Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
shusty 


Wiek: 33
Posty: 436
Otrzymał 26 punkt(ów)
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2010-05-07, 16:42    Odp: [Ciekawostka] Mocowanie harmonijki na gitarze

Więc ja pewnie to rok temu jakieś czytałem. Tak tylko przytoczyłem w ferworze zaistniałej sytuacji :D

No i za fachowość, żeby każdy wiedział kogo słuchać po ptk. łapcie :cool:
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
harryup
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2010-05-08, 00:51    Odp: [Ciekawostka] Mocowanie harmonijki na gitarze

Myślę, że szybkie usunięcie groźnych dla harmonijki porad może być lepsze niż prostowanie przez następne posty... bo ktoś nie doczyta i.. cyk.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2010-05-08, 20:10    Odp: [Ciekawostka] Mocowanie harmonijki na gitarze

[quote="minigunmen"]Myślę, że szybkie usunięcie groźnych dla harmonijki porad może być lepsze niż prostowanie przez następne posty... bo ktoś nie doczyta i.. cyk.[/quote]

Myślę, że nie jest to konieczne. Takie szkodliwe posty powinny pozostać właśnie dlatego, by wystrzegać się postępowania w nich opisanego. Muszą być jednak wtedy jednoznacznie i dobitnie sprostowane. Dlatego jestem jak najbardziej za "publicznym pręgierzem" dla wszelkiego dyletanctwa - skoro nie możemy go wykrzewić, wykorzystajmy je chociaż. A przy okazji ci, którym zachce się doradzać mimo braku pojęcia w temacie, będą mieli przykład, że to nie popłaca.
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2010-05-08, 23:57    Odp: [Ciekawostka] Mocowanie harmonijki na gitarze

[quote="kamilteau"]Dlatego jestem jak najbardziej za "publicznym pręgierzem" dla wszelkiego dyletanctwa - skoro nie możemy go wykrzewić, wykorzystajmy je chociaż.[/quote]
Przy czym dodajmy kropkę nad "i" - nie tyle o samo dyletanctwo tu chodzi, bo nikt się z wiedzą nie rodzi, tylko o sytuację, w której dyletant zabiera się za udzielanie porad mimo braku jakichkolwiek kwalifikacji. Możliwości są dwie: albo zrozumie, zmieni postępowanie i wtedy wszyscy (na czele z nim samym) odniesiemy z tego korzyść, albo się obrazi i przynajmniej nie będzie szkodził.
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2010-05-09, 16:18    Odp: [Ciekawostka] Mocowanie harmonijki na gitarze

[quote="Młynek"]Przy czym dodajmy kropkę nad "i" - nie tyle o samo dyletanctwo tu chodzi, bo nikt się z wiedzą nie rodzi, tylko o sytuację, w której dyletant zabiera się za udzielanie porad mimo braku jakichkolwiek kwalifikacji.[/quote]

Oczywista sprawa - o tym wspomniałem, chociaż może rzeczywiście niezbyt jednoznacznie, w następnym zdaniu. Chodzi wyłącznie o tych, którzy próbują doradzać innym mimo braku pojęcia i uważają się za nie wiadomo jakie autorytety, a nie o tych, którzy pytają i chcą dojść prawdy.
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Bluesmaster 


Wiek: 53
Posty: 43
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Kraków
Wysłany: 2010-12-17, 02:54    Odp: [Ciekawostka] Mocowanie harmonijki na gitarze

Nawiązując jeszcze do równoczesnego grania na harmonijce i gitarze to oczywiście nie jest się wtedy w stanie wykorzystać w pełni możliwości harmonijki ale nie zawsze jest to problemem.
Mnie na przykład takie granie sprawia wiele radości i ostatnio plumkam sobie na gitarce przygrywając harmoszką najczęściej w pierwszej pozycji ku uciesze rodzinki i czasem znajomych :)

Jeszcze znalazłem w sieci taki kawałek:
http://www.youtube.com/watch?v=5UzJn13CJio
Richard Sleigh oddał swe ręce gitarze a mimo to harmonijka całkiem klimatycznie sobie radzi :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu