Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
CZkawkaPL

Posty: 4
Wysłany: 2010-02-17, 12:43    HOHNER Chromonika regeneracja/wymiana zastawek

Witam
Długie lata posiadam HOHNER Chromonika I. Nniestety jej żywot nie był łatwy, ponieważ postanowiłem ją zregenerować szukam informacji jaką folię użyć w celu odtworzenia wentyli.
Zestawy naprawcze proponowane przez sklepy są strasznie drogie i dostępne tylko na zamówienie (pomimo przywiązania do instrumentu nie zamierzam przeinwestować gdyż uczę się teraz grac na diatoniku)
Ponieważ piszecie o wspaniałych przeróbkach może macie doświadczenie z zamiennikami,
z których można powycinać i przykleić zastawki.

Pozdrawiam CzkawkaPL
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2010-02-17, 12:48    Odp: HOHNER Chromonika regeneracja/wymiana zastawek

Czy dobrze rozumiem, że masz na myśli coś takiego (jak na tym zdjęciu):



Pozdrawiam

Medium
Ostatnio zmieniony przez Medium 2010-12-28, 14:52, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
CZkawkaPL

Posty: 4
Wysłany: 2010-02-17, 12:53    Odp: HOHNER Chromonika regeneracja/wymiana zastawek

Dokładnie tak o taką folię która na zdjęciu podważana jest śrubokrętem. Posiada to kilka nazw: windsaver/ventyl/zastawka.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2010-02-17, 13:03    Odp: HOHNER Chromonika regeneracja/wymiana zastawek

Pełny link do artykułu:
http://www.garmoshki.ru/pages/harpinside.htm
O tych zastawkach jest na samym końcu przy zdjęciu które wykorzystałem do wyjaśnienia. W treści jest napisane, że do tego nadaje się syntetyczna kalka techniczna (są takie wynalazki do kreślenia tuszem, teraz po wprowadzeniu ploterów na szeroką skalę trzeba poszukać, bo nie w każdym papierniczym będzie) ale podkreślam, że syntetyczna nie na bazie papieru - takie też widziałem.
Proponują też kawałki cienkiego, sprężystego tworzywa sztucznego ale skąd wziąć nie piszą, prwadopodobnie materiał "na winie" z tego co się pod rękę nawinie.

Oprócz tego kiedyś widziałem kalki z folii do kreślenia map geodezyjnych - trzeba tylko dobrać odpowiednią grubość. Myślę, że zdałoby egzamin przy odpowiedniej grubości.

Czasami okładki jakichś wydań lub opracowań (bindowane, składane "na grzbiecie" ewentualnie inne, do samodzielnego oprawiania prac) itp - są z cienkiego, wytrzymałego, sprężystego tworzywa. Przejdź się do sklepu w materiałami dla biur, gdzie są materiały do bindowań i podobnych rzeczy. Powinieneś coś dobrać.

Pozdrawiam

Medium
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
CZkawkaPL

Posty: 4
Wysłany: 2010-02-17, 13:12    Odp: HOHNER Chromonika regeneracja/wymiana zastawek

Super
Dziękuję za podpowiedź jak widzę będzie trzeba troszkę poeksperymentować aby nie furgało lub tłumiło.
Oczywiście powiadomię o tym jakie rozwiązanie mnie ustatysfakcjonowało.

Dzięki i pozdrawiam hmmmm........ folia kreślarska, żę też nie wpadłem na to ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
aeroarte 


Posty: 663
Otrzymał 37 punkt(ów)
Skąd: Starachowice
Wysłany: 2010-02-17, 13:49    Odp: HOHNER Chromonika regeneracja/wymiana zastawek

JUTRZENKA WAFLE FAMILIJNE -opakowanie ,lub inne tego typu /sprawdzone/ Tylko musisz zrobić je takie podwójne ,jeden paseczek zatykający ,drugi krótszy dociskowy /na niższych dźwiękach/ . Klej cjanopan do miękkich elementów. Uwaga żeby nie wpłynął do stroików. Cierpliwości i powodzenia!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
CZkawkaPL

Posty: 4
Wysłany: 2010-02-26, 16:39    Odp: HOHNER Chromonika regeneracja/wymiana zastawek

Witam.
Jeszcze nie skończyłem naprawy ale...... JUTRZENKA WAFLE FAMILIJNE........ idealnie nadaje się. Dziękuję za poradę pierwsze próby wykazały fantastyczną pracę wentyli i ich skuteczność.

Niestety czeka mnie jeszcze dużo pracy z naprawą (zamiana gwoździków na osiem śrubek, dokładniejsze wyczyszczenie i w końcu dostrojenie) , ale to już jest opisane w innych wątkach. Może znowu doznam jej aksamitnego, głębokiego dźwięku na zadęciu ;)
Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję.
CzkawkaPL
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu