Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Rolf 


Wiek: 34
Posty: 424
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2009-02-10, 22:58    Odp: Harpmaster

Ale tu nie chodzi o to, że harpmaster ma gorsze strojenie :) Po prostu ma inne... Marine band lepsze ma akordy, ale harpmaster jest lepszy do grania melodycznego IMO :) Kompromis, coś za coś. Osobiście lubię grać na harmonijkach o tym stroju w trzeciej pozycji - nie używam tam zbyt wielu akordów, a w grze molowej po prostu bardziej mi się podoba.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
yourand 

Wiek: 38
Posty: 10
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-04-15, 12:16    Odp: Harpmaster

A ja mam z nią pewien problem. Doświadczenia mi zupełnie brak, więc nie wiem czy to ja coś krzaczę czy trafił mi się trefny egzemplarz. Mianowicie gdy zsuwam się na wydechu (czy to z góy czy z dołu) na trzeci kanał, często dźwięk się nie pojawia, albo dopiero po chwili i jest jakby przytłumiony. Tak samo, grając tylko na trzecim kanale, raz wdech raz wydech, przez kilka pierwszych razy wszystko brzmi jak trzeba, a potem nagle kanał jak gdyby się zatyka. Nie jestem w stanie lepiej tego wyrazić, wrażenie jest jakby od zbyt szybkich zmian coś się działo z blaszką.
Bardzo będę wdzięczny za jakiekolwiek uwagi co do potencjalnej przyczyny :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Rolf 


Wiek: 34
Posty: 424
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2009-04-15, 15:01    Odp: Harpmaster

Albo coś z techniką, albo, co bardziej prawdopodobne, coś z harmonijką. Na forum jest mnóstwo tematów z cyklu "coś gra nie tak, jak trzeba", więc możesz poszukać... Ale póki co rozkręć harmonijkę, zobacz, czy stroik dobrze "siedzi" (czy przy poruszaniu się nie haczy o blaszkę, czy nie jest zbyt słabo lub zbyt mocno odgięty (w porównaniu z innymi stroikami), czy nie ma na nim żadnego zabrudzenia, czy nie blokuje go przypadkiem jakiś paproch); możesz przepłukać blaszkę lub nawet całą harmonijkę w wodzie (byle by ciśnienie nie było zbyt duże). Nie martw się, o ile będziesz się z nią obchodził delikatnie, to pewnie wszystko będzie w porządku :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2009-04-15, 15:48    Odp: Harpmaster

Ja stawiam na zbyt małą odległość stroika od blaszki, ale to trzeba by było jednak obadać wzrokowo... Spróbuj podłożyć pod stroik kawałek kartki, czy czegoś podobnego i delikatnie go "pomasować".
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
*Bart Łęczycki 


Posty: 600
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-04-17, 00:09    Odp: Harpmaster

Yourand zajrzyj we wtorek do Harnedy na blues session. Gramy od g.20.30 ale od g.19.30 już tam jestem i chętnie pomogę Ci rozwiązać problem.
BTW ostatnio gadałem z Brendanem Powerem. Twierdzi że większość jego harmonijek diatonicznych to Harpmastery i ja mu wierze :) bo to świetne harmonijki za rozsądną cenę.
Gorąco polecam ten model do nauki !!!

Pozdrawiam chromatycznie!
_________________
www.bleczycki.com
bleczycki@gmail.com
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Smyrdek 


Wiek: 33
Posty: 237
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Łodygowice
Wysłany: 2009-08-14, 18:39    Harpmaster A

Mam problem, zakupiłem niedawno Harpmastera w tonacji a i niby wszystko fajnie ale czasem przy mocniejszym wyudechu na kanale 2 i 3 stroiki sie jakby... no Powietrze nie przepływa, dopiero gdy poprawiam lub dlyżej dmucham to harmonijka wydaje dźięk, czasem w ohgole te stroiki sie zacinaja, jaka może być przyczyna? Jak temu zaradzić?
_________________
"The answer my friends, is blowin' in the wind, the answer is blowing in the wind..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
gvintoo 


Wiek: 36
Posty: 66
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Łódź
Wysłany: 2009-08-14, 19:45    Odp: Harpmaster

Od paru dni mam Harpmastera, też w A. W pierwszym dniu zaczął mi szwankować 7 na zassaniu (cichy, trochę wpadający w pisk dźwięk), jednak następnego dnia problem ustąpił i harp brzmi pięknie. Być może potrzebowała rozegrania... Ewentualnie też kwestia techniki w niższej tonacji - pamiętam jak miałem problemy na Free Bluesie w G na pierwszych trzech kanałach. Daj sobie i harmonijce trzy dni na zapoznanie :) i potem ewentualnie zwróć się do sprzedawcy.
_________________
nie chodzi o to by czuć smutek, tylko o to, by inni go poczuli, a tobie rzucali drobne na piwo
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2009-08-14, 20:15    Odp: Harpmaster

A wg mnie troszkę za ciasna jest przerwa między stroikiem a płytką. Delikatna regulacja i wsio będzie w porządku.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Smyrdek 


Wiek: 33
Posty: 237
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Łodygowice
Wysłany: 2009-08-14, 20:19    Odp: Harpmaster

Jest u mnie od wtorku ;/

[ Dodano: 2009-08-15, 10:38 ]
Maciek próbowałem :/ tak jak na ekcjach Gussowa, deliatnie jakimś papierkiem, niestety nie pomogło :(
_________________
"The answer my friends, is blowin' in the wind, the answer is blowing in the wind..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
max 

Wiek: 32
Posty: 15
Skąd: Skoczów
Wysłany: 2009-10-06, 15:55    Odp: Harpmaster

Witam

Niedawno dotarł do mnie Harpmaster w Bb. Jeśli komuś pomoże to w wyborze harmonijki, to macie tutaj link do krótkiej próbki brzmienia tego harpa. Dodam, że gra się lekko, podciągi wychodzą elegancko, a harmonijka w tym stroju brzmi bardzo przyjemnie. ;)

http://www.speedyshare.com/648200343.html

pozd
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Chabi ^^ 

Wiek: 31
Posty: 31
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Płock
Wysłany: 2010-02-12, 23:19    Odp: Harpmaster

Najlepsza harmonijka w przedziale cenowym do 100 zł na jakiej grałem. Bardzo komfortowa w grze, szczelna i podatna na podciągi. Nie miałem z nią żadnych problemów czego nie można powiedzieć o innych w których występowało np. brzęczenie na którymś z kanałów lub dźwięk był trudny do wydobycia. Ogólnie gorąco polecam.

http://www.youtube.com/watch?v=ALOLoWvVFF0

Mała improwizacja na tejże harmonijce właśnie.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2010-02-13, 11:52    Odp: Harpmaster

Potwierdzam Chabi. Bardzo dobra harmonijka. Sprzętofile zapatrzeni w cuda za 3 stówy marudzą ale harmonijka jest świetna. Mam 2 sztuki, po naprawie, wymiana stroika i podstrajanie w drugiej a mimo to są świetne. Może troche szkoda, że strojenie równomierne ale też da się na tym fajnie poujadać i pozawodzić bluesowo.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
pyotr 

Posty: 2
Skąd: ze środka
Wysłany: 2010-04-24, 16:57    Odp: Harpmaster

Ja również mam jak najlepsze zdanie o tej harmonijce. Grać zaczynałem na SilverStar, bo naczytałem się samych pozytywów o firmie Hohner, ale SilverStar może bardziej zniechęcić niż pomóc w nauce, więc postanowiłem zmienić harmonijkę na coś lepszego - wybór padł na Special 20. Oczywiście różnica niesamowita, ale... w kanały 9 i 10 trzeba było naprawdę nieźle zadąć żeby zagrało ale jak już zagrało to bywało że jakoś dziewnie piszczało. Po jakichś 2 miesiącach zgubiłem Speciala i jestem zadowolony - bo tym razem jako nową harmonijkę wybrałem właśnie Harpmastera w tonacji A. Po prostu rewelacja za te pieniądze. Czuła, głośna i przede wszystkim nie wydaje dziwnych pisków jak to było w Specialu (chociaż może trafiłem na felernego Speciala???).
Tak czy siak, zostałem przy Suzuki - teraz bawię się z Manji.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
wicek 

Wiek: 29
Posty: 19
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Sieradz
Wysłany: 2010-04-25, 10:10    Odp: Harpmaster

ja tez mam dobre zdanie ale ostatnio zaczęły mi się przytykać kanały 5 i 6 na wdechu (uczę się na razie melodyjek wiec to najczęściej używane kanały). jak trochę energiczniej wciągnę powietrze to wraca do normy. jak myślicie, to harp zaczyna nawalać (mam go miesiąc dopiero) czy może się tam coś przyklejać od tego co miałem przed gra w gębie?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
pyotr 

Posty: 2
Skąd: ze środka
Wysłany: 2010-04-29, 20:48    Odp: Harpmaster

Suzuki swoje harmonijki robi dość solidnie. Ja mojego Harpmastera mam już ze 2 lata i jak dotąd problemów z nim nie mam, chociaż czasem coś mi 3 kanał dziwnie zafałszuje ale to już chyba ze starości. Może stroik się pomału ułamuje? Jeśli twoj sprzęt ma dopiero miesiąc to albo trafił ci się wadliwy egzemplarz albo przed grą przynajmniej przepłucz usta wodą (a najlepiej wyszczotkuj)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
szymonov 


Wiek: 27
Posty: 21
Skąd: Kraków
Wysłany: 2010-06-08, 20:03    Odp: Harpmaster

Kupiłem sobie wczoraj Harpmastera w D i powiem wam że harmonijka jest świetna ! :D mam jeszcze Bluesbanda i Marine band deluxe ale według mnie harpmaster jest od nich o wiele lepszy :) Zdecydowanie polecam tą harmonijke...
_________________
[you] nie kłuć sie z harmonijką....ona i tak wie lepiej
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Kazik 


Wiek: 28
Posty: 84
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Łańcut
Wysłany: 2011-01-19, 17:51    Odp: Harpmaster

Czy ktoś ma do sprzedania dolną blaszkę stroikową do Harpmastera C-dur? Moja chyba od początku była jakaś uszkodzona. Górne dźwięki, a zwłaszcza (9) są tragiczne... I nic nie pomogły zabiegi opisywane wyżej. Mam ją od prawie miesiąca, a harmonijki parokrotnie rozkręcanej i "regulowanej" nie mogę chyba zareklamować... Jakby ktoś takową blaszkę posiadał, to prosiłbym o pomoc.
Pozdrawiam, Adam :|
_________________
Ewri dej aj hef de blus...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2011-01-19, 20:59    Odp: Harpmaster

Kazix a na innej harmonijce też masz ten problem? Bo mi się zdaje, ze to kwestia techniki.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Kazik 


Wiek: 28
Posty: 84
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Łańcut
Wysłany: 2011-01-23, 18:03    Odp: Harpmaster

Na Specialu 20 A-dur problemu właściwie nie ma... Może to kwestia tonacji?
_________________
Ewri dej aj hef de blus...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2011-01-23, 18:08    Odp: Harpmaster

Kwestia tonacji i techniki, bo A-dur masz niższą, stroiki są cięższe, więc z Twoim przygotowaniem technicznym radzisz sobie z nimi a ja harpie w C jeszcze nie :) Kwestia ćwiczeń.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Indian69 

Posty: 10
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-01-25, 23:25    x

Wszyscy piszą o zaletach to ja się będe czepiał :)
posiadając Specjala 20, bluesharpa, silverstara i bluesbanda kupiłem ostatnio Harpmastera. Wszystkie moje hohnery są idealnie doszczelnione i chodzą tak lekko jak tylko się da, dlatego porównam je z Suzuki.
--Wrażenia z HARPMASTERA po miesiącu użytkowania:
bardzo nieszczelny,(w porównaniu z honerami) jego elementy nie składają się tak ładnie jak w honerze, ten plastik jest jakiś kiepski i po prostu raz jest bardzo dobrze a raz nie trzyma powietrza. Trudniej reaguje na delikatne dmuchanie niż bluesband, (obie w C) i Trudniej niż Bluesharp. Jakoś tak mniej przyjemnie się na nim gra zanim się przyzwyczaisz.
-Barwa... nie podoba mi się, mało bluesowa do grania akustycznego. Super się przebija przez gitare, ale jest jakoś tak sucho, plastikowo i bez charakteru. Za to na mikrofonie i z przesterem można na niej wyrzeźbić bardzo ładne brzmienia.
-DO SKRĘCENIA POKRYWEK TRZEBA WIĘKSZEGO ŚRUBOKRĘTA. :/ innaczej wogóle nie uzyskiwała szczelności. (oryginalnie była tak mocno skręcona że zegarmistrzowskim śrubokrętem nie do ruszenia.) Płytki stroikowe skręcone na 3 śrubki. Bardzo mocno!
-Przy trzecim rozmontowaniu okazało się że jedna z nich- ta blisko ust. Ma zerwany gwint.
Otwory w płytkach rozwiercono o 0,5mm i zastosowano śrubkę z nakrętką.
Od tego momentu szczelność jest o wiele lepsza, negatywnych skutków brak. (wcale nie skręcam mocniej)

-Płytki wystarczy trącić igłą i na ucho czuć że pośmigają dłużej, ten stop brązu jest przede wszystkim twardszy niż ten z honerów, stroiki są nieco grubsze (ciężej się gra) Dobry materiał i rzeczywiście niesamowicie precyzyjnie zrobione.

Podsumowując: Nie podoba mi się plastik o gorszej jakości niż w hohnerach, gorsze spasowanie elementów. Stroiki są super.
Mam w planie zrobić do niej drewniany korpus wedle wlasnego pomysłu. Zobaczymy.

[ Dodano: 2011-03-06, 00:06 ]
O właśnie odkryłem że pokrywki od bluesbanda pasują do harpmastera :) ) Takie subiektywne odczucie: ta hybryda jest wygodniejsza od harpmastera.
_________________
Doors.. i po co było otwierać?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Thug 

Posty: 9
Wysłany: 2011-04-29, 20:15    Odp: Harpmaster

Czas na moją recenzję. Kupiłem Harmastera tydzień temu. Była to pierwsza moja harmonijka, więc mogę ocenić jej walory z perspektywy kompletnego amatora.

Wystarczy delikatne dmuchnięcie, aby wydobyć dźwięk. Jest to ważne, szczególnie dla początkującego, który nie ma wyćwiczonych płuc. Jako człowiek początkujący o przeciętnych płucach mogę spokojnie zagrać bez większego wysiłku jakąś prostą piosenkę typu Barka, czy Whiskey(na podróbach typu ''golden cup'' nie daję rady :? ).

Jedynymi wadami jakie znalazłem są:
Zbyt duże pudełko. Harmoszka obija się o ścianki.
Plastikowy korpus bardzo łatwo brudzi się i ''palcuje'' (posiadacze Iphonów wiedzą o co mi chodzi ;D )

Ale to raczej kwestie estetyczne. Generalnie polecam jako pierwszą harmonijkę z całego serca!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Om

Posty: 1
Wysłany: 2011-05-15, 13:53    Odp: Harpmaster

Dostałem niedawno harpmastera ile. Myślałem, że to przez zabrudzenia, ale po 5 min. szczotkowaniu zębów jest tak samo. Czy może to być jakiś problem ze stroikami?

EDIT. Dalej miałem ten problem, teraz także na kanale 8. Rozłożyłem więc harpa i niemiła niespodzianka - czy tak powinny wyglądać stroiki po 2 dniach (8 godzinach) grania? Chodzi mi zwłaszcza o te kółka wokół dziurek na śrubki - nie da ich się zmyć wodą.

http://img62.imageshack.us/g/dsc0030ox.jpg/
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Fifim 

Posty: 6
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: okol. Jeleniej Gory
Wysłany: 2011-05-28, 21:01    Odp: Harpmaster

Harmonijke polecam. Mam w tonacji G i do spokojnego grania jakiś melodii jest świetna. Szybka reakcja na przepływ powietrza i ciepły, miły dla ucha dźwięk... poprostu miodzio! Szczerze moge polecić ją wszystkim.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
MaxiKaz 

Wiek: 33
Posty: 23
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Sędziejowice Łódzkie
Wysłany: 2011-11-21, 21:09    Odp: Harpmaster

Również posiadam :) od zastąpiła mi zużytego już nieco blues session i śmiem twierdzić, że jest porównywalnej jakości, może nawet lepsza. w porównaniu do SBS ma mniejsze i bliżej siebie ułożone kanały, dzięki czemu po przyzwyczajeniu gra się po prostu szybciej
nie mam teraz aparatu, więc nie pokaże, ale tak dla porównania, 10 kanałów w Harpmasterze = 9ciu kanałom Seydla
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
karol.z 


Wiek: 39
Posty: 331
Otrzymał 19 punkt(ów)
Skąd: Lublin
Wysłany: 2011-12-08, 17:54    Odp: Harpmaster

Dostałem dziś harpmastera ze Sklepu Dawida Wydry w tonacji A. Jest świetna choć są pewne trudności w dolnym rejestrze ale wiadomo niska tonacja.

Swietnie brzmią na niej melodie ale do bluesa także sie nadaje.
_________________
https://www.facebook.com/marcinandkarol
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Janko_Muzykant 


Wiek: 40
Posty: 88
Otrzymał 6 punkt(ów)
Skąd: siewierz
Wysłany: 2011-12-20, 08:04    Odp: Harpmaster

Gra się lekko bo się nie mecze (w mojej pierwszej harmonijce z odpustu za10zł musiałem mocno dmuchać). Jeśli chodzi o brzmienie to nie będę się wypowiadał tylko dam linka na YouTube żebyście sobie posłuchali tej harmonijki.

Na poniższym linku możecie posłuchać jak gram ,,sto lat'' ,,serdeczna matko'' ,,ona temu winna'' ,,przybyli ułani pod okienko'' ,,barka''. Planuje dalszy rozwój tej strony o kolejne otwory.

http://www.youtube.com/us...er?feature=mhee
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2011-12-20, 08:37    Odp: Harpmaster

Tak na gorąco.
Wg mnie telefon trzymasz za blisko i skażasz dźwięk z tego powodu jako wzorzec brzmienia - nie bardzo.
Masz naturalny reverb pomieszczenia - też na dźwięk to wpływa (nie wiem tylko czy negatywnie może taki był zamiar).
Rytmika jeszcze trochę kuleje, przydałyby się ćwiczenia z metronomem.
Doradziłbym Ci jeszcze potrenować oddzielnie granie staccato i legato na początek. Wg mnie przejścia dźwięków są przypadkowe.

Ja wiem, że pisałeś już o błędach na naszym forum, ale przed wysłaniem do youtube mógłbyś błędy sprawdzić. Komórka pisze się przez "ó", lepiej pisz jak w innych "telefon" tam nie ma tego problemu. Zdania z wielkiej litery i kropki na końcu też by się przydały.

Z innej beczki. Gdy grasz "Pójdź za mną (Barką)" na zewnątrz jest letnia pogoda - kiedy to nagrywałeś?

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Janko_Muzykant 


Wiek: 40
Posty: 88
Otrzymał 6 punkt(ów)
Skąd: siewierz
Wysłany: 2011-12-29, 20:14    Odp: Harpmaster

Z tego co wiem Suzuki nie produkuje płytek stroikowych do modelu Suzuki Harpmaster i dlatego mam pytanie czy są produkowane płytki stroikowe innych harmonijek które pasują do modelu Suzuki Harpmaster?

Ciekawi mnie też czy płytki stroikowe z harmonijki Suzuki Promaster pasują do modelu Suzuki Harpmaster?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
KatuzaR 


Wiek: 32
Posty: 319
Otrzymał 29 punkt(ów)
Skąd: Kryry
Wysłany: 2012-01-03, 20:35    Odp: Harpmaster

http://imageshack.us/phot.../p1030012e.jpg/

http://img545.imageshack....3/p1030010g.jpg

Da się, ale po co :)

KatuzaR
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
#Medium
  
Odpowiedz do tematu