Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Sharpidrut

Posty: 2
Wysłany: 2010-03-15, 18:05    Hohner Big Valley

Witam wszystkich,
Mam pytanie co do harmonijki jak w temacie. Czy ktoś z kolegów miał jakieś doświadczenie z nią?
Szukam taniego instrumentu, żeby zacząć, a chcę grać gł. bluesa.
Z góry dzięki za odpowiedź ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2010-03-15, 20:45    Odp: Hohner Big Valley

Na tym bluesa nie pograsz zbyt dobrze. Jest to harmonijka tremolo, podczas gdy w bluesie najczęściej używane są harmonijki diatoniczne systemu Richtera, czyli popularne 10 kanałówki. Na Big Valley jako na instrumencie tremolo pograsz całkiem łatwo muzykę ludową i inne podobne klimaty. Do bluesa jednak 10 kanałówka, na Forum opisano niemal wszystkie modele dostępne na rynku.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Sharpidrut

Posty: 2
Wysłany: 2010-03-15, 21:07    Odp: Hohner Big Valley

Dzięki bardzo za szybką odpowiedź.
Czy są jeszcze jakieś godne uwagi harmonijki do 45 zł?
Oczywiście blues band, ale coś poza tym?
Silver star, a spoza hohnera to myślałem nad Hering free bluesem.

Czy sa one czegoś warte?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
AK-47 


Wiek: 30
Posty: 22
Wysłany: 2010-03-15, 21:54    Odp: Hohner Big Valley

Ajajaj dużo jest takich tematów na forum wystarczy poszukać. Już dobra pomoge ci ale niech to będzie ostatni raz bo to jest już troche denerwujące i monotonne. Wszystkie harmonijki poniżej 50 złotych oprócz Free Bluesa nadają sie do tylnej, dolnej części ciała. Jest to jeden wielki syf na który szkoda pieniędzy. Lepiej dołożyć i kupić coś pożądnego. Za ok 85 zł dostaniesz Hohner Special 20 który będzie najlepszym wyborem w tym przedziale cenowym. Nie muszę chyba wspominać że najlepiej jakby był w tonacji C-dur. Za tą samą cene dostaniesz Suzuki Harpmastera i Hohnera Golden Melody. Ja osobicie uczyłem sie na Golden Melody bo Speciala nie było. Nauczyłem sie i jest spoko.



[color=#090000][b]UWAGA!!!!!!!!
Proszę Admina aby zebrał wszystkie takie posty do kupy i dał zakładkę lub post Dla Początkujących lub coś podobnego bo odpisywanie i odsyłanie początkujących do innych tematów stało się nudne i monotonne (nie chce używać słowa denerwujące).[/b][/color]

[color=#12FF00]Tematów zatytułowanych "Dla początkujących", "Pierwsza harmonijka", "Wybór na początek" jest już całkiem sporo. Niestety, kolejny taki temat na niewiele się zda. Niech przykładem będzie chociaż bardzo dobry artykuł Gofatora, będący kompendium podstawowej wiedzy harmonijkowej, czy rozprawa Pulatoma o tremolówkach. Niestety, natura ludzka jest taka, że łatwiej ponownie zapytać niż poszukać, więc takich zapytań i postów nie wyplenimy. Możemy upominać, kierować, radzić, ale w 100% zjawiska wyeliminować się nie da. Maciek Draheim.

[/color]
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2010-03-15, 22:07    Odp: Hohner Big Valley

na allegro chodzi hohner bluesharp za 70 zł, promocja w jednym ze sklepów ;) tak apropos "a dołóż pan, kup lepsze " :) nie wiem jak ze specialem, ale bluesharpa polubiłem :)
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Blake 


Wiek: 31
Posty: 183
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: 2010-03-24, 18:37    Odp: Hohner Big Valley

Nom też go polubiłem :D . Z początku mnie denerwował, bo wystające od góry i dołu z korpusu blaszki mnie raniły w kąciki ust. Ale to zdarzało się tylko na początku :D . Teraz jestem tak do niego przyzwyczajony, że czuję jakbym się urodził z nim w ustach ;)
_________________
"Shinobi, który nie przestrzega zasad jest nazwany śmieciem"
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu