Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
bora 

Wiek: 59
Posty: 19
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Białystok
Wysłany: 2010-04-20, 09:03    [Pytanie] Jakie lampy do fendera chaampion 600

Są tam lampy 12AX7 i 6V6GT Chińskie. Czy to może być przyczyną że jak się rozgrzeje to dośc głosno brumi i to nawet gdy jest ściszony do zera?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Boodzik 

Posty: 291
Otrzymał 14 punkt(ów)
Wysłany: 2010-04-20, 09:19    Odp: [Pytanie] Jakie lampy do fendera chaampion 600

Albo lampy stare, wtedy wymień na np Groove Tubes, albo trafo produkcji chińskiej :P
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
bora 

Wiek: 59
Posty: 19
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Białystok
Wysłany: 2010-04-20, 10:28    Odp: [Pytanie] Jakie lampy do fendera chaampion 600

[quote="Boodzik"]Albo lampy stare, wtedy wymień na np Groove Tubes, albo trafo produkcji chińskiej :P [/quote] A jak sprawdzić te lampy Trafo nie jest Chińskie,ale lampy są z 2007r
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Boodzik 

Posty: 291
Otrzymał 14 punkt(ów)
Wysłany: 2010-04-20, 12:19    Odp: [Pytanie] Jakie lampy do fendera chaampion 600

Zamontować inne sprawne i zobaczyć czy szumi. A szumiał wcześniej? jeśli nie, to najprawdopodobniej lampy. Choć np w ValveJunior warto te trafa wymienić ;) Może to być też kwestia gniazdka (nieuziemione?). Warto zobaczyć te wszystkie opcje.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2010-04-20, 18:03    Odp: [Pytanie] Jakie lampy do fendera chaampion 600

Pulatom to chyba nasz ekspert od takich rzeczy :)
Lampy, to polecałbym wojskowe Sovteki :)
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
bora 

Wiek: 59
Posty: 19
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Białystok
Wysłany: 2010-04-20, 18:27    Odp: [Pytanie] Jakie lampy do fendera chaampion 600

Serdeczne dzieki,będe coś kombinował
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Leszek 

Wiek: 59
Posty: 11
Skąd: U.K.
Wysłany: 2010-06-11, 09:55    Odp: [Pytanie] Jakie lampy do fendera chaampion 600

Witam !

Mam pytanie, czy ktos moze wie jaki wplyw maja lampy na ostateczne brzmienie,
i jak uzyskac brzmienie np. Little Waltera i czy lampa ma na to wplyw .
Ja gram na fender junior pro i mam green bulleta 520dx ale nie do konca satysfakcjonuje mnie to brzmienie. Czy ktos ma jakies pomysly?
Dzieki
Lechu :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2010-06-11, 09:59    Odp: [Pytanie] Jakie lampy do fendera chaampion 600

Lampy całkowicie kształtują ostateczne brzmienie. Co do tego jakie dają brzmienie little waltera to sam Ci nie powiem ale wiem, że bardzo ważny jest sam mikrofon. Ten green bullet powinien wystarczyć żeby się do tego brzmienia zbliżyć.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2010-06-11, 20:36    Odp: [Pytanie] Jakie lampy do fendera chaampion 600

[quote="Leszek"]jak uzyskac brzmienie np. Little Waltera[/quote]

Trudno zdefiniować "brzmienie Little Waltera". Na niemal każdej sesji brzmiał nieco inaczej, gdyż używał po prostu tego, co było na stanie w studio. Poza tym, Walter brzmiał jak on, bo w końcu był Little Walterem. Ty Leszku zapewne nigdy nie osiągniesz brzmienia takiego samego, ale pocieszę Cię, że Walter gdyby żył nie potrafiłby osiągnąć Twojego :) . Taki to nasz śmieszny instrument, że każdy grajek brzmi po swojemu, nawet jak kilku używa tego samego sprzętu.

Zmiana lamp może zmienić brzmienie, np. wmontowanie w preamp lamp o niższym gainie (np. 12AT7 zamiast 12AX7) zmniejszy nieco czułość pieca i złagodzi przester.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu