Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Bugaj 

Wiek: 50
Posty: 70
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: 100lica
Wysłany: 2009-05-29, 02:02    [Harmonijkarz] Howlin' Wolf - Chester Arthur Burnett

Więcej informacji o nim:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Howlin%27_Wolf

I jeden utwór na zachętę:
http://www.youtube.com/watch?v=4Ou-6A3MKow
Zwróćcie uwagę na tekst na początku - cudo. Utwór też super, i do tego ten głos... Nie wiem ile bym musiał wypić i wypalić żeby tak zabrzmieć :)

Pozdrawiam!!!
_________________
Och, gdyby tak wszyscy ludzie Mogli przeżyć taki jeden dzień. Gdy wolność wszystkich ludzi zbudzi I powie: "Idźcie tańczyć, to nie sen"...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
hoOn 


Posty: 148
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: wro
Wysłany: 2009-05-30, 18:20    Odp: [Harmonijkarz] Howlin' Wolf - Chester Arthur Burnett

gostek ownuje jak dla mnie !!
_________________
beltam blekit w glowie
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Bugaj 

Wiek: 50
Posty: 70
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: 100lica
Wysłany: 2010-03-12, 12:10    Odp: [Harmonijkarz] Howlin' Wolf - Chester Arthur Burnett

No jak ktoś widział Cadillac Records, to może dodatkowo skojarzy o kim mowa... :-)
Charyzma, charyzma i jeszcze raz charyzma...
_________________
Och, gdyby tak wszyscy ludzie Mogli przeżyć taki jeden dzień. Gdy wolność wszystkich ludzi zbudzi I powie: "Idźcie tańczyć, to nie sen"...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
kkrukk 


Wiek: 39
Posty: 22
Skąd: Olsztyn/Wrocław
Wysłany: 2010-03-14, 21:12    Odp: [Harmonijkarz] Howlin' Wolf - Chester Arthur Burnett

Nie wiem czy są tacy ta tym forum co nie znają Howlin' Wolfa ;-)

Ps. Na jutubie był kiedyś świetny dokument czterdziesto-kilku minutowy właśnie o tym wielkim artyście ;) Poszukaj
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
draconiss 

Posty: 33
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Toruń
Wysłany: 2011-12-17, 20:29    Odp: [Harmonijkarz] Howlin' Wolf - Chester Arthur Burnett

Jeden z moich ulubieńców, pewnie po części przez to,że był dość specyficzny i charakterystyczny zwłaszcza na wokalu.
Do tego nie jest monotematyczny i szybko się nie nudzi, a to też jest jakiś plus,że do jego nagrań chętnie wracam i się nie kurzą :)
Nie zapominajmy,że miał też świetnego gitarzystę w składzie czyli Huberta Sumlina, który niestety niedawno zmarł(4 grudnia obecnego roku).Sumlinem wielu wielkich gitarzystów się inspirowało(Hendrix,Clapton,Page,Vaughan).Lubię szczególnie ich utwór "Smokestack Lightning", no i oczywiście "Spoonful".
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
mr.Michalos 


Wiek: 26
Posty: 626
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Polska
Wysłany: 2011-12-18, 18:51    Odp: [Harmonijkarz] Howlin' Wolf - Chester Arthur Burnett

Jeden z moich ulubionych bluesmanów ,,starej gwardii".
Uwielbiam ten jego chrypliwy głos. :D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu