Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Govean 


Wiek: 38
Posty: 214
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Katowice
Wysłany: 2007-07-30, 15:55    [Hohner] Który MS najlepszy?

Jak w temacie: Który MSik Najlepszy
Do wyboru mamy:
- Blues Harp MS
- Pro Harp MS
- Cross Harp MS
- Meisterklasse MS
- Big River Harp

Może próbki dźwiękowe tych maszynek?
Z góry dzięki,
K. M
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Szczotker 

Wiek: 31
Posty: 244
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2007-07-30, 18:27    Odp: [Hohner] Który MS najlepszy?

Oczywiscie wszystkie pozstałe umywają się Meisterklasse i Cross Harpa. Chyba ze miales na myśli cena/jakość.?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2007-10-22, 19:51    Odp: [Hohner] Który MS najlepszy?

Blues Harp MS to bardzo przyjemna maszynka, szybka, głośna, miękka i ładnie brzmiąca. Do tego korpus mimo, że drewniany to nie pęcznieje. Poza tym harmonijka wygląda bardzo ładnie, szczególnie od tyłu. Niestety, na innych MSach nie grałem, ale tego mogę polecić.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2007-10-22, 20:08    Odp: [Hohner] Który MS najlepszy?

To samo co Maciek. Na innych nie grałem, ale Blues Harpa mogę polecić z czystym sumieniem ;D
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Smyrdek 


Wiek: 33
Posty: 237
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Łodygowice
Wysłany: 2007-11-02, 20:52    Odp: [Hohner] Który MS najlepszy?

no ja mam Pro Harpa, nie gram zbyt długo ale wydaje mi sie ze za te pieniądze to harmonijka jest w porządku :?
_________________
"The answer my friends, is blowin' in the wind, the answer is blowing in the wind..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
suchi 


Wiek: 33
Posty: 151
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-11-03, 11:27    Odp: [Hohner] Który MS najlepszy?

Blues harp naprawde świetna harmonijka wspaniałe brzmienie. Jeśli masz trochę mniej pieniędzy to polecam Big River Harp.
_________________
"Blues to muzyka w której większe emocje grają uczucia niż kalkulacje"
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
pastuch18 

Wiek: 32
Posty: 9
Otrzymał 6 punkt(ów)
Wysłany: 2009-02-01, 19:20    Odp: [Hohner] Który MS najlepszy?

mam meisterkalasse i chętnie ją polecam, oczywiście jeśli masz dość kasy
_________________
przeciwieństwem wojny nie jest pokój, lecz twórczośc
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Chainsaw 

Wiek: 114
Posty: 405
Otrzymał 10 punkt(ów)
Skąd: a Szczypior to wie
Wysłany: 2009-02-01, 23:38    Odp: [Hohner] Który MS najlepszy?

ja mam big rivera i nie wiem co mnie podkusilo ale zamowilem u badenskiego plytki ktore kosztowaly mnie razem z przesylkami 63zl(nowa BRH 65) oplacalo mi sie jak nie wiem no nie? :D

[ Dodano: 2009-02-01, 23:40 ]
wiec zeby znowu nie bylo ze nie pisze na temat to mysle ze najlepiej jest kupic meisterklasse i brac do niej plytki to wtedy sprawa ma sens bulisz za harpa 200-ileś złotych i masz na całe życie :P
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2009-02-02, 14:45    Odp: [Hohner] Który MS najlepszy?

Taa, tylko płytki w Meisterklasse są grubsze i niklowane, więc po zamontowaniu tych z Big Rivera nie wszystko jest tak samo.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
grzecz 

Posty: 5
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2009-02-03, 09:53    Odp: [Hohner] Który MS najlepszy?

Granie na Blues Harp-ie przypomina mi czasami dmuchanie z cienką słomkę, lecz dzięki temu będziesz mógł bardzie poczuć grę i przy uzyciu mniejszej ilości powietrza zagrać co tylko zechcesz. Podciągi i inne tez wychodza na niej świetnie, ALE CICHO.
Big River Harp to typowo ogniskowa harmonijka. Żeby na niej grać potrzeba ogromnej ilości powierza. Głośna i dośna dziwięk czysty. Tylko żeby na niej cokolwiek zrobić potrzeba płuc jak miechów kowalskich a i efekty raczej średnie.
Podsumowując Blues Harp to dokładne, aczkolwiek ciche i stawiające opór wdmuchiwanemu powietrzu narzędzie. jak chcesz być głośniejszy kup sobie mikrofon.
Big River Harp jest głośny a ilość przepływającego przez niego powietrza mogłaby zasilić elektrownię wiatrowa.
Powodzenia

[ Dodano: 2009-02-22, 00:01 ]
ProHarp ma w porównaniu z Blues Harpem troszkę miększe i brudniejsze brzmienie. Pozatym trzeba użyć troszkę więcej powietrza żeby z niej wydobyć to co się lubi :D . Trzyma się ją w dłoni fatalnie (jest słabiej wyprofilowana). Korpus plastikowy. Ogólnie daje radę bezwzmacniacza nawet przy przebijaniu się przez dwie gitary.
_________________
Niepuszczone bąki są przyczyną posranych pomysłów
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
sheeps

Wiek: 29
Posty: 4
Wysłany: 2010-03-04, 20:08    Odp: [Hohner] Który MS najlepszy?

w moim blues harpie cięzko chodzą kanały 7 8 9 10 ale przyjemnie sie gra
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Azurus 


Wiek: 37
Posty: 7
Skąd: Bytom
Wysłany: 2010-03-06, 11:57    Odp: [Hohner] Który MS najlepszy?

Kurcze no właśnie zastanawiam się nad tymi dwoma modelami i jestem w kropce. Zbliża się mój urlop który mógłbym poścwięcić czas nauce gry na troche lepszym sprzęcie niż BB. W pro harpie zakochałem się ze względów wizualnych (proszę się nie śmiać:P ) jest czarny i wygląda poprostu ślicznie aczkolwiek plastikowy korpus przemawia bardziej za Blues Harpem. Marine Band odpadł ze wzgledu na brak imptregnowanego drewna i gwózdki które uniemożliwiają czyszczenie sprzętu. Który wybrać? Czytam wasze jakże profesjonalne wypowiedzi ale nadal tkwie w tym samym punkcie. Urlop tuż tuż... :roll:
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2010-03-06, 15:31    Odp: [Hohner] Który MS najlepszy?

Podejrzewam, że moja odpowiedź będzie miernie zadowalająca ale powiem: obie. W różnych tonacjach. Jak grasz na harmonijce z pasją to i tak nie jedną przetestujesz, nie jedna padnie, nie jedna Ci się nie spodoba. Warto spróbować obie.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2010-03-06, 15:48    Odp: [Hohner] Który MS najlepszy?

No, nie da się ukryć, ale odpowiedź minigunmena jest jedyną prawidłową. W obrębie jednej półki cenowej nie ma harmonijek jednoznacznie lepszych i jednoznacznie gorszych. Gdyby tak było, to te drugie szybko zostałyby wyeliminowane przez rynek. Co dla jednego jest zaletą, dla innego będzie wadą (np. niższa lub wyższa regulacja stroików, plastikowy czy drewniany korpus, strój, itp.).
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Azurus 


Wiek: 37
Posty: 7
Skąd: Bytom
Wysłany: 2010-03-06, 17:01    Odp: [Hohner] Który MS najlepszy?

Dziekuje za wasze odpowiedzi. Jestem coraz bardziej przekonany do Blues Harpa. Na jego temat nie doszukałem się negatywnych opinii poza tym że "drażni usta". O Pro Harpie już przeczytałem kilka złych opinii. Kwestia tylko tonacji. Do tej pory popiskiwałem (tylko tak można nazwać moja gre) na BB w ton C. Nie ukrywam że dalej długie godziny nauki przedemną i chyba znów powinienem wybrać w C prawda? Memu uchu miłe są ciepłe głębokie dźwieki ale nauka na pierwszym miejscu. :P
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2010-03-06, 23:28    Odp: [Hohner] Który MS najlepszy?

z drażnieniem ust poradziłem sobie w ten sposób, że harpa położyłem na pasku parcianym wystającymi blaszkami w stronę paska i... ognia, szlifowanko, z dość sporym naciskiem ;)
I przestał kaleczyć:)
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Auron 

Wiek: 31
Posty: 35
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2010-03-07, 09:38    Odp: [Hohner] Który MS najlepszy?

Co do Marine Banda - początkujący mają tendencję do ślinienia grzebienia co powoduje pęcznienie. Ja potrafię grać przez kilka godzin na mojej Maryszce bez 'efektu' pęcznienia.
_________________
"Blues to korzenie, reszta muzyki to owoce..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Azurus 


Wiek: 37
Posty: 7
Skąd: Bytom
Wysłany: 2010-03-07, 11:27    Odp: [Hohner] Który MS najlepszy?

Właśnie przez ten czynnik wybiorę chyba blues harpa. Tam z tego co udało mi się wyczytać jest impregnowane drewno przez co mogę w nią śmiało "pluć" :P
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Auron 

Wiek: 31
Posty: 35
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2010-03-07, 15:03    Odp: [Hohner] Który MS najlepszy?

Możesz również za cenę 90 zł zaopatrzyć się w Heringa Vintage Harp 1923. Posiadam takowego w tonacji A. Jest to mocno zaimpregnowana harmonijka i bardzo szybko reaguje na dźwięki.
_________________
"Blues to korzenie, reszta muzyki to owoce..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Azurus 


Wiek: 37
Posty: 7
Skąd: Bytom
Wysłany: 2010-03-08, 13:30    Odp: [Hohner] Który MS najlepszy?

Muszę się pochwalić że dokonałem już wyboru i zakupu. Ostatecznie padło na Blues Harpa. Dzieki za pomoc wracam do nauki :D
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Gladias 


Wiek: 28
Posty: 349
Otrzymał 12 punkt(ów)
Skąd: Nysa/Warszawa
Wysłany: 2010-08-05, 13:43    Odp: [Hohner] Który MS najlepszy?

Posiadam Pro Harpa, Big River Harpa oraz Blues Harpa. Co prawda w innych tonacjach, aczkolwiek uważam, iż mogę się pokusić o ich krótkie opisanie. Oto mój ranking:

1. Blues Harp - Posiadam 3 sztuki w tonacjach C (2) i F. Naprawdę dają rade, to jedne z moich ulubionych harmonijek.

2. Big River Harp - Bardzo przyzwoita harmonijka, posiada ładne brzmienie (co jest jej największa zaletą). Można ją określić mianem mało szczelnej... (całkiem możliwe, że to wina mojego jedynego egzemplarza w tonacji A). Tańsza od Pro Harpa.

3. Pro harp (tonacja E) - Nie jest złą harmonijką, jednak brak jej trochę do Blues Harpa. Posiada bardziej "przytłumione" brzmienie niż Big River Harp oraz w mojej opinii jest bardziej szczelna od "Big Rivierki".
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu