Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
mat21jar 


Wiek: 31
Posty: 92
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Jarocin
Wysłany: 2010-02-22, 23:01    [Kupno] Kupię mikrofon i wzmacniacz

Kupię mikrofon i wzmacniacz do gry z przesterem. Całość do 500 - 600 zł. Zakupu dokonam nie wcześniej niż w kwietniu, ale już chciałbym się zorientować czy mogę liczyć na jakieś oferty z tego forum. Jeśli nie to może ktoś poleci jakiś przykładowy zestaw z tej półki cenowej. Pozdrawiam :harp:
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2010-02-22, 23:27    Odp: [Kupno] Kupię mikrofon i wzmacniacz

Z tej półki cenowej baaaaaaaardzo ciężko. Najtańszy (ale całkiem niezły mikrofon) to Blackedge Jr za jakieś 200zł, nie wiem niestety jak jest obecnie z dostępnością. Za jakieś 270zł kupisz np. na allegro Superlux D112, całkiem znośna maszynka. Shure 520DX czy Hohner Blues Blaster 1490 to wydatek rzedu 500-600zł, a nie są jakoś lepsze od tańszych. Za jakieś 700zł warto pobawić się w ściągnięcie zabytkowego mikrofonu zza oceanu, takie coś będzie brzmieć zawodowo. Co do wzmacniacza... Do grania w domu, tudzież na ulicy, bardzo mały tranzystor za jakieś 150zł (1 watt mocy), czyli np. Danelectro Honey Tone. Można go kupić w jednym z polskich sklepów internetowych. Jak na takie maleństwo brzmi całkiem, całkiem. Poza tym to lepiej jednak szukać we wzmacniaczach lampowych, jak co najmniej Epiphone Valve Junior, czy jego kopia, Harley Benton GA5 (użytkownik GMX z tego Forum sprzedaje taki). Taki sprzęt można kupić z drugiej ręki sporo taniej niż ze sklepu. Jeżeli by podsumować, Superlux z allegro (272zł) i ten Harley Benton (jakieś 400) to niecałe 7 stówek. Taniej naprawdę nic nie znajdziesz.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2010-02-22, 23:38    Odp: [Kupno] Kupię mikrofon i wzmacniacz

Maciek ma rację :)
A ze sprowadzaniem :)
Ja sprowadziłem astatica legendę(?) JT-30 ceramicznego :)
Wyniosło mnie to równo 330 zł :)
Więc... hm:D
Trzeba szukać szczęścia :)
Możliwe też, że na allegro wychaczysz jakiś "samoróbkowy" wzmacniacz :)
AAA!
Pulatom robi wzmaki, z nim można zagadać :)
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2010-02-23, 02:18    Odp: [Kupno] Kupię mikrofon i wzmacniacz

Jeśli chodzi o wzmacniacze >>[i]made by Pulatom[/i]<<, to kupiłem taki i mogę z czystym sumieniem polecić. Przetestowany live - właśnie dziś wróciłem z jamu. Cały wieczór na nim młóciłem i tylko w kilku momentach miał kłopoty z przebiciem się, ale wtedy kapela, jak na te warunki, to trochę "przyłoiła". A przecież to jest raptem kilkuwatowe maleństwo o gabarytach niewiele większych, niż pudełko od butów. Dokładnej mocy nie znam; Pulatom twierdzi, że powinno mieć ok. 2 Wat, ja obstawiam raczej jakieś 4-5 wat. Zresztą, nieistotne - grunt, że daje radę. Wzbudził duże zainteresowanie (również ze względu na nietuzinkowy wygląd) i zyskał spore uznanie wśród muzyków - a byli to prawie sami zawodowcy! Jestem przekonany, że za te pieniądze, które za niego dałem, nie znalazłbym nic lepszego; co najwyżej równorzędnego, a i to nie mam pewności. Więcej na temat tego cudeńka [b]TUTAJ[/b]

Co do mikrofonu: osobiście nie polecam nowego Shure'a 520DX czy Hohnera Blues Blastera. Kosztują sporo, a brzmieniem ustępują oryginałom, na których są wzorowane. Zgadzam się, że dużo lepszym wyborem będzie Superlux czy Blackedge. O wiele lepszy stosunek jakosci do ceny.

Tak czy inaczej: za 500-600 zł to ledwie wzmacniacz kupisz (a i to tylko taki na kameralne warunki), całego zestawu nie złożysz. No chyba, że pójdziesz w jakiś badziewny tranzystor za 150 zeta, ale wówczas nie uzyskasz "tego" brzmienia. Wielu próbowało, ja też (wynalazek pt. Marshall MG15 CDR - shit, jakich mało). Szkoda kasy. Lepiej trochę poczekać, dozbierać i kupić jakąś niewielką lampkę.
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
mat21jar 


Wiek: 31
Posty: 92
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Jarocin
Wysłany: 2010-02-23, 15:15    Odp: [Kupno] Kupię mikrofon i wzmacniacz

Dzięki za szybką odpowiedź. Co do mikrofonów to po trochu byłem zorientowany jakie są dobre i godne zakupienia. Wszystko o nich jest ładnie na tym forum opisane. Natomiast jeśli chodzi o wzmacniacze to wiem tylko na jakie parametry zwrócić uwagę przy wyborze. Z zakupem narazie poczekam do kwietnia, bo wtedy mam 18-stkę i mały przypływ kasy. Jeszcze pooglądam filmiki, żeby zobaczyć jak się prezentuje harmonijka na konkretnym mikrofonie. Dzięki za opinie i porady.

Ps. Wiem, że za tą cenę co podałem trudno coś konkretnego wybrać, ale z uwagi, że będzie to mój pierwszy mikrofon i wzmacniacz, nie oczekuję czegoś super drogiego. Pierwszego sprzętu nie będę kupował odrazu niewiadomo jakiego. W końcu gra na wzmacniaczu i z mikrofonem trochę się różni od zwykłej gry, że tak powiem akustycznej. Więc jeśli mi przypadnie taka gra do gustu to po jakimś czasie można zainwestować w nowy i lepszy sprzęt. A jeśli nawet nie odnalazłbym się w takiej grze to sądzę, że ze sprzedażą tego nawet po takiej samej cenie za jaką kupiłem nie byłoby kłopotu.
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2010-02-23, 19:52    Odp: [Kupno] Kupię mikrofon i wzmacniacz

Na Allegro też pełno jest wszelkiej maści mikrofonów : )
Jak taki grundig gdm316 - na harmonicamasterclasse zaznaczony jako nadający się do harmonijki o sporej sile sygnału :)
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2010-02-23, 20:00    Odp: [Kupno] Kupię mikrofon i wzmacniacz

Gra "ze wzmocnieniem" różni się nieco od akustycznej, ale dobrze wybrane nagłośnienie to sprzęt na lata. Niestety, coś co nie będzie żadnym sposobem brzmieć nie nastroi Cię do grania. Ale taki Blackedge/Superlux i mała lampa, bądź to produkowana fabrycznie, bądź to zmontowana przez Pulatoma powinna dać radę :) .
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
WK

Posty: 7
Wysłany: 2010-03-10, 15:12    Odp: [Kupno] Kupię mikrofon i wzmacniacz

A moja propozycja jest taka:
Prześledz ten link -sporo czywania http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic215412.html
Ja mimo że laik skleciłem go z synem i musze powiedziec że ma w sobie troche mocy.
Kanał czysty gra ładnie. Z przesterem daj sobie spokuj bo ani ja ani elektronik go nie odpaliliśmy.
Co do kosztów to nie liczyłem ale z grybsza
-Elektronika~~ 50 zł
-Transformator ~~30 wejdż na tego gościa z Allegro [b]mesalina1973[/b] idealnie się nadaje masz cały obudowany zasilacz. Wywalasz tylko niepotrzebne bebechy
- PŁytka + środek do trawienia ~~ 50 zł
- Płyta na paczke pocięta na wymiar w Castoramie ~~ 15 zł
- Głośnik? to zależy co kupisz. 2 Tonsile GDN 20/40 ~~150
Możesz zrobić tylko samą końcówkę mocy i dokupić ten preamp http://www.advanceelectro...51&sid=103db515
w jednym masz kanał czysty i regulowany przester
Albo ni bawić się rysowanie i trawienie płytek możesz wziąć http://www.advanceelectro...50&sid=0af672e2
- Mikrofon ? zajżyj na Allegro Za 15 zł kupisz MDO IX gra na prawde fajnie. Wlutujesz Jaska za 2,5 i możesz podłanczać sie pod każdy piecyk gitarowy.

I tak za niewielkie pieniądze masz 60 lub 100 watowy piec a nie szczekaczke 5 -10 Watową, A do konkretniejszego mikrofonu po mału dojdziesz.

Pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2010-03-10, 17:04    Odp: [Kupno] Kupię mikrofon i wzmacniacz

Niestety, w tym wypadku nie jest to dobra propozycja. Może i nadaje się pod gitarę, ale nie pod harmonijkę, która wymaga bardzo specyficznych właściwości wzmacniacza (mówimy o brzmieniu elektrycznym, czyli przesterowanym). Takich właściwości wzmacniacz tranzystorowy nie zapewnia. Na ten temat napisano morze, także na tym sporo forum, więc nie będę się powtarzał.

Watami też nie ma się co podniecać - przypominam, że po pierwsze wzmacniacz lampowy jest ok. 3 razy głośniejszy od analogicznej mocy tranzystora, a po drugie głośność nie rośnie wprost proporcjonalnie do mocy, lecz zgodnie ze wzorem: X% louder = 2^log10(P2/P1) * 100%. W praktyce oznacza to, że np. wzmacniacz o mocy 50W jest tylko o 40% głośniejszy od wzmacniacza o mocy 10 Wat, a nie o 500%, jaby się wydawało.! Fizyki i matematyki nie da się oszukać... Więc jeśli przyjmiemy, że dziesięciowatowa lampa odpowiada głośnością trzydziestowatowemu tranzystorowi i uwzględnimy powyżej opisaną zależność, to okaże się, że ten przeogromnej mocy 100 Watowy piec jest raptem 20% głośniejszy od "dziesięciowatowej szczekaczki" ;) A brzmienie będzie miał, jak to tranzystor - najdelikatniej mówiąc nieciekawe.

To jest tak: chłop potrzebuje traktora, taksówkarz dużego i wygodnego auta, a dostawcy pizzy najlepiej sprawdza się skuter. I każdy z nich będzie twierdził, że ma najlepszy środek transportu. I każdy z nich będzie miał rację - ale tylko w odniesieniu do SWOICH potrzeb. Jakby każdy z nich dał się przekonać drugiemu i zamienił pojazd, to nic z tego nie wyjdzie - taksówką pola nie zaorzesz, a skuterem nie przewieziesz czteroosobowej rodziny z bagażami. Co najwyżej na upartego dostarczysz pizzę traktorem, ale raz, że przez ten czas wystygnie, a dwa, że nawet paliwo się nie zwróci ;D ;D ;D
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Ostatnio zmieniony przez Młynek 2010-03-10, 19:34, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2010-03-10, 17:30    Odp: [Kupno] Kupię mikrofon i wzmacniacz

WK... chyba nie grasz na harmonijce.
Potrzebny jest mały piec.
A ten ani nie jest porządny ani mały.
Nawet jak na tranzystor. No bo jak może być dobry na... opampach?
No fcking way.
A dwa - lampa, tylko i wyłącznie lampa.
Ewentualnie, malutki - jak Maćka - wzmacniaczyk tranzystorowy :)
ale nie bydle 60 watt tranzystorowe na opampach na dodatek!

[ Dodano: 2010-03-10, 18:03 ]
Młynku - tylko problem w tym, że WK nie zaprezentował wzmacniacza dobrego w żadnej klasie ani kategorii... pr pr pr tylko.

[ Dodano: 2010-03-10, 18:04 ]
na dodatek głośniki tonsila, które są dobre... jak nie ma nic innego albo jak są alphardy...
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
aeroarte 


Posty: 663
Otrzymał 37 punkt(ów)
Skąd: Starachowice
Wysłany: 2010-03-10, 19:16    Odp: [Kupno] Kupię mikrofon i wzmacniacz

[b]Młynek[/b], ''To jest tak: ....'' - świetnie to ująłeś.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2010-03-10, 19:43    Odp: [Kupno] Kupię mikrofon i wzmacniacz

[quote="Harry"] Młynku - tylko problem w tym, że WK nie zaprezentował wzmacniacza dobrego w żadnej klasie ani kategorii... pr pr pr tylko.[/quote]
Nigdzie nie napisałem, że tototamto z elektroda.pl jest dobre... Napisałem jedynie, że być może się sprawdza z gitarą (nie gram na niej, więc nie wiem na czym da się coś ukręcić, a na czym nie), no i wspomniałem o jego przeogromnej mocy - ale to w kontekście raczej żartobliwym, bo uczyniłem to w zdaniu, w którym udowodniłem, że... wcale nie jest dużo głośniejszy od skrytykowanego przez WK małego lampiaka. Swoją drogą, to również i gitarzyści, w większości stawiają jednak na lampiaki...
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2010-03-10, 20:00    Odp: [Kupno] Kupię mikrofon i wzmacniacz

Już prostuje, nie piłem do Ciebie, raczej do WK.
jak to chyba sam ująłeś - "kto mało wie, ten dużo mówi "...
Jakaś racja w tym jest.
Bo jak nie wiesz, że np. taka Mesa, gitarowiec, dajmy... Stilletto, że gra to... niesamowicie, jak niesłyszałeś jej to taki tranzystor tani jest dobry dla Ciebie...
a jeśli słyszałeś... to dowiaadujesz się jaka to marność.
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu