiem

Prawdopodobnie harmonijka tremolo. Jeżeli zrobisz zdjęcie i zagrasz 1 dźwięk powiemy Ci więcej.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
pejro 

Wiek: 34
Posty: 3
Wysłany: 2009-08-17, 21:20    Odp: Znalazłem harmonijkę, ale nic o niej nie wiem

wiec wydaje mi sie ze nie pokaze fotki bo nie potrafie tu wstawic mam za mała stycznosc z forum wiec sprobujcie mi pomoc bez fotki
Ostatnio zmieniony przez pejro 2009-08-17, 21:32, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2009-08-17, 21:25    Odp: Znalazłem harmonijkę, ale nic o niej nie wiem

Stawiam na harmonijkę oktawową. Nie jest to ten "bluesowy typ", na takich harpach częściej gra sie muzykę ludową, ale można i inne gatunki. Niemniej ciężko znaleźć materiały do nauki. O harpach oktawowych i w stoju tremolo są informacje na forum, np. artykuł Pulatoma.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Ostatnio zmieniony przez Maciekdraheim 2009-08-17, 21:35, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
pejro 

Wiek: 34
Posty: 3
Wysłany: 2009-08-17, 21:34    Odp: Znalazłem harmonijkę, ale nic o niej nie wiem

o kur wstawiłem przez przypadek masakra dobra mozecie sie wypowiadac
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
mouthorgan user 

Posty: 10
Skąd: Fajsławice
Wysłany: 2009-08-18, 18:35    Odp: Znalazłem harmonijkę, ale nic o niej nie wiem

Nie wiem czy ten post ci wiele pomoże, no ale - http://www.harmoszka.com/...aster-vt688.htm .

Może już go widziałeś, więc może będzie ci niepotrzebny.

Skontaktuj się przez np. Prywatną Wiadomość z yama46 (który jest autorem powyższego tematu). Może coś się dowiedział na temat tego harpa.

Pozdro

PS: Uaktywniłem się na tym forum ponownie. Nie wiem niestety na jak długo :hah:
_________________
www.bartekbaran.cba.pl

HOHNER PRO HARP
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
djszopen 


Wiek: 30
Posty: 67
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Buk (Wlkp)
Wysłany: 2009-08-19, 16:09    Odp: Znalazłem harmonijkę, ale nic o niej nie wiem

[b]mouthorgan user[/b], usuń z adresu kropkę na końcu bo link nie działa ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
mouthorgan user 

Posty: 10
Skąd: Fajsławice
Wysłany: 2009-08-19, 19:05    Odp: Znalazłem harmonijkę, ale nic o niej nie wiem

Dzięki za korektę :)

Oto poprawiony link - http://www.harmoszka.com/...aster-vt688.htm
_________________
www.bartekbaran.cba.pl

HOHNER PRO HARP
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Pulatom 


Wiek: 34
Posty: 781
Otrzymał 72 punkt(ów)
Skąd: Czerwona Woda
Wysłany: 2009-08-22, 16:33    Odp: Znalazłem harmonijkę, ale nic o niej nie wiem

Mam taką samą (napis Bandmaster Tremolo na górze i dole, tonacja C/G) tylko w wersji 2x48. Całkiem spoko maszyna jak na niefirmowy sprzęt, jej wadą jest że płytki stroikowe są mocowane gwoździami działającymi jak nity, polecam je wywalić i dać śruby (trzeba tylko rozwiercić otwór w płytce górnej i nagwintować w dolnej na 2mm). Ta ma 40 kanałów czyli zakres masz jak w bluesowej, z tym że najprawdopodobniej jest to strój melodyczny (jak Tombo Lee Oskar Melody Maker), czyli za bardzo na tym nie pobluesujesz.
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Medyk 


Wiek: 31
Posty: 10
Skąd: Szczecin - okolice
Wysłany: 2010-05-17, 22:42    Odp: Znalazłem harmonijkę, ale nic o niej nie wiem

Posiadam identyczną - Bandmaster Tremolo Made in German... niestety harmonijka ma juz swoje lata i nie za bardzo da się juz na niej grać... wydobywa jeszcze z siebie jakieś dźwięki ale mianem piękna ich nazwać nie można, a szkoda, bo harmonijka wydaje się całkiem przyzwoita :) )
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu