Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2010-02-21, 21:16    Maciek Draheim & Łukasz Gorzel - Sweet Home Chicago

Tutaj standard Roberta Johnsona, [i]Sweet Home Chicago[/i]. Łukasz gra na gitarze, a ja nie tylko gram, ale i śpiewam. Do nagrania użyłem swojego Astatica i Danelectro HoneyTone Niestety, Epiphone jest zbyt ciężki by podróżować z nim po błocie. Miłego słuchania!

http://www.sendspace.pl/f...434fdbb27710ce8
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2010-02-22, 09:38    Odp: Maciek Draheim & Łukasz Gorzel - Sweet Home Chicago

Nagranie fajne, tylko czy celowym zabiegiem był efekt wokalu "śpiewania przez rurę". Mam wrażenie, że śpiewałeś z harmonijką i w dłoniach dłoniach złożonych do harmonijki.

Jeszcze jedno pytanie czy to był podkład do którego grałeś czy obaj "ma żywo".

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
gofator 


Wiek: 40
Posty: 166
Otrzymał 62 punkt(ów)
Skąd: Otmuchów
Wysłany: 2010-02-22, 15:49    Odp: Maciek Draheim & Łukasz Gorzel - Sweet Home Chicago

Jeden z moich ulubionych kawałków klasyki bluesa. Maciuś znacznie lepiej grasz niż śpiewasz. Ogólnie super :)
_________________
Hooray, Hooray, These Women Is Killin' Me
Zanim założysz nowy temat zaglądnij tutaj ->
http://forum.harmoszka.co...cych-vt2606.htm
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2010-02-22, 17:45    Odp: Maciek Draheim & Łukasz Gorzel - Sweet Home Chicago

Fajnie, klasycznie i bez zbędnych udziwnień. Wokal też nie razi, a to już ważne :)
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2010-02-22, 18:55    Odp: Maciek Draheim & Łukasz Gorzel - Sweet Home Chicago

Część śpiewałem normalnie, a część przez mikrofon harmonijkowy. Stąd niektóre partie są takie odmienne. A gitara grana na żywo, Łukasz odwalił kawałek dobrej roboty.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2010-02-22, 23:14    Odp: Maciek Draheim & Łukasz Gorzel - Sweet Home Chicago

Co do wokalu to chyba lepiej brzmiałoby "dograć" go po zagraniu melodii na gitarze i harmonijce z pomocą mikrofonu do wokalu. Na żywo fajnie by się słuchało i specyficzny klimat by się wytwarzał, a teraz z nagrania ma się wrażenie że niektóre fragmentu wokalu nie wyszły prawidłowo, jednak biorąc pod uwagę, że trzy linie idą (gitara, harmonijka i wokal) i nagrywane jednocześnie przez dwie osoby chyba rozumiem skąd się to bierze. Bardzo podoba mi się, że gitara jest w odpowiedniej głośności nie "ucieka" za bardzo w tło i nie "wybija się" na pierwszy plan - dokładnie tak ja wg mnie być powinno. Jeśli jeszcze wokal byłby "równy" dźwiękowo byłoby super. Ściągnąłbym wtedy ten plik i ustawił na dzwonek w telefonie :D .

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2010-02-22, 23:22    Odp: Maciek Draheim & Łukasz Gorzel - Sweet Home Chicago

Hehe, miło mi to czytać :) . Niestety z wokalem dopiero raczkuję, jeszcze nie opanowałem go w takim stopniu, w jakim bym chciał. W Toruńskiej Piwnicy udało się to chyba lepiej wyśpiewać, ale przynajmniej wiem, że trzeba jeszcze popracować :) .
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu