Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
michu 


Wiek: 29
Posty: 164
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2010-05-11, 16:31    {gitara} Podłączenie gitary elektro-akustycznej do wejścia AUX

Na początku chcę przeprosić wszystkich harmonijkarzy, nie zainteresowanych gitarą że tworze temat "gitarowy" na harmonijkowym forum.
A oto przyczyna wstawienia tematu: Posiadam gitarę elektro-akustyczną (akustyka z elektryką) i chciałem ją podłączyć do swojej mikro wieży. Od brata dowiedziałem się że mogę się podłączyć do wejścia AUX. Kupiłem przejściówkę z dużego jacka na małego jacka podłączam do wtyczki AUX i nie działa:( czy możecie pomóc??
z góry wielkie dzięki
_________________
Pozdrawiam :harp:
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2010-05-13, 07:09    Odp: {gitara} Podłączenie gitary elektro-akustycznej do wejścia AUX

Sygnał z gitary masz zbyt słaby. Kiedyś do normalnej wieży podłączałem gitarę elektryczną i tylko przez gniazdo gramofonu z wkładką magnetyczną udało mi się osiągnąć dźwięk. Pamiętaj, że dźwięk w kombach przechodzi przez spory zakres regulacji, której zapewne w wieży nie mas i możesz nie osiągnąć dźwięku, który byś pragnął usłyszeć.

Pozdrawiam

Medium
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2010-05-13, 07:28    Odp: {gitara} Podłączenie gitary elektro-akustycznej do wejścia AUX

Jakbyś miał wejście mikrofonowe to pod nie możesz podpiąć:)
Bo aux faktycznie może mieć za słabe wzmocnienie :)
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2010-05-13, 07:36    Odp: {gitara} Podłączenie gitary elektro-akustycznej do wejścia AUX

Potwierdzam. Też kiedyś próbowałem podłączać elektryka do wieży (stara duża wieża Diory - każdy element osobno załatwiony załatwiony albo żmudnie wystany, z kolumnami Altusami jak smoki; nie to co te małe piździki dziś) i na wejściu aux jak się odkręciło na max to słabo było słychać. Trochę lepiej grało na wejściu gramofonowym, ale też słabo.

Natomiast doskonale grało na radiu tranzystorowym "Jowita" - przesterowywała się, aż miło. Radio chodziło też na baterię, więc zabierałem do plecaka i mogłem grać wszędzie. Aha, gitara marki "Defil", model: Jola2 (tzw. skrzypcówa). Niewiarygodny haszpel, ale ile radości dawał...
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2010-05-13, 10:42    Odp: {gitara} Podłączenie gitary elektro-akustycznej do wejścia AUX

Też podłączałem swoją Jolanę Galaxis do dużej wieży Diory. ;)

Młynku masz na myśli takie cudo:
http://www.allegro.pl/ite...owita_2i_c.html
http://www.allegro.pl/ite...tra_jowita.html
http://www.allegro.pl/ite...dio_jowita.html

Jeśli tak, to chyba najtańszy sposób na "zelektryfikowanie" instrumentu.

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
michu
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2010-05-13, 11:49    Odp: {gitara} Podłączenie gitary elektro-akustycznej do wejścia AUX

DOKŁADNIE !!!!!!! Mówię Wam, brzmiało tak, że niech się chowają wszystkie Fendery i Marshalle ;D ;D ;D

Oczywiście żartuję. Ale naprawdę, grało lepiej niż na duzej wieży Tylko, zeby się podłączyć trzeba zrobić przejściówkę z jacka na ten nieużywany już dziś wtyk "palczasty"



P.S. Miałeś czeską Jolanę???? Ty burżuju!!!!!
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
michu
michu 


Wiek: 29
Posty: 164
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2010-05-13, 13:22    Odp: {gitara} Podłączenie gitary elektro-akustycznej do wejścia AUX

Brzmi ciekawie :)
ale próbowałem podpiąć do dwóch wież i nic, brak jakiegokolwiek odzewu to może być wina gitary? (niedawno kupiłem) chociaż jak podpinałem do kompa to jakoś działała :)

Czyli co albo radio tranzystorowe Jowita albo wzmacniacz?

wielkie dzięki za odpowiedzi
:pada: :pada::pada:
_________________
Pozdrawiam :harp:
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2010-05-13, 13:32    Odp: {gitara} Podłączenie gitary elektro-akustycznej do wejścia AUX

Młynek napisał/a:
Miałeś czeską Jolanę???? Ty burżuju!!!!!


Mam ją nadal. Kupiłem już co prawda używaną, ale w doskonałym stanie w czasie swoich studiów (jakoś tak na wiosnę 1993 roku) za granicą. Pożyczyłem tylko futerał od niej kumplowi i nie wrócił, ale nie gram przecież na futerale :razz: .

W tajemnicy napiszę, że z tego samego okresu mam niesamowity piecyk tajfun, produkcji radzieckiej. Jeszce nim nie nagłaśniałem harmonijki ale głośnik 10 cali kusi, może kiedyś w przyszłości ...

Zdjęcia (co prawda z sieci a nie mojego egzemplarza)





Pozdrawiam

Medium
Ostatnio zmieniony przez Medium 2010-12-29, 15:23, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
michu 


Wiek: 29
Posty: 164
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2010-05-13, 14:02    Odp: {gitara} Podłączenie gitary elektro-akustycznej do wejścia AUX

Przed chwilą obejrzałem dokładnie wieżę i znalazłem takie wejście (zdjęcie) jak się ono nazywa, i czy można do tego gitarę podłączyć ??
_________________
Pozdrawiam :harp:
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2010-05-13, 14:13    Odp: {gitara} Podłączenie gitary elektro-akustycznej do wejścia AUX

Nie sądzę.... Bo to wygląda na wejście antenowe ;D ;D ;D

A z tym tranzystorem Jowita to troche żartowalem. Tzn. naprawdę do tego podłaczałem gitarę i grało, ale z tym świetnym brzmieniem, to sobie jaja robiłem... Aczkolwiek naprawdę, lepiej to brzmiało, niż na dużej wieży.

Normalnego pieca nie zastąpi Ci nic. Do gitary na początek wystarczy tranzystor - używaną piętnastowatówkę kupisz za niewiele ponad 100 zł. Do grania w domu aż nadto. Na Twoim miejscu raczej w to bym zainwestował.
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
michu 


Wiek: 29
Posty: 164
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2010-05-13, 14:16    Odp: {gitara} Podłączenie gitary elektro-akustycznej do wejścia AUX

[quote="Młynek"]Nie sądzę.... Bo to wygląda na wejście antenowe [/quote]
no tak glupek ze mnie ;)
[quote="Młynek"]Normalnego pieca nie zastąpi Ci nic. Do gitary na początek wystarczy tranzystor - używaną piętnastowatówkę kupisz za niewiele ponad 100 zł. Do grania w domu aż nadto. Na Twoim miejscu raczej w to bym zainwestował.[/quote]
przekonałeś mnie :]
dzięki


P.S. co myślicie o takim??
http://www.allegro.pl/ite...arplanet_w.html
a może taki ?
http://www.rnr.pl/p9923.8...o_gitarowe.html
_________________
Pozdrawiam :harp:
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2010-05-13, 14:40    Odp: {gitara} Podłączenie gitary elektro-akustycznej do wejścia AUX

[quote="michu"] no tak glupek ze mnie ;) [/quote]
Niee, no nie chciałem, żeby mój post zabrzmiał jak nabijanie się. Raczej zdrowa wesolość - ja naprawdę rozumiem Twoją wielka chęć; nic w tym złego, a kto pyta nie błądzi..

[quote="michu"]P.S. co myślicie o takim??
http://www.allegro.pl/ite..._w.html[/quote]
Nowego bym nie kupował, potem nie sprzedasz, albo stracisz połowę kasy. Taki wzmacniacz to raczej zabawka, coś w stylu harmonijki z Lidla i podobnej jakości. Lepiej za te same pieniądze kupić coś używanego, ale za to większej mocy, z minimum 8 calowym głośnikiem. Potem za podobne pieniadze sprzedasz. A ten kupisz za 169, a sprzedasz za niecałą stówę, bo kto Ci go kupi drożej, jak za 169 dostanie w sklepie nowy z gwarancją? :>

A juz ten Marshall Mg jest kompletnie do dupy! Dziadostwo, jakich mało, obliczony na frajerów, którzy wierzą w znaczek. Tego w żadnym wypadku nie kupuj!!!!

Mówię Ci, odpuść sobie oferty sklepów, kup używany. Ja tak zrobiłem i nie żałuję.
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
michu
michu 


Wiek: 29
Posty: 164
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2010-05-13, 15:48    Odp: {gitara} Podłączenie gitary elektro-akustycznej do wejścia AUX

to może to ?
http://www.allegro.pl/ite..._artec_g2s.html

lub ogłoszenie z harmoszki :D
http://forum.harmoszka.co...t3907.htm#33880
dzięki Młynek nie wiem jak się odwdzięczę :pada: :pada:
_________________
Pozdrawiam :harp:
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2010-05-13, 17:09    Odp: {gitara} Podłączenie gitary elektro-akustycznej do wejścia AUX

Man, a zajrzyj w sprzęt :) Może po prostu epi ? :)
można go jakąś kostką zawsze dopalić :)
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
michu 


Wiek: 29
Posty: 164
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2010-05-13, 18:00    Odp: {gitara} Podłączenie gitary elektro-akustycznej do wejścia AUX

[quote="Harry"]Może po prostu epi ? [/quote]
Chyba tak :P
dzięki

ale będę wdzięczny za jakieś dodatkowe porady (np czy epi nadaje się dobrze do gitarki elektro akustycznej) :)

dzięki
_________________
Pozdrawiam :harp:
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2010-05-13, 18:07    Odp: {gitara} Podłączenie gitary elektro-akustycznej do wejścia AUX

o kurcze, elektro akustycznej... po prostu nie wiem :)
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
michu 


Wiek: 29
Posty: 164
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2010-05-13, 19:05    Odp: {gitara} Podłączenie gitary elektro-akustycznej do wejścia AUX

[quote="Harry"]o kurcze, elektro akustycznej... po prostu nie wiem [/quote]
A Ty [b]Harry[/b], do harpa go używałeś?
pozdro
_________________
Pozdrawiam :harp:
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2010-05-13, 22:14    Odp: {gitara} Podłączenie gitary elektro-akustycznej do wejścia AUX

Ja nie, choć mam podobny bardzo :)
Ale Maciek tak :)
A myślałem, że po prostu elektrycznej, niedopatrzyłem :)
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2010-05-14, 07:46    Odp: {gitara} Podłączenie gitary elektro-akustycznej do wejścia AUX

No wielkie sorki, przegapiłem, że to akustyk z przystawką. To do tego raczej nie piec dedykowany pod elektryka. Tu jest potrzebne kombo tzw. akustyczne. Ono ma inną charakterystykę - chodzi o jak najwierniejsze odtworzenie oryginalnego brzmienia, z możliwie jak najmniejszymi zniekształceniami. W tym temacie jestem noga. Może po prostu poczytaj na gitara.pl (po zarejestrowaniu się i zalogowaniu masz dostęp do wyszukiwarki|).

W każdym razie dotychczasowe pomysły nie są najlepsze. Tzn. możesz podłączyć i będzie grało, nic nie zepsujesz, ale brzmienie nie będzie zbyt satysfakcjonujące. Chyba szkoda kasy.

A odwdzięczać się nie musisz - po prostu kiedyś, jak będziesz coś wiedział, też sie tym podzielisz. Ja nikomu żadnej łaski nie robię - jedynie spłacam "dług" wobec innych, którzy kiedyś mi pomogli. Poza tym już się odwdzięczyłeś - punktami (dzięki).
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
michu 


Wiek: 29
Posty: 164
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2010-05-14, 13:25    Odp: {gitara} Podłączenie gitary elektro-akustycznej do wejścia AUX

Ale w tym pierwszym wzmaku jest przełączenie na min. Akustyk

A co myślicie o tym??
http://allegro.pl/item102..._40_taniej.html

Pozdro :cool:
_________________
Pozdrawiam :harp:
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2010-05-14, 14:28    Odp: {gitara} Podłączenie gitary elektro-akustycznej do wejścia AUX

Nie znam się na tym, na moje laickie oko wydaje się być odpowiedni do Twoich potrzeb (oczywiście, jako pierwszy; nie licz na to, że spełni wszystkie Twoje oczekiwania do końca życia). Ale poszukaj w sieci opinii na jego temat - oczywiście jedną nie ma sie co sugerować, ale jeśli zdecydowana większość będzie w jedną lub w drugą stronę, to powinno coś podpowiedzieć.

Na pewno bardzo fajnie wygląda. Co do firmy - Behringer "specjalizuje się" w zrzynaniu patentów innych, renomowanych firm (np. jego kostki to z reguły skopiowane Bossy) i sprzedawaniu ich za dużo mniejsze pieniądze. Nawet przegrali kilka procesów o plagiat. Więc to też może być kopia czegoś markowego.

Ale zastrzeganm się - to tylko moje przemyślenia, niepodparte wiedzą. Lepiej poczytaj na ten temat.
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2010-05-14, 16:24    Odp: {gitara} Podłączenie gitary elektro-akustycznej do wejścia AUX

Z jednej strony z behringerem masz racje.... a z drugiej.. dużo zespołów w riderach scenicznych zastrzega sobie "byle nie behringer "
:)
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu