Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Pulatom 


Wiek: 34
Posty: 781
Otrzymał 72 punkt(ów)
Skąd: Czerwona Woda
Wysłany: 2009-02-08, 19:29    Odp: Przeróbka Marine Band

Gwintownik M1,6 , wiertło do otworów przelotowych 2mm, wiertło do otworów do nagwintowania tak z 1,2mm.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Smyrdek 


Wiek: 33
Posty: 237
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Łodygowice
Wysłany: 2009-02-08, 19:34    Odp: Przeróbka Marine Band

ok, dziękuję.
_________________
"The answer my friends, is blowin' in the wind, the answer is blowing in the wind..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Totalny Amator 


Wiek: 45
Posty: 30
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: TYCHY/ ŻYWIEC
Wysłany: 2009-02-09, 10:18    Odp: Przeróbka Marine Band

musisz jednak pamietac ze gwintownik M1,6 moze byc trudny do zdobycia i nie tani komplet gwintowników M2 kosztowal ok 50zl no i jeszcze jedno, taki gwintownik bardzo latwo zlamac. otwor pod ten gwint to 1,25 jak wywiercisz 1,3 tez bedzie dobrze i łatwiej bedzie gwintowac
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2009-02-09, 11:17    Odp: Przeróbka Marine Band

Szpecu Totalny Amator, to ja się zgłoszę w najbliższym czasie ze zdjęciami i poproszę o pomoc, jak tylko znajdę chwilę, bo mam około 30to letnią harmonijkę Blessing, w której korpus ma powyłamywane przegrody, jedna blaszka nie ma kilku stroików.
Ewentualnie spróbuję to zrobić sam. Czyli mam jedną blaszkę z pełnym zestawem stroików, które chyba grają ale coś niektóre muli, może by się dało zrobić to samo. Ale raczej korpus będzie do zrobienia od nowa. Do tego mam pokrywy. Może coś by się dało z tym zrobić w ten sam sposób.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Pulatom 


Wiek: 34
Posty: 781
Otrzymał 72 punkt(ów)
Skąd: Czerwona Woda
Wysłany: 2009-02-09, 11:49    Odp: Przeróbka Marine Band

Jak chcesz dawać stroiki z innej harmoszki to możesz mieć problemy z ich dostrojeniem do właściwego dźwięku, w różnych modelach są często różne grubości i jak nawet wejdzie na szerokość i długość to może mieć dźwięk np. oktawę wyższy niż powinien być (to nie przesada, zwłaszcza przy krótkich stroikach, trochę się w to bawiłem). Ja żeby sprawdzić jaki dźwięk daje luźny stroik nie przymocowany do płytki to go łapię w zęby (za nit, słuch kostny) i brzdękam, jak za wysoki czy za niski to iglak w ruch i znowu tak sprawdzam aż dojdę do pi razy oko odpowiedniego dźwięku (po zamontowaniu na płytce i tak trzeba dostroić precyzyjnie).
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Totalny Amator 


Wiek: 45
Posty: 30
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: TYCHY/ ŻYWIEC
Wysłany: 2009-02-11, 22:42    Odp: Przeróbka Marine Band

Minigunmen. jak tylko bede mógł to pomoge. Grzebien raczej napewno bedzie trzeba zrobic nowy skoro jest polamany ale to nie jest taki problem jak ze stroikami. dorobic pijedyncza blaszkę w warunkach domowych jest raczej niemozliwe a wymienic z innej harmonijki to tak jak Pulatom pisze. Chyba ze ktos ma taka sama harmoszke na złomie i odstapi ci stroiki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2009-02-12, 11:22    Odp: Przeróbka Marine Band

Mi się pomyliły tematy, bo miałem otwarte oba - tu chodziło o taką przeróbkę jak ta co zrobił Pulatom, już zrobiłem, jak jesteś ciekaw to zobacz:

http://www.harmoszka.com/...onik-vt1971.htm

Dałem zdjęcia. Pracuję jeszcze nad tym.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Totalny Amator 


Wiek: 45
Posty: 30
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: TYCHY/ ŻYWIEC
Wysłany: 2009-02-17, 20:32    Odp: Przeróbka Marine Band

Tak więc obiecana parę dni temu prezentacja. Trochę to trwało, ale jest. Aluminiowa Marine Band. Jak widać na zdjęciach, efekt wizualny jest niezly. Co do dźwięku mam nadzieję, że ktoś z was będzie miał szansę ocenić to osobiście.
Nie będę się tu rozpisywał, jak wykonać taką harmoszkę bo w dużej mierze pokrywa się to ze wcześniejszym opisem przeróbki na śrubki. Jedyne co, to grzebień trzeba dorobić J.
Do wykonania korpusu potrzebujemy płaskownik aluminiowy o grubości 6mm. Jest to bardzo ważne, bo jest to wymiar oryginalnego grzebienia. Jeśli weźmiemy płaskownik np. 8mm to mamy 2mm do zeszlifowania i jeśli będziemy robić to ręcznie, to powierzchnię do ktorej będą przelegać stroiki nie bedą idealnie płaskie i harmoszka nie będzie szczelna; pozostale wymiary plaskownika są mniej ważne. Resztę i tak się docina na wymiar.
Ja dostalem plaskownik 6mm/60mm/4m, więc z jednego kawałka 100mm robię 2 grzebienie. Gdy już mamy docięty kawałek aluminium o wymiarach 6/25/100mm, to bierzemy się za wycinanie zębów. I tu mamy dwie metody (przerobilem obie) brzeszczot + iglaki, lub frezarka + iglaki. Potem już tylko wiercenie, gwintowanie, szlifowanie, polerowanie. Dodatkowo zostaje nam drewniany korpus na wymianę; wystarczy go tylko przewiercić i ewentualnie zaimpregnować. Ale o tym już pisałem w pierwszym poście tego tematu.
Wykaz potrzebnego sprzetu:
Iglaki - plaski, prostokątny 4mm,
Wiertła - 1,6mm, 2mm;
Gwintownik M2;
Frez fi4;
Frezarka lub wiertarka stołowa + imadło krzyżowe;
Brzeszczot;
Śrubki M2x10+ nakrętki 4szt. do blach;
Śrubki M2x8 2szt. do stroików (oczywiście jak ktoś chce, może sobie skrecic stroiki na 3 lub 4 śruby).
Ostatnio zmieniony przez Totalny Amator 2009-02-18, 10:34, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2009-02-17, 22:58    Odp: Przeróbka Marine Band

No, no jestem pod wrażeniem :) . Skoro wyczyniasz taką magię, to może i przyniosło by pozytywny skutek zagięcie do środka tych listków z tyłu pokryw, tak jak to jest zrobione w modelu Deluxe i jak zrobiłeś z harmoszką w pierwszym poście? Harmonijka się prezentuje bardzo ładnie, chociaż śrubki ładniejsze mogłyby być ;) . Ja się czasem szczegółów czepiam. Niemniej robota bardzo dobra!
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Geralt 

Wiek: 35
Posty: 85
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2009-02-17, 23:15    Odp: Przeróbka Marine Band

Piękna robota :D Gratulacje :D
_________________
[you], co się patrzysz? Cukierka albo nowego harpa Ci obiecałem ??:D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Smyrdek 


Wiek: 33
Posty: 237
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Łodygowice
Wysłany: 2009-02-18, 15:30    Odp: Przeróbka Marine Band

Cudo dla oka!! wrażenia estetyczne niesamowite, mógłbyś wrzucic jakieś nagrania w charakterze porównania brzmiec przerobionyc przez Ciebie harmonijek?
_________________
"The answer my friends, is blowin' in the wind, the answer is blowing in the wind..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
aeroarte 


Posty: 663
Otrzymał 37 punkt(ów)
Skąd: Starachowice
Wysłany: 2009-02-18, 17:03    Odp: Przeróbka Marine Band

Pięknie się postarałeś. Gratuluję !
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Pulatom 


Wiek: 34
Posty: 781
Otrzymał 72 punkt(ów)
Skąd: Czerwona Woda
Wysłany: 2009-02-18, 21:06    Odp: Przeróbka Marine Band

Brawo! Z tym grzebieniem na wysoki połysk wygląda naprawdę niesamowicie, tak ponadczasowo!
Szacunek :pada:
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2009-02-19, 20:17    Odp: Przeróbka Marine Band

Świetna robota. Mam na strychu taflę aluminium grubości idealnej na korpus, może zrobię coś takiego :D
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Totalny Amator 


Wiek: 45
Posty: 30
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: TYCHY/ ŻYWIEC
Wysłany: 2009-02-20, 23:15    Odp: Przeróbka Marine Band

Witam ponownie
I już odpowiadam. Co do wygięcia tych "listków" to z premedytacją zostawiłem oryginalnie. Po pierwsze fajnie to wygąda przy wypolerowanym korpusie - cały tył się świeci; po drugie po wygięciu tych blach osłabia się sztywność i np. gdy trzymasz harpa w tylnej kieszeni bez pudełka, to blachy mogą się zaginać do środka. Niewielki to problem, ale oryginalne ustawienie jest - że tak powiem - bardziej wytrzymałe. Śrubki tak naprawdę nie są takie złe. W rzeczywistości te czarne imbusy całkiem fajnie się prezentują. śczywiscie jak ktoś chce może sobie zamontować sydlowskie śrubki.

Co do próbki dzwieku, to nagralem 3 króciutkie kawałki SDM-u. Dwa pierwsze w C alu i drewno. Dla porównania. Moja Żona gdy słuchała tego kiedy nagrywałem, od razu wiedziala kiedy gram na drewnie a kiedy na alu. Jak grałem na alu to powiedziala:
"czystszy dźwiek, bardziej dźwięczny". Kiedy nagrywałem na drewnianym korpusie powiedziala " bardziej przytłumiony i cieplejszy- taki mapetowaty" cokolwiek to znaczy. Nie pytajcie mnie, kto zrozumie kobietę. Trzecie nagranie jest na mojej drugiej MB ALU w tonacji A.
Niestety nie wiem czy cokolwiek z tych nagrań wyciągniecie, bo nagrywałem to na przenośnym MP3, więc dżwięk jest jaki jest.
Ale tak jak pisałem, jesli ktoś ma ochotę się przekonać osobiscie jak to gra, to mogę na zamówienie wykonać taką zabawkę. W tej chwili mam jeszcze 3 nowiutkie sztuki w tonacjach A C i D do przeróbki.

http://www.sendspace.pl/file/QPK9UXE2/ C ALU
http://www.sendspace.pl/file/MCwavvTs/ C drewno
http://www.sendspace.pl/file/1bPEl3r7/ A ALU
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Smyrdek 


Wiek: 33
Posty: 237
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Łodygowice
Wysłany: 2009-02-21, 20:44    Odp: Przeróbka Marine Band

:D fajne nagrania, ale różnica ledwie zauważalna w dźwięku, przynajmniej dla mnie. może tylko korpus drewniany daje dźwięk bardziej przytłumiony a aluminiowy jest taki hm.... metaliczny :D
_________________
"The answer my friends, is blowin' in the wind, the answer is blowing in the wind..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
laik 

Posty: 203
Otrzymał 3 punkt(ów)
Wysłany: 2009-02-23, 20:39    Odp: Przeróbka Marine Band

a tutaj ta sama idea ale w masiadzu;
FIRE BREATH
http://i44.tinypic.com/9a9vuo.jpg
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Totalny Amator 


Wiek: 45
Posty: 30
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: TYCHY/ ŻYWIEC
Wysłany: 2009-03-26, 10:03    Odp: Przeróbka Marine Band

Gdyby ktoś szukał śrubek to są tu
http://allegro.pl/item588...szt_za_3zl.html

a tak na marginesie, udało sie komus wystrugac jakis grzebyk?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2009-03-26, 23:28    Odp: Przeróbka Marine Band

Aero teraz na swojej stronie grzebienie, ktore wykonuje. Cud, miod i orzeszki.
A te srubki, to widze, ze imbusowe, trzeba byloby miec odpowiedni wkretak.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Totalny Amator 


Wiek: 45
Posty: 30
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: TYCHY/ ŻYWIEC
Wysłany: 2009-03-27, 12:26    Odp: Przeróbka Marine Band

nie tyle wkrętak co zwykły imbus 1,5 mm
a rozwiazanie z imbusem jest o tyle wygodne ze gniazdo nie wyrabia sie tak jak krzyzak
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2009-03-27, 19:12    Odp: Przeróbka Marine Band

Dodatkowo, jak się często podróżuje, to ze śrubokrętem do samolotu nie wpuszczą, a z imbusem tak :) .
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Totalny Amator 


Wiek: 45
Posty: 30
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: TYCHY/ ŻYWIEC
Wysłany: 2009-04-19, 19:33    Odp: Przeróbka Marine Band

Jeśli ktoś ma ochotę na MB przerobioną na śrubki a z jakiegoś powodu nie chce lub nie może sobie tekiej zrobić to zapraszam na allegro zrobiłem taką w tonacji A jest całkowicie nowa i przerobiona na śrubki z oryginalnym lakierem ale jeśli ktoś będzie chętny to mogę ja zaimpregnować, inne tonacje do uzgodnienia
MARINE BAND NA ALLEGRO
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
beniamin82 


Wiek: 42
Posty: 59
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Zielina (Krapkowice)
Wysłany: 2009-10-31, 09:04    Odp: Przeróbka Marine Band

[quote="Pudel"]Gdzie można kupić??

Wosk pszczeli

:harp: Pozdrawiam :harp: [/quote]

U mnie...mam własne pszczółki :pada:
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Smyrdek 


Wiek: 33
Posty: 237
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Łodygowice
Wysłany: 2010-03-30, 19:30    Odp: Przeróbka Marine Band

To troche stary temat ale mam pytanie ; jeśli zamierzam uzyc śrubek z special 20 i harpmastera do przerobienia marinki to jakich wielkości wierteł i gwintowników użyć?? :?
_________________
"The answer my friends, is blowin' in the wind, the answer is blowing in the wind..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2010-03-30, 19:35    Odp: Przeróbka Marine Band

Myślę, że suwmiarka zna odpowiedź. Wiertła średnicy jak czoło śruby, gwintowniki tej samej średnicy. Ja do gwintowania używam śrub, mosiądz jest miękki.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
aeroarte 


Posty: 663
Otrzymał 37 punkt(ów)
Skąd: Starachowice
Wysłany: 2010-04-09, 10:20    Odp: Przeróbka Marine Band

Taki filmik nagrałem, może niezdecydowanym pomoże
http://www.youtube.com/watch?v=YUSIRpq-M_w
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 3 punkt(ów):
#Maciekdraheim, Harry, #Medium
sebach 

Wiek: 34
Posty: 154
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Krakow
Wysłany: 2010-06-20, 19:02    Odp: Przeróbka Marine Band

Czy moge przełożyć plytki stroikowe z Marine Banda do Blues Harpa, bo musze zaimpregnować jakoś korpus z marine banda bo zaczał pęcznieć, ale chce miec czynna harmonijke przez jakis czas
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Gladias 


Wiek: 28
Posty: 349
Otrzymał 12 punkt(ów)
Skąd: Nysa/Warszawa
Wysłany: 2010-06-20, 19:33    Odp: Przeróbka Marine Band

moim zdaniem nie... (ale mozesz sprobowac :P )
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2010-06-20, 20:17    Odp: Przeróbka Marine Band

Ciężka sprawa, bo wielkość korpusów się nie zgadza, trzebaby porobić otwory w innych miejscach w korpusie blues harpa, żeby dało się to skręcić. Chyba, że na gwoździkach... trochę szkoda korpusu z blues harpa. Lepiej cierpliwie poczekać aż wyschnie oryginalny.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
sebach 

Wiek: 34
Posty: 154
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Krakow
Wysłany: 2010-06-20, 21:03    Odp: Przeróbka Marine Band

aha ... straszna pyta, lubie tego marine banda, ale raz go przepłukałem wodą (wczesniej płukałem też blues harpa, tylko jakoś zapomniałem że MB jest nieimpregnowane) i napęczniał mocno. Zostawiłem na kilka dni, podsuszył się, ale nie do swoich normalnych rozmiarów, wiec rozebrałem go i suszylem suszarką sam korpus, tylko, że to niewiele dało... było wysuszone, złozylem go do kupy, pograłem 5 minut i znowu wyłazi... ja sie nie slinie za bardzo, raczej narzekam na sporą suchość w ryju, dlatego tym bardziej mnie to dziwi... jakieś rady?, może to wysuszyc jeszcze raz i jakoś zaimpregnowac ?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu