Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
aansaa 


Wiek: 32
Posty: 800
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2010-01-13, 10:14    Epiphone Valve Junior

Co myślicie na jego temat??
Warto kupić, a może coś innego w tym przedziale cenowym??

http://www.allegro.pl/ite...z_promocja.html
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2010-01-13, 11:13    Odp: Epiphone Valve Junior

W tym przedziale cenowym raczej nic innego nie znajdziesz (no chyba, że ustrzelisz taką okazję, jak gmx z Dynacordem Twenem za 810 zł). Niektórzy harpiarze go polecają - np. na pewno za chwilę pojawi się Maciekdraheim z hymnem pochwalnym :D . Ja słyszałem kiedyś w akcji i nie podobało mi się jego brzmienie, ale Maciek twierdzi, że te nowsze egzemplarze przeszły jakieś zmiany konstrukcyjne i że teraz są całkiem OK. Poza tym można go lekko zmodyfikować, żeby lepiej dopasować pod harpa. Maciek to robił i twierdzi, że trochę to pomogło.

Tak czy inaczej, na pewno będzie gadać lepiej od tranzystora. Lampa jest lampa. A ten ma żaróweczki jak trzeba. Natomiast licz się z tym, że 5W nawet w lampie, to trochę mało. Da się na tym grać z zespołem na próbach i w małych klubowych salach, ale pod warunkiem, że pozostali członkowie kapeli będą bardzo zdyscyplinowani, jeśli chodzi o głośność - co u nas stanowi, niestety, wielką rzadkość 8/ Najlepiej gitarzystom powbijać gwoździe przy potencjometrach, zeby nie mogli odkręcić pieców więcej, niż na 1, a pałkerowi zabrać pałki i dać miotełki, ewentualnie owinąć pałki szmatą ;D Druga możliwość to kupić jakiś niedrogi mikrofon dynamiczny, podstawiać pod głośnik piecyka i puszczać przez przody - pod warunkiem, że są... W większych salach na pewno nie wystarczy, ale tam z reguły już jest jakieś nagłośnienie.

Wiele jeszcze zależy od tego, jaką chcesz grać muzę. Przy klasycznym bluesie chicagowskim spokojnie wystarczy, ale przy bluesrocku czy wręcz rocku, przy gęsto grającej gitarze (a nie daj Boże dwóch) i jeszcze być moze klawiszach - zginiesz. Sam siebie nie będziesz słyszał, nie mówiąc o publice.
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
aansaa 


Wiek: 32
Posty: 800
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2010-01-13, 11:56    Odp: Epiphone Valve Junior

Jak gram to zawsze mam nagłośnienie do dyspozycji, więc nie powinno być problemów z podstawieniem mikrofonu pod pieca :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Miki_2008 


Posty: 51
Wysłany: 2010-01-13, 16:11    Odp: Epiphone Valve Junior

Mam pytanie czy FENDER Champion 600 różni się bardzo od Epiphone Valve Junior. A jeśli nie ma dużej różnicy, to czy warto dopłacać 200 zł i mieć Fendera? :)
_________________
Chociaż kiepsko gram i tak love moją harmonijkę :D
Moje Blowin in the wind na YouTube
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2010-01-13, 17:07    Odp: Epiphone Valve Junior

Zdecydowanie nie warto. Nie sądzę, żeby miał wyższą jakość, bo jak niemal wszystko, robiony jest w Chinach, natomiast w porównaniu do tego Epiphone'a ma jedną zasadniczą wadę: mniejszy głośnik (Fender 6 cali, Epiphone 8 cali). A to oznacza mniej dołu w brzmieniu. Dołu, którego i tak będzie trochę brakowało... Poza tym F. Champion 600 ma na końcówce triodę 6V6, a Epiphone pentodę EL84 - co przy tak małej mocy wzmacniacza również przemawia na korzyść Epihone'a (później się przesterowuje, więc można grać głośniej). Więc te 2 stówki to tak naprawdę tylko za znaczek z logo - moim zdaniem bez sensu
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
Miki_2008
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2010-01-13, 21:42    Odp: Epiphone Valve Junior

Nasz forumowy kolega sprzedaje Harley Bentona w idealnym stanie, więc może to jest lepsza propozycja. Wg mnie Epiphone'y i Harley'e do całkiem dobre piece, HB ma dodatkowe pokrętełko, a Epi lepszy głośnik i wyjścia na różne paczki (tego Benton nie posiada). Owszem, można dostać sprzęt lepszy, głośniejszy i lepiej brzmiący, ale za te pieniądze nie tylko nie dostaniemy nic lepszego, ale po prostu, nie dostaniemy nic. Ostatnio używałem go na koncercie w klubie. Przy ustawianiu nagłośnienia akustyk od razu podstawił pod niego mikrofon, ale jak zagrałem próbkę, to go zabrał. Klub mieścił się w całkiem sporej, gotyckiej piwnicy, ale piec o dziwo sam sobie radził. Co prawda "konkurencji" na scenie nie miałem dużej, bo tylko akustyka, flet i piano, które były puszczone przez "przody". Mimo, że ja grałem z pieca, a oni z kolumn, to mnie było lepiej słychać...

Jak już Wojtek wspomniał, Epiego warto przerobić. Najprościej zmienić lampę na przedwzmacniaczu z 12AX7 na przykładowo 12AT7. Brzmienie będzie naturalniejsze, piec uda się odkręcić ciut mocniej, a i sprzęganie się zmniejszy. Ale są też w Internecie plany innych przeróbek. Jedną z nich proponuje firma Lone Wolf, producent efektów przeznaczonych specjalnie do harmonijki, uwzględniających charakterystykę instrumentu. Po sesji zaniosę Epiego do speca i on powinien go "stuningowac". Jednak już "goły" Epiphone to dobry wstęp do przygody z lampiakami. Choć jak już mówiono wielokrotnie, gdy na scenie jest głośno, to sam sobie nie poradzi...
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
aansaa 


Wiek: 32
Posty: 800
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2010-05-10, 20:30    Odp: Epiphone Valve Junior

Pytanie do "guru technicznych":
W tym tygodniu dojdzie do mnie Harley Benton GA15 i mam kilka pytań.
Czy jest on dobry do wstępu przygody z lampiakami? Ewentualnie - co wymienić, żeby był jeszcze lepszy i ogólne porady.
Pozdrawiam :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2010-05-10, 20:39    Odp: Epiphone Valve Junior

Może guru technicznym nie jestem ale Harley Benton to jaknajbardziej dobry piecyk, nawet nie koniecznie na początek. Zazdroszczę, to dobry sprzęt. Widziałem jak to gra na youtube.

http://www.youtube.com/watch?v=-4xXIkGhPtk

Kto nie widział, niech zobaczy. Tutaj wersja 5W.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2010-05-10, 20:40    Odp: Epiphone Valve Junior

Jest lampowy, ma przyzwoitego typu lampy i tyle mocy ile wystarczy na niesporą salę. Spróbuj go najpierw takiego jakim przyjdzie. Niestety, do tego wzmaka nie szukałem przeróbek, ale powinien grać całkiem nieźle. Harry ma taki właśnie model, on pewnie powie więcej.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2010-05-10, 22:21    Odp: Epiphone Valve Junior

Harley Benton to w 100% ten sam schemat, co Epihone Valve Junior, więc przeróbki Epiego można w nim zastosować. Różnią sie tylko głośnikiem i tym, że Harley ma trzypunktową regulację barwy, zwaną szumnie equalizerem, za to nie ma wyjscia na zewnętrzną paczkę (też można dorobić, żadna filozofia dla elektronika)
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2010-05-10, 22:26    Odp: Epiphone Valve Junior

Tylko ten model GA15 ma więcej mocy i podwójny zestaw lamp (2x12AX7 i 2xEL84), więc jakieś różnice chyba są. Podejrzewam jednak, że przyzwoity elektronik mógłby zaadaptować tamten schemat na potrzeby przeróbki.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2010-05-10, 22:40    Odp: Epiphone Valve Junior

A, pardon, nie zauważyłem, ze to GA15. No to już będzie miało 10-15Wat (zależy od napięcia pracy lamp), na tym da się spokojnie grać; powinno być porównywalne z Fenderem Blues Juniorem, ta sama konfiguracja, tylko reverbu brak. Najprostszy patent na poprawienie właściwości brzmieniowych to wymiana jednej lampy 12AX7 na 12AU7 (czyli wg. oznaczeń amerykańskich odpowiednio ECC83 i ECC82). Sztuczka często przez harmonijkarzy stosowana - 12AU7 ma mniej gainu, więc wzmak mniej sprzęga, co pozwala troche mocniej go odkręcić, a jeszcze nie traci na brzmieniu (co nastąpiłoby, gdyby obie ECC83 wymienić na ECC82). Gorąco polecam enerdowskie lampy RFT - można kupic na allegro, są niedrogie, a bardzo dobre jakościowo. I w ogóle zobacz, jakie lampy w nim siedzą, jeśli jakieś chińskie dziadostwo no name, to warto wymienić. EL84 na końcówkę mogą być JJ, Sovteki, Svetlany (z tych firm nie polecam preampowych).
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2010-05-11, 13:06    Odp: Epiphone Valve Junior

Generalnie harley benton GA15 to z tego co wiem... gibson GA15 :)
Ogólnie - wzmak gra fajnie, nie wiem czy to wada, czy to normalne - ale z moim CM to na godzinie 9 sprzęgać zaczyna jak się go zamknie w dłoniach :)
To chyba rzecz wkładki, ale popróbuje z tymi lampami :)
A ogólnie - ma sporo, jak na 10" basu i ten equalizer się przydaje - ja ścinam nim high prawie do zera :) a daje full basu i sporo średnich :)
Przester też fajny :)
Noi ma wyjście na słuchawki, wyjście line out, na kolumne/głośnik 4,8,16 ohm :)
Myślę, że za taką cenę, to jest to cudo :) Noi pięknie wygląda, co jest dodatkową zaletą na scenie :)
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
cabandeyro 
Mistrz Harmonijkowych Bitew


Wiek: 48
Posty: 67
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Grudziądz
Wysłany: 2010-05-14, 18:09    Odp: Epiphone Valve Junior

Harry a może nagrał byś pare dźwięków co byśmy usłyszeli jego sound :) Ja sam się zastanawiam nad tym wzmakiem albo Epiphone Valve Senior. A jeśli by zmienić w GA15 głośnik to jaki byście proponowali ?
_________________
Cabandeyro's zawsze robią co chcą...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2010-05-14, 22:02    Odp: Epiphone Valve Junior

Może jensen? albo jakiś oldskulowy 10" z radia czy coś starego;)

Na razie to nie mam co nagrywać :) Bo mam tylko głośnik od kompa - będzie crappy :)
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu