Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Bonek

Posty: 5
Wysłany: 2010-02-26, 21:50    Czy istnieją całe blaszki ze stroikami

Czy istnieją, całe blaszki ze stroikami (czy jak to tam się nazywa :P ) dopiero zaczynam naukę i się zastanawiam czy istnieją takie całe blaszki. np. do Hohnera Special 20 C
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Pulatom 


Wiek: 34
Posty: 781
Otrzymał 72 punkt(ów)
Skąd: Czerwona Woda
Wysłany: 2010-02-26, 21:59    Odp: Czy istnieją całe blaszki ze stroikami

Te blaszki ze stroikami to płytki stroikowe, czasem można je dostać oddzielnie, w przypadku Hohnera zwłaszcza do modeli z serii MS.
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Bonek

Posty: 5
Wysłany: 2010-02-26, 22:11    Odp: Czy istnieją całe blaszki ze stroikami

Bo mam Hohnera Special 20 i kanał 1 przy wdechu nie brzmi tak jak powinien tzn. działa czasami a czasami brzmi bardzo płasko, słyszę swoje powietrze wdychane a w dodatku nie reaguje od razu na tym kanale przy wdechu. Dzwięk przypomina trochę trąbkę. (w małym stopniu)
I zastanawiam się czy mogę to nastroić czy muszę wymienić całą płytkę stroikową. ;/
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Pulatom 


Wiek: 34
Posty: 781
Otrzymał 72 punkt(ów)
Skąd: Czerwona Woda
Wysłany: 2010-02-26, 22:33    Odp: Czy istnieją całe blaszki ze stroikami

Może wystarczy go tylko dogiąć, te objawy mogą wskazywać na zbyt mały prześwit (zwłaszcza jak stroik zacina się przy mocniejszym ataku). Czasem zdarza się to w fabrycznych harmonijkach. Spróbuj odgiąć stroik od 1 na wdechu (to jest ta dolna płytka co ma nity na wierzchu) trochę dalej od płytki, żeby było tak do 1,5mm prześwitu. Możliwe też że po prostu jakiś paproch wleciał i nie chce wylecieć, jak nie ma problemów z prześwitem to pobaw się kartką papieru albo rogiem chusteczki żeby go wyczyścić.
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Bonek

Posty: 5
Wysłany: 2010-02-27, 08:23    Odp: Czy istnieją całe blaszki ze stroikami

No spróbuje. Dziękuję za pomoc
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu