Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
wicek 

Wiek: 29
Posty: 19
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Sieradz
Wysłany: 2010-03-30, 22:38    [Pytanie] Co to znaczy skrót MS?

witam jestem poczatkujacym harmonijkarzem. mam SS i chcialbym sobie kupic cos lepszego, czyli Pro Harpa ale nie wiem co to znaczy skrot MS. moze mi to ktos objasnic?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2010-03-30, 23:13    Odp: [Pytanie] Co to znaczy skrót MS?

Modular System - oznacza, że poszczególne części (korpus, pokrywy, plytki stroikowe) są wymienne miedzy modelami z tym oznaczeniem. Jest trochę na ten temat na forum, znajdziesz przez wyszukiwarkę. A co do Pro Harpa - opinie co do jego jakości są podzielone. Ale na pewno jest lepszy od SS, to bez dwóch zdań
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
wicek 

Wiek: 29
Posty: 19
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Sieradz
Wysłany: 2010-03-30, 23:21    Odp: [Pytanie] Co to znaczy skrót MS?

aha juz rozumiem a czy Special 20 tez jest MS?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2010-03-31, 06:40    Odp: [Pytanie] Co to znaczy skrót MS?

Nie. Do serii MS należą Blues Harp MS, Pro Harp MS, Big River MS oraz Meisterklasse MS, ale ta ostatnia jest droższa, ma aluminiowy korpus i grubsze płytki stroikowe (stroiki z fosforowanego brązu, a nie mosiądzu jak w tańszych modelach), więc wstawianie do nich części od tańszych modeli nie ma sensu.

Jeżeli chcesz znać moje zdanie - ja na Twoim miejscu kupiłbym Specjalkę. A jeśli już coś z MS - to postawiłbym na Blues Harpa. Ale to oczywiście Twój wybór
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2010-03-31, 12:30    Odp: [Pytanie] Co to znaczy skrót MS?

Special 20 przez jakiś czas występował w serii MS, ale już od ponad 10 lat nie ma tej wersji na wynku. Obecna Special 20, tak jak napisał Młynek, do serii Modular System nie należy.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2010-03-31, 12:37    Odp: [Pytanie] Co to znaczy skrót MS?

Jeżeli już o tym piszemy, to również inne harmonijki były produkowane w systemie MS, a obecnie już nie są np. Marine Band. Czasami na portalach aukcyjnych można takie starocie „wyrwać” nawet w dobrym stanie (z oryginalnymi płytkami stroikowym czasem nawet z jeszcze nie „rozegranymi” stroikami) i za niewielką cenę, jeśli sprzedający nie wie, co oferuje, a nam akurat na tym bardzo zależy.

Pozdrawiam.

Medium
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
wicek 

Wiek: 29
Posty: 19
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Sieradz
Wysłany: 2010-03-31, 18:26    Odp: [Pytanie] Co to znaczy skrót MS?

jednak zdecyduje się na "specjalkę" i mam takie pytanie z całkiem innej beczki: mogę gdzieś kupić same stroiki do harmonijek? bo jak zajadę harmoszkę np po miesiącu to szkoda mi wydawać następne 80 zł na nowa i ile one kosztują? o ile da się je kupić
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2010-03-31, 18:33    Odp: [Pytanie] Co to znaczy skrót MS?

Do S20nie da się kupić osobno płytek stroikowych. Ale moim zdaniem z tymi wymiennymi plytkami to zawracanie gitary, taki "kłyt makedindody". Bo nowe stroiki do harpa za 80 zł. kosztują... ok. 70 zł. Więc oszczędność niewielka, a szczelność już nie ta.
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
wicek 

Wiek: 29
Posty: 19
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Sieradz
Wysłany: 2010-03-31, 18:45    Odp: [Pytanie] Co to znaczy skrót MS?

Dzięki Młynek. Bardzo mi pomogłeś. I sory, że wam czas zajmuję takimi pierdołami.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2010-03-31, 19:30    Odp: [Pytanie] Co to znaczy skrót MS?

Nie ma sprawy, od tego jest forum. Nie są to pierdoły, zadałeś konkretne, rzeczowe pytanie, czemu nie mielibyśmy odpowiedzieć, skoro tak się składa, że akurat wiemy? Jakby nam było szkoda czasu, to byśmy się po prostu nie odezwali. A tak - dziś my pomogliśmy Tobie, jutro Ty pomożesz komuś i ta się to kręci. :)
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Blake 


Wiek: 31
Posty: 183
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: 2010-04-01, 14:25    Odp: [Pytanie] Co to znaczy skrót MS?

Nom Młynek tak jeszcze dodam, że wymieniając MS-y zapomniałeś o Crossharp-ie :D
_________________
"Shinobi, który nie przestrzega zasad jest nazwany śmieciem"
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Chainsaw 

Wiek: 114
Posty: 405
Otrzymał 10 punkt(ów)
Skąd: a Szczypior to wie
Wysłany: 2010-04-01, 14:34    Odp: [Pytanie] Co to znaczy skrót MS?

mogę sprzedać proharpa kupiłem go wczoraj i nie jestem z niej zadowolony zbytnio :(
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2010-04-01, 14:37    Odp: [Pytanie] Co to znaczy skrót MS?

Pewnie trafiła Ci się produkowana przez czintków... ja już 2 takie mam, hohnerowi już podziękuję..
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Blake 


Wiek: 31
Posty: 183
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: 2010-04-01, 15:42    Odp: [Pytanie] Co to znaczy skrót MS?

A ja to nie mam jak porównać za bardzo Pro harpa. Kupiłem go jakieś 1,5 tygodnia temu. Mam w "A" , porównywałem do Blues Harpa w "C". Jak dla mnie to nie jest źle, tyle, że to dopiero 2 mój poważniejszy sprzęt, tak więc nie mam nawet szans na poważniejszą ocenę sprzętu :D
_________________
"Shinobi, który nie przestrzega zasad jest nazwany śmieciem"
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
wicek 

Wiek: 29
Posty: 19
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Sieradz
Wysłany: 2010-04-01, 17:59    Odp: [Pytanie] Co to znaczy skrót MS?

to te harmonijki robia w niemczech czy w chinach?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Pulatom 


Wiek: 34
Posty: 781
Otrzymał 72 punkt(ów)
Skąd: Czerwona Woda
Wysłany: 2010-04-01, 18:21    Odp: [Pytanie] Co to znaczy skrót MS?

Robili w Niemczech, teraz niestety produkcja powoli przenosi się do Chin (zaczęli od tanich modeli jak nieśmiertelny duet SS&BB, a teraz przechodzą i na te droższe). Coraz mniej się opłaca Hohnery kupować, chociaż np. MBDx jeszcze trzymają jakość (miałem okazję porównać egz z początku serii i kupiony w 2009 i nie było różnicy :D ).
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
wicek 

Wiek: 29
Posty: 19
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Sieradz
Wysłany: 2010-04-01, 18:56    Odp: [Pytanie] Co to znaczy skrót MS?

oby S20 ktora chce kupic nie okazala sie g*wnem skoro made in china
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Pulatom 


Wiek: 34
Posty: 781
Otrzymał 72 punkt(ów)
Skąd: Czerwona Woda
Wysłany: 2010-04-01, 19:15    Odp: [Pytanie] Co to znaczy skrót MS?

Tego nie da się zagwarantować, ale myślę że będzie w porządku, jeszcze nie słyszałem o skargach na "madeinchinową" jakość Specialek :D .
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2010-04-01, 19:17    Odp: [Pytanie] Co to znaczy skrót MS?

Jak chcesz mieć więcej pewności, to jak pisze Pulatom - Marine Band Deluxe. Ja stopniowo wymieniam classiki właśnie na deluksiaki.

Albo weź coć niehohnerowskiego. Wybór jest duży.
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
wicek 

Wiek: 29
Posty: 19
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Sieradz
Wysłany: 2010-04-01, 19:24    Odp: [Pytanie] Co to znaczy skrót MS?

wlasnie mysle tez nad suzuki harpmaster. jak myslicie japonczycy robia dobre harpy?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2010-04-01, 19:54    Odp: [Pytanie] Co to znaczy skrót MS?

Japończycy w sensie Suzuki jaknajbardziej, dobre harmonijki. Tombo też, osobiście polecam, choć nie uważam ich za najlepsze z najlepszych. Te firmy - fabryki - reprezentują własną markę. Co innego jak chińczycy mają zleconą produkcję dla hohnera, wtedy jadą po najmniejszej linii oporu, żeby na tym dobrze zarobić.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
wicek 

Wiek: 29
Posty: 19
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Sieradz
Wysłany: 2010-04-01, 20:13    Odp: [Pytanie] Co to znaczy skrót MS?

tak sobie czytalem opinie o harpmasterze i sie na niego zdecyduje. czy to dobra decyzja zobaczymy za jakis czas najwyzej kaska pojdzie w bloto
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu