Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Krasnal 

Posty: 16
Wysłany: 2010-05-09, 17:36    Druga harmonijka - wytrzymała i ładne brzmienie

Witam.
Od niedawna myślę o kupnie mojej drugiej harmonijki (aktualnie mam Silver star w tonacji C). Zależy mi by harp miał ładne brzmienie i był wytrzymały :) Jaką tonację wybrać? Lubię niskie dźwięki. Myślałam nad Special 20 ale nie jestem pewna...Zależy mi również by nie raniła ust (więc drewniane korpusy odpadają?). Czekam na porady.
Pozdrawiam,
Krasnal
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
aansaa 


Wiek: 32
Posty: 800
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2010-05-09, 17:43    Odp: Druga harmonijka - wytrzymała i ładne brzmienie

[quote="Krasnal"]Myślałam nad Special 20 ale nie jestem pewna...Zależy mi również by nie raniła ust (więc drewniane korpusy odpadają?). Czekam na porady. [/quote]

Dobrze myślisz :)
BTW: Drewniane korpusy niekoniecznie ranią usta, a przy tym przepi.ekniebrzmią :0
Pozdrawiam :) :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2010-05-09, 17:49    Odp: Druga harmonijka - wytrzymała i ładne brzmienie

Ja np. jestem wielkim fanem blues harp'a bo w mojej opinii jest szczelny i wygodny w graniu. Świetnie zaimpregnowany, więc nie puchnie. Nie wiem tylko jak w niskich tonacjach...
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2010-05-09, 18:27    Odp: Druga harmonijka - wytrzymała i ładne brzmienie

Oj, Panowie, pisze dziewczyna to już nie odsyłacie do tematów i nie każecie szukać :) hehe.

Ja radzę A, dużo na tym zagrasz a to niska tonacja - tak jak lubisz.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Krasnal 

Posty: 16
Wysłany: 2010-05-09, 18:27    Odp: Druga harmonijka - wytrzymała i ładne brzmienie

Hmm poczytałam o tym Blues harpie i jeśli rzeczywiście nie pęcznieje...przyjemne dźwięki wydaje w sumie :) A jak z dostępem? Dostanę go w zwykłym muzycznym sklepie? No i czy będzie w tonacji A? Wole niskie tonacje, ponieważ jak na silver starze gram na 8-10 kanale to aż mi coś w uszach świszczy :roll: nie umiem po prostu wytrzymać tego dźwięku... Ale teraz znów wyczytałam, że w tonacji np. D nie ma problemu z 2 kanałem a w tonacji A może być jeszcze bardziej uciążliwy...

Z góry dzięki za odpowiedzi, ale chcę wybrać coś porządnego :pada:
Krasnal
Ostatnio zmieniony przez Krasnal 2010-05-09, 18:46, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2010-05-09, 18:44    Odp: Druga harmonijka - wytrzymała i ładne brzmienie

Z dostępem jest różnie. Powiem tak.. w niektórych sklepach czasami nie ma. Ale myślę, że znajdziesz. Nie przejmuj się aż tak decyzją, jak będziesz dużo grać to i tak kupisz następne. No i nie chcę Cię straszyć ale każda harmonijka kiedyś padnie. Taki już ten instrument jest, trzeba grać z wyczuciem, żeby żył długo i szczęśliwie.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
aansaa 


Wiek: 32
Posty: 800
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2010-05-09, 18:53    Odp: Druga harmonijka - wytrzymała i ładne brzmienie

[b]minigunmen[/b], ale kto odsyła? ;p
Tylko potwierdziłem dobry tok myślenia... ;)

PS: Przy płci pięknej ta brzydka szleje... :D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Landerw 


Wiek: 33
Posty: 300
Otrzymał 9 punkt(ów)
Skąd: Gda
Wysłany: 2010-05-09, 20:01    Odp: Druga harmonijka - wytrzymała i ładne brzmienie

Hehe chyba założe drugie konto na harmoszce, podam się jako dziweczyna i będe pytał o rzeczy których nie chce mi się googlać lub szukać na forum :P

A co do odsyłania to jeszcze nikt tego nie zorbił, więc ja to zrobie:

http://forum.harmoszka.com/sprzet-cat7.htm

p.s. - zakładając taki temat podawaj jaki rodzaj muzyki chcesz grać no i ile forsy możesz w to włożyć :P Aż dziwne ze jestem 4tą osobą odpowiadającą w tym temacie i dopiero teraz wychodzi ta kwestia :P

EDIT:
p.s.2: niezależnie od odpowiedzi na pytanie zawarte w 'p.s.1' - twoje wątpliwości rozwieje lektura tego podforum:
http://forum.harmoszka.com/sprzet-cat7.htm
_________________
Podpis - dozwolona ilość znaków: 100
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2010-05-09, 20:15    Odp: Druga harmonijka - wytrzymała i ładne brzmienie

[quote="Landerw"]Hehe chyba założe drugie konto na harmoszce, podam się jako dziweczyna i będe pytał o rzeczy których nie chce mi się googlać lub szukać na forum :P [/quote]

Zgodnie z regulaminem jedna osoba nie może posiadać dwóch lub więcej kont. Tak dla przypomnienia ;) .
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Krasnal 

Posty: 16
Wysłany: 2010-05-09, 20:31    Odp: Druga harmonijka - wytrzymała i ładne brzmienie

Ugh trochę niezręczna sytuacja jak dla mnie wniknęła :P Widać duże zapotrzebowanie na dziewczyny na tym forum ;) Co do rodzaju muzyki-różne biesiadne, przy spotkaniach z przyjaciółmi. Nie koniecznie bluesowe ;) Co do forsy to nie ma to aż takiego znaczenia bo za miesiąc mam urodzinki, więc potem zależy ile osób się na harpa złoży-czy 2 czy 5 :D (no ale powiedzmy, że tak może lekko wyjść za 100zł). Ale wolę już wybrać zacząć marudzić a prezent może dostanę z wyprzedzeniem :]
Co do podforum to jestem w trakcie lektury o harmonijkach hohner
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Landerw 


Wiek: 33
Posty: 300
Otrzymał 9 punkt(ów)
Skąd: Gda
Wysłany: 2010-05-10, 15:18    Odp: Druga harmonijka - wytrzymała i ładne brzmienie

[b]Maciekdraheim[/b], czemu nie dziwie się takiej odpowiedzi :P Ale cóż... teraz to ja jestem sprite, a Ty jesteś pragnienie... :p Czyżby chodziło Ci o ten:
http://www.harmoszka.com/regulamin.php
regulamin? Przeszukałem i innego nie idzie znaleźć na forum :P Jak wkońcu otworzy się poprawną stronę do regulaminu to jednak też nie widze nic wspomnianego tam o multikontach.
BTW czy regulamin, do którego linka nie ma na forum (czyli jest niejawny?) nadal obowiazuje z punktu widzenia prawa?
Nijak by nie było to ta dyskusja nie ma sensu - i apeluje o jej zakończenie wraz z przeniesieniem tematu do archiwum :) Oszczędzmy troche bitów i nie piszmy ciągle tych samych rzeczy w kółko.
_________________
Podpis - dozwolona ilość znaków: 100
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2010-05-10, 16:16    Odp: Druga harmonijka - wytrzymała i ładne brzmienie

http://forum.harmoszka.com/regulamin.htm

Spróbuj tutaj. Punkt 3 traktuje o multikontach.
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2010-05-10, 20:02    Odp: Druga harmonijka - wytrzymała i ładne brzmienie

[quote="Landerw"]BTW czy regulamin, do którego linka nie ma na forum (czyli jest niejawny?) nadal obowiazuje z punktu widzenia prawa?[/quote]

Regulamin jest dostępny, w stopce jest do niego odnośnik. Racja, że wszelkie tego typu teksty, aby były w jakikolwiek sposób wiążące muszą być jawne i dostępne, ale nasz regulamin wymóg spełnia :) . Na samym dole, obok informacji o Polityce prywatności, danych kontaktowych, czy odesłaniu na górę strony. Ale fakt, już nie warto tego ciągnąć tylko wrócić ad rem.

Ja polecam [b]Krasnalce[/b], Seydela Blues Session. Harmonijka naprawdę wygodna w graniu, pięknie brzmiąca i łatwa w prowadzeniu. Czego chcieć więcej? Cenowo jest też "do przełknięcia", bo to ok. 115zł. Będzie się na niej z pewnością grało dużo lepiej niż na Silver Starze.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
aansaa 


Wiek: 32
Posty: 800
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2010-05-10, 20:07    Odp: Druga harmonijka - wytrzymała i ładne brzmienie

[quote="Maciekdraheim"]Ja polecam Krasnalce, Seydela Blues Session. Harmonijka naprawdę wygodna w graniu, pięknie brzmiąca i łatwa w prowadzeniu. Czego chcieć więcej? Cenowo jest też "do przełknięcia", bo to ok. 115zł. Będzie się na niej z pewnością grało dużo lepiej niż na Silver Starze.[/quote]

Ale wytrzymałościowo gorsza od Special 20. Jestem tego przykładem (padnięty stroik). :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2010-05-10, 20:14    Odp: Druga harmonijka - wytrzymała i ładne brzmienie

aansaa nie obraź się ale to kwestia harmonijkarza :D Mało kto zabija 4 na wydechu prędzej niż na wdechu. No ale ta harmonijka już gra, choć wygląda jak ze złotym zębem :D A propo.. jak się sprawuje teraz?
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
aansaa 


Wiek: 32
Posty: 800
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2010-05-10, 20:18    Odp: Druga harmonijka - wytrzymała i ładne brzmienie

[quote="minigunmen"]aansaa nie obraź się ale to kwestia harmonijkarza :D Mało kto zabija 4 na wydechu prędzej niż na wdechu. No ale ta harmonijka już gra, choć wygląda jak ze złotym zębem :D A propo.. jak się sprawuje teraz?[/quote]

Teraz to już siłę opanowaną mam, ale z początku ciężko z tym. Mój przykład: Hering Vintage i Seydelka właśnie. A teraz się sprawuje jak złoootooo :) Jak się zabije kilka stroików, to wtedy trzeba się nauczyć lżej grać, ale sentyment do "ostrego" grania zostaje. ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
mazur 


Posty: 67
Skąd: Białystok
Wysłany: 2010-05-10, 21:00    Odp: Druga harmonijka - wytrzymała i ładne brzmienie

Heringi z tego co słyszałem są strasznie miękkie i podatne na uszkodzenia :) Moją najtwardszą harmonijką jest Marine Band Classic w C. Mam ją od października zeszłego roku i nie widać po niej żadnych oznak zmęczenia. A naprawde jej nie oszczędzałem :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
aansaa 


Wiek: 32
Posty: 800
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2010-05-10, 21:21    Odp: Druga harmonijka - wytrzymała i ładne brzmienie

Ale przyznam [b]mazur[/b], że Hering mi dłużej trzymał od Seydla. :D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
mazur 


Posty: 67
Skąd: Białystok
Wysłany: 2010-05-11, 07:12    Odp: Druga harmonijka - wytrzymała i ładne brzmienie

Sugerowałem sie opinią znajomych mi harmonijkarzy :) Nie mam żadnego Heringa :P
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Krasnal 

Posty: 16
Wysłany: 2010-05-11, 16:18    Odp: Druga harmonijka - wytrzymała i ładne brzmienie

Chyba się jednak zdecyduję na Blues harpa ;) Tylko nie wiem jak z tymi niskimi tonacjami (bo chciałabym w A). No i jak na nim wychodzą podciągi? Ew. kupię Special 20.

Aha jeszcze co myślicie o Pro harpie i Big river harpie? Poczytałam, że do tego drugiego trzeba dużej "siły" by grał. Czy to prawda?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2010-05-12, 19:35    Odp: Druga harmonijka - wytrzymała i ładne brzmienie

Blues harp.
Hm, miałem go rok, i niewiele się rozstroił... a to była pierwsza po BB i SS :)
Więc niezła jest pod względem wytrzymałości :)
Podciągi? W C na początku było nieco trudniej, a potem cud miód. Serio, strasznie dobrze mi się na niej grało. Pewnie dlatego na początku średnio - bo na bb i ss jest... inaczej :D Requiescat in pace. Niestety - zgubiłem w szkole. :)
Ogólnie - polecam, po wyregulowaniu to i nieźle overy wychodziły :)

A proharp i big river ? Ktoś o pro harpie mi pisał, że bardziej lipnej nie zna. A zagrałem na harmoszce kumpla, własnie pro harpie... noi ... niezła jest wg. mnie. Nie wiem, czy to sprawa pokryw takich pokrytym jakimś dziwnym czymś (bo to nie jest zwykła farba ponoć) czy/i korpusu z plastiku - ale brzmi tak fajnie, matowo. Wg mnie jest niezła, ale czy bardziej się opłaca od big river, to nie powiem :) Bo zwyczajnie nie wiem:)

Big river natomiast, ma takie większe pokrywy, sprawia wrażenie głośniejszej, lepiej mi w ręce leży, i ma fajne całkiem brzmienie :) Za taką cenę, to nic tylko brać :)
Niezła jest wg mnie, wole blues harpa, ale ta ma lepsze pokrywy:)

Bluesharp z pokrywami od BRH to wg mnie cudo musi być :D
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2010-05-12, 19:43    Odp: Druga harmonijka - wytrzymała i ładne brzmienie

Ta zła opinia o Pro Harpie jest bzdurna bo to jest to samo co Big River i Blues Harp, z tym że pokrywy są z Blues Harpa a korpus z Big Rivera.. a najważniejsze - stroiki - są identyczne we wszystkich trzech.
To nie problem se odkręcić i przełożyć :) Ja mam Big River Harpa z korpusem drewnianym, z drewna egzotycznego - meranti. aeroarte takie robi :)
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2010-05-12, 21:46    Odp: Druga harmonijka - wytrzymała i ładne brzmienie

Nie problem przełożyć... Problem kupić obie :)
Te pokrywy chyba są nieco inne, jakimś "cudownym" tworzywem pokryte - i faktycznie nieco inaczej brzmi w moim subiektywnym odczuciu, fajnie :)
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2010-05-13, 21:52    Odp: Druga harmonijka - wytrzymała i ładne brzmienie

Jak dla mnie to zwykła, matowa farba. Lakier czarny jakiś. Przy lekkich uszkodzeniach łuszczy się. Nie ma wpływu na brzmienie moim zdaniem.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu