Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Linux16 

Wiek: 31
Posty: 1
Wysłany: 2010-03-20, 14:31    Metronom

Cześć jestem to nowy ma harmonijkę HoHnera Silver Star w Tonacji C Mój nauczyciel powiedział mi żebym grał z metronomem ale niby po co mam z nim grać skoro nawet nie rozumiem po co on jest mi potrzebny . Gram np utwór "100 lat" , mogę sobie ustawić tempo takie jakie chcę ? Powiedzcie mi proszę na czym polega w ogolę istota grania z metronomie .
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
ZasmiechanyRomek

Posty: 1
Wysłany: 2010-03-20, 14:40    Odp: Metronom

metronom służy ćwiczeniu techniki grania równo, uczy trzymać tempo, nie przyspieszać, ani nie nie zwalniać. trenowanie z owym metronomem jest o dziwo bardzo ważne w każdym instrumencie, w harmonijce gitarze etc. :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
glazo

Wiek: 32
Posty: 51
Skąd: Lublin
Wysłany: 2010-03-20, 14:40    Odp: Metronom

Istotą grania z metronomem jest to, że możesz stale kontrolować czy grasz równo. To bardzo potrzebne. Szczególnie, że często nawet może Ci się nie wydawać, że grasz nierówno. Po prostu trudno to samemu kontrolować. Wiem, bo grałem 6 lat w szkole muzycznej na gitarze i nauczycielka mówiła mi, że gram nierówno, mimo że niczego takiego nie obserwowałem w swojej grze.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Chainsaw 

Wiek: 114
Posty: 405
Otrzymał 10 punkt(ów)
Skąd: a Szczypior to wie
Wysłany: 2010-03-20, 16:44    Odp: Metronom

i wyrzuc tego silver stara ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2010-03-20, 17:50    Odp: Metronom

Czasem wystarczy nagrać swoją grę i odsłuchać, by ze zdziwieniem stwierdzić, jak nierówno gramy. To, co podczas grania wydawało nam się nieskazitelnie równe, po ponownym odsłuchaniu zostaje obnażone ze wszystkich niedociągnięć. Metronom, czy granie do (koniecznie równo nagranego) podkładu wyrabia u grającego swego rodzaju dyscyplinę, niezbędną dla rozwoju i nieocenioną przy grze zarówno z zespołem, jak i solo.
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2010-03-20, 22:36    Odp: Metronom

Nadmienić trzeba, że regularne ćwiczenia z metronomem przynoszą widoczne rezultaty już po niedługim czasie. Dzięki graniu z metronomem wyrabia się cechę niemal najważniejszą dla muzyka, czyli rytm. Prawda jest taka, że można zagrać niemal wszystko, o ile jest to zgodne z rytmem. Wtedy będzie brzmiało.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
*Bart Łęczycki 


Posty: 600
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-03-22, 10:50    Odp: Metronom

Witam, podaje Wam bardzo przydatny link do darmowego metronomu! POLECAM!
http://simple.bestmetronome.com/

Pozdrowienia synkopujące
_________________
www.bleczycki.com
bleczycki@gmail.com
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu