Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Autor
Wiadomość
gofator 


Wiek: 40
Posty: 166
Otrzymał 62 punkt(ów)
Skąd: Otmuchów
Wysłany: 2010-03-17, 08:16    Odp: [GP IV] HB IV - zgłaszanie prac

Zgadzam się z shusty'm. Prosty 12 taktowiec nie dłuższy niż 2 minuty. Ciężko zaskoczyć publikę grając do jednego podkładu prawie 5 minut bez gitar, wolaku i innych udziwnień. Pozdrawiam
_________________
Hooray, Hooray, These Women Is Killin' Me
Zanim założysz nowy temat zaglądnij tutaj ->
http://forum.harmoszka.co...cych-vt2606.htm
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Pulatom 


Wiek: 34
Posty: 781
Otrzymał 72 punkt(ów)
Skąd: Czerwona Woda
Wysłany: 2010-03-17, 12:30    Odp: [GP IV] HB IV - zgłaszanie prac

Zgadzam się z przedmówcami, zauważyłem taką tendencję w HB, że ostatnio dajecie podkłady jakby miał do nich grać Milteau albo Levy :/ . Nie mówię nawet o konstrukcji (12 taktowce do II pozycji faktycznie mogą się znudzić), ale długości są DUUUUŻO za duże, trzeba być geniuszem żeby na harmonijce przez 4-5 minut grać do jednego akordu, albo jakiejś jazzowej progresji i nie zanudzić tym słuchacza. Ba, nawet z pełnym składem nie jest to takie łatwe. Proponowałbym rozważenie wprowadzenia jakiegoś ograniczenia długości podkładów, albo ilości chorusów, do max 2-3.
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
aeroarte 


Posty: 663
Otrzymał 37 punkt(ów)
Skąd: Starachowice
Wysłany: 2010-03-17, 18:49    Odp: [GP IV] HB IV - zgłaszanie prac

Wysłałem nagranie.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2010-03-17, 19:06    Odp: [GP IV] HB IV - zgłaszanie prac

gofator i shusty - wiecie co mam na mysli. Poza tym jestem absolutnie przyjazny cały czas, natomiast stwierdzenie, że do bluesa można zagrać w 3 pozycji, nie mając możliwości popisania się innymi umiejętnościami, które u harmonijkarza są bardziej naturalne niż trzymanie się tylko 3-ciej pozycji to jest ewidentnie ograniczenie.
Szaman69, nie pomyśl, że dyskryminuję Cię z racji wieku ale mając 19 lat na pewno nie masz 20-letniego stażu, zwracam honor tylko jeśli jesteś geniuszem, bo Twoja wypowiedź zabrzmiała, jakbyś nie wiedział o tym, że 2 pozycja daje dużo większe pole do popisu a tym bardziej jeśli zapożyczy się coś z pozostałych akordów (mimo, że to nie 12 -taktowiec). Nie twierdzę, że nie wiesz, nie miej urazy, wszystko pozytywnie i przyjacielsko ;) . Więc chętnie się zapoznam z próbką jakąś.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Ostatnio zmieniony przez minigunmen 2010-03-17, 19:58, w całości zmieniany 2 razy  
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Chainsaw 

Wiek: 114
Posty: 405
Otrzymał 10 punkt(ów)
Skąd: a Szczypior to wie
Wysłany: 2010-03-17, 19:22    Odp: [GP IV] HB IV - zgłaszanie prac

3 pozycja tutaj nie jest złym pomysłem zwłaszcza ze tonacja jakby lekko podbiegała pod mol
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2010-03-17, 19:46    Odp: [GP IV] HB IV - zgłaszanie prac

Gunmen, dej pan spokój. Co ma do tego wiek?
Trochę to przedszkolne takie jest nooo.

Ale już, nic nie mówię.

Trochę Gofator i Pulatom racje mają - ciężko jest grać przez kilka minut nie wpadając w jakąś nudną powtarzalność . :)

Ale z drugiej strony - tak pomyślałem, że od tego są bitwy ;)
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Zamieszkaly 


Wiek: 32
Posty: 698
Otrzymał 86 punkt(ów)
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2010-03-17, 21:43    Odp: [GP IV] HB IV - zgłaszanie prac

A mi się podkład bardzo podoba. I równie można się wykazać grając w pozycji trzeciej czy czwartej, co w drugiej :D A może nawet w piątej;) I moim zdaniem więcej można się nauczyć grając coś, czego się do końca nie umie. Gdyby człowiek grał cały czas to, co umie perfekcyjnie, to by się zbytnio nie rozwijał.
_________________
https://www.facebook.com/brodatedzwieki
https://www.youtube.com/c/brodatedzwieki
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
shusty 


Wiek: 33
Posty: 436
Otrzymał 26 punkt(ów)
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2010-03-17, 22:06    Odp: [GP IV] HB IV - zgłaszanie prac

Co do III pozycji, jeśli ktoś uważa, że można na niej tylko smutne wolne ballady smęcić...

Polecam posłuchać choćby Dawida Wydry, który bardzo często gra w III pozycji i to bardzo efektownie.

Zresztą ilu genialnych harmonijkarzy pokazało, że w III pozycji można po prostu wymiatać grą.
Rozumiem, ze ktoś lepiej wymiata w II pozycji, ale zmiana tonacji utworu nie jest problemem przecież.

[quote="Harry"]Trochę Gofator i Pulatom racje mają - ciężko jest grać przez kilka minut nie wpadając w jakąś nudną powtarzalność .[/quote]

Zdecydowanie przyłączam się. Jak dla mnie 1:30 utworu spokojnie starczy by pokazać całą klasę. Normalnie trzeba wszystkie super zagrywki, microtematy porozrzucać po całym 5min. podkładzie a resztę zapchać bladymi wypełniaczami. Czyż nie lepiej się słucha jeśli to co najlepsze trzeba w krótkim czasie przedstawić najlepiej jak się potrafi, niż potem i tak powtarzać tematy.

Przecież nawet wielcy mistrzowie nie grają raczej przez 4min. na harmonijce! No chyba, że mamy do czynienia z linią melodyczną, ew. podkładem, ale nie grą solową! :|

Jak dla mnie 1:30 wystarcza. Bo prawdę mówić nie chce mi się słuchać całych utworów, żeby ocenić, bo wszystko tam jest rozwodnione i nie porywa mnie.


Dla każdego coś miłego. Bardzo mnie się podoba, że podkłady są różnorodne, dla każdego coś miłego. Raz trudniejsze klimaty innym razem prosty blues, czemu nie, ale wolałbym, żeby każdy mógł wziąć udział (początkujący) i by się postarał przez tą minutę z hakiem, niż smęcił w końcu bezwiednie przez kolejne 3min. (Ja pewnie bym tak zrobił)


Mam nadzieję, że co do długości utworu wezmą to wszyscy pod uwagę przy następnej edycji. :cool:

[size=9][ [i][b]Dodano[/b]: 2010-03-17, 21:07[/i] ][/size]
[quote="Zamieszkaly"]Gdyby człowiek grał cały czas to, co umie perfekcyjnie, to by się zbytnio nie rozwijał.[/quote] Też racja ;)
Ostatnio zmieniony przez shusty 2010-03-18, 14:35, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2010-03-18, 14:33    Odp: [GP IV] HB IV - zgłaszanie prac

[b]shusty[/b], co do długości, w pełni się zgadzam. Temat wielokrotnie był już omawiany i oczywiście podzielam Twoje zdanie.



[quote="minigunmen"]bo Twoja wypowiedź zabrzmiała, jakbyś nie wiedział o tym, że 2 pozycja daje dużo większe pole do popisu a tym bardziej jeśli zapożyczy się coś z pozostałych akordów[/quote]

1. Szczerze mówiąc, gdy usłyszałem, że trzecia pozycja ogranicza ekspresję, zdębiałem - absolutnie nie zgadzam się z tym, że w 2. pozycji łatwiej się "popisać"... po zaprzyjaźnieniu się z nią daje ona CO NAJMNIEJ tyle samo możliwości muzycznego wypowiedzenia się, co druga... Co więc nam szkodzi zrobić ku temu kolejny krok? :)

2. W trzeciej pozycji też można zapożyczać z pozostałych akordów, również CO NAJMNIEJ tak samo bogato, jak i w drugiej. Do tego akord mollowy, oktawy, tongue blocking... długo by wymieniać

Ale mniejsza o to, to nie jest miejsce do kłótni na temat wyższości jednej pozycji nad drugą. Stanowisko jest jasne: jak komuś pasuje taka tonacja - niech gra do niej, jeżeli nie - niech zmieni. Proste ;)
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2010-03-18, 17:22    Odp: [GP IV] HB IV - zgłaszanie prac

W zasadzie to masz rację, niemniej dalej twierdzę, że byłoby... bardziej ruchliwie jakby wszystko było "po staremu".

Ja udziału nie biorę z tych samych powodów co zawsze ale podzielę się moim nagraniem jak będzie po wszystkim.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2010-03-18, 18:43    Odp: [GP IV] HB IV - zgłaszanie prac

Jakich powodów?

Ja uważam, że pozycje nowe, to nowe życie w bitwach i postaram się uczestniczyć - jednak chwilowo cierpię na niewielką ilość czasu. Ale postaram się :)
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2010-03-18, 19:12    Odp: [GP IV] HB IV - zgłaszanie prac

Powody już podawałem ostatnio ale jak mam rozwinąć jeszcze raz to proszę:
- potraktowałem hb jako sprawdzian techniczny, sprawdziłem się i mi wystarczy
- nie kręcą mnie konkursy bo nie gram po to, żeby komuś imponować, przy czym nie twierdzę, że inni uczestnicy po to biorą udział, po prostu takie mam podejście
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2010-03-18, 19:19    Odp: [GP IV] HB IV - zgłaszanie prac

No to może, gunmen, nie wprowadzaj zamieszania, popłochu zbędnego? Troche jako taki Chaos Maker zagrałeś.
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2010-03-18, 19:25    Odp: [GP IV] HB IV - zgłaszanie prac

Nie przesadzaj, udzielam się na forum nie tylko wtedy kiedy jest to w moim interesie ale i wtedy, kiedy jest to w interesie innych. Wogóle co za bzdety, że chaos i popłoch? Przecież to zwykła dyskusja, no weź. :what:
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
shusty 


Wiek: 33
Posty: 436
Otrzymał 26 punkt(ów)
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2010-03-21, 22:55    Odp: [GP IV] HB IV - zgłaszanie prac

Tak w ogóle, można zmienić na głównej:
[quote][GP IV] HB III

Obecnie: Wyniki i komentarze[/quote]
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
INIM 


Posty: 471
Otrzymał 7 punkt(ów)
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2010-03-21, 23:00    Odp: [GP IV] HB IV - zgłaszanie prac

Zapomniałem o tym, dzięki.
_________________
"Stadion Narodowy to zawsze będzie Śląski..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Papuga 


Wiek: 32
Posty: 150
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2010-03-22, 14:59    Odp: [GP IV] HB IV - zgłaszanie prac

"Potwierdzam wysłanie nagrania"
_________________
Mały instrument, wielka moc.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
shusty 


Wiek: 33
Posty: 436
Otrzymał 26 punkt(ów)
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2010-03-22, 23:09    Odp: [GP IV] HB IV - zgłaszanie prac

"Potwierdzam wysłanie nagrania" :o
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Papuga 


Wiek: 32
Posty: 150
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2010-03-23, 16:31    Odp: [GP IV] HB IV - zgłaszanie prac

W regulaminie kazano potwierdzać, no!
_________________
Mały instrument, wielka moc.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Zamieszkaly 


Wiek: 32
Posty: 698
Otrzymał 86 punkt(ów)
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2010-03-23, 17:03    Odp: [GP IV] HB IV - zgłaszanie prac

Też już wysłałem :D
_________________
https://www.facebook.com/brodatedzwieki
https://www.youtube.com/c/brodatedzwieki
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Damian Domański 

Wiek: 37
Posty: 55
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Strzelce Opolskie
Wysłany: 2010-03-23, 17:41    Odp: [GP IV] HB IV - zgłaszanie prac

Ciężko Panowie, ciężko ;)

wysłałem swoją propozycje

harp: SS w E, ciężko z niego wydusić jakiekolwiek dźwieki, w dodatku z opóźnieniem itp. itd, ogolnie mała MASAKRA, to jakby robic operację mózgu siekierą ;)

Jeśli mogę coś zasugerowac to fajnie by było gdyby kolejny podkład był w E ;)

W sumie to gdyby ktoś miał więcej czasu może nagrać na dowolnym harpie a później zmienić tonacje harpa w audacity?
_________________
http://drumla.republika.pl
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2010-03-23, 18:51    Odp: [GP IV] HB IV - zgłaszanie prac

Może ale granie do niewłaściwego podkładu brzmi jak obieranie kota ze skóry, nie słyszysz czy grasz dobrze.. no chyba, że słyszysz :D
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Damian Domański 

Wiek: 37
Posty: 55
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Strzelce Opolskie
Wysłany: 2010-03-23, 19:11    Odp: [GP IV] HB IV - zgłaszanie prac

Zawsze można zmienić najpierw tonacje podkladu, pozniej grać do zmienionego podkładu, zmienić tonacje nagrania, pozniej zgrac zmieniona wersje nagrania z orginalnym podladem, i JUŻ ;) albo prościej ... poczekać na kolejne HB
_________________
http://drumla.republika.pl
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
shusty 


Wiek: 33
Posty: 436
Otrzymał 26 punkt(ów)
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2010-03-23, 19:37    Odp: [GP IV] HB IV - zgłaszanie prac

Się namęczyłęm z tym podkładem dlatego nie wyszło mi zbytnio i Audacity mi przy nagrywaniu jakoś dźwięk przesuwał tak że miejscami rażąco poza rytmem, ale wysłałem i czekam na kolejne HB.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2010-03-23, 20:06    Odp: [GP IV] HB IV - zgłaszanie prac

shusty - audacity często rozsuwa nagranie w stosunku do podkładu, w dodatku nierównomiernie. Nie poddawaj się, użyj innego programu.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2010-03-23, 20:12    Odp: [GP IV] HB IV - zgłaszanie prac

ja polecam cooledit albo adobe audition :)
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
shusty 


Wiek: 33
Posty: 436
Otrzymał 26 punkt(ów)
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2010-03-23, 20:39    Odp: [GP IV] HB IV - zgłaszanie prac

Za późno, już poszło, zresztą ciężko improwizację powtórzyć, ale dzięki za radę na następny raz będę wiedział :cool:
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
cabandeyro 
Mistrz Harmonijkowych Bitew


Wiek: 48
Posty: 67
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Grudziądz
Wysłany: 2010-03-28, 18:16    Odp: [GP IV] HB IV - zgłaszanie prac

No to może i ja wystartuję

Harmonijka Seydel 1847 silver tonacja A III pozycja, mikrofon Shure model 520DX podłączony do piecyka Orange, podkład oryginalny :)
_________________
Cabandeyro's zawsze robią co chcą...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi