Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
oskar 

Wiek: 29
Posty: 4
Skąd: Pobiedziska
Wysłany: 2010-04-07, 21:24    Problem z Blues Bandem

Witam. Jestem nowy na forum chociaż śledzę Wasze rozmowy od dłuższego czasu :-). Mam pewnien problem więc postatnowiłem się zalogować. Otóz problem polega na tym że, wczoraj podczas ćwiczenia podciągu na 4 kanale, ktory zaczął mi notabene wychodzić zauważyłem ze kanał 5 gra na wdechu i wydechu prawie identyczny dźwiek (ten ktory powinien byc na wydechu). Aha jesli to w czymś pomoże to mam Blues Banda. Z góry dziękuje z pomoc.
Pozdrawiam Oskar.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2010-04-08, 07:33    Odp: Problem z Blues Bandem

Tak z opisu: Gratuluję "zajechania" pierwszej harmonijki. Obniżenie dźwięku związane jest zazwyczaj z uszkodzeniem stroika. Nawet po nastrojeniu jeśli już strój "opadł" prawie o cały ton to niedługo stroik się ułamie.
Wymiana stroika, mimo iż możliwa, w harmonijce klasy Blues Band raczej mało opłacalna i niecelowa. Pora rozglądać się za nową harmonijką. Blues Band był zapewne pora na coś lepszego.
Umarł Król, niech żyje Król!

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
oskar
oskar 

Wiek: 29
Posty: 4
Skąd: Pobiedziska
Wysłany: 2010-04-08, 13:28    Odp: Problem z Blues Bandem

No cóż. Trzeba będzie zakupić następną. Mam trochę kasy więc nie będzie większego problemu. Ale mam w takim razie pytanie. Jaką kupić skoro nie umiem jeszcze zbyt dobrze grać?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2010-04-08, 13:34    Odp: Problem z Blues Bandem

Ja tak sobie myślę, że każdy kupuje harmonijkę na jaką go stać.

Masz doskonały wstęp - grałeś już na jednej harmonijce.

Proponuję przeczytać ten temat: http://forum.harmoszka.co...szka-vt3511.htm

Później jak już zdecydujesz jaka kwota jest przeznaczona na nowy instrument - znajdujesz w tej kategorii cenowej co jest do wyboru i czytasz na forum opisy.

Decyzja przyjdzie sama.

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
bwbmmb

Posty: 1
Wysłany: 2010-05-18, 19:36    Odp: Problem z Blues Bandem

Nie będę zakładał kolejnego tematu bo ten jest podobny do mojego problemu. Miałem blues banda i po miesiącu postanowiłem wymienić go na Speciala 20. Podstawowe melodyjki grać umiałem więc od razu jak harmonijka przyszła (zamawiana na allegro) zabrałem się do nauki podciągów. Po 4 godzinach zauważyłem że na 2 kanale przy wdechu dźwięk jest obniżony o pół tonu tak jakbym robił podciąg. Żeby dźwięk był normalny muszę wciągnąc powietrze baardzo słabo - tylko wtedy dźwięk jest taki jak być powinien. Odłożyłem więc harmonijkę, żeby chwilę odpoczęła i wziąłem bluesbanda. Teraz bluesband na 3 kanale przy wydechu nie gra w ogóle a Special 20 cały czas na 2 kanale na wdechu obniża dźwięk. Da radę jakoś naprawić speciala?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
shusty 


Wiek: 33
Posty: 436
Otrzymał 26 punkt(ów)
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2010-05-18, 20:11    Odp: Problem z Blues Bandem

Co do 2 kanału inaczej wydobywa się z niego dźwięk, potrzebna jest tutaj odpowiednia technika.

Poczytaj:
http://forum.harmoszka.co...kanalu-vt29.htm
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu