Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Snoopy 

Wiek: 27
Posty: 19
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 2010-02-17, 10:12    Marine Band nie brzmi

Mam problem z moją stosunkowo nową harmonijką Marine Band (nie De Luxe), nie wydaje dźwięku na wdechu na kanale trzecim(lub wydaje bardzo słaby) zdjąłem blaszki i wszystko wyglądało normalnie, no i nie wiem czy harmoszka do wyrzucenia czy jest jakaś nadzieja... Nie gram długo, nie mam pojęcia co to może być proszę o pomoc. ; )
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2010-02-17, 11:16    Odp: Marine Band nie brzmi

Ja bym problemu nie upatrywał w harmonijce, lecz technice gry. Wdech łagodny, równy i pochodzący z głębi. Powinno pomóc.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Snoopy 

Wiek: 27
Posty: 19
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 2010-02-17, 11:49    Odp: Marine Band nie brzmi

[b]Maciekdraheim[/b], właśnie kumpel który gra już sporo próbował i nic ale jeszcze spytam jednego
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2010-02-17, 12:34    Odp: Marine Band nie brzmi

Może spróbuj nagrać ten słaby dźwięk w porównaniu do sąsiedniego kanału „na tych samych parametrach oddechowych”. Być może wystarczy tylko delikatnie wyregulować stroik.

Gdyby jednak harmonijka była uszkodzona – nie wyrzucaj jej. Nawet ja za drobną odpłatnością zabiorę ją od Ciebie (przyda mi się kilka części). A takich jak ja dłubaczy harmonijkowych jest więcej.

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Snoopy 

Wiek: 27
Posty: 19
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 2010-02-17, 20:23    Odp: Marine Band nie brzmi

[b]Medium[/b], Nie bardzo pomaga ;/
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Bania


Posty: 14
Wysłany: 2010-02-17, 21:54    Odp: Marine Band nie brzmi

Może po prostu pod kran ją ? Ostatnio miałem podobny problem z Specialem 20 na 6 na wdechu .Dźwięku nie było ,albo był przy mocniejszym wdechu jakiś słaby albo rozstrojony, po rozkręceniu wszystko wyglądało ok. Potem wziąłem ją przeczyściłem pod kranem ostrożnie i wszystko było potem ok.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2010-02-17, 22:06    Odp: Marine Band nie brzmi

Bania, nie pisz takich rzeczy nawet... Marine Band ma drewniany korpus, wsadzenie jej pod kran to najgłupszy pomysł jaki mógł komukolwiek przyjść do głowy.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Bania


Posty: 14
Wysłany: 2010-02-17, 22:17    Odp: Marine Band nie brzmi

Sorki , głupi błąd z mojej strony z góry założyłem że nic by się nie stało.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Chainsaw 

Wiek: 114
Posty: 405
Otrzymał 10 punkt(ów)
Skąd: a Szczypior to wie
Wysłany: 2010-02-20, 09:08    Odp: Marine Band nie brzmi

poprostu jest zacięta jak stara pepesza ;) nic siię nie dzieje ja w takich wypadkach próbuję na wdechu podciągac i overowac do skutku tzn az to co blokuje stroik poluzuje się i wyleci :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Damian Domański 

Wiek: 37
Posty: 55
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Strzelce Opolskie
Wysłany: 2010-02-22, 07:18    Odp: Marine Band nie brzmi

[quote]ja w takich wypadkach próbuję na wdechu podciągac i overowac do skutku tzn az to co blokuje stroik poluzuje się i wyleci[/quote]
albo paproch wyleci, albo stroik sie rozleci :) warto sprawdzić jednak co powoduje że stroik nie drga
_________________
http://drumla.republika.pl
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu