Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
KamilM 

Wiek: 33
Posty: 115
Skąd: Otwock
Wysłany: 2008-12-02, 19:06    Chromatic Standard

Witam.
Czy ma ktos może doświadczenia związane z tą harmonijką

Bartku może ty coś powiesz o niej ? Bo własnie zastanawiam się nad kupnem tego cudeńka
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Arcydruid 

Posty: 59
Wysłany: 2009-10-26, 00:23    Odp: Chromatic Standard

właśnie - miał ją ktoś w ręku? jakie wrażenia (np. w porównaniu z Hohnerem Chrometta) - są w podobnej cenie... która bardziej warta zachodu?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
glazo

Wiek: 32
Posty: 51
Skąd: Lublin
Wysłany: 2010-04-14, 19:50    Odp: Chromatic Standard

Ponawiam pytanie kolegów czy jest ktoś kto miał do czynienia z tą harmonijką?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Giersh 

Wiek: 40
Posty: 31
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-04-16, 21:00    Odp: Chromatic Standard

Mam ten model od około 2 miesięcy. Przy wyborze kierowałem się głównie ceną (pierwszy chromatyk w kolekcji). Wybrałem Seydela, ponieważ miałem już diatonika i powiem szczerze - zrobił na mnie pozytywne wrażenie.
Nie mogę powiedzieć czy brak wentyli jest zaletą w stosunku do modelu z wentylami z tej samej półki cenowej (np. Chrometta). Jeśli prawdą jest, że wentyle kleją się do płytek utrudniając granie, Chromatic Standard to coś w sam raz na początek. Jest jak Ak-47 :) rzucasz w piach, zalewasz błotem a i tak działa.
Nie miałem problemów z suwakiem ani ze stroikami. Co prawda jest trochę nieszczelna (powietrze ucieka bokami przy przycisku), ale zaznaczam, że to mój pierwszy chromatyk i po prostu ciężko jest mi porównać ten model z innymi. Może niedługo sprawię sobie SCX-48, wtedy na pewno coś napiszę.

Pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
glazo

Wiek: 32
Posty: 51
Skąd: Lublin
Wysłany: 2010-04-16, 21:52    Odp: Chromatic Standard

A jak zastąpiony jest brak wentyli, bo nigdy się z tym nie spotkałem w chromatycznej? Jak to wygląda dokładnie?
Czyli polecasz jak na początek? Bo ja właśnie myślałem nad scx ale niestety budżet w danej chwili mi nie pozwala i dlatego zacząłem rozważać kupno tego modelu. Chromatyka chce kupić, żeby mieć możliwość grania pełnej chromatycznej gamy oraz zapewnienie o czystym dźwięku(na diatoniku nie jest taki czysty jakbym chciał). Wymagania takie wynikają z chęci grania jazzu. Czy będę zadowolony z jej dźwięku? I czy nie ma problemów z konserwacją? Czy suwak dobrze chodzi?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Giersh 

Wiek: 40
Posty: 31
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-04-16, 22:58    Odp: Chromatic Standard

Ta harmonijka po prostu nie ma wentyli. Płytki stroikowe wyglądają tak samo ja w diatoniku, pomijając fakt rozmieszczenia i ilości stroików na płytce. W mojej ocenie jest cicha oraz brzmienie nie jest pełne, ale to może specyfika harmonijki chromatycznej.

Nie odważę się powiedzieć czy będziesz zadowolony z jej dźwięku. To już będziesz musiał sprawdzić sam.

Czyszczenie nie powinno nastręczać większych problemów. Suwak chodzi gładko - kwestia regulacji wkrętów dociskających ustnik.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
glazo

Wiek: 32
Posty: 51
Skąd: Lublin
Wysłany: 2010-04-17, 07:46    Odp: Chromatic Standard

Co do co cichości to tym się nie przejmuje bo potrzebuję ja tylko do treningów, gdyż przez jakiś czas nie mam funduszy na scx, a ćwiczyć jazz chciałbym zacząć. Interesuje mnie jeszcze tylko czy nie ma problemu np z blokowaniem się stroików albo czy nie zauważyłeś jakiś innych problemów? Może udałoby Ci się jakieś nagranie zrobić, żebym się zorientował w miarę co do dźwięku?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Giersh 

Wiek: 40
Posty: 31
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-04-17, 15:14    Odp: Chromatic Standard

Postaram się nagrać coś sensownej jakości.
Do tej pory nie miałem żadnych problemów z tą harmonijką.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
glazo

Wiek: 32
Posty: 51
Skąd: Lublin
Wysłany: 2010-04-17, 21:06    Odp: Chromatic Standard

Dzięki za całą recenzję. Prawdopodobnie się zdecyduje o ile nie zniechęci mnie nagranie na które z niecierpliwością czekam:)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu