Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2010-02-21, 20:01    Maciek Draheim & Łukasz Gorzel - Autumn Leaves

Po długim czasie udało się nagrać kilka numerów z moim nowym gitarmanem. Zaczniemy jazzowo, [i]Autumn Leaves[/i] na gitarę akustyczną i harmonijkę chromatyczną (Swan 1040). Miłego słuchania i bardzo proszę o opinie. Oto link:

http://maciekdraheim.wrzu.../autumn_leaves1
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2010-02-21, 20:27    Odp: Maciek Draheim & Łukasz Gorzel - Autumn Leaves

Jak dla mnie świetne:)
Od razu (mimo że to bardzo nie moje czasy :) )
Widzę gazeciarza biegającego w czapce na bakier po warszawie :)
Gratuluje pomysłu :)
I chromatyk!
Zatem także skilla :)
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Rolf 


Wiek: 34
Posty: 424
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2010-02-21, 21:15    Odp: Maciek Draheim & Łukasz Gorzel - Autumn Leaves

Fajnie, że jako jeden z nielicznych harmonijkarzy z tego forum wrzuciłeś tu coś jazzowego :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2010-02-21, 21:35    Odp: Maciek Draheim & Łukasz Gorzel - Autumn Leaves

Fajne, jaknajbardziej, choć może brakuje mi troche vibrato. Tak to piękne.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2010-02-21, 23:15    Odp: Maciek Draheim & Łukasz Gorzel - Autumn Leaves

Poprawne, ale mało urozmaicone. Od początku do końca zagrana linia melodyczna. Nie mówię o pełnej improwizacji (choć oczywiście, przydałaby się), ale przynajmniej te długie dźwięki kończące poszczególne frazy warto by wzbogacić jakimiś wstawkami-ozdobnikami. Ato już, Maciek, na pewno potrafisz. Śmiem twierdzić, że i z pełną improwizacją byś sobie poradzil. Więcej wiary w siebie!
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2010-02-22, 10:00    Odp: Maciek Draheim & Łukasz Gorzel - Autumn Leaves

Dziwne.

Mam wrażenie, że to nagranie jest rozpoznaniem sprzętu i systemu zapisującego, niejako "rozgrzewką" przed nagraniami. Przez to jakoś "prosto" i amatorko" brzmi. Myślę, że gdyby było nagrane drugi raz wyszłoby znacznie lepiej.

Ale posłuchać i tak było miło, jakaś taka magia się wokół roztacza w "wymuskanych" nagraniach studyjnych nie ma już tej "prawdy dźwięku".

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
laik 

Posty: 203
Otrzymał 3 punkt(ów)
Wysłany: 2010-02-22, 12:13    Odp: Maciek Draheim & Łukasz Gorzel - Autumn Leaves

Ojjjjjjjjjj, ojjjjjjjjjjjjjooooojj - maja racje przedmowcy , cos nie tak.Pare tonow "obok" i troche "za prosto" - rzeczywiscie ma sie wrazenie , ze to tylko proba.Jak pisze Mlynek , brakuje zdobnikow i barwy.Jestem bardzo tym zjawiskiem zaskoczony , wiedzac jak naprawde grac potrafi Maciek...a moze to zamierzony efekt Macku???
Z drugiej strony...nie mnie Laikowi do potegi 3-ej krytykowac(chociaz nie widze tego jako krytyki Macku) Kogos - kto naprawde ma pojecie w materii.

pozdro
Romek :D :D :D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2010-02-22, 17:38    Odp: Maciek Draheim & Łukasz Gorzel - Autumn Leaves

Mi się, szczerze mówiąc, to też takie "proste" wydaje. Dźwięki "pocięte" prawie jak przez komputer, czasem faktycznie jednak "obok". Niemniej jednak jest potencjał - trzeba tylko nie bać się go wykorzystać ;)
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Boodzik 

Posty: 291
Otrzymał 14 punkt(ów)
Wysłany: 2010-02-23, 20:17    Odp: Maciek Draheim & Łukasz Gorzel - Autumn Leaves

http://w887.wrzuta.pl/aud...oodzik_-_autumn moje gitarowe wykonanie tego utworu :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Bugaj 

Wiek: 50
Posty: 70
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: 100lica
Wysłany: 2010-03-17, 13:19    Odp: Maciek Draheim & Łukasz Gorzel - Autumn Leaves

Boodzik,

Mam trochę więcej czasu i przeglądam starsze posty. Bardzo Fajnie zagrane, trochę bym tylko dogłośnił. Możesz to nagrać jeszcze raz i dać troszkę dłuższe (tak ze 2,5 minuty). Z chęcią bym się do tego przymierzył z harmonijką i dodał ścieżkę to może wyjdzie coś ciekawego...
_________________
Och, gdyby tak wszyscy ludzie Mogli przeżyć taki jeden dzień. Gdy wolność wszystkich ludzi zbudzi I powie: "Idźcie tańczyć, to nie sen"...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu