Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
glazo

Wiek: 32
Posty: 51
Skąd: Lublin
Wysłany: 2010-02-07, 21:33    Overbending-czy warto zaczynać?

Mam do was takie pytanie. Mimo, że gram dopiero 3 miesiące opanowałem już w miarę podstawy gry, posługuje się bendingiem na kanałach 1,2,3,4,6. Prawdopodobnie niedługo zacznę lekcje harmonii, w celu rozwijania umiejętności improwizacji. W przyszłości chciałbym grać jazz. Jednak często brakuje mi dźwięków, które wiem, że da się wydobyć za pomocą overblow/draw. Uważam, że powinno mnie to tylko roziwnąć z uwagi na to, że będę miał większe możliwości gry, co z tego wynika, większy pociąg do instrumentu. A jak wy uważacie czy nie będzie to kolidowało z jeszcze nie tak dobrym opanowaniem instrumentu? A może nie będzie mi to przeszkadzać?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
szaman69 


Wiek: 33
Posty: 174
Otrzymał 26 punkt(ów)
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 2010-02-07, 22:55    Odp: Overbending-czy warto zaczynać?

Ćwicz ćwicz, im szybciej się nauczysz tym lepiej, a w niczym ci to nie przeszkodzi wręcz przeciwnie, tak jak napisałeś na pewno cię to rozwinie.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2010-02-08, 11:48    Odp: Overbending-czy warto zaczynać?

W każdym razie harmonijka ma w sobie tyle mocy, że nawet nie grając melodii żywcem z nut można wyrazić całkiem sporo, nawet bez znajomości tych bardziej "wyszukanych" technik. Graj bo warto :)
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
shusty 


Wiek: 33
Posty: 436
Otrzymał 26 punkt(ów)
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2010-02-08, 13:53    Odp: Overbending-czy warto zaczynać?

Jeśli Ci to się bardzo przyda ćwicz. Nie jest to proste, ale zawsze to rozwinięcie techniki gry. Jeśli chodzi o jazz polecam chromatyka, full zestaw dźwięków łatwo dostępnych i na pewno takie czyste brzmienie z chromatyka w jazz'ie jest lepsze niż malutkie bluesowe bendy (blue notes) i nieraz nieczyste 100% idealne podciągi. ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
glazo

Wiek: 32
Posty: 51
Skąd: Lublin
Wysłany: 2010-02-08, 17:04    Odp: Overbending-czy warto zaczynać?

Dzięki za motywację :) Co do chromatyka to na pewno przyjdzie na to czas, ale jeszcze nie teraz z uwagi na brak umiejętności harmonii i braku funduszy na przyzwoitą. Ale na pewno kiedyś się zaopatrzę. W weekend zarobiłem na diatoniczną i niedługo będę ją miał.

[ Dodano: 2010-02-08, 21:08 ]
Jeszcze jedno. W takim wypadku czy jest jakaś harmonijka, która do overbendingu nie wymaga customizacji(wyłączając te ponad 200zł czyli m.in 1847).
Jak to jest z Blues Session i ProHarpem? Czy któraś z nich pasuje do moich poszukiwań? jeśli tak to która lepsza i wytrzymalsza do tej techniki?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2010-02-13, 13:14    Odp: Overbending-czy warto zaczynać?

Całkiem dobrze się overuje na nieregulowanej Sedel Bix Six :) . Przy opanowaniu technicznym overy wyciągniesz i z fabrycznej Specialki, i klasycznej Maryny i wielu innych harpów, ale łatwość osiągnięcia i brzmienie poprawi się dopiero, jak chociaż trochę "pogrzebiesz pod maską".
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Ostatnio zmieniony przez Maciekdraheim 2010-02-14, 15:50, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
mazur 


Posty: 67
Skąd: Białystok
Wysłany: 2010-02-13, 22:09    Odp: Overbending-czy warto zaczynać?

no mi na marynce fabrycznej udaje sie coś tam obnizyć na wyższych kanałach. Ale to jak bardzo sie skupie :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2010-02-14, 12:17    Odp: Overbending-czy warto zaczynać?

Mazur, ale glazo pytał o overbending, czyli PODWYŻSZANIE dźwięków. Trochę zamieszania wprowadził Maciej, który napisał o "bendowaniu", co rzeczywiście jest obniżaniem, ale to zapewne przez pomyłkę, bo raz, że odpowiadał na pytanie o overbending, a dwa, że zwykły bending jest stosunkowo łatwy do wykonania i nie trzeba do tego specjalnie regulować stroików.
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2010-02-14, 15:51    Odp: Overbending-czy warto zaczynać?

Biję się w pierś, były błędy. Na szczęście już poprawiłem. Dzięki za wiadomość!
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Sawicz

Posty: 7
Wysłany: 2010-03-30, 00:45    Odp: Overbending-czy warto zaczynać?

Z tego, co czytałem o overbendingu, dobrze przystosowana do tej techniki jest harmonijka Golden Melody, od razu.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2010-03-30, 06:56    Odp: Overbending-czy warto zaczynać?

Niezupełnie. Żeby naprawdę lekko śmigała, jednak potrzebuje customingu.
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Pulatom 


Wiek: 34
Posty: 781
Otrzymał 72 punkt(ów)
Skąd: Czerwona Woda
Wysłany: 2010-03-30, 14:05    Odp: Overbending-czy warto zaczynać?

W sumie żadna harmonijka z niższej półki cenowej (i mało która z wyższej :P ) nie będzie overowała tak lekko bez delikatnej korekty stroików, ale to zawsze można zrobić jak interesuje nas częste używanie tej techniki.
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2010-03-30, 14:51    Odp: Overbending-czy warto zaczynać?

Dokładnie tak. Natomiast nawet po customingu jedne modele nadają się do tego bardziej, drugie mniej. Goldenka należy do tych "bardziej"

Jak podaje mistrz Bart Łęczycki, idealnie z pudełka overuje Suzuki Fabulous, co więcej, nie dzieje sie to kosztem grania akordami czy TB, ale kosztuje, bagatela, jakieś 600 złotych :sad:
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu